PDA

View Full Version : Момиченца?



Mementomori
04-27-2008, 19:48
От каква възраст започнахте да ходите на гинеколог?

MaRcHeLiTkAa
04-27-2008, 20:01
13 godini ...

LipSoFAnAnGel
04-27-2008, 20:13
15

_butterfly_
04-27-2008, 20:21
За съжаление ще се окажа от типа хора, които се обръщат към лекар когато проблемът е налице :? На 17 год съм и понеже досега не съм имала оплаквания така и не съм посещавала гинеколог и е крайно време да поправя тази грешка.

mishenceto92
04-27-2008, 20:26
Ми аз съм почти на 16 и до сега не съм ходила :-o то като нямам проблеми...

chance_baby
04-27-2008, 20:31
o0o az ot mnogo malka zashtoto imah nqkakva infekciq ot baseinite na koito vse hodeh (za tova ve4e ne hodq :S) a ve4e kato po golqma na 13 zapo4nah da hodq :)

Magi4eska_Kiss
04-27-2008, 20:35
На 12 съм, но все още не съм ходила.

hottie
04-27-2008, 21:00
След първата ми менструация(на 13) ходя профилактично на всеки 6 месеца или година.
Моята най-добра приятелка беше като повечето момичета - отива само за проблеми и накрая, тъй като не са и правили задължителната годишна цитонамазка й откриха предканцероза на шийката на матката в трети стадий ! Добре, че все пак й направиха, че така можеше и да си умре след някоя друга година...

04-27-2008, 22:22
14 някъде..

foreverr
04-28-2008, 10:48
Ами сега съм на 15 ама все още не съм ходила-не съм имала проблеми и за това :) Е един път цикъла ми ме беше прескочил 2 месеца ама тва беше в началото и то тогава беше нормално :)

Doll__
04-28-2008, 17:58
амм и аз не съм ходила не ми се налагало дано и да не ми се налага...!

darla
04-28-2008, 20:33
Az ne razbiram kak e vuzmojno da 4akate da se poqvi nqkakuv "probelm" za da otidete na ginekolog?!?!?Vuzmojno e da se razboleete ot ne6to koeto da e nevuzmojno da se otkrie ei taka ot vas samite i kakvo pravite v takuv slu4ai?!?!
Az hodq na vseki 6 meseca za citonamazka i mikro-biologi4ni,ei taka,prosto za moe uspokoenie ,4e vsi4ko mi e nared!

hottie
04-28-2008, 20:41
Az ne razbiram kak e vuzmojno da 4akate da se poqvi nqkakuv "probelm" za da otidete na ginekolog?!?!?Vuzmojno e da se razboleete ot ne6to koeto da e nevuzmojno da se otkrie ei taka ot vas samite i kakvo pravite v takuv slu4ai?!?!
Az hodq na vseki 6 meseca za citonamazka i mikro-biologi4ni,ei taka,prosto za moe uspokoenie ,4e vsi4ko mi e nared!

И аз не мога да разбера, че чак се шашкам понякога !!!
Момичета вие наясно ли сте какви последници може да им от това ваше НЕпосещаване на лекар-гинеколог???????Давате ли си сметка просто??? Искам някой да ми отговори моля????

foreverr
04-28-2008, 20:48
Az ne razbiram kak e vuzmojno da 4akate da se poqvi nqkakuv "probelm" za da otidete na ginekolog?!?!?Vuzmojno e da se razboleete ot ne6to koeto da e nevuzmojno da se otkrie ei taka ot vas samite i kakvo pravite v takuv slu4ai?!?!
Az hodq na vseki 6 meseca za citonamazka i mikro-biologi4ni,ei taka,prosto za moe uspokoenie ,4e vsi4ko mi e nared!

И аз не мога да разбера, че чак се шашкам понякога !!!
Момичета вие наясно ли сте какви последници може да им от това ваше НЕпосещаване на лекар-гинеколог???????Давате ли си сметка просто??? Искам някой да ми отговори моля????Aми до сега не съм се замисляла, но сега се замислих-според мен в моя случаи, не е страшно, че не хода на гинеколог, защото аз не водя полов живот и ако хвана някоя болест то тя ще е мн лека и със сигурност ще има симптоми!Все пак мога да хвана гъбички или нещо от рода при което ще имам сърбеж и тем подобни!Мога да ги хвана от микроби или пък от антибиотици май ставаше така, че аз си давам сметка, че не хода на гинеколог, но и се замислих и осъзнах, че си права правилно!

darla
04-28-2008, 21:10
Az ne razbiram kak e vuzmojno da 4akate da se poqvi nqkakuv "probelm" za da otidete na ginekolog?!?!?Vuzmojno e da se razboleete ot ne6to koeto da e nevuzmojno da se otkrie ei taka ot vas samite i kakvo pravite v takuv slu4ai?!?!
Az hodq na vseki 6 meseca za citonamazka i mikro-biologi4ni,ei taka,prosto za moe uspokoenie ,4e vsi4ko mi e nared!

И аз не мога да разбера, че чак се шашкам понякога !!!
Момичета вие наясно ли сте какви последници може да им от това ваше НЕпосещаване на лекар-гинеколог???????Давате ли си сметка просто??? Искам някой да ми отговори моля????Aми до сега не съм се замисляла, но сега се замислих-според мен в моя случаи, не е страшно, че не хода на гинеколог, защото аз не водя полов живот и ако хвана някоя болест то тя ще е мн лека и със сигурност ще има симптоми!Все пак мога да хвана гъбички или нещо от рода при което ще имам сърбеж и тем подобни!Мога да ги хвана от микроби или пък от антибиотици май ставаше така, че аз си давам сметка, че не хода на гинеколог, но и се замислих и осъзнах, че си права правилно!
Hubavo e,4e si se zamislila nad tova,no fakta,4e ne vodi6 polov jivot ili puk,4e pove4eto iznfekcii imat simptomi ne trqbva da te uspokoqva!Az primerno sled kato mi doide 1viq put otdoh pri ginekolog po sobstveno jelanie i bez mama da me vodi za ru4i4ka(bqh na 13) ,za da mi obqsni ne6to pove4e ot elementarnite ne6ta,koito maika 6te mi kaje,naprimer mi napravi izsledvaniq za kiselinnostta na vlagali6teto i mi predpisa intimen du6-gel,koito izpolzvam ve4e tolkova godini.Nz za men ginekologa e ne6to kato mieneto na zubite-ne 4aka6 nqkoi zub da ti padne,za da se seti6 4e e hubavo "ot vreme na vreme" da gi mie6! :grin: V slu4aq edin profilakti4en pregled i profilakti4ni izsledvaniq pri ginekolog na vseki 6 meseca ne otnema mn vreme,nito puk pari-prosto sme jeni i trqbva da sme poddurjani zaradi samite sebe si,a ne zaradi partniorite si!!!!

hottie
04-28-2008, 21:44
Az ne razbiram kak e vuzmojno da 4akate da se poqvi nqkakuv "probelm" za da otidete na ginekolog?!?!?Vuzmojno e da se razboleete ot ne6to koeto da e nevuzmojno da se otkrie ei taka ot vas samite i kakvo pravite v takuv slu4ai?!?!
Az hodq na vseki 6 meseca za citonamazka i mikro-biologi4ni,ei taka,prosto za moe uspokoenie ,4e vsi4ko mi e nared!

И аз не мога да разбера, че чак се шашкам понякога !!!
Момичета вие наясно ли сте какви последници може да им от това ваше НЕпосещаване на лекар-гинеколог???????Давате ли си сметка просто??? Искам някой да ми отговори моля????Aми до сега не съм се замисляла, но сега се замислих-според мен в моя случаи, не е страшно, че не хода на гинеколог, защото аз не водя полов живот и ако хвана някоя болест то тя ще е мн лека и със сигурност ще има симптоми!Все пак мога да хвана гъбички или нещо от рода при което ще имам сърбеж и тем подобни!Мога да ги хвана от микроби или пък от антибиотици май ставаше така, че аз си давам сметка, че не хода на гинеколог, но и се замислих и осъзнах, че си права правилно!
Hubavo e,4e si se zamislila nad tova,no fakta,4e ne vodi6 polov jivot ili puk,4e pove4eto iznfekcii imat simptomi ne trqbva da te uspokoqva!Az primerno sled kato mi doide 1viq put otdoh pri ginekolog po sobstveno jelanie i bez mama da me vodi za ru4i4ka(bqh na 13) ,za da mi obqsni ne6to pove4e ot elementarnite ne6ta,koito maika 6te mi kaje,naprimer mi napravi izsledvaniq za kiselinnostta na vlagali6teto i mi predpisa intimen du6-gel,koito izpolzvam ve4e tolkova godini.Nz za men ginekologa e ne6to kato mieneto na zubite-ne 4aka6 nqkoi zub da ti padne,za da se seti6 4e e hubavo "ot vreme na vreme" da gi mie6! :grin: V slu4aq edin profilakti4en pregled i profilakti4ni izsledvaniq pri ginekolog na vseki 6 meseca ne otnema mn vreme,nito puk pari-prosto sme jeni i trqbva da sme poddurjani zaradi samite sebe si,a ne zaradi partniorite si!!!!

Съгласна съм с това.
Иначе е хубаво да се замислиш. Според мен е важно някой да ти каже - време е да отидеш. Иначе трудно се сещаш сама. Мен мама ме заведе първия път :-D :oops: И си умях от страх, от срам.. от какво ли не. И видях, че няма нищо срамно. Даже ми стана леко приятно, защото с гинеколожката мога да си говоря за много неща, за които не бих говорила с никой друг. За опасностите при анален секс например...(примерно!). Или видовете заболявания. Всичко ми е обяснявано подробно.
А и понякога при момичетата се развиват малки кисти, които не винаги се забеляават, а гинеколожката ги орктива и колкото по-рано се откриват, толкова по-добре :)

Иначе когато бях девствена гинеколожката гледаше много да не ме преглежда отдолу, а на видеозон.Ако товя те успокоява?

varnen4e
04-29-2008, 07:56
Аз все още не съм ходила.. иии не знам какво да правя и дали да ходя.. дали имам нужда.. ;)

Kalena
04-30-2008, 12:57
kato bqh po-malka mama me e vodila i imam ujasni spomeni-byrkaha mi s neshto i me zabolq mnogo.ottogava nqmam jelanie da hodq :( :(

blueberry_14
04-30-2008, 19:32
Ами сега съм на 15 ама все още не съм ходила-не съм имала проблеми и за това :) Е един път цикъла ми ме беше прескочил 2 месеца ама тва беше в началото и то тогава беше нормално :)
+1 :oops:

Bubalcheto
05-03-2008, 19:52
Аз съм на 16 и ходя профилактично на всеки 6 месеца,до сега не ми се е случвало да имам проблем,но обичам да се грижа за себе си :-P

bubbl3s
05-03-2008, 21:53
MII az sum na 13 i 4ak dneska mi doide za 1 put taka 4e o6te ne sum hodila. A nqkoi moje li da mi kaje kvo e tva citonamazka i kak se pravi :oops:

Hayashi
05-05-2008, 14:53
На 14 съм и не съм ходила още.Принципно мене от самобръсначка ме естрах да не се порежа да не говорим да отида на гинеколог.но някой ден сигурно ще превъзмогна страха си и ще отида

CfEtii
05-05-2008, 16:20
Проблеми до сега не съм имала,а когато съм имала нещо притеснително,майка ми ми е казвала,защото е доста информирана от нейния гинеколог.Иии не съм ходила..но скоро мисля да отида :-)