PDA

View Full Version : Ай хора HELP ME..



unicorn_f
04-28-2008, 13:42
Ей хора трябва ми помощ!!!!
По литература ми възложиха задача за "Йосиф и неговите братя" трябва за след ваканцията да имам отговори на 2 въпроса:
1.Как Библията обяснява успехите на Йосиф на всяко поприще?
2.Има ли заслуга самият Йосиф за големите си успехи?

Чела съм го тва шибано нещо и нищо не разбирам :cry:
Намерих нещо подобно в записки.инфо ама немога да го изтегля и на друго място не намирам ако някой го е имал като задача или знае от къде да намеря отг на въпросите ПЛС да пише :-k

unicorn_f
05-02-2008, 20:45
ай ве баси никой ли няа помогни :smt107 :smt022 :smt022 :smt022

metaxa
05-02-2008, 20:53
3. Как Библията обяснява успехите на Йосиф на всяко поприще.


“И рече фараонът на Йосифа: понеже Бог ти откри всичко това, то няма такъв разумен и мъдър като тебе; ти ще бъдеш над моя дом и думата ти ще слуша целият ми народ само с престола аз ще бъда по- горен от тебе.”
”Тъмничният началник и не поглеждаше нищо от онова, що беше в Йосифови ръце, защото Господ беше с Йосифа. И всичко, що той вършеше, Господ правеше да напредва.” Библията обяснява успехите на Йосиф, като показва, че той е любимец на Бог. Ето защо с божията помощ Йосиф успява във всяко начинание.
4. Има ли заслуга самият Йосиф за големите си успехи?


“...но кога ти бъде добре, спомни си за мене и ми направи благодеяние; спомни на фараона за мене и ме изведи от този дом;”
“И Господ беше с Иосифа: той успяваше в работите и живееше в дома на господаря си египтянина.” Йосиф изпълнява повелите на божия закон не защото така е разпоредено и всяко отклонение от тях ще бъде грях. Йосиф постъпва правилно от вътрешна убеденост и с чувството на лична отговорност.




ми това успях да намеря надявам се да съм ти помогнала :)

unicorn_f
05-03-2008, 20:20
мерси :-|