PDA

View Full Version : Поредната Диета. :О



~Munika
05-01-2008, 13:04
Момичета, да знаете нещо за нея?
Намерих я в един от форумите на дир-а. Звучи прекалено добре, за да е истина.
Ето какво споделя момичето:

Обещах в съседната тема за гладуването по Лидия Ковачева да пусна тази диета. Подходяща е за сваляне на повече кг - девойките с излишък от 2-3 кг няма смисъл да четат надолу
С тази схема на хранене една от най добрите ми приятелки отслабна от 117 до около 75 кг за 6 месеца. Кръстих я "будистка", по аналогия на това което знам от книгите - че будистите са длъжни да изядат цялата храна, която вярващите са им дарили в купичките, и от хипотезата, че това вероятно най-често е някакъв ориз Такааа
1.Всяка сутрин се приемат 1-2 с.л ориз, суров, много добре измит от нишестето, слагате в цедка и под струя течаща вода измивате добре, това е много важно. После с чаша топъл чай преглъщате оризчетата по малко. И така всяка сутрин - една чаша чай+лъжица ориз.
Не е толкова отвратително Който съвсем не може да го преглътне, допустимо е да се яде сварен, но без никаква мазнина, сол и подправки. Така е доста по-неприятно, а и количеството е по-голямо
2.6 часа след тази процедура не се яде нищо. Кафе+цигари - може, не ги броим за ядене
Погълнатият ориз набъбва в стомаха и като гъба попива излишното. Общо взето това е катализаторът на слабеенето.
3.Също толкова важно е след като минат 6-те часа, да се хапва. В хапването няма ограничения - с девойката, която дадох за пример не сме отбягвали сладкарница или биричка
4. Определяте си "вечерен час", съобразен с графика ви, след който не ядете - хората казват след 18ч, може 19, 20...но е добре да се закове такъв час
5. Към горните съвсем прости и либерални правила, приятелката ми добави много ходене пеша, йога под мое и на книгите ми ръководство в домашни условия.
Не се сещам друго в момента. Диетата беше поносима, защото не пречи на нормалния режим на работещия човек - ако сутрин в 7 изпиеш ориза , към 13 нормално си обядваш, без да се правиш на ощипан пред колегите, а и за купон имаш сили вечерта
Дано да съм била полезна за някого

koman
05-01-2008, 13:22
ми не си щото тва е простотия :)

VilleBaby
05-01-2008, 14:17
:shock:

05-01-2008, 16:18
Единственото логично в цялата история е храненето до определен час. Суров ориз....ахм? :-o То и аз не съм в ред, но това бие рекордите.

~Munika
05-01-2008, 16:27
Ми попринцип съм чувала за ориз сварен само с вода без подправки,без мазнина без нищо(един фр ядеше и то бая,като имаше състезание-таиклондис е),но такава простотия не бях чувала......