PDA

View Full Version : Срамно ли е да нямаш дама на бала?



vamp
05-01-2008, 15:59
Значи засега нямам дама на бала и се чудех дали е срамно или тъпо.Не съм загубеняк,просто от класа не ми харесва никоя,от другите класове не съм питал,но не е трудно да навия някоя която ми харесва да ми стане дама на бала.Досега не съм мислел да имам дама на бала,мислех да взема приятелката си,но сега сме разделени и нямам планове да се събираме,освен това е малка.Дядо ми ме пита имам ли дама на бала и аз му казах,че нямам,майка ми почна да ме защитава,че сега всеки си вървял поотделно освен които не били гаджета.
Та оправданието на майка ми звучеше тъпо и като оправдание за загубеняк.Зачудих се,нормално ли е да нямам дама на бала и ако нямам това ще ми подрони ли авторитета пред другите?Сега се замислям,че само олигофрените от класа нямат,но пък както казах,не ми харесва никоя.Та вашето мнение?
Задължително ли е за един пич да има дама на бала и срамно ли е ако нямаш?Според мен,защото си спомням предишни години много готини пичове нямаха дами на бала,защото няма смисъл да мъкнеш с теб някоя скумрия ей така просто за шоуто.А и дама на бала не винаги пуска,за какво е,да я вземеш с колата и за един танц?Ако е само това не мисля,че ми трябва,всъщност не мога и да танцувам :)

sexa_na_kompleksa
05-01-2008, 16:08
Според мен ще си по-добре сам. Не виждам какво всички се впрягате за тази една нощ. Ще имате много по-важни. Е, не казвам, че не трябва да си направите купона, но да се впрягате чак пък толкоз ... Щом не ти харесва никоя от класа, по-добре не си намирай изобщо дама. Пък и за какво ти е за две минути само да минеш покрай хората, за да не говорят лошо за теб ... Отивай там и си прави кефа, мани ги ти какво мислят другите. :P

А с костюма какво стана? Започна ли да се харесваш? :)

Naman07
05-01-2008, 16:16
[quote="sexa_na_kompleksa"]Според мен ще си по-добре сам. Не виждам какво всички се впрягате за тази една нощ. Ще имате много по-важни. Е, не казвам, че не трябва да си направите купона, но да се впрягате чак пък толкоз ... Щом не ти харесва никоя от класа, по-добре не си намирай изобщо дама. Пък и за какво ти е за две минути само да минеш покрай хората, за да не говорят лошо за теб ... Отивай там и си прави кефа, мани ги ти какво мислят другите. :P

+1+1+1+1 :D

vamp
05-01-2008, 16:16
Според мен ще си по-добре сам. Не виждам какво всички се впрягате за тази една нощ. Ще имате много по-важни. Е, не казвам, че не трябва да си направите купона, но да се впрягате чак пък толкоз ... Щом не ти харесва никоя от класа, по-добре не си намирай изобщо дама. Пък и за какво ти е за две минути само да минеш покрай хората, за да не говорят лошо за теб ... Отивай там и си прави кефа, мани ги ти какво мислят другите. :P

А с костюма какво стана? Започна ли да се харесваш? :)

Ми всички казват,че съм много готин.Малко ми стяга сакото,защото връщам форма и съм качил още 6кг и качвам оше,костюма е добре,проблема е по-скоро в това,че трябва да съм гладко избръснат и с прическа и да имам самочувствие.
Просто съм свикнал да се виждам в официални дрехи...Дори понякога излизам официално облечен,преди ми се налагаше да изглеждам добре и проблема явно е бил в това,че съм свикнал да се виждам така.
За дамата не се впрягам толкова,предпочитам сам вместо с някаква скумрия,за която не ми пука ей така само да ме видят хората.За хорското мнение ми е все тая ама пуснах темата,защото искам на бала да съм готин и да не ме подценяват.Искам да си личи,че съм пич и се гордея със себе си.

sexa_na_kompleksa
05-01-2008, 16:20
Забравих да напиша една мисъл, за която се сетих още в първите редове на темата ти - "По-добре сам, отколкото зле придружен".

