PDA

View Full Version : Училища в София след 7ми клас



Rebellion_Angel
05-02-2008, 09:28
Предложете ми гимназия. :) Насочвам се към езикова.

monityY
05-02-2008, 09:41
1ва английска... Ехххх ако бях и аз 7ми клас щях да се насоча към нея.. Имам една приятелка,учи там и такам,ама тя е частна доколкото знам такаче може би 2ра английска или ддз,къв език знаеш ?

SeXyL[!]Nk@
05-02-2008, 09:55
Първа английска гимназия.
9-та френска ЕГ
http://education.big.bg/base/sofia_g.htm

durotar12
05-03-2008, 13:57
Purva Angliiska ne e 4astna
1ва английска... Ехххх ако бях и аз 7ми клас щях да се насоча към нея.. Имам една приятелка,учи там и такам,ама тя е частна доколкото знам такаче може би 2ра английска или ддз,къв език знаеш ?

4eere6ka_kiss
05-03-2008, 18:32
22ro soy G.S.Rakovski :D qko daskalo e s mn qka materialna baza ii ima mn mn mn paralelki ezikovi i kvito si poiska6

simba007
05-04-2008, 08:24
Ми мога да кажа имам една фр. в 1 АЕ и не е много доволна. В 157 познавам мн.учители и ученици и знам че там е хубаво....

siisii
05-04-2008, 14:59
Edna e ISPANSKATA!164GPIE "Migel de Cervantes"...ot 3 godini y4a tam,imam poznati kakto y4enici,taka y4iteli i direktori v mn drugi y4ili6ta i smelo moga da zaqvq 4e e nai dobroto y4ili6te ne samo v stolicata a i v starnata!:)....ako si ymni4ko i iskara6 dobri ocenki -savet-opitai da doide6 pri nas,nqma da sajalqva6 :p osven normalnoto si y4ene ima i super mnogo klubove v koito mje6 da se vkliu4i6.primerno az sum 4ast ot voleybolniq otbor i sum kapitan na otbora 8-10ti klas.viceprezident sum na interact-kluba,pi6a sportnata rubrika vuv vestnika na y4eni4eskiq savet,PR sum na y4eni4eskiq savet iiiiiii o6te hilqda ne6ta...kato obob6tenie-NQMA PO DOBRO Y4ILI6TE!iziza6 s edin perfekten ispanski,na takova nivo kakvoto ne moje6 da polu4i6 nikade drugade v starnata,s vtori ezik(angliiski,frenski ili portugalski) i sus spomeni ot idealnite ti 5 godini v nai velikata gimnaziq....zabravih da spomena 4e imame vokalna grupa,klub ekologiq,fotografiq,klub mlad hudojnik.teatralna grupa,i o6te 8273657357365 nai razli4ni klubove v koito moje6e da se vkliu4i6 i da se zabavlqva6 s priqteli...

BiZk!T
05-04-2008, 18:03
Първа английска,макар че не е много яка...Испанската "Мигел де сервантес"също е готина. 31 СУЧЕМ не е езиково,но спорд мен е едно от най-яките училища

love_enrique
05-04-2008, 19:32
Хахах Испанската ест.То не случайно всички се борят за там :D Е ако не ти се учи испански може и английската,чувала съм,че е яка,френската също...Абе в която и езикова да влезеш все е супер :wink:

siisii
05-04-2008, 19:40
ispanskata! :grin: 164 gpie...btw i vtora angliiska ne e lo6o y4ili6te ;)

durotar12
05-04-2008, 21:48
33 ЕГ не е лоша макар че по западна последните години.

