PDA

View Full Version : кисти и хормонални хапчета



deskaata
04-29-2008, 20:50
Moqt problem e ... predi 2-3 godini mi se poqvi kista na ediniq qi4nik,bockaha me edna sedmica s nqkakvi antibiotici uj,moje i taka da e,no sled kato mi se spuka kistata i vsi4ko mina dobre,mi se poqvi okosmqvane po liceto. Parvo bqha 2-3 kosam4eta i misleh,4e nqma da uveli4at,no s vremeto stanaha pove4e! Hodih i na lazarna epilaciq i...ni6to,dori stanaha mnogo pove4e! Neznam kakvo da pravq,karaha me da piq hormonalni hap4eta,no ne smeq! Tolkova lo6i ne6ta pro4etoh,4e napravo ne iskam i da si pomislqm za tqh! Mnogo uvrejdat! Spored men poqvata na kistata ima ne6to ob6to s okosmqvaneto,za6toto nali se dalji na nqkakvi hormonalni smu6teniq...
Molq ako nqkoi ima ili e imal sa6tiq problem da spodeli mnenie,kakto za kistite,taka i za hormonalnite hap4eta!
Blagodarq vi! :)


7 точка от правилата
moderated by Coki

soulripper
04-29-2008, 21:05
това е заболяване, което се нарича Синдром на поликистозните яйчници, за твое успокоение не е опасно, но е свързано с повишено окосмяване , дължащо се на по-високи нива на тестостерон в организма ти.Това заболяване е доста често срещано.Лечението е с хормони, но честно казано, окончателно излекуване няма-това си е просто временно "замазване" на нещата, просто защото организмът е създаден и настроен да функционира с тези завишени нива на мъжки хормони.Подобрение обикновено има след като жената роди.
Не е нищо страшно,само е неприятно това,че е свързано с нежелано окосмяване ,което ще трябва да се премахва,а в някои случаи и с кожни проблеми-акне и т.н..
Споко!

hottie
04-29-2008, 21:11
Само не разбрах защо да е синдром на поликистозните яйчници? Момичето е имало киста... не поликистоза. Поне от това, което разбрах.

До авторката : как така се е спукала кистата?Това не е ли опасно? Не си ли се объркала?
Направила ли си си хормонални изследвания?Какво показват те? Сигурно са ти предписали Диане 35 - аз на твое място бих ги пила, но първо си направи хормонални кръвни изследвания.

soulripper
04-30-2008, 06:12
the hottie, mnogo "kompetentno" se izkazva6 za temi ot koito qvno ne razbira6!Кистата сама по себе си не води до нежелано окосмяване, един от много характерните признаци на поликистозни яйчници е хирзутизмът-повишено окосмяване, в следствие на завишени нива тестостерон!Ако въобще си забелязала ,момичето точно от това се оплаква.За Диане-35- медикамент ,както казах за временно "замазване" на положението.
А ти the hottie- поствай си само в раздел "СЕКС", защото явно само от е**не разбираш.

hottie
04-30-2008, 09:31
Напротив разбирам ,защото аз лично имам поликистозни яйчници затова не ми говори по този начин.
Аз лично нямам окосмение, така че не е задължително.
Второ има киста има и поликистоза. Разлика има.
Затова айде моля те не ме учи. Плюс това питам момичето каква диагноза са й поставили - киста или поликистоза?А може би и двете?Не съм казала, че не си прав(а). Просто питам.
Но за поликистозата не ме учи.

deskaata
05-02-2008, 07:59
Ami kazaha mi kista! Kogato mi kazaha,4e trqbva da vlqza v bolnica napravo se pobarkah,za6toto vaob6te neznaeh kakvo e tova i kakvi sa posledstviqta-rajdaemost i t.n. 1 sedmica mi dup4iha d-to s injekcii po 3 pati na den i kazaha,4e s idvaneto na cikala 6te se spuka,ako ne 6te me operirat. Cikalat mi doide i tq se spuka. Sled tova zabelqzah,4e zapo4na okosmqvane po 6iqta. Pravih si izsledvaniq i mi kazaha,4e testosterona e malko po visok,no v granicite. Prepora4aha mi kakto kazahte Diane 35,az otkazah kategori4no! Mnogo lo6o sam nastroena kam hormonalni hap4eta,a i lekari sa mi kazali,4e e po dobre da ne gi piq,za6toto edno 6te opravqt,a drugo 6te vlo6at! Chetoh i mnogo forumi,za6toto tezi dni re6ih da gi piq,tai kato okosmqvaneto se uveli4i,a hodih i na lazarna epilaciq,no stanaha pove4e :( Po forumite ima6e mn lo6i ne6ta-ne moje da rodi edna jena,debeleene,okosmqvane na drugi mesta,zadarjane na voda i t.n...koeto nikak ne me uspokoqva!
Neznam kakvo da pravq! Golqmo ma4enie e tova za edno momi4e! :(
Posavetvaite me...

doctors
05-02-2008, 09:27
Има съществена разлика между киста и поликистоза.Така,че ако обичате не ги смесвайте двете понятия.При кистичните процеси лечението се извършва с противозачатъчни,а ако няма ефект при нужда се пристъпва към оперативно лечение.В днешно време се прилагат методите на лапароскопската хирургия.Поликистоза и кисти може да има не само по яйчници,но и по други органи примерно бъбреци и т.н.

deskaata
05-02-2008, 15:34
ami dali e imalo veroqtnost v bolnicata da sa mi bieli hormoni,za da se spuka,tai kato sled tova zapo4na okosmqvaneto,ili te sa do6li v posledstvie na tova... :shock:

kalpazanka
05-03-2008, 10:26
ami dali e imalo veroqtnost v bolnicata da sa mi bieli hormoni,za da se spuka,tai kato sled tova zapo4na okosmqvaneto,ili te sa do6li v posledstvie na tova... :shock:
Ние откъде да знаем дали са ти били хормони в болницата?! Нали ТИ си била там, защо не си ги питала какви инжекции ти слагат и какви системи ти вливат?!