PDA

View Full Version : глоба за градския транспорт



TheArchEnemy
04-28-2008, 14:38
днеска ме хванаха без билет и ми писаха акт.смисал аз имах карта,която беше изтекла от 2 дни и те видяха ЕГНто и името и ме накараха да се подпиша,иначе глобата вместо 10,щяла да е 80 лв.искам да питам дали знаете ако не отида да платя ще стане ли нещо или никой няма да се занимава да ме търси,защото аз така мисля и не ми се плаща глобата.ако на някой му се е случвало да сподели личния си опит :)

Christ
04-28-2008, 14:40
Контрольора не може да ти изиска нищо. В случай, че не искаш да си платиш глобата се вика полиция. От там полицаят ти изисква лична карта и се съставя граждански акт.

TheArchEnemy
04-28-2008, 14:51
Контрольора не може да ти изиска нищо. В случай, че не искаш да си платиш глобата се вика полиция. От там полицаят ти изисква лична карта и се съставя граждански акт.
значи трябва да отида да платя?аз знам за хора,които не са си плащали и след това нищо не е станало,но все пак не знам дали да рискувам.мислех направо да си вадя нова карта,но се чудя тия да не ми правят проблеми за тоя акт :(

Christ
04-28-2008, 14:57
Контрольора не може да ти изиска нищо. В случай, че не искаш да си платиш глобата се вика полиция. От там полицаят ти изисква лична карта и се съставя граждански акт.
значи трябва да отида да платя?аз знам за хора,които не са си плащали и след това нищо не е станало,но все пак не знам дали да рискувам.мислех направо да си вадя нова карта,но се чудя тия да не ми правят проблеми за тоя акт :( Нищо няма да плащаш. Ако си знаеш правата те ще ти плащат на тебе. :P

TheArchEnemy
04-28-2008, 15:12
Контрольора не може да ти изиска нищо. В случай, че не искаш да си платиш глобата се вика полиция. От там полицаят ти изисква лична карта и се съставя граждански акт.
значи трябва да отида да платя?аз знам за хора,които не са си плащали и след това нищо не е станало,но все пак не знам дали да рискувам.мислех направо да си вадя нова карта,но се чудя тия да не ми правят проблеми за тоя акт :( Нищо няма да плащаш. Ако си знаеш правата те ще ти плащат на тебе. :P
добре,мерси много за съвета :-)

s1NNer
04-28-2008, 16:32
Контрольора не може да ти изиска нищо. В случай, че не искаш да си платиш глобата се вика полиция. От там полицаят ти изисква лична карта и се съставя граждански акт.

Да ама за да викнат ченгетата тряа да се бръкнат 20-30 кинта .. за тва ти разправят там някви си глупости и те пускат ;]]

schranz
04-28-2008, 16:52
На мен ми писаха такъв фиш преди 2 години...и оттогава никой не ме е поттърсил,даже карта си извадих без проблеми...!Контролите вече НЯМАТ право да глобяват,единственото,коет о МОГАТ е да те свалят от рейса!!!!!!!Така,че не се лъжете и не им давайте пари !

136179
04-28-2008, 19:24
Контрольора не може да ти изиска нищо. В случай, че не искаш да си платиш глобата се вика полиция. От там полицаят ти изисква лична карта и се съставя граждански акт.

Да ама за да викнат ченгетата тряа да се бръкнат 20-30 кинта .. за тва ти разправят там някви си глупости и те пускат ;]]

За пътни разходи ли са тия пари ?

s1NNer
04-28-2008, 19:36
^^ май да .. ама не съм много сигурна .. знам само ,че за да я викнат патрулката тряат паричкии ;]]