А за костюма - щом е добре, престани да го мислиш. А това дали ще си на бала със самочувстиве зависи само и единствено от теб, а не от дамата, костюма, прическата или каквото и да е било. Личи си, че си готин човек! Просто недей толкова да го мислиш... ;)

vamp
05-01-2008, 16:27
Забравих да напиша една мисъл, за която се сетих още в първите редове на темата ти - "По-добре сам, отколкото зле придружен".

А за костюма - щом е добре, престани да го мислиш. А това дали ще си на бала със самочувстиве зависи само и единствено от теб, а не от дамата, костюма, прическата или каквото и да е било. Личи си, че си готин човек! Просто недей толкова да го мислиш... ;)

Костюма е готин,дама няма засега,може и да има де,но друго ме мъчи.Имах едни мечти и те се провалиха,чак сега малко преди бала се сещам,че трябва да изглеждам добре и да си давам вид,че ми е готино,просто защото не искам останалите да се кефят,че ми е гадно и че не съм успял да изпълня целите.Дори никакви бижута не съм си купувал,нито нещо повече освен костюм,риза и обувки,а някои си купуват дънки,още ризи,още обувки и какво ли не.Все ми е тая на мен...А можеше да е по-различно,ако не бяха станали някои неща.

И сега по темата,наистина ли няма проблем да бъда сам,наистина така предпочитам,но искам да бъда така както е прието според хората,така,че ако трябва да съм с дама,ще бъда със супер яка дама,защото съм готин кавалер и не искам да ме обсъжват и да се кефят че съм сам.Моля бъдете откровени!

beyond_transience
05-01-2008, 16:30
:) Интересна тема. Аз съм за "дами" и "кавалери", ако има подходящи. Само така, защото "се казва" че трябва... Не си заслужава.

Давам пример - в моя клас дамите канеха. При все, не бих казала, че има момче, с което ще си ходим- какво да правя като са по-ниски от мен...

Но дори и това не е довод, защото не искам "някого". И предложение си имам, но да се възползвам от него "защото така трябва", а не защото искам... отговорът е ясен :)

sexa_na_kompleksa
05-01-2008, 16:53
Ами аз си казах честно и откровено моето мнение ... Не знам защо за теб е толкова важно да се направиш на готин. Та ти си си! Според мен е малко детинско да се доказваш пред съучениците си, но ако така ще бъдеш по-спокоен - намери си момиче, което да влезне с теб, пък после може и да си ходи.

Bubbly
05-01-2008, 18:18
Еее пич, недей така какво ти пука за мнението на простолюдието, а да- забравих, че великата ти цел е " Искам да си личи,че съм пич и се гордея със себе си." В такъв случай ти пожелавам късмет, макар че като ти гледам отношението се съмнявам, че някоя от онези скумрии ще ти върже. Ех надувки всякакви. :razz:

vamp
05-01-2008, 20:16
Еее пич, недей така какво ти пука за мнението на простолюдието, а да- забравих, че великата ти цел е " Искам да си личи,че съм пич и се гордея със себе си." В такъв случай ти пожелавам късмет, макар че като ти гледам отношението се съмнявам, че някоя от онези скумрии ще ти върже. Ех надувки всякакви. :razz:

Няма значение какъв си,важно е какъв е имиджа ти и какво впечатление създаваш у околните.Просто когато бях малък,беден,грозен,тъп хлапак,нямах нищо,всички ме биеха и тормозеха,тогава си бях обещал,че когато порасна няма да е така,през всички тези години се стараех да стана нещо и станах.Но не съм човека от мечтите си напълно.Все още съм беден,все още съм добър и раним,прикривам ги тия неща.Давам си вид,че всичко ми е наред и не ми пука от нищо.Останах без истински приятели,или имам 1 и той е идиот или никакви,намерих си приятелка,обичах я,но скъсахме,имах кола,но вече нямам.А в мечтите ми трябваше да имам пари,да имам кола,да имам момиче и верни приятели.Имал съм ги всичките неща и съм ги загубил,защото нищо не е вечно.Както и да е,на бала просто искам да изглеждам добре и да създавам впечатлението,че всичко ми е наред и не страдам за нищо.Да си мислят,че живота ми е прекрасен и уреден,въпреки,че истината е,че той е пълна бъркотия.Не искам да живея живота си като боклук,който не трябва на никой,а дори да е така,не искам да ми личи.Това е всичко :)
Трябва да се маскирам от всички точки и да изглеждам добре,заради себе си,не заради околните!

