PDA

View Full Version : Въвеждане на забрана за ползването на GSM-и в училище



Insatiable
05-01-2008, 09:27
Току що прочетох една статия във вестника, в която пишеше как преди започването на часовете мобилните телефоните на учениците ще се събират и ще се съхраняват до биенето на последния звънец, след това ще се връщат обратно. Учители се оплаквали, че GSM-ите пречели на дисциплината в часовете (което наистина е вярно), а педагозите предлагат за СМС в час - спиране на стипендията ... Как мислите вие?
Според мен е меко казано невъзможно .. но знае ли човек :)

nefchi_bs
05-01-2008, 09:38
Spored men dari i da go vkarat v deistvie vse shte se nameri nachin da se zaobikalq tova pravilo

Facelessman
05-01-2008, 09:41
Абсурд да го направят, едно, че е посегателство върху собствеността на ученика и второ как по дяволите ще преписвам от телефона си ?!? Щеше да е хубаво да постнеш(ако има в нета де) точната новина
След бърза справка с гуугъл -

http://education.actualno.com/news_160635.html

пише само да са изключени.Обаче това с поведението и униформите е по притеснително.

kykyto
05-01-2008, 09:42
Това е невъзможно
П.П nefchi_bs подписа ти ме кефи обаче маи трябва да махнеш дто :)

mishok
05-01-2008, 10:07
:-D :-D :-D Hah na daskalite im pre4eli gsm-te na u4enicite!!Mi nie kvo da kajem-po sredata na 4asa telefona na daskalkata i zv1ni...i bilo mn vajno..Blqblqblq.Q da si gledat rabotata tqhnata nqma da q b1de.Vinagi 6te se namirat takiva deto po nqkak1v na4in 6te caknat taq "programka" za neizpolzvaneto na gsm-i v daskalo.

CocainCocktail
05-01-2008, 10:13
те даскалите по-зле по цял час говорят,а моя като звънне и дай сега да се заяждат. Последната ей-така щеше да си изяде боя. Мн. ме ядоса.

valentinka_1990
05-01-2008, 10:14
Това си е направо престъпление! Ами ако наистина много спешно те търсят,примерно родителите ти или де да знам,ама се е случвало да ме търсят мн спешно.Една моя приятелка беше избягала от къщи и ми се обади да ми каже,че се качва в автобуса и аз тогава успях да я разубедя.Има много подобни случаи.Да,понякога е много гадно,когато пускат музика,дразнещо е,ама все пак това си е лична собственост.Да им даден ключовете от вкъщи, не искат ли? :shock:

mumiikataa
05-01-2008, 10:21
В моето даскало има табела пред входа "Моля,изключете мобилните си телефони" и когато някоя от директорките види,че има включени телефони просто трябва да пишат обяснения,после ако им е за 3-4 път искат родител...Аз до сега никога не съм го изключвала.Най-много да стане така във всички училища.Иначе мисля,че е много тъпо всички телефони да се събират,щото може да има нещо спешно и...Абе тряа се замислят и ше видат.Не мисля,че ще го въведат това...

SeXyL[!]Nk@
05-01-2008, 10:24
Хахахаха......... :lol: :lol: :lol: най-голямата смешка,която бях чувала......тогава защо даскалите по време на час им звънят телефоните и си излизат най-спокойно да говорят.....????!!!???.....
Това просто НЯМА ДА СТАНЕ!

miloto_girl_4e
05-01-2008, 10:24
Това си е невъзможно :) Няма как насила да ми вземат телефона..
Дори да ми го поискат, няма да им го дам, като им кажа, че нямам.. какво ще ме джобят ли ?
А и аз имам два мобилни телефона, ще си дам единия, и пак ще си имам друг и ?
Пълната простотия...
А и даскалите много по-често използват GSM-ите си в час, от нас :!:
А и как за SMS ще ми спрат стипендията ?
Как ще разберат, ако телефона ми е без звук ?
Понякога са ми много смешни като се мислят за най-големите...

