PDA

View Full Version : Кондиломи... :shock:



IvOnDa
04-27-2008, 09:32
Кажете ми нещо повече за кондиломите!И как се лекуват!

т.1 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

hottie
04-27-2008, 09:36
Виж темата са HPV при здравословните проблеми, там пише всичко. Може и мен да ме питаш , най-добрата ми приятелка имаше такъв проблем. Разрови и из сайтовете, има много информация.

hottie
04-27-2008, 09:44
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=143124

IvOnDa
04-27-2008, 10:34
Благодаря миличка!а знаеш ли точно с какво лекарство ги е лекувала твоята френдка?защото на мен ми казаха с Кондилин,но зная, че е болезнено.Разбрах,че имало такъв крем с който се мажеш и минавали за много кратко време.знаеш ли нещо по въпроса?

hottie
04-27-2008, 10:38
Значи ти имаш външни кондиломи, така ли да го разбирам? Ами тя имаше вътрешни на шийката на матката, което е по-гадно и я лекуваха със свещички.
Иначе кремовете за външни кондиломи не ги знам, но преполагам, че боли(по-скоро щипе малко) защото нали трябва да се изгорят? Ако не си сигурна в лекарката вземи и второ мнение от друго място :)

hottie
04-27-2008, 10:45
Между другото и нейните свещички бяха болезнени, защото просто обгарят мястото и няма как...

IvOnDa
04-27-2008, 10:45
странно ми е как са се появили,защото имам сериозен приятел от 2 години и нито той нито аз сме имали полови контакти с други хора през това време.и изведнъж се появиха тези гадове незнайно от къде...не мога да си отговоря на въпроса как и откъде са се появили! :shock:

hottie
04-27-2008, 10:48
Ами не е задължително да се предават по полов път. Така уж се говори, че се предават по този начин, но с времето се е оказало, че не е така.
Появяват се при отслабнала имунна система, понякога и от мръсотия. Също така и генетично.

Но имам един съвет към теб : приятелят ти също да се прегледа, защото ако и той има кондиломи(те може да са много дребни и да не се виждат с просто око) може да си ги предавате така вечно. И докато се излекуваш ползвайте презервативи.

IvOnDa
04-27-2008, 10:51
и той има нещо подобно,но те са над пениса и са едни малки топчета.лекувахме се с кондилин,но те се появяват отново и отново.май е време за гинеколог... :oops:

VinDiesel
04-27-2008, 11:02
Може и наследствено да ти е някоя баба пра баба и т.н

hottie
04-27-2008, 13:58
и той има нещо подобно,но те са над пениса и са едни малки топчета.лекувахме се с кондилин,но те се появяват отново и отново.май е време за гинеколог... :oops:

ооо много е възможно да са кондиломи. Сигурно са такива. Значи ти отиди на гинеколог(ако не си отишла) задължително!! Защото това може да има много сериозни последници и се разпостранява и се лекув по-трудно, заразно е и не е хич безобидно. Кондиломите на шийката на матката например са си чистра предканцероза.

Момчето да го види уролог непременно. Ако не се излекувате и двамата няма смисъл, замо ще си го предавате.

Съвсем сериозно ти говоря, не е шега работа. Моля те внимавайте.

IvOnDa
04-27-2008, 14:00
ами да гинеколога е неизбежен,но не съм отишла още понеже ги забелязах отскоро-петък! но в близките дни ще прибегна до гинеколог :oops:

hottie
04-27-2008, 14:06
Ами ако не са кондиломи? :) може и да не са. По-добре не рискувай да се лекуваш сама.

RyAn
05-16-2008, 06:27
nekompetenten sym :oops:

parkourgirlss
05-16-2008, 06:38
nekompetenten sym :oops: Ammm ... +1 :oops:

dedo_00
05-24-2008, 11:26
Може ли да ми каже някой как се заразяваш с кондиломи тъй като и аз имам някакви бели точки (нещо като пъпки)и са доста малки,но се виждат само когато съм възбуден,иняче много малко си личат.И какви може да са последиците от тях...изобщо малко да ме светнете...

beb4eto0o
05-24-2008, 15:17
Кажете ми нещо повече за кондиломите!И как се лекуват!
http://www.puls.bg/issue/kondilomi_issue_77.html tyk ima vsi4ko

amatorium
05-25-2008, 00:57
Ne sa izlechemi. Lekuvat se vremenno, no pri padane na imunnata sistema pak se poqvqvat. Vse poveche chuvam za taq gadna bolest. Iglejda e zapochnala da se razprostranqva dosta. :(

sadbuttrue
05-25-2008, 07:55
Искам първо да кажа че освен по полов път, др. начин да се заразиш с кондиломи НЯМА. Така че правете си сметката.... А за лечението- самите кондиломи трябва да се обгорят със киселина и по-точно трихлороцетна киселина 33%. Памучето на клечка за уши се напоява с нея и после се слага в-у отделните кондиломи и се държи известно време (малко щипе но се преживява). И така след няколко дена до седмица-2 (ако са много) нещата се оправят. Ако се пият някакви медикаменти положението може мн. да се влоши. Така че внимавайте....

marina star
05-25-2008, 08:30
kvo to4no predstavlqvat tiq ne6ta

WaKo
05-25-2008, 08:50
Абе какво наследствени кондиломи ви гонят, не се излагайте. Това си е човешки папилома вирус! Заразяваш се с него само и единствено по полов път. Вируса е много малък и може да преминава и през порите на презервативите, затова няма 100% защита от него. Веднъж заразиш ли се с него, няма лечение ( поне засега ). Единствено самите кондиломи се третират, но дори и след като изчезнат вирусът си остава дълбоко в лигавиците и при отслабване на имунната система пак се появяват. За мъжете не е толкова проблем, но за жените този вирус е основната причина за рак на шийката на матката.
В никакъв случай, ама в никакъв не се лекувай сама и по съвети на прителки и т.н. Двамата с приятеля ти отива на лекар-специалист по кожни и венерически болести - уролозите и гинеколозите са за по-други цели. Да ви прегледа обстойно и двамата и да ви назначи лечение. И пак ви казвам - не се лекувайте сами! Ако не знаете къде да идете и ако сте от София - http://www.bgmedicine.info/bolniciv.php?key=117
Там всички лекари са специалисти в тая област, така че няма да е трудно да откриете добър специалист.

hottie
05-25-2008, 10:03
Човешкият папилома вирус за съжаление се разпрострянява все повече и повече. Вече всяка една жена от 3 го има. ДОКАЗАНО Е , че не се предава само по полов път, а и от лоша хигиена + басейни и море. Това ми е обяснявала гинеколожката, която ми е разказвала за случаи при девствени момичета или при двойки, при които само единият е заразен.СЪщо така се предава и по наследствен път.
Ето защо едно момиче е длъжно всяка година да си прави цитонамазка - за да се останови наличието на този вирус. Ако не се прави и се хване в предканцерозен стадий момичето се подлага на обгаряне, ако изпусне и този стадий това вече води до рак на шийката на матката.
При момчетата няма никаква опасност за здравето им - но хванат ли го - те ще го пренасят. Това е като при херпесите - имап ли го и си го носиш със себе си.
За това и излислиха ваксината против рак на шийката на матката, за да не се достига до подобни ситуации.
Цитонамазката се прави бързо, лесно и безболезнено при гинекологът, а резултатите излизат до седмица. Ако се хване ЧПВ-то в съвсем начален стадий - то може да се излекува и само с имуностимуланти.
При мъжете се лекува с мехлем, но винаги може да се появи отново.
Съветвам всички момичета да си правят цитонамазка всяка година, защото наистина не е приятно.Една моя приятелка мина през този път и не й беше хич лесно.

Kanela
05-25-2008, 12:32
Върви на гинеколог,дерматолог и незабавно да се направи микробиология!
Не е възможно да се говори за кондиломи без преглед и микробиологичен тест....това не са единствените причинители на пъпки в гениталната област при жените може да са стафилококи,стрептококи,е. оли и всякакви други видове...а може и обикновен херпес да е(не-причинен от
ЧПВ)..имаш ли засилено течение и какво е то?

kalpazanka
05-25-2008, 13:26
Само да вметна- ЧПВ не се диагностицира с цитонамазка, а с PCR/Polymerase Chain Reaction/! Цитонамазката улавя промените в епитела!

aniezina
05-25-2008, 13:44
Прочетох всичко до тук и се опасявам, че преди няколко месеца, можеби годна съм имала контакт с човек имащ такъв проблем(явно той самя дори не е знаел какво си носи). Малко се шашнах да си призная, и искам да попитам дали е възможно да имаш контакти с такъв човек(повечето случаи с презерватив но веднъж дваж се е случвало и без) и да не приемеш инфекцията? От тогава мина доста време а при мен не се наблюдават никакви изенения.

hottie
05-25-2008, 19:28
Прочетох всичко до тук и се опасявам, че преди няколко месеца, можеби годна съм имала контакт с човек имащ такъв проблем(явно той самя дори не е знаел какво си носи). Малко се шашнах да си призная, и искам да попитам дали е възможно да имаш контакти с такъв човек(повечето случаи с презерватив но веднъж дваж се е случвало и без) и да не приемеш инфекцията? От тогава мина доста време а при мен не се наблюдават никакви изенения.

Ами напълно възможно е да го имаш. То не е инфекция и няма симптоми. Това е сексуално трансмисивна болест. Съветвам те веднага да отидеш при лекар, защото колкото по-рано се хване, толкова по-добре.


kalpazanka : Да, но първата стъпка е цитонамазката, за да се провери дали има някакви аномалии и АКО има чак тогава се правят биопсия, колпоскопия и пр.

sadbuttrue
05-26-2008, 08:27
Но в това съм 100% сигурна: с кондиломи можеш да се заразиш само и единствено по полов път. Това е. Иначе естествено, че трябва да се отиде на лекар възможно най-скоро и то не на гинеколог, а при специалист по кожно-венерически болести.

hottie
05-26-2008, 10:25
Не само по полов път. Как обясняваш девствено момиче да е прихванало кондиломи?

sadbuttrue
05-26-2008, 14:48
Не, специално за кондиломите съм сигурна, че може само по полов път.

hottie
05-26-2008, 19:49
Някои лекари така твърдят, но се оказа че не е така.