PDA

View Full Version : Може ли ученическата любов да е завинаги?



pitan4icata
05-02-2008, 10:17
vseki se e vlubval kato u4enik..
interesno mi kolko ot vas vqrvat 4e u4eni4eskata lubov moje da byde zavinagi,t.e vsi4ki teq prikazki ,,predstavqm si jivota si s teb'', ,,iskam edi kolko si deca..''.. i t.n.t.
az sam na 17 i s priqtelqt mi sme ot godina zaedno i sled 3-iq - 4-tiq mesec po4nahme da goviorim za byde6teto ni zaedno.. mnogo se obi4ame toi mi e 1-vo prietel i sled tva gadje,razbiram se s tqhnite i toi s na6te,vijdame se vseki den.. abe ima si kofti momenti no opredelno si se predstavqme semeistvo sled godini(kato zavar6a vis6eto si),no ima edno No -vsi4ki kazvat 4e tva e vremenno ,4e o6te sme malki i nikoi ne vqrva 4e mojem da sme zavinagi zaedno .. i 4e sme 6tqli da imame o6te gadjeta i t.n.t

Intersno mi be6e ima li vaob6te nqkoi koito se e ojenil za 1-vqtq si lubov(ueni4eska) i vaob6te vqrvate li 4e e vazmojno?

т.7
krem4et0

ANTIHUMAN
05-02-2008, 10:21
Мисля ,че е възможно ,но ако се разделите и пак се съберете.Незнам аз се влюбвам ,но никога не е споделена!Така ,че вече много не вярвам в любовта.
Желая ви успех!

MartyParty
05-02-2008, 10:23
Има такива неща,но са рядкост.
На гаджето ми братовчед му в момента е женен за първото си гадже.Запознали са се когато са били на 13,сега са на 24 някъде и още са заедно и до колкото знам са щастливи.Човек никога не може да е сигурен в тия неща.Съдбата си е събда и никой незнае в какъв етап от живота си ще срещне точния/точната.

AceOfSpades
05-02-2008, 10:24
Еми колкото и наивно да звучи и ние с моята приятелка (и двамата на 16) говорихме за тези работи и наистина вярвам, че ще стигнем до този етап ... само дано не стане както MiMcHeToOo каза - да си омразнем. :-# За сега почти година няма такива признаци ;)

GoldPearl
05-02-2008, 10:28
О,майка ми има една позната,която се е омъжила за ученическата си любов.Ходили са от 6клас и сега имат дъгъл брак с двама сина така че няма невъзможни неща! 8)

nejnaDROGA
05-02-2008, 10:33
Миии сигурно може :) Имам едни познати :) Момичето е на 17 в момента и ходи с приятеля си вече 5 години и нещо :) Страшно много се обичат :) И честно казано понякога малко им завиждам :)

Bubles
05-02-2008, 10:35
може ама това е много рядко едни семйни познати са станали гаджета в 5 клас а в момента са на по 54 и още са заедно с деца и вси4ко останало и може стига да искаш и да варваш 4е можеш.... :)

Obsession
05-02-2008, 10:37
О,майка ми има една позната,която се е омъжила за ученическата си любов.Ходили са от 6клас и сега имат дъгъл брак с двама сина така че няма невъзможни неща! 8)

Да и на майка ми едни съученици, които са били гаджета от 5-ти клас са се оженили и все още се радват на брака си, имат деца и т.н. Няма невъзможни неща ;)

cinderella_gugutka
05-02-2008, 10:51
според мен е възможно-аз вярвам в това 4е всеки си има половинка и не разбирам защо да не може да я срещнеш още в у4ени4еските години :oops:
гледали ли сте" the notebook" ?

mara_13
05-02-2008, 10:53
Всичко зависи от това, доколко двама човека си пасват, променят се заедно, но тази промяна не ги отдалечава един от друг, а напротив - повече ги сближава. Малцина са тези, които срещат истинска любов от първия път.

