PDA

View Full Version : Защо финландците и датчаните са толкова луди и извратени



sleep&play
04-28-2008, 14:42
Моята теория за тяхната пресъпност и нарушения е,че живеят прекалено добре. Колкото по-стандартен ти е живота,толкова по-отпуснат си=>толкова повече време за простотии имаш и като имаш парите-съответно възможността за изпълненията им. Аз лично съм останал с впечатлението,че скандинавците са големи изроди и моето обяснение е такова-доброто финансово положение. Съгласни ли сте,имате ли разни подобни теории?

sleep&play
04-28-2008, 14:50
Както прекалено стандартните държави,където живота е по-спокоен от този и в селце,предразполага подобни прояви,така и тези с прекалено нисък стандарт,където хората хляб не могат да си купят,подтикват хората към крайни действия.

RAWRRR
04-28-2008, 14:58
:lol: :lol: :lol:
После ще обясня защо,защото сега излизам..НО не е защото са пренаситени с добър живот..о,не.
Свързано е с народо-психологията..

sleep&play
04-28-2008, 15:13
:lol: :lol: :lol:
После ще обясня защо,защото сега излизам..НО не е защото са пренаситени с добър живот..о,не.
Свързано е с народо-психологията..
Ще ми бъде много интересно, RAWRRR, да разкажеш това, ще чакам отговора ти.

GeorgiaLove
04-28-2008, 15:14
Кой е хулиган и извратеняк, бе... вие луди ли сте
Не сте живели там и си нямате представа от света извън кенефа, хладилника и компютъра ви... Аз съм живяла там и гарантирам че глупостите дето наговорихте нямат нищо общо с действителността... Естествено, както във всяка държава, и там има простаци и хулигани, убийства и тн. ама знаете ли колко по нисък е процента сравнение с Бг ? Ма това е манталитета на българина, видял че другият живее по-добре и го оплюва веднага... Американците били глупави, датчаните били извратени... ама ние в крайна сметка сме най-зле по стандарт на живот и вечно се оплакваме, нали?

RoyTheReaper
04-28-2008, 15:16
:lol: :lol: :lol:
После ще обясня защо,защото сега излизам..НО не е защото са пренаситени с добър живот..о,не.
Свързано е с народо-психологията..

Ай да ме учиш на финландски. 8-)

RoyTheReaper
04-28-2008, 15:18
Знам, че е фински, ама повече ме кефи да му викам финландски. По-подземно звучи. Фински е много гей. 8-)

ScionOfStorm
04-28-2008, 15:23
^Word up !

Аз знам само Mina rakastan sinua и още няколко фразички ;д

ScionOfStorm
04-28-2008, 15:29
8-) 8-) 8-)

xXxScreamxXx
04-28-2008, 16:07
Знам, че е фински, ама повече ме кефи да му викам финландски. По-подземно звучи. Фински е много гей. 8-)

:lol: :lol: :lol: :lol:

RoyTheReaper
04-28-2008, 16:48
Аз няма да пиша кво знам, щото 100% ще се изложа. :lol:

Все пак в момента за да сглобя смислено изречение ми трябват около 15 минути. :razz:

kPuCkA
04-28-2008, 17:23
Ооо какви неща съм виждала лятото по морето от датчаните....ооо...спомени... :grin:

RAWRRR
04-28-2008, 18:10
Такам,първо ще кажа 4е нито финландците,нито дат4аните,са луди и извратеняци.Доста тъпи определения,просто те са доста странни за разбиране от "нормалните" хора в Централна и Изто4на Европа.Прили4ат доста на англи4аните по светоусещане..

Като цяло са доста тихи и скромни хора.Доста самовглъбени и неприказливи.Ску4ни,даже бих казала.Всъщност те са и много емоционалани,но дават вид на студени и апати4ни.То4но защото не могат да изразят на глас,това каквото ги тревожи/ядосва/провокира,го запазват за себе си и това се превръща в сериозен проблем,защото ги яде отвътре.Българите са доста темпераментни и ска4ат на бой за най-малкото,тоест прехвърлят агресията от себе си върху другите.Така се 4увстват пре4истени и свободни.Финландците правят то4но обратното,няма комфликти между хората,но има конфликти в хората,нещо като малка гражданска война във главата на всеки един 4овек.Тя не им дава мира доста време,след кеото прибягват до автонасилие или мазохизъм..опити за самоубийста, (въпреки 4е във Финландия е голям броят и на мъжете,които посягат на децата и жените си,но като цяло престъпността е доста малка).Просто дългата зима , белите нощи,депресията създават у хората някаква апатия към слу4ващото им се и когато се появи най-малкият проблем на хоризонта,решават да се предадат.
Ли4но мен малко ме обиди това определение,което е дал авторът на темата..но ако някой се интересува що за хора са финландците (понеже аз нахвърлих най-общо) ,да пита..


Mina rakastan sinua пък е една от най-неизползваните фрази във Финландия,поради при4ините изброени по-горе.

Tampere ми е един от най-любимите градове там,въпреки 4е не е от най-големите (4тия по големина мисля).