PoLiToOo
05-05-2008, 00:18
абе идвай при нас в "Ломоносов" :grin: :grin: :grin: :grin:

ice_cream_f
05-05-2008, 09:22
32ro e qko,91-vo ,73-to(i 2te sa nemski) 2-ra AEG ,Lomonosov 1-va Ispanska su6to e mnoogo dobra gimnaziq

holys
05-05-2008, 12:52
1-ва английска 91-во софийската гимназия по туризъм на Стамболийски
32-ро

unfaithful1234
05-05-2008, 12:58
Какво ще кажете за Уилям Гладскоун-18-то? :( Аз искам или там,или във френската езикова...

fuck_me_pls
05-05-2008, 14:04
1ва английска френската или 32-ро супер са..!

zloto
05-05-2008, 14:10
133 СОУ

Loshotia
05-06-2008, 12:38
Аз съм в 1АЕГ и ви го препъръчвам горещо. Ако има въпроси за училището, питайте.

unfaithful1234
05-15-2008, 14:04
Аз съм в 1АЕГ и ви го препъръчвам горещо. Ако има въпроси за училището, питайте.
s kolko te prieha? :D

klamer4e
05-15-2008, 14:19
Какво ще кажете за Уилям Гладскоун-18-то? :( Аз искам или там,или във френската езикова...
Мани го тва 18-то... Познавам 2 момичета, котио учиха там до края на първия срок... И двете се преместиха...
1.Там не се учи и се гледа с лошо око на тия дето се опитват да научат китайския, японския, френския или арабския език..
2. Учителите са злобарки.. а също и големите ученици ( тази година)..
3. Ако живееш в източните части, нали се сещаш, че ти трябват поне 1-2 часа да отидеш ии още толкова да се прибереш после...

Иначе аз съм за ФЕГ-а.. Т'ва училище ми е мечта.. Ако не учех в АК щях да уча там.. Или може да си от тия дето учат и да си научиш перфектно френския и другите предмети.. Или да си правиш кефа и да си от пропадняците.. :D Това училище е идеално, каквито и цели да имаш.. :) АА и ако другата година се паднеш с 12ти клас... (inlove) :D

unfaithful1234
05-15-2008, 14:38
Какво ще кажете за Уилям Гладскоун-18-то? :( Аз искам или там,или във френската езикова...
Мани го тва 18-то... Познавам 2 момичета, котио учиха там до края на първия срок... И двете се преместиха...
1.Там не се учи и се гледа с лошо око на тия дето се опитват да научат китайския, японския, френския или арабския език..
2. Учителите са злобарки.. а също и големите ученици ( тази година)..
3. Ако живееш в източните части, нали се сещаш, че ти трябват поне 1-2 часа да отидеш ии още толкова да се прибереш после...

Иначе аз съм за ФЕГ-а.. Т'ва училище ми е мечта.. Ако не учех в АК щях да уча там.. Или може да си от тия дето учат и да си научиш перфектно френския и другите предмети.. Или да си правиш кефа и да си от пропадняците.. :D Това училище е идеално, каквито и цели да имаш.. :) АА и ако другата година се паднеш с 12ти клас... (inlove) :D
Ми виж сега,аз няма да записвам китайски или арабски,а англииски или немски,или френски.За Френската съм най-навита и да-живея в източната част...То си е почти Перник-кв.Изток.Мисля си и за 1-ва АЕГ Мерси много за отговора! :-)

gorska
05-15-2008, 19:33
Я не ми обиждайте 18-то! Имам една приятелка, която сега завършва, и много си харесва училището. Когато беше 7ми клас, то и беше 3тото желание, на първите две места беше поставила НТБГ и НФСГ и е можела да влезе там на второ класиране, но сега казва, че не съжалява ни най-малко за избора си. :) А и е на едно от първите 50... места по паралелки.
А за френската, както и за английската се казва, че било пълно с наркомани.. Ъъ, всяко стадо си има черна овца, но все пак в тези училища контрола е по-строг, не мислите ли?

darking
05-15-2008, 19:57
Ми аз се насочвам към СМГ, Джон Атанасов и 1АГ, но още не съм решил как да ги подредя. Иначе искам да се занимавам с програмиране :?