XceSS
05-01-2008, 10:36
Ха как ще си дам телефона бе то тела ми струва повече от даскала.Тея нормални ли са :-o :o

ArTanDra
05-01-2008, 10:41
Няма как да се случи. Невъзможно е! Може да помолят учениците да си оставят телефоните на вибрация или без звук да не пречат на учебния процес на другите.. а ако има звук на телефона примерно отсъствие за часа или нещо такова. Ама да взимат телефоните звучи абсурдно.

sexa_na_kompleksa
05-01-2008, 10:41
Е, ама значи нямам думи! Тоя тъпак само глупости измисля! А па това изречение вече ме е разбило: "Ако не си се сетил да изключиш звука на телефона си, докато разговаряш с министъра, дали имаш навика да го изключиш в клас?" :lol: :lol: :lol: И тоя па като е министър на образованието, кво? Да не е Господ?! Държавата ни е затънала да ушите, тоя ми мисли за некви телефони в час! Аре скрий се!
Това с телефоните никога няма да стане ...

SeXyL[!]Nk@
05-01-2008, 10:46
Това си е невъзможно :) Няма как насила да ми вземат телефона..
Дори да ми го поискат, няма да им го дам, като им кажа, че нямам.. какво ще ме джобят ли ?
А и аз имам два мобилни телефона, ще си дам единия, и пак ще си имам друг и ?
Пълната простотия...
А и даскалите много по-често използват GSM-ите си в час, от нас :!:
А и как за SMS ще ми спрат стипендията ?
Как ще разберат, ако телефона ми е без звук ?
Понякога са ми много смешни като се мислят за най-големите...



А и как за SMS ще ми спрат стипендията ?
Как ще разберат, ако телефона ми е без звук ?

Сичко ОК,ама те според мен могат да разберат,може и някви специялни с-ми да си имат за проучаване........кой ги знае....

Insatiable
05-01-2008, 18:15
http://www.24chasa.bg/Default.asp?statid=59540&rubr=0&izd=1&fsize=&swidth=800&tr=1&im=05&id=01&iy=2008

И на мен ми е много чудно как ще ми вземат нещо (в случая телефона) .. без аз да им го дам :-D

simonchety
05-01-2008, 19:12
..

lovey0u
05-01-2008, 19:34
абе да си гледат работата :smt019

VerryBerry
05-01-2008, 20:10
Абе тва са само приказки..повечето ''идеи'' на този миснистър си остават..само приказки :-D

DieselBlood
05-01-2008, 20:13
da da poznai pak dali 6e go dam

LoLi_PoP
05-02-2008, 14:04
i bez telefoni shte mojete da jiveete.. v moeto uchilishte e tochno taka..ako se chue telefon na uchenik vednaga se vzima ama vednaga..dori i v mejduchasieto ne trqbva da se izpolzvat telefoni...spored men ne e mnogo hubavo ama v bg s tezi telefoni prekalqvat na edin chas sigyrno na 2-3ma choveka telefonite zvunqt...pone da si gi praqt na vibraciq :)

plmn
05-02-2008, 14:43
Да дойдат да ми го вземат. :shock: :lol: :lol: :lol:

SunSmile
05-02-2008, 19:13
Оффф тва май ще си остане поредния жалък опит на учители и педагози да ни спрат и да вкарат дисциплина в часовете си. Според мен не са им виновни телефоните, ами сами те ТЕ! Ако те позволяват по-хлабава дисциплина - много ясно, че ще си цъкат сички СМС-и в час. Ако обаче са някви по-строги и с респект - ще са мн по-малко, цъкащите СМС-и в техните часове. Аз понякога си пиша СМС-и в час, ама знам, че дори да ме видят нищо няма да ми кажат, само че в час по химия или история тва никога няма да стане. Проблема не е в телефоните на учениците, а в акъла на учителите! :razz: Дори да се вкара тва като правило, пак ще има начини да го заобикаляме, защото сме мн по-хитри, по - изобретателни и умни от учителите си :?

Slave4You
05-02-2008, 19:23
За по-големите училища трудно ще стане това. Пък и винаги може да кажеш, че си го забравил и да го скриеш някъде в раницата или в якето. Никой няма да си предаде телефона за цял ден и ще им се провали идеята.

DiOr_girl_
05-02-2008, 19:44
XaXAxAxAxAXaXaXa lele male..a zabrana za polzvane na gsm za y4iteli 6e izdadat li..xaxa.Vseki 4as na y4itelkata mi po geografiq i zvani telefona pred nas-y4enicite..ama tva e vseki 4as..i to i se obajda ne koi i da e..a sin4eto i koeto e 4-ti 5-ti klas nqkade..pfff i tq my kazva nqkvi takiq ot sorta "Izkapi se i mi se obadi posle" ili "presi4a se na zeleno,a na 4erveno se spira..znai6 mami,ai posle 6te ti se obadq pak"

Predi da izdavat nekfa zabrana..neka 1-vo tapite daskali da si q spazvat..pffff..6e mi zemat telefona i 6e im s4ypa zabite posle..pfff

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-03-2008, 02:10
ах ах в България надали ще стане това.. при мен има забрана и ако на някои му изсвири телефона след часовете остаат се разпраят с учителя .. ужс... и мп3ките са забранени ама за тях не правят толкоа голям проблем :)

_FaShIoN_
05-03-2008, 09:03
Тфа според мене няма как да стане,защото никой няма да си даде телефона и да си го вземе чак накрая на часовете...и защо пък наще телефони да пречат като на даскалите телефоните им звънят почти във всеки час и винаги излизат и си говорят... :o :D

^dishdogz^
05-03-2008, 09:50
те даскалите по-зле по цял час говорят,а моя като звънне и дай сега да се заяждат. Последната ей-така щеше да си изяде боя. Мн. ме ядоса.
Да, и на нас ни се карат постоянно за телефоните и даже ги зимат и не искат да ги върнат докато не дойде родител, пък на учителите телефоните постоянно им звънят в часовете ам на тях никой не може да им каже нищо.

MissIndependent
05-03-2008, 10:12
Айде, стига бе!!! :-x :-x
Не стига, че и униформи ще ни въвеждат, сега и телефоните събират!!!
Няма Да Стане Тая
На учителите телефоните си им званят в час, вдигат си спокойно, като се наприказват може и внимание да ни обърнат!!!
Нещо много си позволява Вълчев! :-x :booooomb: :booooomb:
Пък и кой ще си даде телефона чак до края!
Не виждам кой ще се примири с такива неща! :smt013 :smt014 :smt067 :smt065 :smt074 :smt076 :smt093
Само гледат да ни направят гадно нали!?!?

DiOr_girl_
05-03-2008, 14:03
Иеееп ...правилата се създават, за да НЕ се спазват нали така :wink: :oops:

MissIndependent
05-03-2008, 14:12
Иеееп ...правилата се създават, за да НЕ се спазват нали така :wink: :oops:

+1 :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz:
Боже колко си права!!! :razz:

ice_cream_f
05-03-2008, 14:22
Hahaha 6tom daskalite mogat da si govorqt po tel-a v 4as,za6to i nie da ne mojem... :razz: :D

mickelangelo
05-03-2008, 14:38
Даааа бе ... ще си дам тел-а знаете ли кога никога .. :) да дойдат да ми го вземат от рацете ... ако има оптимисти .. :) много странни неща ги мисли тоз министър май не му е много добре :)

ANTIHUMAN
05-03-2008, 21:06
Ха-ха! Поредната първоаприлска шега на министъра на образованието с малко закъснение!Но нека му простим ,че и той е човек и той забравя!

Сега сериозно! Кой ще е този учител където ще ми вземе gsm-a?
Представете си нещо лошо да се случи да умре ваш роднина или нещо подобно (да пази господ) ,как родителите ви ще се свържат с вас? :( После разбира се ,че пак учителите са виновни ,но не са виновни те ,а министъра! Проблема на България е един ---> НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ!
Стига и това с униформите няма да стане! Няма да я облека ще ме накажат ли ? Стига не живеем в комунистическо време ,а сме демокрация= на свобода ,право на ЛИЧЕН избор!