Anabel
05-02-2008, 11:05
Еми защо пък да не е възможно.Ако между двамата има разбирателство и любов всичко е възможно :)

MiMcHeToOo
05-02-2008, 11:05
Еми колкото и наивно да звучи и ние с моята приятелка (и двамата на 16) говорихме за тези работи и наистина вярвам, че ще стигнем до този етап ... само дано не стане както MiMcHeToOo каза - да си омразнем. :-# За сега почти година няма такива признаци ;)

А, точно тва и аз щях да кажа, мерси че си ме цитирал да не обеснявам 8) Братовчедка ми е женена за първото си гадже - ми сичко хубаво ок, само дето аз не вярвам, че в днешни времена тва е възможно - различно поколение сме ;)

v3nItoO
05-02-2008, 11:08
ние с моя фр.сме заедно от 10месеца (вчера ги напраихме :-) )и си говорим за тея неща.Той ще става на 20 а аз сам на 15,той каза че всичко зависи от мен,защото е достатъчно зрял,а и аз знам какво искам и това е да сам с него.СЪДБАТА СИ Е СЪДБА. :-)

Sunny_stz
05-02-2008, 11:19
S moq priqtel sme zaedno ot godina i sedem meseca i ne6tata sa seriozni,no 6te vidim za napred :)

GameMaster
05-02-2008, 11:35
Syshtestvuva tazi lubov.Rqdkost ili ne,no q ima.Az lichno vqrvam v neq....Mnogo bi mi se iskalo i na men neshto takova da mi se sluchi.Lichno az mnogo iskam da sym sys segashniq si priqtel...Imame tolkova obshti neshta,a za nqkoi syvpadeniq ...sqkash sydba e vsichko.

fuck_me_pls
05-02-2008, 12:40
purvo sry 4e v momenta ne pi6a na kirilica,no ne sam na moq komp a tyk e samo US

Vyzmojno e,nooo tova ne stava mnoo 4esto!!! :P

MoOnLiGhT_ShAdOw
05-02-2008, 13:35
И аз бях в началото така с нашите... Постоянно "Рядко любовта издържа от 16 до 26+", защото много време отделях на приятеля си и всеки ден бяхме заедно. :( После се спряха, де, видяха, че няма да ми дойде акълът в главата. :)
Иначе вярвам упорито, че доживотна любов може да се зароди в ученическите години. Съседите, които са на около 70-80 години са се запознали на тази възраст, родителите на една моя близка приятелка - също! А най-добрата ми приятелка тъкмо навърши 16, когато се събра с любовта на живота си. Сега и двамата са адски щастливи. :)
Това, което имаме с приятеля ми, също се очертава много сериозно, макар да се е случвало и още да се случва да се спречкваме... Но никога не сме правили планове за общо бъдеще, може би и си знаем, че няма какво да ни разделя, затова да чакаме да му мислим, когато стане време. :) Единственото, за което сме мислили, е за след 1 и 2 години, когато се надяваме първо него, после мен да приемат в София. Дори когато взехме да обсъждаме това, той ме беше изненадал приятно, че вече беше проверил дали има начин и двамата да сме си заедно в общежитието. :) И все пак, като цяло избягваме плановете, защото никога не се знае обстоятелствата как ще протекат и какво ще стане в следващия момент...

krem4et0
05-02-2008, 13:42
Майка ми и баща ми са от 10-ти клас заедно. Женени са 32 години с 2 деца.......

В днешно време не знам до колко е възможно. Имам 1 позната, която е от 8-ми клас с приятеля си и карат 9-та година заедно.

Възможно е, но е рядко. А на фона на вашите 17 години и 3 месеца връзка.......не се заричайте толкова. Всичко се променя, най-вече вие самите!

Wrathchild
05-02-2008, 13:50
Възможно е, въпросът е, че става наистина рядко. Все пак и в днешно време е възможно - има доста старомодни хора, макар и от 'ново' поколение.

