PDA

View Full Version : създаване на уебсайт - трябва ми малко помощ,моля



great_mari
04-30-2008, 08:10
Здравейте искам да ви попитам с коя програма вие си правите уеб сайт,защото аз си инсталирах уеб пейдж мейкър понеже ми казаха,че е лесна и добра.Ок ако е с нея значи мога да се справя,но ако има някоя по-добра може ли да ми я кажете и ако може някъде ако има уроци ако е по-трудна :) Също така бих искала да ви попитам къде мога да си кача вече готовия сайт безплатно --> в хит.бг или къде? :-o :-o :-o мерси много на отзовалите се :-) нова съм в тая област,но искам и аз да се науча поне малко :cry:

XaMcTePKa
04-30-2008, 08:27
Dreamweaver

Ruthless
04-30-2008, 18:46
Dreamweaver е доста добра до колкото съм чул, аз лично не съм използвал никога такива програми, директно започнах на ръка да си пиша всичко. Все пак, ако искаш и това е вариант, уроци за Dreamweaver по нета бол:
http://uroci.net/uroci/10/DreamWeaver.html
http://studio-bg.com/index.php?show=cat&id=7

sexita
05-02-2008, 20:07
page maker ;)

D3Co
05-02-2008, 22:02
Web Page Maker + Mozilla...За опера не знам,защото не я ползвам,но с мозилата не се разбират.С ИЕ6/7 всичко се отваря нормално,но при мозилата я текстове разместени,я бутоните отиват под текста или се местят и не могат да се натискат...По-добре да научиш HTML и с нотепад и фотошоп...

chipi_kaoo
05-03-2008, 10:48
Web Page Maker И после ще ти плюят сайта. Винаги я препоръчват, но когато видят, че си го направил с нея, почват да плюват.

Я по добре Dreamweaver :grin:

D3Co
05-03-2008, 18:29
Web Page Maker И после ще ти плюят сайта. Винаги я препоръчват, но когато видят, че си го направил с нея, почват да плюват.

Я по добре Dreamweaver :grin:
Понякога не личи :D .

sexita
05-04-2008, 08:37
Web Page Maker И после ще ти плюят сайта. Винаги я препоръчват, но когато видят, че си го направил с нея, почват да плюват.

Я по добре Dreamweaver :grin:

Кво ти пука...сайта си е личен...не изкарваш пари от него,та да ти трябва супер дизайн...нито пък си програмист :?

chipi_kaoo
05-04-2008, 16:35
Web Page Maker И после ще ти плюят сайта. Винаги я препоръчват, но когато видят, че си го направил с нея, почват да плюват.

Я по добре Dreamweaver :grin:
Понякога не личи :D .Кво не личи веее? То като провериш кода, сляп да си, ще видиш най-отгоре написано Web Page Maker!!! Така, че колкото и да се стараеш личи, пък и ако иска да е личен, да си свали темплейт и да си го редактира текста и картинките с Dreamweaver. Става 100 пъти по-готино!

Ruthless
05-04-2008, 19:13
chipi_kaoo, няма нужда от спорове. Всичко опира до личния избор, няма лошо в нито една от програмите, всеки сам си избира коя, според това колко е лесна и т.н.

ziky
05-08-2008, 01:25
Web Page Maker И после ще ти плюят сайта. Винаги я препоръчват, но когато видят, че си го направил с нея, почват да плюват.

Я по добре Dreamweaver :grin:

Кво ти пука...сайта си е личен...не изкарваш пари от него,та да ти трябва супер дизайн...нито пък си програмист :?

Лично аз моя сайт го правих с Macromedia DreamWeaver MX 2004 . Цяла книжка има как се работи аз дори я нямам..програмата е чук като я поопознаеш малко и имадесетнайсе хиляди функции и възможности повече от пейч мейкъра...въпреки че той е по за момиче по за начинаещи..там само си избираш къв бутон искаш и къде искаш да седи пишеш квото искаш да пише на бутона задаваш линк като цъкнеш къде искаш да ходи слагаш уолпейпър на сайта слагаш едно апаче и живи и здрави.
А за още по начинаещи и желаещи сайта им да бъде кифленско селски горещо се препоръчва The Hot site piczooo :-D :-D :-D

Entel
05-08-2008, 13:24
Web Page Maker + Mozilla...За опера не знам,защото не я ползвам,но с мозилата не се разбират.С ИЕ6/7 всичко се отваря нормално,но при мозилата я текстове разместени,я бутоните отиват под текста или се местят и не могат да се натискат...По-добре да научиш HTML и с нотепад и фотошоп...

Винаги има разминаване под ИЕ и Мозила (макар, че вече с ИЕ7 разминаването е по-малко). По принцип този проблем идва от това, че web page maker генерира код, който е ориентиран към ИЕ, и често е пълен с грешки. Когато направиш сайт гледайки по Мозила, то той ще се вижда добре и под Опера и ИЕ7, но ИЕ6 винаги прави проблеми. Аз лично сайтовете си ги правя с Notepad ++, като преди работех с Notepad (Windows).

run_the_show
05-08-2008, 14:29
Здравейте искам да ви попитам с коя програма вие си правите уеб сайт,защото аз си инсталирах уеб пейдж мейкър понеже ми казаха,че е лесна и добра.Ок ако е с нея значи мога да се справя,но ако има някоя по-добра може ли да ми я кажете и ако може някъде ако има уроци ако е по-трудна :) Също така бих искала да ви попитам къде мога да си кача вече готовия сайт безплатно --> в хит.бг или къде? :-o :-o :-o мерси много на отзовалите се :-) нова съм в тая област,но искам и аз да се науча поне малко :cry:

notepad++ and mozilla firefox beta 3.0

Slawi92
05-08-2008, 16:09
Web Page Maker И после ще ти плюят сайта. Винаги я препоръчват, но когато видят, че си го направил с нея, почват да плюват.

Я по добре Dreamweaver :grin:

Кво ти пука...сайта си е личен...не изкарваш пари от него,та да ти трябва супер дизайн...нито пък си програмист :?

Лично аз моя сайт го правих с Macromedia DreamWeaver MX 2004 . Цяла книжка има как се работи аз дори я нямам..програмата е чук като я поопознаеш малко и имадесетнайсе хиляди функции и възможности повече от пейч мейкъра...въпреки че той е по за момиче по за начинаещи..там само си избираш къв бутон искаш и къде искаш да седи пишеш квото искаш да пише на бутона задаваш линк като цъкнеш къде искаш да ходи слагаш уолпейпър на сайта слагаш едно апаче и живи и здрави.
А за още по начинаещи и желаещи сайта им да бъде кифленско селски горещо се препоръчва The Hot site piczooo :-D :-D :-D +1

nqkuf_tam
05-09-2008, 14:16
Заебавайте HTML-a :) Истината и бъдещето е в RIA.Подхващайте silverlight/flex/flash

LGPznew
05-09-2008, 18:52
Всеки говори за сайтове,а никой не показва?

Anf3tamin4o
05-10-2008, 11:19
Какво да показваме аз имам ама няма да правя реклама сега
По темата: Нотепад е истината

ihopeulikepain
05-19-2008, 23:13
Винаги има разминаване под ИЕ и Мозила (макар, че вече с ИЕ7 разминаването е по-малко). По принцип този проблем идва от това, че web page maker генерира код, който е ориентиран към ИЕ, и често е пълен с грешки. Когато направиш сайт гледайки по Мозила, то той ще се вижда добре и под Опера и ИЕ7, но ИЕ6 винаги прави проблеми. Аз лично сайтовете си ги правя с Notepad ++, като преди работех с Notepad (Windows).
Така е .. въпреки че разминаване се получава и при DreamWeaver-a и при всяка друга програма с графична среда .. затова решението е Notepad и/или Flash :)

Diam0nD
05-20-2008, 08:56
а бе хора за да си направиш сайт не тряя ли да тръгнеш от основите сирич нотепад и писане на ХТМЛ :D полсе цсс и джава скрипт и тогаз вече да се мине на dream... :D :D

AceXe
09-07-2008, 09:54
DreamWeaver + Web Tourist. Погледни в гугъл, за да разбереш за какво ти говоря. Но трябва все пак да имаш някакви познания в тази област.