Jessika_MG
05-01-2008, 21:13
Когато нямаш твоя дама, значи всички са твои :grin: Няма да си единственият, който не е част от 2ка иии изборът така е по-голям. Някоя смотла може да е прелестта на бала и да намажеш на място ... Въпросът е принципен :-)

LoLi_PoP
05-02-2008, 14:00
[quote="sexa_na_kompleksa"]Според мен ще си по-добре сам. Не виждам какво всички се впрягате за тази една нощ. Ще имате много по-важни. Е, не казвам, че не трябва да си направите купона, но да се впрягате чак пък толкоз ... Щом не ти харесва никоя от класа, по-добре не си намирай изобщо дама. Пък и за какво ти е за две минути само да минеш покрай хората, за да не говорят лошо за теб ... Отивай там и си прави кефа, мани ги ти какво мислят другите. :P

i shte ima i mnogo drygi momcheta deto sushto shte sa bez dami shte vidish :P

Mementomori
05-02-2008, 14:12
Не смятам,че е проблем да отидеш сам на бала.В някои училища не се допускат външни лица на бала и е малко трудно,ако преобладава единият от двата пола,няма как всеки да се уреди с кавалер/дама.Но въобще това има ли значение?Хубаво е да се спазват традициите и едва ли не да е като в приказка,но като няма достатъчно,какво да се прави!Щом предпочиташ да си сам,не е нужно да ни питаш,сам решаваш и определено е по-добре да си сам,отколкото с някое момиче,просто за случая,много е фалшиво!

mitternacht
05-02-2008, 14:35
Спокойствие.И от нашите никой, ама никой няма да има дама или кавалер.Даже, май така е по-добре.

Water_lili
05-02-2008, 14:54
мога да говоря само от собствен опит- на моя бал всички момчета бяха самички и си изкараха супер яко, а малкото ми съученички които дойдоха с гаджетата си не станаха от масите цяла вечер и като цяло умряха от скука. Аз си бях сама с приятелките от класа и си изкарахме максимално

sexa_na_kompleksa
05-02-2008, 15:04
vamp, наистина съжалявам за това, което ти се е случило. Но според мен някакво си момиче няма да промени отношението на съучениците ти. Отиди на бала си нахакан и се забавлявай, както никога до сега.

Bubbly
05-02-2008, 15:15
Еее пич, недей така какво ти пука за мнението на простолюдието, а да- забравих, че великата ти цел е " Искам да си личи,че съм пич и се гордея със себе си." В такъв случай ти пожелавам късмет, макар че като ти гледам отношението се съмнявам, че някоя от онези скумрии ще ти върже. Ех надувки всякакви. :razz:

Няма значение какъв си,важно е какъв е имиджа ти и какво впечатление създаваш у околните.Просто когато бях малък,беден,грозен,тъп хлапак,нямах нищо,всички ме биеха и тормозеха,тогава си бях обещал,че когато порасна няма да е така,през всички тези години се стараех да стана нещо и станах.Но не съм човека от мечтите си напълно.Все още съм беден,все още съм добър и раним,прикривам ги тия неща.Давам си вид,че всичко ми е наред и не ми пука от нищо.Останах без истински приятели,или имам 1 и той е идиот или никакви,намерих си приятелка,обичах я,но скъсахме,имах кола,но вече нямам.А в мечтите ми трябваше да имам пари,да имам кола,да имам момиче и верни приятели.Имал съм ги всичките неща и съм ги загубил,защото нищо не е вечно.Както и да е,на бала просто искам да изглеждам добре и да създавам впечатлението,че всичко ми е наред и не страдам за нищо.Да си мислят,че живота ми е прекрасен и уреден,въпреки,че истината е,че той е пълна бъркотия.Не искам да живея живота си като боклук,който не трябва на никой,а дори да е така,не искам да ми личи.Това е всичко :)
Трябва да се маскирам от всички точки и да изглеждам добре,заради себе си,не заради околните!
Отначало помислих, че се бъзикаш, но все пак си на 18, така че би трябвало да има вероятност да се държиш почти като възрастен. Нямам намерение да обръщам разговора на чат, но не мога да повярвам, че някоя почти завършена личност може да изтърси това -Няма значение какъв си,важно е какъв е имиджа ти и какво впечатление създаваш у околните. :-o. Между другото и аз мислех така в шести клас, обаче по едно време осъзнах, че живея за себе си, а не за гаджето, приятелите, съседката от осмия етаж или пешо от 11 в. Сигурна съм, че и ти го разбираш, пък и да се правиш на такъв какъвто не си не е начинът нито да си намериш гадже, дама за бала или истински приятели. Успех и се научи да живееш заради себе си, а не заради завистта или приказките на околните.

05-02-2008, 16:05
Според мен ще си по-добре сам. Не виждам какво всички се впрягате за тази една нощ. Ще имате много по-важни. Е, не казвам, че не трябва да си направите купона, но да се впрягате чак пък толкоз ... Щом не ти харесва никоя от класа, по-добре не си намирай изобщо дама. Пък и за какво ти е за две минути само да минеш покрай хората, за да не говорят лошо за теб ... Отивай там и си прави кефа, мани ги ти какво мислят другите. :P

А с костюма какво стана? Започна ли да се харесваш? :)



тва е отговора пич...

vamp
05-02-2008, 18:54
Истината е,че изобщо не ми се ходи на тъпия бал,отивам просто защото не искам да показвам,че се чувствам загубил и зле.Дрехи,куверти,всичко с парите на нашите и те защото ми казаха да отида.Не ми се искаше нито да им взимам парите,нито да ходя на бал с кретените от класа,но само най-големите боклуци и отрепки не ходят.Не искам някой ден да се приказва за мен като за такъв.
Затова ми пука за хорското мнение,за да имам авторитет и да мога да вървя с гордо вдигната глава на улицата без никакви комплекси,иначе просто нямаше да отида на бала.Нямам проблем с намирането на дама,не съм грозен,лесно мога да навия някоя симпатична,но не ми се занимава.Не ми е до нищо,просто искам бала да мине и да замина оттук...

shizzle ma nizzle
05-08-2008, 22:38
ти бая анти го караш бе човек ... аз съм без дама на бала щото гадже си нямам в момента ама да ти кажа честно много си е удобно точно ся кат си 12 клас и тряа да изучиш целия свят, ся и с тез матури направо ни се отрака мамата ...

+тва и аз като тебе хич не ща да си хвана ей тей за едната традиция дама, в края на краищата отивам да си направя кефа да се натряскам и да се попуспокоя за последно преди матурите изпити и тва онова щото знам кво ме чака ... абе фън да има.

не мога да схвана какво толкова хората се психират за тоя бал, от моя клас някои се готвеха за бала буквално си правеха планове още в 8 клас, не го разбирам това нещо. на запад (не че съм учил там или нещо, но хората говорят), та на запад хората си правят кефа на бала и това е, няма някви селски бибитки по улиците няма "ЦЕЦО ИМА БААЛ", на мене тия неща са ми бая тъпи и честно казано понеже не съм свикнал да крякам по улиците ще ми е малко сконфузно , поне докат не ударя едно две уискита 8-)

sherry
05-09-2008, 06:48
Оф, като почнете с тия дами и кавалери за бала....за какво са ви :-o

Това е вечер, която да прекараш с класа си...
Аз имам приятел от няколко години, ама няма да идва на бала ми, защото наистина не е логично. На него ли да обърна внимание или на съучениците ми, с които съм за последен път? Ще се видим чак на дискотеката след ресторанта. Много хора от моя клас няма да си имат кавалери и дами за бала. Не е срамно, нито тъпо.

TheNewReligion
05-09-2008, 23:34
Ааа , ма ти да не си оня , бе ? Еми , с твоето държание с съвсем нормално да нямаш дама за бала . Мислиш си , че е лесно да навиеш някоя , ама тва е до момента в , който не те прецакат както ти правиш с малките 14-годишни пиклички ! :wink: