PDA

View Full Version : Проблемна кожа :(



Lorein
04-27-2008, 22:46
Проблемът ми е следният:
До миналата година нямах значителни проблеми с кожата, но сега много се влоших. Почти на 16 съм и знам, че е нормално. Това, което ме тревожи е, че от седмица насам се появиха нещо като лишеи по бузите, а заедно с тях се появи и една гадна червенина, която досега не съм имала. Постоянно си чувствам бузите горещи и от време на време има някакво дразнене. И преди са се появявали лишеи, но без зачервяване и дразнене. Мазала съм се с мазни кремове и до 1-2 дена ги е нямало. Сега не е така. От седмица и нещо не могат да се махнат. Постоянно си почиствам лицето с розова вода, мажа се с мазен крем, но няма подобрение. Чудя се дали е някаква алергия или и аз не знам какво... Отделно си имам и проблеми с пъпките... Не знам какво да правя. Четох много теми тук във форума, но все пак не намерих решение. Може ли да помогнете :( :( :(

bonbonkata011
04-28-2008, 07:17
еми отиди на дерматолог и той ще ти каже какво ти има и как да се излекуваш,обаче мoже да е и алергия.незнам какъв съвет да ти дам sorry :? :(

bibi90
04-28-2008, 08:01
Определено трябва да отидеш на дерматолог

hottie
04-28-2008, 08:06
задължитлено дерматолог!

Allthatshewant
04-28-2008, 08:55
Определено трябва да отидеш на дерматолог
Аз като малка също имах лишеи и нашите ме водиха на лекар. Изписаха ми разни лекарства .. след доста време имаше видима разлика но ги излекувах.Непременно отиди на лекар .. с лишеите шега не бива.. :-o

Lorein
04-30-2008, 21:21
Днес отидох на дерматолог. Изписа ми 2 вида хапчета, един почистващ гел и маска... Направо :? Ако има заинтересовани, мога да напиша кои са хапчетата и другите работи. Иначе благодаря ви :)

MaDdNeSs_GirL
04-30-2008, 21:25
Днес отидох на дерматолог. Изписа ми 2 вида хапчета, един почистващ гел и маска... Направо :? Ако има заинтересовани, мога да напиша кои са хапчетата и другите работи. Иначе благодаря ви :)
Какво ти каза дерматологът че е и от какво ти се е получило. Можеш ли да ми обясниш подробно какво представлява, защото майка ми имаше едни червенини по бузите, напомнящи "венозни линии" и ги премахна с един крем на "Юсерин"(мързи ме да сменя кирилицата). :D

EnriqueIglesias
04-30-2008, 21:27
lishei? ne se li oprawqt s hidratirasht krem?

Lorein
04-30-2008, 21:34
Еми и аз си мислех, че става с такъв хидратиращ крем и няколко дена се мажех с такъв. Обаче днеска като отидох при дерматоложката, погледна ме, чудеше се какво да ми изпише. Първо попита дали да не е от нещо, с което съм се мазала. Казах, че ползвам само крем и не може да е от грим или нещо такова, щото не ползвам много ( даже почти никак ). MaDdNeSs`GirL, и аз имам това зачервяване по бузите, напоследък намаля маааалко ( може би от крема, който ползвах, доста мазничък си е ). Но аз си имам и малко проблеми и с пъпките :oops: :cry: :-# Дерматоложката каза, че е някаква форма на акне, но с усложнения или нещо такова, не помня точно думите.

П.П Между другото от личен опит го казвам - не се чоплете. Аз направих тая грешка и сега дълго време явно ще се лекувам, тъпчейки се с хапчета :?

MaDdNeSs_GirL
04-30-2008, 21:43
Еми и аз си мислех, че става с такъв хидратиращ крем и няколко дена се мажех с такъв. Обаче днеска като отидох при дерматоложката, погледна ме, чудеше се какво да ми изпише. Първо попита дали да не е от нещо, с което съм се мазала. Казах, че ползвам само крем и не може да е от грим или нещо такова, щото не ползвам много ( даже почти никак ). MaDdNeSs`GirL, и аз имам това зачервяване по бузите, напоследък намаля маааалко ( може би от крема, който ползвах, доста мазничък си е ). Но аз си имам и малко проблеми и с пъпките :oops: :cry: :-# Дерматоложката каза, че е някаква форма на акне, но с усложнения или нещо такова, не помня точно думите.

П.П Между другото от личен опит го казвам - не се чоплете. Аз направих тая грешка и сега дълго време явно ще се лекувам, тъпчейки се с хапчета :?

Мила, следвай инструкциите и след няколко дена се обади за резултати, ако все още имаш тези червенини, с удоволствие ще ти препоръчам някои конкретни продукти.

Lorein
05-06-2008, 12:25
Малее, не предполагах, че може пак да имам чиста кожа :grin: :grin: :grin: Червенината изчезна, пъпки почти няма, изобщо не се забелязват... Е, кожата ми малко се бели ли, как да кажа не знам, ама се изчисти! :D

MaDdNeSs_GirL
05-07-2008, 12:32
Малее, не предполагах, че може пак да имам чиста кожа :grin: :grin: :grin: Червенината изчезна, пъпки почти няма, изобщо не се забелязват... Е, кожата ми малко се бели ли, как да кажа не знам, ама се изчисти! :D
Какво ти помогна? :)

Lorein
05-08-2008, 08:52
Dermabion (хапчета - 3 пъти на ден по 2) , Дермофит (пак по същия начин) , измиващ гел Clean AC (вечер, преди да си направя следващата маска) => някаква смес, която ми приготвяха специално в една аптека и крем Здраве (след маската) :D

o0ps
05-08-2008, 09:04
Dermabion (хапчета - 3 пъти на ден по 2) , Дермофит (пак по същия начин) , измиващ гел Clean AC (вечер, преди да си направя следващата маска) => някаква смес, която ми приготвяха специално в една аптека и крем Здраве (след маската) :D
Пила съм хапчетата "Дермабион", най-вече заради бирената мая, но резултат не забелязах. Дори ми се стори че повече пъпки почнаха да ми излизат. Пиех по едно сутрин и вечер(така ми казаха в аптеката) ама щом при теб е имало ефект в по-голяма доза може пак да си купя да пробвам. :)

donkihot
05-08-2008, 12:21
ami...za problemite s kojata se konsultirai s dermatolog..inache shto ne probvash seriqta na evelin za teen...mislq,che bi ti pomognala za papkite

TheNewReligion
05-08-2008, 21:31
еми отиди на дерматолог и той ще ти каже какво ти има и как да се излекуваш,обаче мoже да е и алергия.незнам какъв съвет да ти дам sorry :? :(
+1 ! Това може да ее нещо сериозно и всеки може да ти каже нещо , мкоето пти теб да не действа или да ти влоши положението ! Успех ! :)