Terorist
05-16-2008, 05:44
Не знам какво против имате срещу 18то училището си е яко и си се учи, а това, че на някой нещо не им е харесало си е съвсем друг въпрос.
Но от друга страна, като гледам какви хора се записват през последните 2-3 години е напълно възможно нещата да са се променили...
ПП: Тази година го завършвам и последното нещо, което мога да кажа за това училище е, че не се учи

MidnightCreep
05-16-2008, 17:45
Първо изкарай изпитите,после го мисли.Обаче имай предвид,че ако пътуваш повече от час в едната посока едва ли ще имаш много време да научиш и да учиш на напълно непознат език.А и да мръзнеш вечер по спирките не е хубав завършек на деня.

bodom_night
05-16-2008, 19:18
emiii na4i bez nikoi da mi se obijda az nai-mn se kehq na moito daskalo drugite sa mn zadrusteni 4ydq vi se kvo pravite hora tam idvairte v muzikalnoto tva daskalo si e naprao magiq nema nikvi karanici si4ki se durjant tolkova qko s teb pr Az sum tam ot 5-ti klas i si misleh 4e nqma da imam nikvi priqteli a sega poznavam si4ki i az sum 7-dmi klas i prosto dori ne mi e minavbalo prez akula da se mestq....az vi go preporu4vam gore6to ako sivirte na nqkakuv instrument (: iliii peete

woshata
05-16-2008, 20:23
33 стаа..аз уча там доволна съм :) иначе имам фрта в 31..казават че било добро :-)

4i4o_toti
06-07-2008, 13:04
i az suepr mn se kolebaq ! Mislq da pi6a:
1.164 ГПИЕ
2.1 АЕГ
3.Техникума по комунакации в СТ.Град
4.7-мо Св.Седмочисленици
5.18-то Уилям Гладстон
6.9 Френска
No vse o6te se kolebaq 6te vidime do kade 6te mi stigne bala! ;)

Na7a6a
06-07-2008, 16:12
И ще сложиш 7мо, 18то и Техникум по комуникации преди Френската???? Не мисля, че е много разумно..
А по темата-избери някоя езикова гимназия (ако ти стигне успеха, разбирасе). Езика ще научиш, а и няма да си сред идиоти всеки ден (все пак навсякъде има черни овце, но тук са по-малко) Помисли за 91НЕГ, 9ФЕГ, Испанската, Англииската...Руската също..

Loshotia
06-07-2008, 16:42
Аз съм в 1АЕГ и ви го препъръчвам горещо. Ако има въпроси за училището, питайте.
s kolko te prieha? :D
Кандидатствах по времето, когато изпитите бяха тема и задачи- приеха ме с бал 33,314, имах 5,032 по математика(странна оценка, но..) и 5,625 по литература. Бях на едно от последните места, но важното е, че ме приеха. Няма нищо по- хубаво от това да видиш, че са те приели в желаното училище! Успех на всички. И един съвет: първо изберете езика, после училището.

Terorist
06-07-2008, 17:40
За кво всички хвалят езиковите, имам приятел, който тази година завърши 1 АЕГ, но през последните 3 години ходеше на учоци по английски... това какво ви говори? Аз мога да ви кажа какво на мен ми говори, че няма значение в кое точно от елитните училища в Бг ще попаднеш, а на кои учители в него, а това вече си е на късмет.

ПП: Моят съвет е първо да избереш първо училището, да го проучиш добре и после да решиш дали да се записваш в него.

Na7a6a
06-07-2008, 17:47
То вярно, че има много некадърни учители, но не винаги това е причината. Един учител дори да е златен няма начин да ти го налее в главата езика. Зависи повече от човека, но го има и варианта в който искаш да научиш нещо, ама учиталя ти е толкова забутан, че дори не знае за какво е в час..Тогава наистина има нужда от уроци. Но пак ти казвам, че неуспеваемостта на даден ученик не е критерий за нивото на обучение 8)

sweet_queen
06-08-2008, 09:14
Препоръчвам ти 35-то ;) Хубавото е ,че има три паралелки.....едната е с немски и втори език руски (задължителен) ,втората е с френски и руски и третата с английски и руски.... А руски е задължителен защото е бившето руско училище ии ти дава уникална възможност за вбъдеще,защото много хора в чужбина и навсякъде почват все повече и повече да търсят хора с руски...понеже чужденците лесно усвояват падежите но трудно го говорят а ние сме обратното :) Лично мен си ме кефи даскалото....Много яки хора,много яки даскали....и аз съм много доволна от обучението :) Успех 8-)

Loshotia
06-08-2008, 09:32
За кво всички хвалят езиковите, имам приятел, който тази година завърши 1 АЕГ, но през последните 3 години ходеше на учоци по английски... това какво ви говори? Аз мога да ви кажа какво на мен ми говори, че няма значение в кое точно от елитните училища в Бг ще попаднеш, а на кои учители в него, а това вече си е на късмет.

ПП: Моят съвет е първо да избереш първо училището, да го проучиш добре и после да решиш дали да се записваш в него.

Това ми говори, че приятелят ти не си е седнал на четирибуквието преди 4-5 години и вече като му е станало напечено и като е разбрал, че без знания не става е решил да отиде на уроци. Навсякъде има такива ученици

Terorist
06-08-2008, 14:27
Това ми говори, че приятелят ти не си е седнал на четирибуквието преди 4-5 години и вече като му е станало напечено и като е разбрал, че без знания не става е решил да отиде на уроци. Навсякъде има такива ученици

А на мен, това което си написала ми говори, че не го познаваш, защото от както се помня той е бил наричан "зубър", а и с езиците нямаше проблем, освен английския в крайна сметка до сега знае и немски и руски.

И пак се връщам на учителите, навсякъде има и добри и лоши учители, вярно, в някои едните са повече от другите, но ги има всякакви, всичко е въпрос на късмет.

Loshotia
06-08-2008, 14:35
Логично е да не го познавам- нито е споменато име, нито клас....Мен никога не са ме наричали зубър, но с английския никога не съм имала проблеми- няма и да имам- учи се системно, за да не се налага после да се наваксва по частни уроци. И все пак само за информация: ще може ли да го попиташ кой му е предавал по английски?

unfaithful1234
06-10-2008, 08:55
А за пернишката езикова знае ли някой нещо?Според мен е важно ти сам да си учиш материала,а не да разчиташ на това,че си в елитно даскало...Леля ми е завършила на село и сега е съдия във върховния съд.

Loshotia
06-10-2008, 14:09
А за пернишката езикова знае ли някой нещо?Според мен е важно ти сам да си учиш материала,а не да разчиташ на това,че си в елитно даскало...Леля ми е завършила на село и сега е съдия във върховния съд.
Много близък приятел учи там и знам, че правят учителите на луди. Пушат трева в час, идват пияни. Но това е в неговия клас.

mimz_rap
07-02-2008, 18:27
амии аз мисля да кандидатствам в испанската или в 2ра англ :) и в америк. колеж , но не съм сиг. за там.. нз дали ще ме приемат , пък ии ..абе ддз ...нямам познати дето учат там, но ми се вижда малко шит..нито купони нито нищо .. но нз :)

Axel_f
07-02-2008, 18:49
Както каза Сантра, по-добре избери езика, който искаш да учиш и след това училището. И още един съвет - избери 1вата гимназия, колкото и да ти хвалят 2ра английска, немска, испанска и тн...Истината е, че тези училища са за хората, не успели да влезнат в 1ва английска/немска/испанска... Е това е разбира се, ако имаш високи оценки 8)

Аз лично съм в 91 НЕГ и мога да ти гарантирам, че ако искаш да научиш немски това е мястото. Има и скапани учители естествено, но къде ли ги няма...?!

paripipari
06-27-2010, 09:50
2-ra AEG :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: