PDA

View Full Version : Как да спра да си гриза ноктите?



metal_princess. ™
04-28-2008, 14:17
Horica,vie ste mi spasenieto!Pomagaite plssss :booooomb:

т.7
krem4et0

QPONECA
04-28-2008, 14:20
Изрежи ги по дълбоко и няма да има кво да гризеш. :)

nicolepcd
04-28-2008, 14:20
^Много сте забавни... :D Еми... има едни жълти на Perfect, дето нагарчат 8-) Не знам дали помага, ама са ми казвали, че помага... :-o

krem4et0
04-28-2008, 14:32
Темата е редактирана по т.2 и т.9

И аз имам този проблем. Дори и горчивото не помага, защото си ги чопля и пак ги махам. не мога да се видя просто с някакъв нокът. Нерви ме!

nicolepcd
04-28-2008, 14:33
Ей, и мойте са изтрити :D
Ааа, по темата: Емм... Пробвай Perfect 8-)

Felis_Dirus
04-28-2008, 14:35
Хм, дъвках ги 12-3 години и ги отказах. :)

Сложих си изкуствени, видях колко е красиво да имаш нокти, отдолу моите си растяха иии после като ги махнах, просто не ги дъвчех вече.

metal_princess. ™
04-28-2008, 14:35
И аз имам този проблем. Дори и горчивото не помага, защото си ги чопля и пак ги махам. не мога да се видя просто с някакъв нокът. Нерви ме!

Една приятелка каза,че било от нерви.Ама вече започвам да си мисля,че отърване от този гаден навик няма.Но като се замисля колко хора са успели да спрат ме хващат нервите и пак започвам да ги гриза. :D

tItEufFf
04-28-2008, 14:36
1.Можеш да си сложиш изкуствени ... така няма да си гризеш собствените нокти, а и предполагам ще е по трудно да гризеш пластмаса

2.Сложи си върху тях нещо, което наистина мразиш - захар, сол, лимонов сок..абе нещо, от което ти става гадно

nicolepcd
04-28-2008, 14:36
И аз имам този проблем. Дори и горчивото не помага, защото си ги чопля и пак ги махам. не мога да се видя просто с някакъв нокът. Нерви ме!

Една приятелка каза,че било от нерви.Ама вече започвам да си мисля,че отърване от този гаден навик няма.Но като се замисля колко хора са успели да спрат ме хващат нервите и пак започвам да ги гриза. :D
Мхм, най вече нерви... да :D Карай го по - спокойно 8-)

crazyhair
04-28-2008, 14:50
Просто спри.
i as tui 6e ti kaja po vaprosa spri da misli6 zaa tqh i kato po4ne6 da grize6 se odarpvai malko po malko i 6e ima rezultati

metal_princess. ™
04-28-2008, 14:50
Благодаря за отговорите.Мисля тази или другата седмица да си сложа изкуствени нокти.Дано помогне. :-)
п.п: crazyhair - готин ав :P

1n5ub0rd1na73
04-28-2008, 15:22
Аз пък си чопля мазолите по дланите. :D 8-)

s1NNer
04-28-2008, 15:29
Аз пък си чопля мазолите по дланите. :D 8-)

:razz: :razz: :razz:

Ухх преди и аз си ги гризях ноктите ама един ден видях ,че е много грозно и просто като почвах да ги гриза се усещах и спирах ;]] ако искаш си ги намажи със люта чушка ;]]

SunnyG
04-28-2008, 15:33
От както съм се родила си гриза ноктите.Но спрях...Без да се мажа с нищо,без някоий да ми помага.Само силна воля трябва.Всичките ми приятелки имат дълги нокти(вече и аз) и ми беше кофти като почнат да си ги лакират как ли не,а моито за нищо не ставаха.Един ден просто си казах спирам да ги гриза.Изчаках малко да израстнат,изпилих ги,лакирах ги и малко по малко се отучих да си тика пръстите в устата.Вече година не ги гриза,но сега използвам силни заздравители,защото още не могат да седят с голяма дължина и се чупят.

krem4et0
04-28-2008, 15:34
И аз имам този проблем. Дори и горчивото не помага, защото си ги чопля и пак ги махам. не мога да се видя просто с някакъв нокът. Нерви ме!

