PDA

View Full Version : Честит Първи Май!



Цола Драгойчева
05-01-2008, 11:35
ПЪРВИ МАЙ

Да спрат фабричните комини
и всеки черен труд да спре,
и туй намръщено море
от морни роби и робини
да озари и приласкай
усмивката на първи май!

Зората пурпурна всетява
смъртта на тягостната нощ
и новий ден с всевластна мощ
горите тъмни озарява.
И всеки негов лъч сияй
с победен зов на първи май.

О, морни бледолики братя,
камбанен зов лети над нас,
вестяващ онзи светъл час,
когато в огнена разплата
победата ще увенчай
пламтящий меч на първи май.

Когато в черните грамади
на рухващия кървав храм
ще изградим, сред дим и плам,
сред трупове и барикади,
с тържествен химн на първи май
очаквания земен рай...

Да стихнат трепетните грижи,
о, морни братя и сестри,
и отдих свят да зацари
в прихлупените мрачни хижи.
И нека в тях да възсияй
усмивката на първи май!

Christ
05-01-2008, 11:41
:-D :-D :-D

Carmen_Kass
05-01-2008, 11:46
О Свети Кристиан Диор :razz:

Цола Драгойчева
05-01-2008, 11:49
Можем само да си смопняме с умиление за великолепните първомайски манифестации преди време!

Трудът е направил от хората маймуни, братя!

Special K
05-01-2008, 12:00
Трудът прави от хората маймуни.....

Canis_Dirus
05-01-2008, 12:12
Изопачи се и този празник. Политизираното на празници е отвратително!

QPONECA
05-01-2008, 13:21
Що да се е изопачил навремето съм чувал че е бил голям празник.

Цола Драгойчева
05-01-2008, 17:29
Цола Драгойчевa е друг ник на Канис Дирус,да не се прави на ударен,дееба и лепилара...

На 21 години с акъл на 11-годишен...

Драги ми смехурко, май пак си прекалил с филмите.
Лошо е, когато виждай пробойните в гнилата си идеология, крепяща се на безмислено насилие!

Canis_Dirus
05-01-2008, 17:29
Цола Драгойчевa е друг ник на Канис Дирус,да не се прави на ударен,дееба и лепилара...

На 21 години с акъл на 11-годишен...
22 вече. Цола е пич! :D

Ако беше мъж, щях да се омъжа за нея!

NH3
05-01-2008, 17:34
ВСИЧКИ ПАРТИЙНИ ЧЛЕНОВЕ НА САПУН

alex_devv
05-01-2008, 17:38
:lol: :lol: :lol: :lol:

vra4ka
05-01-2008, 17:46
Да се смее ли човек, да плаче ли !!!???

Партиен празник, работници, паразити??? Що за глупости....

Честит празник от мен на всички!
Макар че повечето незнаят за какво иде реч, и се правят смешни асоциации...

Цола Драгойчева
05-01-2008, 17:48
Това е празник на солидарността! на този ден е организиран първият международен протест за човешки условия на труд! Ако не беше той, родителите ви още щяха да работят по 12 часа за мизерни надници под експлоатацията на капитала!

Цола Драгойчева
05-03-2008, 08:44
Смърт за всички комунисти!
Коя е най-бързо растящата икономика в света? Май беше Китай, а? Където има само една партия - комунистическата!

Комунизма доказа своята ефективност, другари!

Цола Драгойчева
05-03-2008, 09:03
Върху какво е била тая ефективност, другарю?
Другарко, драги.
Ефективност за справяне с безработицата, за развитие на една модерна функционираща икономика. Ако не беше комунизма държави като Китай, Русия, че дори и нашата мила Родина щяха да са на нивото на развитие на Заир и Конго!
Комунизма доведе индустрията, модерната ифраструктура и тн.

И както виждаме - днес комунистически Китай има най-способната икономика в света, като догодина ще задмине Германия по износ.

Говорим за икономически растеж от порядъка на 10% на година. И това за вече 6-7 поредни години. Това е нещо невиждано.

Комунистически Китай е новата световна сила, другарю! Заедно с бившата комунистическа Русия, която сега се управлява по комунистически образец!

Комунизма ще победи!

Цола Драгойчева
05-03-2008, 14:52
Ех, другари, къде сравнявате германското икономическо чудо, което е плод на Плана Маршал с Китай?

Германия е имала солидна инфрасктруктура и икономика и преди 1945. Докато Китай преди комунизма е бил на ниво средновековие. Нищожна индустрия.

И да хората в Китай още живеят зле, но стандарта там непрекъснато се повишава!

И да твърдите, че комунизма не е пострил нищо. А цялата инфраструктура на България кой я построй? Водоснабдяване, канализация, електрификация. Образованието, здравеопазването. Всичко това е дело на комунизма.

Цола Драгойчева
05-03-2008, 15:02
две световни войни сриват Германия...

преди ВСВ национал-социалистите правят много по-голямо чудо, отколкото един милиард препикани комунистчета...
Принудителна работа. Всичко за една ужасяваща военна машина, решена да потопи в кръв Европа. Експлоатация и промиване на мозъци.
Тухлите за великите строежи на Хитлер в Берлин идват изцяло от принудителна работа.


Едно обикновено напомпване на икономиката чрез огромния бюджет отиващ за милитаризация. Същото правят и САЩ сега - 400+ милиарда долара за воини, които подържат издъхващата им икономика.

AutumnTears
05-03-2008, 18:11
a koq e cola izglejda mi mnogo zlove6ta? :lol:

Timbaland
05-03-2008, 22:29
Върху какво е била тая ефективност, другарю?
Другарко, драги.
Ефективност за справяне с безработицата, за развитие на една модерна функционираща икономика. Ако не беше комунизма държави като Китай, Русия, че дори и нашата мила Родина щяха да са на нивото на развитие на Заир и Конго!
Комунизма доведе индустрията, модерната ифраструктура и тн.

И както виждаме - днес комунистически Китай има най-способната икономика в света, като догодина ще задмине Германия по износ.

Говорим за икономически растеж от порядъка на 10% на година. И това за вече 6-7 поредни години. Това е нещо невиждано.

Комунистически Китай е новата световна сила, другарю! Заедно с бившата комунистическа Русия, която сега се управлява по комунистически образец!

Комунизма ще победи!

Сори,че се меся,но даже загубената ми учителка по География и Икономика ,която все още кара учениците да стават при даването на отговор в знак на уважение и за която подозирам,че е комунистка,знае,че Китай не се е развила на 2ро място по БВП заради комунизма.
Китай е нация с население от 1 321 851 888 души при нея именно демографския фактор играе роля за развитието на търговията и бизнеса.Същото въжи и за Г8.Китай е държава с различна култура и начин на мислене.При тях не комунизма им е помогнал да се развиват нагоре,а родолюбието те са хора който ценят и уважават културата си.При тях няма действия от рода детето ша са лашка по дискотеки и купони,а мама и тате да бачкат там някаде по офиси и магазини.При тях ако детето им не се изявява в обществото с добри оценки и изяви или не помагат в семейния бизнес то бива отлъчвано от фамилията.Не случайно е това прословуто харакири.Познавам две семейства едните са кйтаици,а другите виетнамци.Едното момче при китайците е на 21 и има частен бизнес с 2 магазина и само за сравнение Иван Ангелов е българин на 23г. и за ко майка му и баща му ревът заради него.(извинавам се за примера)Като имам напредвит,че и двете семейства са почти на един и същи социален статус.При виетнамците те са търговци и всички работят заедно включително и децата им който са ми връстници и заради който майка ми и баща ми всеки ден ми казват да се стегна и да започна и аз да им помагам. 8)

Така,че ДОРКЕ недей убеждава,че чичо Тошко е спомогнал за нашия просперитет.Всеки знае,че те са манипулирали и лъгали народа.
Техният девиэ е бил:,Прост народ-лесно управление,а колкото до Националсоциализъма според мен малко хора вече си спомнят или ги интересува,какво е било.За Хитлер единственото което знам е,че е бил силна личност която бива мразена от половината население бил е художник и както Александър Велики и Чингис хан се е стремял да превземи света,примерно.

Честит празник със закъснение,за тези който го празнуваха!