PDA

View Full Version : Температурите на компютъра



lady_blue
05-01-2008, 17:57
Здравейте! Знам, че темата ми може да ви се стори тъпа, но се надявам някой да окаже съдействие. Искам да ви попитам какви са нормално допустимите температури, поддържани в една машина. Като си пусна програмата Еверест ми изкарва следните стойности:
Напрежение/Ядро на процесора:1.5;
Вентилатор/Процесор:3.0;
Температура/ExelStor Tehnology J840:37;
Температура процесор:30;
Температура/Дънна платка:46;
Можете ли да ми кажете, нормални ли са стойностите, и в какви граници би трябвало да варират?
Мерси на всички за отг :)

Christ
05-01-2008, 18:03
Допустимите граници са около 60-70 градуса. Вдигне ли над това зависи само от хардуера ти какво ще става..

QPONECA
05-01-2008, 18:35
60-70 при тези градуси компата гасне.

BLaCKBLooD
05-01-2008, 18:40
Преди 1 година по-същото време бях достигнал рекордна температура:
http://www.postimage.org/aV11noCS.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV11noCS)
PC-то си бачкаше доста стабилно. Кoгато го чистих, пастата на процесора беше станала твърда като диамант :shock:

MajeStic
05-02-2008, 00:21
60-70 при тези градуси компата гасне.

ROFL :D
Две вероятности:
1. Имаш супер стар компютър.
2. Нямаш си и идея от нов хардуер и BIOS.

Първо 60-70 градуса на кое... и компютъра гасне?
Аз лично съм вдигал 89-91 градуса на видео картата ми.
Вдигам съм 76-80 градуса на процесора, но компютъра не ми изгасна... това, което стана е, че се задейства Processor Throttling-а и започна да ми намалява градусите. Ако вентилатора е повреден или спрял вече има реалната опасност да се изгаси...

Допустимите стойности са много относителни за всеки хардуер. Зависи каква е марката на процесора ти, на дънната платка... Лично аз в момента имам два твърди диска... WD и Seagate. При стартиране на компютъра двата хардиска стартират с разлика около 3-4 градуса.

Стига компютъра да е чист, да няма прах по вентилаторите( не и толкова, че да пречи на работата им ) и всичко би трябвало да е наред. От време на време правя video rendering, при което използването на процесора като изцяло си отива на 99-100% usage и нямам проблем. Правил съм рендеринг по 5-6 часа и всичко е било наред, а съм достигал.... 60-70 градуса БЕЗ ДА ГАСНЕ ^-^

Та още по-конкретно по темата... температурата на процесора ти е 30

Xanibal
05-02-2008, 00:38
Преди 1 година по-същото време бях достигнал рекордна температура:
http://www.postimage.org/aV11noCS.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV11noCS)
PC-то си бачкаше доста стабилно. Когато го чистих, пастата на процесора беше станала твърда като диамант :shock:
Егаси температурите подържаш ето мойте :) :
http://i.data.bg/08/05/02/932960_orig.jpg
Като съм със 1 вентилатор и само фен-а на проца ма ме нерви че видеото ми държи такава температура и треа да си зиам поне още 3 вентилаторчета да я смъкна до 51,52

MajeStic
05-02-2008, 00:42
Абе снуупи... пусни си ти някоя игра и виж на колко ще ти скочи температурата... ще трябва да я смъкваш още ли като играеш игри?

LMAO! Oще 3 вентилатора :razz: Болни хардуерни "гении" има в този тийн форум :razz:

"да я смъкна до 51,52" R~O~F~L :razz: :lol:

П.П.:
Много ми е интересно къде ще ги сложиш тези допълнителни 3 вентилатора 8)

XceSS
05-02-2008, 07:26
Зависи от много неща колко ще ти е нормалната температура.Моята преди да си клокна CPU беше 15 при включване и достигаше максимум 25-27, сега го клокнах от 1.8 до 2.4 и при включване си е 30, а след това си вдига до 45, но от БИОС-а съм си го нагласил при 55 градуса да се изключва :)

Xanibal
05-02-2008, 10:43
Абе снуупи... пусни си ти някоя игра и виж на колко ще ти скочи температурата... ще трябва да я смъкваш още ли като играеш игри?

LMAO! Oще 3 вентилатора :razz: Болни хардуерни "гении" има в този тийн форум :razz:

"да я смъкна до 51,52" R~O~F~L :razz: :lol:

П.П.:
Много ми е интересно къде ще ги сложиш тези допълнителни 3 вентилатора 8)
хах направо ме разсмя (за което ти благодаря),достига до 63 градуса след като съм играл некви игри като фифа 08,нфс про стрийт.Отделно винаги мога да си измисля каде да слагам вентилатори тва не е никакъв проблем на един приятел компа му беше със 12 вентилатора,щеше да литне :D :D .Значи отзад имам 2 решетки за 12ки,отпред лесно ще се резне със дремел за още една 12ка отделно в горната част също имам 1 решетка или слот както искате го наричайте,отделно скоро ще си режа страничния капак и ще му сложа плексиглас за газарийка,може и без него няма значение та може и там да се изреже за още 1,2 вентилатора 8ци че ще стане грозно има и други места ма на мен само 3 вентилатора ми трябват :) .Примерно отстрани на дънната платка отгоре на дъното под видеокартата направо е елементарно,над харда,имам отделно 3 свободни слота за флопита и още записвачки който са под записвачката ми и там може да се сложи 1 12ка,така че мисля че сее ще намеря място :D :D :D .А температурата се сваля със качествени вентилатори от по 40 лв на Zalman така че си нямам проблеми

lady_blue
05-02-2008, 13:12
Мерси за отговорите :) И все пак тази температура на дънната платка- около 46-50 градуса, не е ли много висока?