Финландците може да са 4удати,всъщност като се замисля Финландия предлага най-добрите условия за отглеждането и проявлението на серийните убийци.Просто хората там не псуват толкова,не се бият,не плюят на улицата,което може би за българите е противоестествено и елитарно,но извратеняци в никакъв слу4ай не са. ;)

Lake_Bodom,мога да те понау4а това-онова,аз знам граматиката перфектно( а тя е абсолютно разли4на от тази на българския,английския,френ ския и тн),само ми куца (доста 8-) ) лексиката.В СУ има лекции от фински,поинтересувай се и ги посещавай.Мога да ти кажа и откъде да си купиш финландско-български и българо-финландски ре4ник.Пиши ЛС,ако искаш ;).

sleep&play
04-28-2008, 18:43
Ок, RAWRRR, съжалявам,ако съм те обидил,не ми е било това целта. Бтв ти финладнка ли си? Или? Имам предвид даже един конкретен случай-за Пека-Ерик Аувинен,който уби съученици...и тн има и други примери за такава агресия,затова изказах подобно мнение. И не знам дали съм прав,но гледайки събитията в различните държави си вадя разни изводи.

Disrespect
04-28-2008, 19:56
тъй де...много хубаво не е на хубаво..

RoyTheReaper
04-28-2008, 20:53
Lake_Bodom,мога да те понау4а това-онова,аз знам граматиката перфектно( а тя е абсолютно разли4на от тази на българския,английския,френ ския и тн),само ми куца (доста 8-) ) лексиката.В СУ има лекции от фински,поинтересувай се и ги посещавай.Мога да ти кажа и откъде да си купиш финландско-български и българо-финландски ре4ник.Пиши ЛС,ако искаш ;).

Искам. :-D

bulgarche
04-28-2008, 20:56
RAWRRR, кажи им колко съм добър по фински :grin:
(Само още чакам превода на едното нещо).
Научих швейцарка, 2-ма унгарци и 1 австриец на няколко неща на финскии се чувствам горд (българите не ги броя).
Скандинавията ми е мечта от малък, но не знам дали няма да изкукам там. Все пак имам чувството че ще ми хареса.

bulgarche
04-28-2008, 21:19
Один и Тор идват за вас :o
Други са ТЕЗИ, КОИТО ИДВАТ ДА ТЕ ВЗЕМАТ ;)

RAWRRR
04-29-2008, 00:23
Ок, RAWRRR, съжалявам,ако съм те обидил,не ми е било това целта. Бтв ти финладнка ли си? Или? Имам предвид даже един конкретен случай-за Пека-Ерик Аувинен,който уби съученици...и тн има и други примери за такава агресия,затова изказах подобно мнение. И не знам дали съм прав,но гледайки събитията в различните държави си вадя разни изводи.

Моето обяснение е,4е в по-топлите страни, е прието да се проявява насилие 4есто и с мярка,докато в северните страни се проявява рядко ,но пък е шокиращо .После гръмват медиите и го превръщат в сензация.Преекспонация отвсякъде.
Тихите води са най-дълбоки,нали знаеш?
Северните народи са извесни с хладнокръвието си при убийства.
Все пак не знам,кое е по-лошо за една държава,да има висока престъпност (примерно изразена в .. хулиганство) или да има едини4ни зловещи слу4аи,като този с Аувинен.Според мен,първото ;).

http://www.smiliegenerator.de/smiley-flag/smiley-6511.png

Mooo6no
04-29-2008, 06:05
Мисля, че тоталната им депресия и лудост е свързана с големите студове и дългите нощи в определени дни на годината. И на вас всяка година да има париод от 10-15 дена, в които няма капка слънце и е тъмно... и вие ще се депресирата. На какво мислите се дължи високата слушаемост на метъл. Аз лично от себе си следя, че когато бях зле и ми беше тъпо слушах далеч повече (депресарскки) метъл.


Плюс това е интересен фактът, че в тези две странни има (или поне е имало) невероятно малка престъпност. Сега може и да има, но май престъпленията се извършват от чужденците, не от местните. Аз лично знам една история (от преди 30 години) дето един познат на дядо ми ходил във Финландия и си забравил куфара на летището и докато се усети и се върне минали 3 часа и куфара си седял на същото място, непокътнат. Звучи малко фантастично (+ това историята е от преди 30 години), доколко е истинска не знам, но че им е ниска престъпността си е факт.

RAWRRR
04-29-2008, 13:32
Всъщност си беше добър пример.Във Финландия се слуша доста готик,такъв е и стилът на обли4ане на 90% от младите.Но те не го слушат,защото тази музика отговаря на емоционалното им състояние,на депресията и скритата агресия,ами по едни други при4ини.

AutumnTears
04-29-2008, 14:23
ba6ta mi e bil ot finlandiq jalko 4e ne uspqh da go opoznaq...
ina4e ne moga da kaja ni6to za horata tam za6toto sum rodena tam i sum jivqla samo 3godini a i ne podurjam vruzka s baba mi i dqdo mi dori ne gi poznavam

Cerealkiller
04-29-2008, 15:57
След скандинавските страни по самоубийства се нареждаме ние...хмм и отговора какъв е? Те се самоубиват заради белите нощи, а ние... заради черните дни ?! :/

RAWRRR
04-30-2008, 05:05
финландска сауна > руска баня 8-)

bulgarche
04-30-2008, 08:30
(водка) ФИНЛАНДИЯ РУЛЕЗ.
Погледни дъното на бутилката

mulgore
04-30-2008, 08:47
ПП. май тру емотата трябва да са от там...
:lol:

Deadlock
04-30-2008, 12:07
Всъщност си беше добър пример.Във Финландия се слуша доста готик,такъв е и стилът на обли4ане на 90% от младите.Но те не го слушат,защото тази музика отговаря на емоционалното им състояние,на депресията и скритата агресия,ами по едни други при4ини.
а именно?
стана ми интересно просто.