П.П. Не се притеснявайте нищо няма да стане ,ще бъде както по-старому.Ние българите само говорим ,но до тук! :) :P
Успехчета на всички! 8)

evelinka1122
05-03-2008, 21:08
Hahaha 6tom daskalite mogat da si govorqt po tel-a v 4as,za6to i nie da ne mojem... :razz: :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

fenkatakrisi952
05-04-2008, 08:02
Дотука с калколатора по математика :booooomb: :x :(

chocoleptic
05-04-2008, 09:29
ха-ха-ха..
няма такъв филм

momi4e_bez_du6a
05-04-2008, 09:32
http://www.24chasa.bg/Default.asp?statid=59540&rubr=0&izd=1&fsize=&swidth=800&tr=1&im=05&id=01&iy=2008

И на мен ми е много чудно как ще ми вземат нещо (в случая телефона) .. без аз да им го дам :-D


абсолютно си права.какво да не почнат да ти претърсват :D :D :D :D :D

5StaR
05-04-2008, 13:07
ХАХАХАХхахаххахахах... dream on

Jomby007
05-04-2008, 13:25
те ще земат да забранат и мастурбацията в час вече..... :x

Rotter
05-04-2008, 13:43
Тъпотии само ви плашат...в университета при нас професорите лафят по телефоните си повече и от нас,по време на лекциите :D

anito92
05-04-2008, 13:53
da,da 6te imat da vzimat........ :-) :-)

MoHuTo
05-04-2008, 17:21
Абсолютна тъпотия... те даскалите си ползват телефоните повече от нас :-x на тях що не им намалят заплатите тогава, а??? :-x :-x :-x

kiss_kotence
05-04-2008, 19:46
Ами всъщност е възможно,в нащо даскало вече мина заповед ама никои не я спазва,секи си вади GSM когато си поиска и дори и учителя да види нищо не казват,такаче и да има такожа нещо,никои няма да ги спазва! :D

sherry
05-05-2008, 06:51
Аз скоро завършвам, ама както и да го погледнеш, това е глупост.
Те учителите си ползват телефоните, ще ми взимат моя.
Могат да си мечтаят само 8)

Brutality
05-05-2008, 06:59
В часовете пречат да, съгласна съм че в днешно време никой не се съобразява с нищо. За часовете може да ги забранят, ама междучасията да ги дават.

BiZk!T
05-05-2008, 08:25
ха-ха-ха...нямат никакво право да пипат личните вещи...И закон да издадат,не вярвам,че няко й ще си даде ГСМто

mulgore
05-05-2008, 09:03
Окей,съгласна съм да си изключваме звука,ама да ги събират и после да ми ги връщат..

LovePoisoned
05-05-2008, 09:55
На един мой приятел са му го взели по време на състезание по БЕЛ.

Хм.. не бих се чувствала много сигурна, ако го дам на даскала и после всички се блъскаме да си ги приберем... По-скоро няма хич да го нося. :-o Ама те даскалите също си ги ползват... пф.

В Германия съществува такава забрана.

fuck_me_pls
05-05-2008, 14:10
Това го говорят от доста време ,но нищо не е станало..да се надяваме да не стане.. :)

SiNiStEr
05-05-2008, 14:32
Бе немогат да ми пипат личните вещи.....секи си има права.

Spider4eto
05-05-2008, 14:34
телефона без бой не го давам :o

silver_moon
05-06-2008, 12:29
телефона без бой не го давам :o
аз и с бой не си го давам :lol:

имаме си много забавен министър,не мислите ли??? :lol:
че като им дам телефона ми от къде да съм сигурна,че после ще си го намера здрав или че въобще ще си го намера :lol: ....тея и mp3 ще искат да не носим :lol: :lol: :lol:
аз без mp3 докато стигна до даскало издивявам


В момента даскалото е непоносимо,а тея се опитват да го направят още по-зле.

mara_13
05-06-2008, 12:46
Нали трябва да изглежда, че реагират по някакъв начин на скандалите с клиповете в училищата, които нашумяха напоследък. Съмнявам се да се осъществи :P Но по въпроса с клиповете трябва да се направи нещо ;)

WaterLilly
05-06-2008, 12:54
Абсурд да го направят, едно, че е посегателство върху собствеността на ученика и второ как по дяволите ще преписвам от телефона си ?!? Щеше да е хубаво да постнеш(ако има в нета де) точната новина
След бърза справка с гуугъл -

http://education.actualno.com/news_160635.html

пише само да са изключени.Обаче това с поведението и униформите е по притеснително.
Елементарно, записваш си най-важното от най-важните уроци в СМС-ите, взимаш си телефона и си ги четеш... Ако те хванат, казваш, че си гледаш часа, ама малко учители са достатъчно тъпи да се хванат! :lol: