PDA

View Full Version : Програми за разменни ученици?



TheLilKittie
04-30-2008, 18:58
Здравейте, търся си някаква програма, в която няма да ми одерат кожата, на разменни начала с чужденци - немци, австийци, швейцарци, англичани, като е на принципа чужденеца идва при мен за известно време (1-2 седмици), после аз прекарвам същото време у неговия дом. Това е добро упражнение на езика и опознаване на чуждата култура. Обаче в Интеграл и Гьоте дерат кожи - по около 1000евро за две седмици, без транспорт, обаче е включено някакво училище, на което аз не държа особено. Та благодаря предварително, приемам всякакви идеи и вече използвани предложения. И не, в училище не организират.

TheLilKittie
05-01-2008, 12:39
Наистина ли никой от тук не е ходил и не се сеща за какво става дума?

XceSS
05-01-2008, 12:57
Наистина ли никой от тук не е ходил и не се сеща за какво става дума?

Аз знам за какво става въпрос и много искам да отида, но не съм ходил :)

Freeminded
05-01-2008, 15:55
Естествено, че ще дерат кожи тъпите чифути! Важното за тях е да приберат паричките на наивните свръхамбициозни родители, които си мислят, че детето им ще усвои много ползен опит за някакви си 2 седмици. Ти какво си мислиш? Първо, че ще те настанят в някой пансион с негри и китайци и ще висиш там по цял ден. Второ, че ще те пратят в някое второразрядно училище в провинцията, където просто им трябват твоите субсидии поради лиспа на бройка от реални ученици. Нито ще ти е комфортно, нито ще усвоиш нещо! Не се занимавай с тъпотии!

ElisaDay
05-01-2008, 16:05
Аз зная за какво става на въпрос.Дори съм ходила :) Но от училище .. за това не мога да ти помогна.

Bubbly
05-01-2008, 18:23
Аз съм ходила, но ни го организираха от училище и за съжаление не мога да ти помогна. Наистина беше повече от супер, но езиковите ми способности никак не се подобриха. :-D

TheLilKittie
05-01-2008, 22:04
Естествено, че ще дерат кожи тъпите чифути! Важното за тях е да приберат паричките на наивните свръхамбициозни родители, които си мислят, че детето им ще усвои много ползен опит за някакви си 2 седмици. Ти какво си мислиш? Първо, че ще те настанят в някой пансион с негри и китайци и ще висиш там по цял ден. Второ, че ще те пратят в някое второразрядно училище в провинцията, където просто им трябват твоите субсидии поради лиспа на бройка от реални ученици. Нито ще ти е комфортно, нито ще усвоиш нещо! Не се занимавай с тъпотии!
Първо - искам размяна със дете, в семейство. Второ - не ща училище, няма да ми помогне.

Freeminded
05-02-2008, 10:19
Естествено, че ще дерат кожи тъпите чифути! Важното за тях е да приберат паричките на наивните свръхамбициозни родители, които си мислят, че детето им ще усвои много ползен опит за някакви си 2 седмици. Ти какво си мислиш? Първо, че ще те настанят в някой пансион с негри и китайци и ще висиш там по цял ден. Второ, че ще те пратят в някое второразрядно училище в провинцията, където просто им трябват твоите субсидии поради лиспа на бройка от реални ученици. Нито ще ти е комфортно, нито ще усвоиш нещо! Не се занимавай с тъпотии!
Първо - искам размяна със дете, в семейство. Второ - не ща училище, няма да ми помогне.

:lol:
И как така без училище, тогава за какво ще ходиш? По-добре виж някакъв лагер лятото ако искаш само пътуването до някоя страна под формата на екскурзия. Пък и няма такова нещо като размяна с дете. Това сигурно си го гледала от някой тъп американски филм. Само помисли кое семейство ще си даде детето в чуждо семейство на съвсем непознати и то на хиляди километри . Да не говорим, че едвали вашите ще са съгласни. Не разсъждавай толкова инфантилно.

Water_lili
05-02-2008, 12:29
в нета намерих само този лйнк: http://www.yfu.de/ , но там става дума за по 1 година ,но ако искаш го виж отпускат и стипендии, а може да имат и други програми. Погледни и в сайта на немското посолство. Успех

victimofpain
05-04-2008, 13:50
pi6i mi skypeto si na LS i moga da ti obqsnq kakwoto znam :)

find_m3
05-04-2008, 15:42
Естествено, че ще дерат кожи тъпите чифути! Важното за тях е да приберат паричките на наивните свръхамбициозни родители, които си мислят, че детето им ще усвои много ползен опит за някакви си 2 седмици. Ти какво си мислиш? Първо, че ще те настанят в някой пансион с негри и китайци и ще висиш там по цял ден. Второ, че ще те пратят в някое второразрядно училище в провинцията, където просто им трябват твоите субсидии поради лиспа на бройка от реални ученици. Нито ще ти е комфортно, нито ще усвоиш нещо! Не се занимавай с тъпотии!
Първо - искам размяна със дете, в семейство. Второ - не ща училище, няма да ми помогне.

:lol:
И как така без училище, тогава за какво ще ходиш? По-добре виж някакъв лагер лятото ако искаш само пътуването до някоя страна под формата на екскурзия. Пък и няма такова нещо като размяна с дете. Това сигурно си го гледала от някой тъп американски филм. Само помисли кое семейство ще си даде детето в чуждо семейство на съвсем непознати и то на хиляди километри . Да не говорим, че едвали вашите ще са съгласни. Не разсъждавай толкова инфантилно.

ти па си голям умник... има такива програми ,на съседите децата бяха за 2 седмици в щатите ,а пък някви американчета бяха тука.

Kalena
05-04-2008, 17:36
Freeminded :lol: :lol: :lol:

тва, че ти не си чувал, не значи, че няма такива програми.. кои луди родители ще пуснат детето си така?! еми моите, например, 2 пъти съм ходила така-веднъж на 8 и веднъж на 12 години,кво ше кажеш ?!
само че при мен обмяната беше не за научаване на език, а за обмяна на опит в изкуството да кажем, играех балет.

По темата: Аз съм търсила за Германия.Значи има много възможности,нета бъка от оферти,някои са курс с Unterkunft , но някъде можеш да си намериш и само Unterkunft (около 300 евро HB да кажем за 2 седмици ).Като Unterkunft включва нали спането в отделна стая, може и с детето ако искаш в една и Gastfamilie-to се задължава да се грижи на теб да ти е весело и да си добре, разкарват те, тва- онва...

Много по-готино е в Gastfamilie , защото наистина им гледаш навиците, културата, попадаш в тяхната среда, тяхната къща, улици, детето може да те запознае с неговите приятели, да те разкара из квартала си, паркчета, училище... а и познава града, за 2 седмици ше заживееш там направо:)

бтв:Внимавай в някои сайтове изрично си пише, че Gastfamilie не означава задължително фамилия с мама, тате и 2 деца, това може да бъдат както singles така и двойки, самотни май ки и т.н.

Като се стигне до тва да се свържеш с тях тряя да попълниш например интереси, хобита, предпочитания, че да ти намерят най-подходящото Gastfamilie.


Докато в пансион става купона, обаче където и да си се говори предимно на английски, независимо, че си отишъл да учиш немски, примерно, с което се губи целият смисъл на ходенето.

Не съм намирала оферти за Sch

Kalena
05-06-2008, 09:25
няма ли други ходили?споделете опит де! :)

TheLilKittie
05-06-2008, 11:53
Freeminded :lol: :lol: :lol:

тва, че ти не си чувал, не значи, че няма такива програми.. кои луди родители ще пуснат детето си така?!...
Благодаря ти много x) Ето това е отговора, който търсех. Ето, че все пак, който търси - намира x) И казваш, че цената е някъде към 300E? Надявам се да важи и за Gastfamilie, защото ми се вижда прилична. Моята цел наистина е да опозная култура, навици и т.н. А и да се отърся от Hochdeutsch x) Ако имаш някакви сайтове с оферти - пускай тук или на ЛС. Още веднъж едно ОГРОМНО благодаря :-)

AliceSw
05-06-2008, 15:28
ходила съм преди 3-4 години в Германия на обмен, обаче всичко беше уредено от училище...просто има 3-4 програми за обмени в различни немски градове, които се провеждат всяка година в училище - път с автобус, престои в няколко града по пътя, настаняване в приемно семейство, екскурзии до близки градове, 2-3 дена в училището и още толкова свободни със семейството

TheLilKittie
05-06-2008, 16:39
ходила съм преди 3-4 години в Германия на обмен, обаче всичко беше уредено от училище...просто има 3-4 програми за обмени в различни немски градове, които се провеждат всяка година в училище - път с автобус, престои в няколко града по пътя, настаняване в приемно семейство, екскурзии до близки градове, 2-3 дена в училището и още толкова свободни със семейството Това ми се струва, че съм го срещала, обаче цената пак беше ЛОЛ. :(

AliceSw
05-06-2008, 20:37
парите не бяха много, общо не ми излезе повече от 500 кинта мисля...300 някъде бяха пътя + нощувките, билетите за музеите и тн, 60 - международния паспорт, другото бяха джобни подаръци и тн...но това беше преди повече от 3 години и имаше финансиране и от немска страна, даже някви кинти помня ни дадоха, абе хич не бяха много парите...но пак казвам, програмите се осъществяват всяка година, или през 1, от доста време вече и са специално за ученици от училището ми

5StaR
05-07-2008, 00:51
Ходи Erasmus в някоя друга държава - Гърция примерно.. уникално яко е.

butty
05-07-2008, 15:50
ами за 2 седмици не знам.. аз имам много приятели, котио за минаха, за 1 година в Германия и САЩ. Ние имаме различни предложения за семинари за по 1 седмица в различни страни, където се срещат юноши от 6-7 страни и обменят опит :)

TheLilKittie
05-10-2008, 15:30
парите не бяха много, общо не ми излезе повече от 500 кинта мисля...300 някъде бяха пътя + нощувките, билетите за музеите и тн, 60 - международния паспорт, другото бяха джобни подаръци и тн...но това беше преди повече от 3 години и имаше финансиране и от немска страна, даже някви кинти помня ни дадоха, абе хич не бяха много парите...но пак казвам, програмите се осъществяват всяка година, или през 1, от доста време вече и са специално за ученици от училището ми
Ако не е тайна - от кое училище си? 8) Защото в нашето (91 НЕГ) се организират такива неща за по-големите, но не и за нас.

AliceSw
05-10-2008, 21:42
ГЧЕ "Екзарх Йосиф 1" - Ловеч обаче (:

fenkatadessy
01-18-2011, 07:44
И аз съм ходила в Малта и Великобритания ,но на нещо като лагер.
Сега искам да опитам на разменни начала обаче не намирам нищо точно такова.... :( ако сте намерили някаква такава програма за Германия или Испания .... :) моля кажете! мерси предварително ! или поне някакъв сайт ...нещичко поне :):):)

scrooper
01-18-2011, 11:26
Естествено, че ще дерат кожи тъпите чифути! Важното за тях е да приберат паричките на наивните свръхамбициозни родители, които си мислят, че детето им ще усвои много ползен опит за някакви си 2 седмици. Ти какво си мислиш? Първо, че ще те настанят в някой пансион с негри и китайци и ще висиш там по цял ден. Второ, че ще те пратят в някое второразрядно училище в провинцията, където просто им трябват твоите субсидии поради лиспа на бройка от реални ученици. Нито ще ти е комфортно, нито ще усвоиш нещо! Не се занимавай с тъпотии!

Мии, не. Солени са таксинте, НО, ако вашите има възможност, си струва на 100%. Аз през лятото бях в Кьолн за 2 седмици на немски, на 10 минути до прословутата кула. Досега ми държи. Научих се да говоря свободно и изразително, без да се притеснявам. Нещо, което за 2 години в даскало и няколко курса не се получи. Така че си струва. ;)

А относно обмените- питай в някое даскало, ковто прави такива, дали може да те вземат.