Една приятелка каза,че било от нерви.Ама вече започвам да си мисля,че отърване от този гаден навик няма.Но като се замисля колко хора са успели да спрат ме хващат нервите и пак започвам да ги гриза. :D

1 ученичка в час ми направи забележка.....просто не се усещам.
Откакто се помня си ги гриза. Баща ми също. Явно е семейна черта.

1 път съм слагала изкуствени нокти и нищо не можах да направя. А и много гадно ми стягаше на собствения нокът. не издържах повече от 3 часа.

1n5ub0rd1na73
04-28-2008, 15:41
Аз пък си чопля мазолите по дланите. :D 8-)

:razz: :razz: :razz:

Ухх преди и аз си ги гризях ноктите ама един ден видях ,че е много грозно и просто като почвах да ги гриза се усещах и спирах ;]] ако искаш си ги намажи със люта чушка ;]]

Защо си ме цитирал? xD

vikiiitooo
04-28-2008, 15:42
И аз имам този рпроблем и не мога да спра каквото и да поравя имала съм и ноктопластика, но след това пак започнах... А това за чушката е много действа или ги лакираи нищо че са малки или потарпи малко и ги лакираи ще видиш колко по добре изглеждат и аз сега по този метод карам и малко са пораснали, ако започнеш да си гризеш лака отиваш и наново лакираш. Дано да успееш късмет и тва с чушката е много добър вариант! КъСмЕт... :wink:

metal_princess. ™
04-28-2008, 16:19
Благодаря и на вас. Спомням си,че отдавна пробвах с люта чушка,но май не беше много люта. :} Ще опитам пак. Това с лака също.
@ krem4et0, ние с моя баща сме същите като вас. 8-)

Madness
04-28-2008, 16:27
От една седмица съм спряла :-D
Даже им купувам витаминки,заздравители...Са мо че аз имам и друг проблем,нокътя на палеца ми е два пъти по широк отколкото дълъг и е ужасно :/
Та просто...спри (:

DisciplineAndOrder
04-28-2008, 17:08
майка ми мажеше ноктите ми със люта чушка като малка (8-9 годишна)...

колко съм ревала... 8-) но важното е,че спрях да ги гриза!

опитай и ти.

kotence_91
04-28-2008, 17:29
От както съм се родила си гриза ноктите.Но спрях...Без да се мажа с нищо,без някоий да ми помага.Само силна воля трябва.Всичките ми приятелки имат дълги нокти(вече и аз) и ми беше кофти като почнат да си ги лакират как ли не,а моито за нищо не ставаха.Един ден просто си казах спирам да ги гриза.Изчаках малко да израстнат,изпилих ги,лакирах ги и малко по малко се отучих да си тика пръстите в устата.Вече година не ги гриза,но сега използвам силни заздравители,защото още не могат да седят с голяма дължина и се чупят.

И аз си гризях , но изведнъж спрях, но не помня как, беше преди 7-8 години :P Само дето моите нокти все още за нищо не стават :(

bulgarche
04-28-2008, 20:08
И аз винаги съм го правил

Sarabi
04-28-2008, 21:14
:smt078

Започни да си ядеш косата ахахх .
Воля ти трябва, не друго. Нека те подкрепя мисълта, че е отвратително, гнусно, вредно, грозно, противно.

RoyTheReaper
04-28-2008, 21:21
Помисли, че никога няма да можеш да направиш впечатление на ноктоман като мен например. :D

Gothique♫
04-28-2008, 21:26
купи си такъв горчив лак дето става лошо от него и се повръща 8-)

Jessika_MG
04-29-2008, 08:13
Абе то наистина темата е смешна :D ама и проблема си го бива.
Помня, че преди в каталога на Орифлейм имаше нещо дето, ако си гризеш ноктите си ги мажеш иии явно е горчало, за да не се гризат нзн :-o никога не съм си гризала ноктите ...
Та защо казах, че си го бива проблемът. Имам един съученик, ама то не ноктите ами пръстите си гризе :shock: и идва с 10 лепенки на секи пръст :shock: Луда работа ...

bulgarche
04-29-2008, 08:16
Спал съм с чорапи на ръцете - изяждах ги (не чак де), горчиво/кисело... - в началото е гадно, но като свърши пак си похапваш нокти ;)

Сега тъкмо си дризвах някоя друга кожичка и четях заглаието на темата :-o

Jessika_MG
04-29-2008, 08:24
Спал съм с чорапи на ръцете - изяждах ги (не чак де), горчиво/кисело... - в началото е гадно, но като свърши пак си похапваш нокти ;)

Сега тъкмо си дризвах някоя друга кожичка и четях заглаието на темата :-o
:D как го прайте бе хора ...

_donna_
04-29-2008, 09:03
Започни да си гризеш ноктите на краката. :D

Не,сериозно...нищо друго не помага освен "просто да спреш".
С каквито и лайна да се мажеш ако искаш пак ще ги гризеш.

Decu
04-29-2008, 10:02
Аз пък като съм била малка една жена ми казала, че ще ми подари кукла ако спра да си смуча палеца :Д и аз съм спряла.. :-|

bulgarche
04-29-2008, 10:49
Desi_etnies, и сега не можеш да го смучеш ли? Такъв полезен навик да си имала и таз лоша жена да те изнуди да го изоставиш в миналото си...а какви славни дни те чакаха :razz:

find_m3
04-29-2008, 11:08
Спал съм с чорапи на ръцете - изяждах ги (не чак де), горчиво/кисело... - в началото е гадно, но като свърши пак си похапваш нокти ;)

Сега тъкмо си дризвах някоя друга кожичка и четях заглаието на темата :-o

хаха и аз :razz: гриза ги от години,мого ме е яд искам и аз да нося пръстени да се лакирам...,ама ... Пробвах наскоро с безветен лак ..издържах седмица и йм е*ах майката :-x

bulgarche
04-29-2008, 11:10
Октомври 2004 за първи път имах нокти. Ползвах нокторизачки, пили ала-бала. Ощя няколко пъти съм го постигал, ама... Казвам че няма повече, спирам...1-2-3 седмици...и по навих...чат...и заминават. И като се усетя си казвам "само да го дооформя" и айдее...

Decu
04-29-2008, 11:11
Мога бе! Ама не ми е вкусно сега.. :D
А жената наистина ми е подарила кукла! :lol:

Jessika_MG
04-29-2008, 12:09
Всичко е до психика! Не признавам пристрастяване, докато наистина самият организъм не покаже, че не може без каквото и да било. Останалото са проблеми с главата :P

akatyabg
04-29-2008, 12:35
Хм, дъвках ги 12-3 години и ги отказах. :)

Сложих си изкуствени, видях колко е красиво да имаш нокти, отдолу моите си растяха иии после като ги махнах, просто не ги дъвчех вече.

+1 a opitai ima gor4ivi lakove za taq rabota ama i s obiknoven moge da stane

akatyabg
04-29-2008, 12:35
Хм, дъвках ги 12-3 години и ги отказах. :)

Сложих си изкуствени, видях колко е красиво да имаш нокти, отдолу моите си растяха иии после като ги махнах, просто не ги дъвчех вече.







