PDA

View Full Version : Програмиране-Мързел :D



Xanibal
04-28-2008, 11:26
Правя тая тема щото нема какво да правя има де ама не ми се чете и занимава с ПХП та въпрос към напредналите с програмирането,КАК и за колко време научихте даден език и не ви ли мързеше да го учите вместо да цъкате некоя игрица.Дайте съвети на хората като мен начинаещите в програмирането.Иначе HTML,CSS,Java Script горе долу ги знам ама пхпппп :D дайте и някакви полезни линкове и т.н.

Christ
04-28-2008, 13:30
К'во да ти кажа... :) Аз лично не мога да пиша код, но видя ли го, знам за какво служи. :)

Xanibal
04-28-2008, 14:04
кажи ми лек за мързела :D

Civilizationruller
04-28-2008, 14:19
няма ..

zero
04-30-2008, 08:11
К'во да ти кажа... :) Аз лично не мога да пиша код, но видя ли го, знам за какво служи. :)
И аз съм същия ...
Аз пиша на С++ някой неща .. и доста често крадвам по коякой код ;-)

Diam0nD
04-30-2008, 10:43
haha 11 klas sym i moje da se kaje 4e css i html gi ponaznaivam ,c syshto dolu-gor eosnovite gi imam :D sq u4a java script ... probwa v http://www.w3schools.com/ :) ot ednata strana pi6e6 koda ot drugata pokazva kakvo vyrshi :D qko e ;)

mullated
04-30-2008, 12:02
Perl - 2ра книга,но все още има да се уууучии.Лек за мързела - практика и въображение 8)

inf3rnal
05-02-2008, 08:36
http://web-tourist.net/ :grin:

RoyTheReaper
05-02-2008, 09:39
Първо да уточня, че с уеб програмирането съм жив зян. :lol:

Започна с Паскал и Делфи, понеже ги уча в универса. Ръководството по Делфи беше доста интересно и се зарибявах да правя мизерни уиндоус програмки. :D

После реших да мина на нещо по-сериозно и започнах да чета C++ for Dummies. Всичко беше наред, докато не се оплетох в указатели и не го зарязах, за да се захвана с Java. Java ме зариби доста, най-вече с обектно-ориентираната си природа. Доста ми е интересно да работя с обекти (а и с проектиране на бази данни, нещата са близки). После ме приеха в един курс по Java и сега може да се каже че го знам на напреднало ниво. Сега чета книги за сертификация и лятото може да се явя на Sun Certified Java Programmer.

Всичко това се разви за около една година: миналата година по това време правех тъпите програмки на Делфи. :-D А от другата седмица започвам работа като Java програмист.