BLaCKBLooD
05-02-2008, 15:54
За този сезон температурата е идеална, няма повод за притеснение. :)

MajeStic
05-03-2008, 09:14
Абе снуупи... пусни си ти някоя игра и виж на колко ще ти скочи температурата... ще трябва да я смъкваш още ли като играеш игри?

LMAO! Oще 3 вентилатора :razz: Болни хардуерни "гении" има в този тийн форум :razz:

"да я смъкна до 51,52" R~O~F~L :razz: :lol:

П.П.:
Много ми е интересно къде ще ги сложиш тези допълнителни 3 вентилатора 8)
хах направо ме разсмя (за което ти благодаря),достига до 63 градуса след като съм играл некви игри като фифа 08,нфс про стрийт.Отделно винаги мога да си измисля каде да слагам вентилатори тва не е никакъв проблем на един приятел компа му беше със 12 вентилатора,щеше да литне :D :D .Значи отзад имам 2 решетки за 12ки,отпред лесно ще се резне със дремел за още една 12ка отделно в горната част също имам 1 решетка или слот както искате го наричайте,отделно скоро ще си режа страничния капак и ще му сложа плексиглас за газарийка,може и без него няма значение та може и там да се изреже за още 1,2 вентилатора 8ци че ще стане грозно има и други места ма на мен само 3 вентилатора ми трябват :) .Примерно отстрани на дънната платка отгоре на дъното под видеокартата направо е елементарно,над харда,имам отделно 3 свободни слота за флопита и още записвачки който са под записвачката ми и там може да се сложи 1 12ка,така че мисля че сее ще намеря място :D :D :D .А температурата се сваля със качествени вентилатори от по 40 лв на Zalman така че си нямам проблеми


Едно на ръка, че каза, че искаш да смъкнеш температурата на 51,52 градуса. Ще я смъкнеш сега. Ми като се затопли още времето и започне да ти вдига 55? Още един вентилатор( или може би два ) ще сложиш? :razz:
ХАхахахАХаххАхахахАХх
Изобщо главната ми мисъл беше, че е супер смешно да сложиш още 3 вентилатора...камо ли качествени от 40 лева :razz: wow вече си "гений" и най-добрият "инжинер" тук в този форум ^-^ :-D :D :D
12 вентилатора :D :D :D За тея пари си взимам едно страшно водно охлаждане. Хем ще върши по-добра работа, хем ще е тихо, а няма да се чува като самолет... 12 вентилатора OMG ROFL LMAO :D :D

Xanibal
05-03-2008, 09:43
1во.амм ъъъ случайно да си чувал ама какво говоря не си как да си за БЕЗШУМНИ вентилатори явно не .Аз не съм фен на водното така че...
2ро. Времето е без значение имам климатик :?
3то Спести си глупавия и банален коментар за лудия гений хипер ламерско е ,не бъди ламер :)

D3Co
05-03-2008, 10:54
По на някой хора логиката не трябва да се слагат никакви допълнителни вентилатори,да прегрява там,да се ресва и да се скъсява живота на частите...Вярно 12 вентилатора са много и ако купуваш по 30-40лв фанове,излиза доста скъпо.12х40=480лв.За 480лв може да се направи много прилично homemade медно водно охлаждане,което ще е много по-ефективно...Хубаво е,ако имаш място на кутията да сложиш 1х120 отпреде и 2х120 отзад(ако няма място за 1 или 2х120 отзад,то поне 1/2х80мм перка).

MajeStic
05-03-2008, 12:25
1-во: Не бил фен на водното охлаждане :D :razz:


2ро. Времето е без значение имам климатик
2-ро: Ми като имаш климатик защо ще си слагаш допълнителни вентилатори :D :razz:
3-то: Слушам Снууп Снуупи Доггг \v/

Xanibal
05-03-2008, 13:55
1-во: Не бил фен на водното охлаждане :D :razz:


2ро. Времето е без значение имам климатик
2-ро: Ми като имаш климатик защо ще си слагаш допълнителни вентилатори :D :razz:
3-то: Слушам Снууп Снуупи Доггг \v/
1во ми да не съм скъпо ми излиза дее*а :D
2ро еми ако примерно искам в стаята да е 90 градуса :D примерно и кво дъното също да е 90 или видеото,или обратното ако искам да ми е нормална температура 21 градуса и кво става видеото също да ми е 21 градуса а аз на видеото си имам и радиатор което е друга работа няма значение точка по въпроса
и 3то Браво за Снуупи :D Уважавам те бате са ако слушаше и метал щото аз малко спрях черното а от малък си слушам хард метъл та сега увеличих оборотите :D

nikolai_iliev
01-14-2012, 13:34
Добър ден , темата е доста стара , но искам да попитам тези стойности на компютара ми в нормата ли са ?
Защото днес единия ми вентилатор който се държи на на едно метално решетъчно нещо / извинявам се , но незнам как се казва / падна и се наложи да го побългаря и си го закрепих сам.

Случвало ми се е компютъра да ми се изключва , но след преинсталация спира да прави така и незнам дали е имал вируси или е нещо от температурата му. Ще се радвам да се изкажете по въпроса :)

Току що включен компютър:
http://postimage.org/image/3w7v36031/

След 1ч. работа на компютъра:
http://postimage.org/image/rh0xrpmo1/

MaGuSs
01-14-2012, 23:59
На моя комп:

Лятото:
Процесор 34-36 макс
Видео 36-39 макс
Твърд диск 40-44 макс

Зима:
Процесор 30-33 макс
Видео 34-35 макс
Твърд диск 38-40 макс

straus
01-15-2012, 20:40
@nikolai_iliev
Бомба са температурите ;)