+1 a opitai ima gor4ivi lakove za taq rabota ama i s obiknoven moge da stane

akatyabg
04-29-2008, 12:36
Хм, дъвках ги 12-3 години и ги отказах. :)

Сложих си изкуствени, видях колко е красиво да имаш нокти, отдолу моите си растяха иии после като ги махнах, просто не ги дъвчех вече.
a opitai ima gor4ivi lakove za taq rabota ama i s obiknoven moge da stane

136179
04-29-2008, 12:43
Октомври 2004 за първи път имах нокти. Ползвах нокторизачки, пили ала-бала. Ощя няколко пъти съм го постигал, ама... Казвам че няма повече, спирам...1-2-3 седмици...и по навих...чат...и заминават. И като се усетя си казвам "само да го дооформя" и айдее...
Най-якия начин за оформяне е тва :D
//тва с чорапите ме убва, четох до 3 пъти, за да съм сигурна че правилно съм го схванала..нереално//

cherenlebed
04-29-2008, 13:20
Аз имам друг вреден навик.Не мога да спра да си чопля кожичките около ноктите.Просто се побърквам!След това остават гадни белези и ниикак не е приятно...Съвет как да спра?

RoyTheReaper
04-29-2008, 13:23
Мога бе! Ама не ми е вкусно сега.. :D
А жената наистина ми е подарила кукла! :lol:

Трябвало е да вземеш куклата и да продължиш да ги смучеш. 8-)

kefish_meee
04-29-2008, 13:30
Ем налакирай си ги с хубава декорация и ще ти е жал да ги гризеш :D

136179
04-29-2008, 14:14
Аз имам друг вреден навик.Не мога да спра да си чопля кожичките около ноктите.Просто се побърквам!След това остават гадни белези и ниикак не е приятно...Съвет как да спра?

режи ги ... преди да са станали за гризане 8-)

find_m3
04-29-2008, 14:23
Ем налакирай си ги с хубава декорация и ще ти е жал да ги гризеш :D

не знаеш за кво говориш...нито ще ми е жал нито има начин на тва мойто да стане "хубава декорация" или каквато и да било декорация.а колкото до рязането - не става.ходя по цял ден с нокторезачка в ръка и имам чувството ,че е по вредно отколкото гризането ....

136179
04-29-2008, 14:27
Между другото, аз така си бях прегризала пръстите на няколко чифта ръкавици.. но аз не си гриза ноктите, само си ги 'хапя' и може би затова не ми е проблем.

Cerealkiller
04-29-2008, 14:55
Има лак против гризане който е горчив, намазваш се, забравяш и като посегнеш към ноктите си - иииууууу ! :D

krem4et0
04-29-2008, 15:13
Айде сега-не пия, не пуша, не вземам наркотици и по мъже не ходя. Едничкото ми щастие е да си засмуча палеца и да си гризна нокътчето. Знам, че е гадно и грозно. маникюр не искам. Имала съм! за сватбата на сестра ми бях издйържала 2 месеца без гризане и имах долу-горе свестен маникюур. вечерта преди сватбата от нерви ги опатках. Като съм нервна си ги гриза. като съм гладна, а съм на диета-също.
Толкова е приятно(само да не се забие нокът във венеца, че е гадно).

rakiQ
04-29-2008, 16:38
griza gi ot kak se pomnim :D :D spirala sym 3-4 pyti e taka ot volq i pak moa spra maa me marzel :DD: ina4e 4u6ki lamkove e takia laina ne pomagat... svikva6 s nego i tolkozzzz

Ice_Queen_
04-29-2008, 16:50
Просто си помисли :
1.колко е гнусно.
2.колко грозно изглеждат ръце с изгризани нокти
3.колко красиво изглеждат ръце с маникюр
4.всяко мочме ще се кефи на мацка с як маникюр
5.не е ли кофти когато седнете няколко приятелки,вс с готин маникю'р а ти с изгризани нокти?
6.аджеба не ти ли се ще да имаш хубави нокти за да си рисуваш някви неща..не е ли красиво?

всичко е в мозъка!

RoyTheReaper
04-29-2008, 17:02
Просто си помисли :
1.колко е гнусно.
2.колко грозно изглеждат ръце с изгризани нокти
3.колко красиво изглеждат ръце с маникюр
4.всяко мочме ще се кефи на мацка с як маникюр
5.не е ли кофти когато седнете няколко приятелки,вс с готин маникю'р а ти с изгризани нокти?
6.аджеба не ти ли се ще да имаш хубави нокти за да си рисуваш някви неща..не е ли красиво?


=D> =D> =D> =D> =D>

Pedigree
04-29-2008, 17:44
Намажи ги с люта чушка. 8-)

Не, сериозно, замисли се, че е глупаво и детско, а освен това е тъпо да гледаш мацка с изгризани нокти.

find_m3
04-29-2008, 17:47
Просто си помисли :
1.колко е гнусно.
2.колко грозно изглеждат ръце с изгризани нокти
3.колко красиво изглеждат ръце с маникюр
4.всяко мочме ще се кефи на мацка с як маникюр
5.не е ли кофти когато седнете няколко приятелки,вс с готин маникю'р а ти с изгризани нокти?
6.аджеба не ти ли се ще да имаш хубави нокти за да си рисуваш някви неща..не е ли красиво?

всичко е в мозъка!
лесно ти е ,но мога да кажа ,че по-лесно се спират цигарите!като посягаш за цигара виждаш и знаеш кво праиш ,а като си захапеш пръстите го правиш механично.не е толкова просто ,колкото го описвате.Както каза Българчето дори и да знам ,че не трябва ,но се усетя след като съм посегнала край!Казвам си дай поне да го оформя да не се дращя и е заминал

kefish_meee
04-29-2008, 18:36
Еми при мен помогна това с декорацията, но ок щом не става...
Имам една съученичка, която яко си гризеше ноктите почти не бяха останали и аз като я видех, че пръстите са и в устата й удрях един як шамар през устата. И да се похваля тя вече си има нокти..... но това едно няколко месеца шамари :D

mhmhmhmhm
04-29-2008, 19:15
аз пък кожичките си ги ямм...
ама по някой път супер много ме боли ... :D
ама не спирам

MiMcHeToOo
04-29-2008, 19:31
Аз пък един ден гледах една приятелка кви хубави нокти има а аз дотогава никога не бях имала дълги нокти заради гризането. И се ядосах и се налакирах с някъв лак най-обикновен, едва забележим. Една седмица не съм ги пипала изобщо тия нокти, даже не ги и поглеждах. След тая една седмица видях как те са пораснали с мъничко и си казах, че ги искам дълги и, че няма да ги гриза. И спрях :)

AngelGirl
05-01-2008, 20:53
Да ти кажа лесно няма да се отучиш. Това става като с цигарите-навик и моге би до известна степен нужда. Трябва ти единствено воля! Ако я нямаш дори и с люта чушка да си намажеш ноктите ефект няма да има.Просто си намери причина , за да спреш. Иначе ноктопластика или нещо такова...зависи от степента на изгризване. Ако са дълбоко изгризани даже и да сложиш ноктопластика или изкуствен маникюр, те ще паднат.

TheNewReligion
05-01-2008, 23:58
Принципно това си е проблем от психологическа гледна точка , ама от естетическа си е направо отврат ! Консултирай се с психиатър . Една моя приятелка имаше същия проблем и много и помогнаха ! :)

Freeminded
05-02-2008, 11:14
Направо си отрежи ръцете! А ако почнеш да си гризеш и тези на краката вече не знам как ще си ги отрежеш и тях. Но може да застанеш на някоя трамвайна линия и да чакаш. 8-)

Devilsplaymate
05-02-2008, 11:20
Гризях си ноктите много години.
Един ден просто се събудих и си казах: "стига толкова!" и това и беше. Не ти трябват никакви люти лакове или каквито и да било други продукти - единствено и само волята ще ти помогне :).

Madness
05-02-2008, 19:42
оф аз пък пак почанах
деба

Jessika_MG
05-05-2008, 16:23
оф аз пък пак почанах
деба
То с такива теми .. просто няа начин 8-)

^dishdogz^
05-06-2008, 07:44
намажи ги с лайна :-P :D

japixloops
05-06-2008, 20:32
ето ти го отговора , Въпрос на ПСИХИКА е ако си кажеш НЯМА ДА ГИ ГРИЗА спираш

Това е :o :o :o :o :o :o