PDA

View Full Version : Как се става умен - с учене или? ...



parkourgirlss
05-01-2008, 07:31
Наскоро станах свидетелка на едно доста странно мнение на тема: как се постига нещо в живота. И така ... 2 момичета вървят и си говорят по темата и едната казва ` с учене абсолютно до никъде няма да стигнеш!` ... Само не разбирам защо мързела толкова е завладял света ... Какво ще ти стане да учиш малко повече за по добра оценка и съответно по добро училище? :?

kroasandvi4
05-01-2008, 08:03
Не е модерно.
Пък и най-качественото учене се прави по собствено желание и то рядко за училище.

hgfh
05-01-2008, 08:19
shte ti otgovora na vuprosa kak se stava umen li ? nqma kak da stanesh zashtoto ti ili si glupav ili umen ot edna stepen momi4eto e pravo shtoto s u4eneto obogatqvash znaniqta si da tova e hubavo no vse pak ako shte da si nai glupaviq 4ovek na sveta kolkoto i da 6 ci da izkarash pak shte si ostanesh tapanar !!!znaniqta v u4ili6te sa dosta vajni vse pak s tiq znaniq horata stavat advokati lekari NO nemogat da opredelqt edin 4ovek do kakva stepen e umen te samo podpomagat v obrazovanieto s tova imam na predvit 4e ti mojesh da si lekar oba4e po princi p da si slabointiligenten 4ovek

monityY
05-01-2008, 08:26
Ддз,аз уж 1вия срок полагах повече усилия,ама сега пак си развалих успеха,а уж се кандидатствам..... :? Просто компютъра е виновен за всичко..Ако нямах комп,телевизор,приятели щяях по цяяял ден да уча ама уви.. :-o

sexa_na_kompleksa
05-01-2008, 09:55
Съгласна съм с KuKla Na KoNcI - или си умен, или не. В училище наистина се учат важни неща, които могат да ни помогнат с кандидатстване и намиране на работа, но най-важните неща се учат на улицата и от обкражението, неща, които ще ни помагнат да успееме в живота. В учлище в общи линии само ни тровят живота, защото знанията по някои предмети никога няма да ни потрябват в живота.

mishok
05-01-2008, 09:57
To da si umen ne se nau4ava,trqbva da ti idva ot v1tre...A kolkoto do daskaloto-ne e nujno da se spukva6 ot u4ene/vse pak mnogoto u4ene ne e polezno :P / ,dostat14no e da si napravi6 truda da slu6a6 v 4as.Tova 4e v u4-6te si otli4nik ne zna4i 4e izv1n nego s16to si tak1v...

XceSS
05-01-2008, 10:58
Отговори си първо на въпроса какво ще рече да си умен.Да имаш бърза мисъл, да знаеш много неща, да помниш много и т.н.Всеки човек е различен.Един помни бързо и много, друг има по-логическо мислене.Това че имаш двойки в даскало не означава че си тъп.Айнщайн е имал слаби оценки в даскало, но е супер интелигентен.Слабите оценки могат да идват от мързел, да нямаш време и т.н.Лично аз цял срок нищо не правя и най-накрая сядам сериозно за 2 дни да науча и си завършвам с четворки петици. :)

parkourgirlss
05-01-2008, 11:53
:D ami to spored men m1rzelivite hora sa umni :D - pravqt ne6tata po hitriq na4in :D :D :D

sexa_na_kompleksa
05-01-2008, 11:55
:D ami to spored men m1rzelivite hora sa umni :D - pravqt ne6tata po hitriq na4in :D :D :D

Има нещо вярно в това ... Пък и обикновено слабите ученици в училище, знаят как да се справят в живота, за разлика от зубаарите ...

XceSS
05-01-2008, 12:02
:D ami to spored men m1rzelivite hora sa umni :D - pravqt ne6tata po hitriq na4in :D :D :D

Има нещо вярно в това ... Пък и обикновено слабите ученици в училище, знаят как да се справят в живота, за разлика от зубаарите ...

Точно за това говорех.

Bubbly
05-01-2008, 18:44
Оценките в училище често нямат нищо общо със знанията, камо ли пък с това дали си умен или тъп. А колкото до мен- аз си имам достатъчна мотивация( която няма нищо общо с оценките, професионалната ми реализация или мнението на околните) да уча по всичко с изключение на формулите по физика иии най-невероятната тъпотия, която учим по география в момента -видове изветряне и тн :D

LaDy_DaQnA
05-01-2008, 18:59
em pii6 1 hape4ta specialni i gotovo

DieselBlood
05-01-2008, 21:46
Ддз,аз уж 1вия срок полагах повече усилия,ама сега пак си развалих успеха,а уж се кандидатствам..... :? Просто компютъра е виновен за всичко..Ако нямах комп,телевизор,приятели щяях по цяяял ден да уча ама уви.. :-o
tva 6te6e da bade hubavo no nakraq 6te6e da se predade6 i da otka4i6 ako si 7 klas zarqzvai si4ki hodi na yroci.ako si 12 sa6tata e procedurata

kuklichka_bg
05-01-2008, 21:57
predpo4itam da iqliza s fr ot kolkoto da u4a pf i dvoikite se opravqt ima tolkoz mn vreme da u4a da nqma da si pileq jivota v u4enie i posle ko si spomnqm dnite prez koito sam u4ila po cql den !?!? Ne iskam da imam hubavi spomeni s fr (:

Freeminded
05-01-2008, 22:03
И така ... 2 момичета вървят и си говорят по темата и едната казва ` с учене абсолютно до никъде няма да стигнеш!` ...
Ти просто си го разбрала в смисъла на това да си мързелив. Въпроса е, че едната тъпа патка е визирала путката си. "Имаш ли путка и цел нищо не може да те спре" както е казал народа.

AFT
05-01-2008, 22:13
predpo4itam da iqliza s fr ot kolkoto da u4a pf i dvoikite se opravqt ima tolkoz mn vreme da u4a da nqma da si pileq jivota v u4enie i posle ko si spomnqm dnite prez koito sam u4ila po cql den !?!? Ne iskam da imam hubavi spomeni s fr (:


Това ще продължиш да си го казваш, докато един ден се събудиш и осъзнаеш, че ся приятелчетата ти ги няма, а ти тряа да ставаш в 4 без 15, за да ходиш да чистиш кенефите в някоя обществена тоалетна. Нека видим тогава кое ще те топли - спомените или парното, което не можеш да платиш.

parkourgirlss
05-02-2008, 05:37
AFT prav si :) s1glasna sam s teb :) i az tova se opitvah da kaja ama qvno ne sam uspqla mnogo dobre ;D

badju1
05-02-2008, 07:32
всичко е вапрос на възпитание и самодисциплина
при положение че по-голямата част от това поколение
мисли "има време за учене" , "за кво ? " и няма стимул
докато мама и тате цакат ще е по кафетата а после
наи-много да заработва като сервитиорка, пак там
или общак за момченцата

LovePoisoned
05-02-2008, 10:05
На един семеен приятел са му казали така (баща му): "Ако искаш учи.. Или учи, или хващай гората! Не учиш за мен..."

Как ще припечелват неучещите хора, когато пораснат? Само донякога ще харчат наследството, а после може на някое момиче да му излезе късметът да се хване с богаташ. :D

Мне, не става. Аз искам да си осигуря бъдещето. Затова й уча, за себе си. А и така е по-приятно.

А и когато си на 13-14 и си свикнал да не учиш никога, почти нулапроцентов е шансът да вдигнеш нивото си и да набереш скорост в учението си. Точно в 6-7 клас се градят навиците.

Най-умните хора учат без затормозяване и им се възхищавам. Затова не знам защо всички използвате "ученето по цял ден" като аргумент за нещо неприятно?! По този начин сами се заклеймявате като МЕГАТЪПИ.

vamp
05-02-2008, 10:45
Наскоро станах свидетелка на едно доста странно мнение на тема: как се постига нещо в живота. И така ... 2 момичета вървят и си говорят по темата и едната казва ` с учене абсолютно до никъде няма да стигнеш!` ... Само не разбирам защо мързела толкова е завладял света ... Какво ще ти стане да учиш малко повече за по добра оценка и съответно по добро училище? :?

Само с учене/зубрене не се стига до никъде,прави са.Трябва да имаш развит мозък,да си капацитет,да си надарен с интелект,а там където нямаш познания да бъдеш съобразителен.Трябва да си корав и целеустремен.Да имаш цели,да ги следваш,да умееш да вдъхваш уважение у хората и да ги използваш като инструменти в твоите ръце.Всичко зависи от индивида.Ако не можеш да си вадиш изводи от чужди ситуации или минали твои ще бъркаш всеки път едно и също нещо,няма да научаваш нови неща.Когато някой познат ми разказва нещо,спомням си мои случки или съм гледал филм,чел книга или слушал някоя песен,понякога се случва така,че си вадя изводи,почти винаги.В даден момент ако съм си направил правинло изводите ми помагат в конкретни ситуации.

Ако седнеш и просто учиш,ей така за изпит,за да влезеш студент,за да влезеш в някое даскало...Няма смисъл,безполезно е,много хора правят така,затова е пълно с пропадняци,тъпи нахални селяндури,прости хора мислещи се за нещо.С на такива смотаняци дипломите не бих си избърсал и задника...Злато по вратовете и ръцете,а главата тенеке...Забавлявам се да се ебавам с простаци,само с думи им обърквам нещастната психика,слаби болни мозъци са това.Научете се,че не всичко се измерва в пари,коли,дипломи,апартаме ти и скъпи дрешки.Гарантирам обаче,че един умен,съобразителен и смел човек,може да има всичко това ако го поиска!

Freeminded
05-02-2008, 11:08
И към миналото си мнение по темата да добавя, че днешно време се изчислява колко умен си по това колко по-скъп гсм имаш, колко по-скъпи дрешки имаш, с колко са лузъри и тъпи зубарите, които учат, колко си готян и много по-умен защото пиеш и друсаш...

LoLi_PoP
05-02-2008, 13:50
Съгласна съм с KuKla Na KoNcI - или си умен, или не. В училище наистина се учат важни неща, които могат да ни помогнат с кандидатстване и намиране на работа, но най-важните неща се учат на улицата и от обкражението, неща, които ще ни помагнат да успееме в живота. В учлище в общи линии само ни тровят живота, защото знанията по някои предмети никога няма да ни потрябват в живота.
suglasna sum do nqkude,no ne ni trovqt jivota...vse pak nqma nishto losho da znaesh poveche neshta i da ti e obogatena kulturata :) kolkoto poveche tolkova poveche :-D

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-03-2008, 02:16
да ти кажа.. прави са.. стига ти само да седиш в часовете .. даже да не слушаш хвърляи по едно ухо от време на време.. знам българската система кфа е и .. сравнение с моята е 3 пъти по добра и те учи на 3 пъти повече неща .. е вярно за ко да ти е трудно кат може да ти е лесно но предпочитам вашия вариант (: ся в момента наистина се чувствам ужасно тъпа .. и не е щотоо не уча или нещо а просто щото мноого многоо рядко ни дават да учим .. :shock:

sim00n.light.shadow
05-03-2008, 11:57
На мнение съм, че не ти трябва да учиш ако искаш да станеш поп-фолк певачка. Там е лесно - лизинг, духинг на подходящия човек и си ти, дори да нямаш кой знай какви гласови данни.
По въпраса дали с учене се става умен - да, но с учене не се става интелигентен. Интелигентността е съвкуптност от различни фактори. Ти можеш по цял ден да кълвеш и да изкарваш 6-тици и пак да си проста кофа.

ice_cream_f
05-03-2008, 12:33
Наскоро станах свидетелка на едно доста странно мнение на тема: как се постига нещо в живота. И така ... 2 момичета вървят и си говорят по темата и едната казва ` с учене абсолютно до никъде няма да стигнеш!` ... Само не разбирам защо мързела толкова е завладял света ... Какво ще ти стане да учиш малко повече за по добра оценка и съответно по добро училище? :? Abe neznam ama tva momi4e deto kazva 4e s y4ene absolutno do nikude nqma da stigne6 MNOGO gre6i prosto :? U4ili6teto e edna osnova ot koqto 6te gradim bude6teto si.Za da ima6 hubava profesiq(i nai-ve4e da q raboti6 s ydovolstvie) ti trqaa da y4i6 za tova ne6to NQMA KAK INA4E znanieto ne se naliva s funiq :? Prosto trqabva da y4i6 ne zaradi daskalkata,ne zaradi roditelite si, a zaradi SAMIQ SEBE SI!!! Nqma TUPI hora,ima MURZELIVI hora....

mickelangelo
05-03-2008, 14:39
Книгата е като огледало. И ако в него гледа маймуна, от там не може да се види лик на апостол. ....

Nefarian
05-03-2008, 15:12
Аз си плясках яко учебниците по-рано, влезнах в хуу даскало и ся си чеша ташака по цял ден

AFT
05-03-2008, 17:00
a[N]D[i]T[k]a]да ти кажа.. прави са.. стига ти само да седиш в часовете .. даже да не слушаш хвърляи по едно ухо от време на време.. знам българската система кфа е и .. сравнение с моята е 3 пъти по добра и те учи на 3 пъти повече неща .. е вярно за ко да ти е трудно кат може да ти е лесно но предпочитам вашия вариант (: ся в момента наистина се чувствам ужасно тъпа .. и не е щотоо не уча или нещо а просто щото мноого многоо рядко ни дават да учим .. :shock:

Ако ти се учеше, нямаше да чакаш да ти дадат домашна. ;] Плюс това, не всеки има феноменална памет, за да помни какво е казал даскала в часа т.е. не е нужно само да слушаш в часа, ами и да си погледнеш учебника за малко поне. =) И не се извинявайте с българската система - да, скапана е, но не е спряла никой да отвори някоя книга. Много е хубаво като кажете "ами, те не ни изпитват и не ни дават да учим - те са виновни", ама едва ли някой работодадел ще ви вземе на работа от съпричастие.
В днешно време без образование си за никъде, ако искаш да станеш нещо. Време е да го разберете.

xXxScreamxXx
05-05-2008, 12:10
:D ami to spored men m1rzelivite hora sa umni :D - pravqt ne6tata po hitriq na4in :D :D :D

+1

unfaithful1234
05-05-2008, 12:37
Според мен сте в грешка.Има мързеливи и трудолюбиви деца.Няма тъп и умен!И това да си хитър няма нищо общо с това да си умен!Но в днешно време без образование си за никъде, ако искаш да станеш нещо.

mara_13
05-05-2008, 12:44
Хъм, аз мисля, че всички се раждат с горе-долу еднакви умствени способности. А ученето е от една страна начин да си развиеш паметта, а отдруга да разбереш повече неща за света ;)
За съжаление в повечето училища в България в момента образованието е под всякакво ниво... Ако някои учат, правят го по собствено желание, но повечето просто нямат стимул...

Chrissie
05-05-2008, 13:18
Не мисля,че човек е или умен,или не.Всеки човек има дадени заложби и зависи от сами него дали ще ги развие или не.Ако иска да направи повече мозъчни гънки,добре.Тогава да се постарае малко и ще се получи.Неможеш вечно да стоиш пред компютъра и да играеш игри и да очакваш по този начин в главата ти да влезе нова информация.Единственото,ко ето ще влезе е как да минеш на следващото ниво.Знам,че ще ме помислите за зубър или нещо подобно,но не е така.Аз само се опитвам да дам съвет или каквото там ми искат...Както и да е!Просто трябва да гледаш повече образователни канали,като National Geographic i Animal Planet и чети книги,но тикива каквито на теб ти харесват,а не такива,каквито те задължават да четеш.Знам как звучи,но повярвай,ще откриеш,че по тези програми има много факти,които ще ти бъдат интересни.И накрая искам да се извиня за дългото съобщение. :oops: :D

fuck_me_pls
05-05-2008, 14:03
Освен с учене,четене,зубрене ..няма с кво

Madness
05-05-2008, 18:27
Ае тука половината изкарахте,че тия дето са слаби в даскалло са умни...като са толко умни що не знаят как да си изкарват оценките?
За всеки си е различно..и не само неотличниците успяват хух

d1xXx
05-05-2008, 18:30
Просто не е модерно да се учи :D

MoonAngel
05-06-2008, 05:40
Според мен е с мерак и собствен избор. Това какво е модерно е другата страна на въпроса, защото те много неща са модерни.

Escarina
05-06-2008, 06:14
Освен с учене,четене,зубрене ..няма с кво

Aйде бе?

На заглавието на темата ти ще отговоря така: Човек ако е тъп и да се съдере от учене умен няма да стане. Нагоре прочетох, че хората се раждат с еднакъв умствен потенциал. Не съм съгласна. Най-добрия пример са тестовете за интелигентност. Няма значение накаква възраст ги правиш - или имаш виждането върху нещата или не. За училището - не е важно дали учиш яко, а дали разбираш нещата. Изказването, че с учене до никъде не се стига може да се разгледа и от друга гледна точка, освен тази свързана с мързела. В българската образователна система има толкова жестоки пропуски, че за съжаление за да имаш добра основа за практика извънкланите занимания са задължителни, а те често са нещо съвсем различно от това което виждаме в училище.

Virtuallll
05-06-2008, 11:53
Сава с учене разбира се,набавяш информация и винаги можеш да си компетентен по определени теми. Но интелекта, разума се развива с логически и тактически игри например шах, монополи, както и видео игрите, но има и друг метод - решаване на кръстословици, судоку , тестове за самопроверка на знания и т.н. С четене също се развива разума на човека, защото така се тренира паметта и се набавят много приложни знания. Каквато и КНИГА (а не субтитри на филми, форуми и чатове), да четете ще поумнеете защото нивото на което се пишат книгите е много по високо от разговорното,това по форумите и чатовете, също така чрез четене можете да си оправите граматиката и да си обогатите речника. :) Все пак основните и средните учебни заведения не са направени само за интриги, развлечение или да се лаят учителите и учениците за да се дразнят.

mara_13
05-06-2008, 12:55
добре, може и да не се раждат с един и също потенциал, но каквито и възможности и таланти да имаш, ако не ги развиваш, те закърняват, т.е. дори и да си роден невероятно умен, ако не си упражняваш мозъка над нещо смислено, оглупяваш. ;)
Пък и интелигентността не е съвсем същото.
" Интелигентност -Способността да се вземат бързо првилни решения в непознати ситуации се нарича интелигентност." http://children-iq.hit.bg/HTML/what_is.htm

Escarina
05-06-2008, 14:33
добре, може и да не се раждат с един и също потенциал, но каквито и възможности и таланти да имаш, ако не ги развиваш, те закърняват, т.е. дори и да си роден невероятно умен, ако не си упражняваш мозъка над нещо смислено, оглупяваш. ;)
Пък и интелигентността не е съвсем същото.
" Интелигентност -Способността да се вземат бързо првилни решения в непознати ситуации се нарича интелигентност." http://children-iq.hit.bg/HTML/what_is.htm

Ако си невероятно умен, няма да имаш глупостта да пропилееш качеството си:) А за талантите - ако имаш имаш го. Да вземем за пример една родена певица. Ако ходи на уроци, тя развива още повече способностите си, но ако не се занимава с пеене няма да забрави как да интонира правилно. Точно защото е вродено:)

mara_13
05-06-2008, 14:38
добре, може и да не се раждат с един и също потенциал, но каквито и възможности и таланти да имаш, ако не ги развиваш, те закърняват, т.е. дори и да си роден невероятно умен, ако не си упражняваш мозъка над нещо смислено, оглупяваш. ;)
Пък и интелигентността не е съвсем същото.
" Интелигентност -Способността да се вземат бързо првилни решения в непознати ситуации се нарича интелигентност." http://children-iq.hit.bg/HTML/what_is.htm

Ако си невероятно умен, няма да имаш глупостта да пропилееш качеството си:) А за талантите - ако имаш имаш го. Да вземем за пример една родена певица. Ако ходи на уроци, тя развива още повече способностите си, но ако не се занимава с пеене няма да забрави как да интонира правилно. Точно защото е вродено:)

Хъм, не съм съгласна за таланта :) Например, преди доста време рисувах много добре, но после за няколко години не бях рисувала. Резултатът беше, че когато ми се наложи пак да рисувам, изобщо не се справях добре :? Е, после започна да се възвръща, но с много много усилия :(
Или пък ако си на легло много време, после трябва да се учиш да ходиш отново.


Има и много умни хора, които поради една или друга причина пропиляват таланта и дарбите си. :(
Вероятно талантът и дарбите са важни, но сами по себе си са абсолютно недостатъчни. Необходима е и амбиция и самоконтрол. ;)

Escarina
05-06-2008, 14:43
Ами... явно имаме различни наблюдения:) А за таланта... да необходими са невероятни усилия за максималното му развитие, но без него не става.. А ние май много се отклонихме от темата :D

Spider4eto
05-06-2008, 14:46
аве някой хора си се раждат умни и в последствие си доразвиват потенциала. Например някои схващат математиката, други не. Някои само като чуят нещо веднъж и го запомнят, а някои ако ще с часове да учат пак нищо няма да запомнят.

Escarina
05-06-2008, 14:59
аве някой хора си се раждат умни и в последствие си доразвиват потенциала. Например някои схващат математиката, други не. Някои само като чуят нещо веднъж и го запомнят, а някои ако ще с часове да учат пак нищо няма да запомнят.

А.. ето това беше най-точното мнение по темата :)

Take1nlov3
05-07-2008, 00:00
Умен не можеш да станеш ако учиш постояно.. аз с рака на сърцето си казвам че макар и да не е за похвала от 2 години не съм отварял учебник всичко ми е от общата култура и това което чуя в час..

Viche
08-11-2008, 23:03
ми ако си си роден тъп не можеш да станеш умен... :D

muhumorko
08-12-2008, 08:39
Училището не те прави умен - ако ти полагаш много усилия, обогатяваш себе си и си отишъл на училище наистина, за да поумнееш и след това да влезеш в елитен университет, ще стане. Но ако отиваш с нагласата "Ох, как не ми се ходи, за какво да ходя, пак не съм си написал домашното, за какво да го пиша" ще си останеш тъп до края на живота си. :razz:
Поне аз така разсъждавам - университета е най-важното, а някои, които стават именно с по-горната мисъл сутринта, и до университет не стигат. Но има и друга страна - можеш да даваш вид на умен, което пак е някакъв плюс за теб.
А и друго - не е толкова задължително да учиш в университет, за да си умен - можеш да си завършил само средно и пак да си умен, всичко си зависи от човека (:

_InSaNe_
08-12-2008, 16:13
ами разбира се че и с учене трябва.. а и някои просто си се раждат такива.. всмисъл като пораснат мозъка им се развива някак по-добре... ген....

Brunoo
08-12-2008, 17:18
Не,ако си тъп с учене умен не се става,но за жалост има доста хора,които са умни,но не учат.

sladkish_14
08-12-2008, 19:08
Ами не бе , става се умен с висненето по кафетата :? ,що за въпрос ,никой не се е родил умен ,това се трупа с годините и времето и с много книги.

`SunFlower`
08-12-2008, 19:11
хм...човек се ражда с определен умствен потенциал,въпросът е как ще го развиеш :Д до 7 клас включително бях от първенците на випуска,любимка на сички....сега нещо други работи ме вълнуват,не даскало :Д :oops:

dream_er
08-12-2008, 19:37
Ами поне за мен да си умен не значи по цял ден да зубриш по всички предмети и да решаваш хиляди задачи...Умен за мен е човек,който е много паметлив,успява в училище и без да е денонощно над учебниците...Имах едно такова момиче в класа си,което учеше постоянно и по всичко,решаваше хиляди неща....И айде тя е най-умната :? Ми при нея си беше 99% труд и 1 % ум...Аз си запомнях повечето неща в час и не беше нужно да уча вкъщи чак пък денонощно :) Иначе човек трябва винаги да е самоуверен и сигурен, че ще успее...Така може да постигне всичко,което пожелае :) Има хора,които не са глупави,но просто са мързеливи и по този начин само си вредят...Но има и такива,които наистина са си тъпи сега :-D Абе каквото и да си говорим,трябва да се учи.Родителите ни по цял ден се трудят,за да ни осигурят всичко,от което се нуждаем...В замяна поне можем да ги радваме с високите резулати и успехи,които постигаме. :)

Mbp3eJlaH
08-12-2008, 19:55
mozuka iska da qde...
kato ne go hrani6 kak 6te stane6 umen

middle_of_noWhere
08-12-2008, 22:55
училището ме кара АБСОЛЮТНО ВСЕКИ ден като стана да се замисля дали да не се самоубия като се метна през джама . не че съм двойкар просто ми е омръзнало .

lisi4ety
08-13-2008, 07:24
Ддз,аз уж 1вия срок полагах повече усилия,ама сега пак си развалих успеха,а уж се кандидатствам..... :? Просто компютъра е виновен за всичко..Ако нямах комп,телевизор,приятели щяях по цяяял ден да уча ама уви.. :-o

Не може просто да прехвърлиш вината на компютъра.
Ако си искал/а, да си седнала, да си научила!

TheGirlNextDoor
08-13-2008, 08:08
...ми аз примерно не уча кой знае колко много ..ама пак съм си умна :-|

AFT
08-13-2008, 08:20
Мда, най-лесно е да кажем "То компютъра, телевизора и приятелите са виновни. Аз искам да уча, ама те не ме оставят на мира". Айде, моля ви се, стига с тея глупости. Ако искаш да учиш, ще учиш и без тея три неща да ти пречат. Като бях 7 клас завърших с пълно 6, ама т'ва не означава, че по цял ден съм учила - седях си и на компютъра, и гледах ТВ, и излизах с приятели. Толкова сте мързеливи днес, че няма накъде. Някой каза, че искал да има спомени с приятели, не с учене - ми, ти недей учи, пък след 20 години ще видим как със спомени ще храниш семейство.

По темата:
Умен и интелигентен за мен са съвсем различни неща. Умен или си, или не си. Ако учиш в училище, ще станеш интелигентен.