PDA

View Full Version : Каква марка кола маска да си купя ?



jas_i
05-01-2008, 09:09
здравейте :)
днес за първи път ще си правя кола маска, обаче не знам каква 'марка' да бъд :o ще се радвам ако ми препоръчате някоя по-добра и да ми кажете колко горе-долу струва :P а и от къде да си купя :-P

p.s. знам,че е най-добре на козметик но е спешно и нямам време :(


Moderated by miloto
т.7 от Правилника :!:

05-01-2008, 09:25
като за начало готовите ленти на стреп или вийт са добри, има ги във всяка аптека и повечето козметични магазинчета. на стреп мисля, че бяха по около 2 лева едната - те са дълги и като ги разделиш стават на 2 броя. лично аз бих се въздържала от студената кола маска - трябва да се мачка с ръце и е много гадно лепкава. въобще, ако не е на готова лента, става леко мазало. :lol:

Jamalska
05-01-2008, 09:26
Стреп са много хубави лентички:)много съм доволна...
Таки-веднъж пробвах-нищо не стана.2ри път пробвах-получи се доста добре...ама бяха различни-първите бяха зелена ябълка:)едно пакетче май е около 13лв.
Стреп поне при нас 1 лентичка е около 1,50:)

Едит:мда,съгласна съм за мазалото:)Тия кола маски дето сам си ги нанасяш,слагаш парцалче,дърпаш бла бла аз изобщо не се правям

krisi_bep
05-01-2008, 09:43
А да,тези студената и топлата кола маска,които не са на лентички са ужасни.И двете ги пробвах,нищо не става.Вземи си на strep те са си най ;)

Stefityyy
05-01-2008, 09:48
STREP RLZ =; :|

jas_i
05-01-2008, 09:54
A тея лентички Strep..?Нещо не разбирам.По една ли се продават?И за краката колко г.д ще ми трябват? :o Благодаря за отговорите до сега :-D

krisi_bep
05-01-2008, 09:58
A тея лентички Strep..?Нещо не разбирам.По една ли се продават?И за краката колко г.д ще ми трябват? :o Благодаря за отговорите до сега :-DАми продават се по бройка може и кутийка да си вземеш,но няма да ти е нужна цяла.От една лентичка излизат две,така да кажа,защото като я разделиш и двете страни се използват.Ако ще си правиш на целите крака,може би ще ти трябват към 6-7,не съм много сигурна.В магазина също ще те упътят.Но кажи,че искаш ленти за тяло,а не за лице,защото за лице са по-малки и няма да ти свършат добра работа ;)

foreverr
05-01-2008, 09:59
Kъде ще си правиш кола маска?Ако е на краката или на ръцете си вземи ленти на стреп-продават се по една/едната е 70-1.00/Май се продават и на кутийка ама нз на кутйка колко струват!А ако ще си правиш кола маска на интимните части или на мишниците-вземи си на Jankar-Сара/струва 1.50/ Тва е течна кола маска и е по неудобна за нанасяне, но маха по-дебели и по-големи косми!

foreverr
05-01-2008, 10:02
А сега видях, че всикчи казвате, че коли маските дет става с тях мазало са били по гадни-да верно много се мацаш ама махат по-лесно големи косми!Иначе с тези лентички на стреп или на вийт не могат да свършат работа за по-големи косми-само за краката и за ръцете стават!

6DBK
05-01-2008, 10:11
Сори че тука пиша ама знам че тия на Стреп от една стават две и пише да ги раздърпвам лекичко и аз го правя ама не става и си остава 1 :( някво съветче как да го направя ?

Stefityyy
05-01-2008, 10:12
А сега видях, че всикчи казвате, че коли маските дет става с тях мазало са били по гадни-да верно много се мацаш ама махат по-лесно големи косми!Иначе с тези лентички на стреп или на вийт не могат да свършат работа за по-големи косми-само за краката и за ръцете стават!

ами ако са по-големи минаваш два пъти, но лентите са много по добре от кола маската де :P

преди да ги разделиш ги затопли с ръце, става по лесно и
дърпай по силничко ;)))

sexa_na_kompleksa
05-01-2008, 10:15
Тази на Жанкар наистина е добра. Даже е и евтина. :-D

krisi_bep
05-01-2008, 10:16
Сори че тука пиша ама знам че тия на Стреп от една стават две и пише да ги раздърпвам лекичко и аз го правя ама не става и си остава 1 :( някво съветче как да го направя ? :-D Тези лентички представляват две найлончета намазани с кола и слепени едни към други.Ако зачекнеш едното ъгълче,ще видиш ,че ще се отдели и така го хващаш и ги разделяш ;)

А за течните кола маски:Аз съм използвала на Jankar и абсолютно нищо не се получи.Уж си я разтопих както трябваше и т.н.,но при нанасянето тя веднага изстиваше и...,абе голяма мацаница стана и накрая без успех..минах се с епилатора...

6DBK
05-01-2008, 10:18
А сега видях, че всикчи казвате, че коли маските дет става с тях мазало са били по гадни-да верно много се мацаш ама махат по-лесно големи косми!Иначе с тези лентички на стреп или на вийт не могат да свършат работа за по-големи косми-само за краката и за ръцете стават!

ами ако са по-големи минаваш два пъти, но лентите са много по добре от кола маската де :P

преди да ги разделиш ги затопли с ръце, става по лесно и
дърпай по силничко ;)))
оф верно знаех си че забравям нещо а то тряяше ги затопля в ръцете :) Мерси много :)

foreverr
05-01-2008, 10:31
А сега видях, че всикчи казвате, че коли маските дет става с тях мазало са били по гадни-да верно много се мацаш ама махат по-лесно големи косми!Иначе с тези лентички на стреп или на вийт не могат да свършат работа за по-големи косми-само за краката и за ръцете стават!

ами ако са по-големи минаваш два пъти, но лентите са много по добре от кола маската де :P

преди да ги разделиш ги затопли с ръце, става по лесно и
дърпай по силничко ;)))Пробвала съм с тея на стреп на по-дебели косъмчета и НИЩО на стана само си раздърпах кожата!!!!!И ги ратоплих с ръцете и нищо!

Stefityyy
05-01-2008, 10:37
А сега видях, че всикчи казвате, че коли маските дет става с тях мазало са били по гадни-да верно много се мацаш ама махат по-лесно големи косми!Иначе с тези лентички на стреп или на вийт не могат да свършат работа за по-големи косми-само за краката и за ръцете стават!

ами ако са по-големи минаваш два пъти, но лентите са много по добре от кола маската де :P

преди да ги разделиш ги затопли с ръце, става по лесно и
дърпай по силничко ;)))Пробвала съм с тея на стреп на по-дебели косъмчета и НИЩО на стана само си раздърпах кожата!!!!!И ги ратоплих с ръцете и нищо!

ами преди да дръпнеш с лентата си опъни кожата
аз винаги се скубя със стреп и става много яко после :)

jas_i
05-01-2008, 11:02
Ох здравейте отново :? купих си 6 лентички..и ще съм ви супер благодарна ако ми обясните какво да правя :( искам сама да се оправям, а и майка ми е в чужбина ии за това няма смисъл да ми казвате да я повикам да помогне..та..обръщам се към вас :))

sexa_na_kompleksa
05-01-2008, 11:07
Ами първо измий мястото, което ще обезкосмяваш, така косъма ще излезне по-лесно. След това затопляш лентите с ръце, разделяш ги и ги слагаш на желаното място. Натискаш хубаво, за да може да залепне добре и след това дърпаш рязко по посока обратна на растежа на косъма.

krisi_bep
05-01-2008, 11:27
Това със затоплянето да е съвсем малко.не трябва да се размеква много и да тече.Да си остане твърдичка,как да го обясня и аз не знам..абе да не се влачи мн мн,защото тогава боли мнооого повече при дърпането и не се получава нищо.Сигурно ще ти остане кола по кожата и ще се чудиш как да я махнеш.Ако не са ти дали кърпички,слагаш малко олио на салфетка и почистваш останалата кола от кожата си ;)