Mementomori
05-02-2008, 13:51
Няма невъзможни неща!Могат да се постигнат много неща,стига човек стремително да го желае и условията да го благоприятстват!Според мен е възможно,но зависи и от обстоятелствата,определен в днешно време това звучи старомодно,смешно,но пак аз го подкрепям,прекрасно е да срещнеш правилния човек още в училище и да изживееш пълноценно всеки миг с него,докато смъртта ви раздели!Наистина това е перфектният вариант за истинска любов.Не се задълбочавай толкова,защото само би си затормозявала съзнанието,просто се радвай на връзката си,естествено,не подценявай,пренебрегвай бъдещето!Дано вашата връзка има приказен развой!Успех!

prettyIdeath
05-02-2008, 13:55
Ами аз вярвам, понеже пред мен има много примери за това.
-Първата ми братовчедка се е запознала с мъжа си когато е била на 17г. Сега е на 27-28, имат си момченце и все още са влюбени.
-Едно приятелско семейство са се запознали като са били тя на 16 години, а той на 19. Като е излязал от казармата са се оженили, сега си живеят супер щастливо... деца, фирма .. ала бала..
- Баба ми и дядо ми са били в един клас ...
.. и още много се сещам.. Така че е възможно, стига да са се намерили... ;)

MoOnLiGhT_ShAdOw
05-02-2008, 13:57
Възможно е, но е рядко. А на фона на вашите 17 години и 3 месеца връзка.......не се заричайте толкова. Всичко се променя, най-вече вие самите!
Ако ставаше дума за мен, 10 месеца без 4 дни връзка. :P
Макар че си права, всичко се променя... Но в момента се старая да не бъда песимист. :) Когато пак изпадна в лошо настроение, тогава ще му мисля, че с приятеля ми нямам бъдеще...
А пък и наскоро бяхме изпаднали в дупка и не виждах шанс да се оправим, но стана така, че всичко се върна на мястото си. :---)

Beb4e__to
05-02-2008, 13:58
категори4но може... познавам такива хора даже дето от 9ти клас са заедно ве4е са по на 65 и са о6те заедно и най якото е 4е се оби4ат с пълна сила :) :-)

butty
05-02-2008, 14:05
Разбира се, че може! Познавам много хора, които са се оженили/омъжили за ученическата си любов. Въпреки че на тези години не можем да оценим истинската стойност на любовта, тя надживява това и ни позволява да сме заедно завинаги.. и дано се случва на повече хора! Дано сме щастливи и влюбени! :-)

miss_ludataa
05-02-2008, 14:10
edna fr na mama e imaal agdje v 6-ti kals sled tova sklu4ili brak,no se razvedoha :-#

krem4et0
05-02-2008, 14:57
Възможно е, но е рядко. А на фона на вашите 17 години и 3 месеца връзка.......не се заричайте толкова. Всичко се променя, най-вече вие самите!
Ако ставаше дума за мен, 10 месеца без 4 дни връзка. :P
Макар че си права, всичко се променя... Но в момента се старая да не бъда песимист. :) Когато пак изпадна в лошо настроение, тогава ще му мисля, че с приятеля ми нямам бъдеще...
А пък и наскоро бяхме изпаднали в дупка и не виждах шанс да се оправим, но стана така, че всичко се върна на мястото си. :---)
Ставаше дума за авторката на темата.

Wrathchild
05-02-2008, 19:24
Аз до колкото виждам са 11 месеца заедно...

babity
05-02-2008, 19:41
Moже, но само и единствено при условието, че и двамата са достатъчно зрели за да си седнат на гъза след като намерят човека, който ги устройва.

DjuDjiTo
05-02-2008, 19:50
...не споря че може и да съществува.... но да се ожениш/ омъжиш за 1вото си гадже.... за мен някакси...... не е нормално.... не знам.... но все пак нали тряа да опиташ и от всичко останало... мисля че ще ти писне по някое време все едно и също и ако сте женени или там квото и да било ще изневеряваш и тн.... абе може и да има , но аз нещо не съм съгласна......

VinDiesel
05-02-2008, 19:50
vseki se e vlubval kato u4enik..
interesno mi kolko ot vas vqrvat 4e u4eni4eskata lubov moje da byde zavinagi,t.e vsi4ki teq prikazki ,,predstavqm si jivota si s teb'', ,,iskam edi kolko si deca..''.. i t.n.t.
az sam na 17 i s priqtelqt mi sme ot godina zaedno i sled 3-iq - 4-tiq mesec po4nahme da goviorim za byde6teto ni zaedno.. mnogo se obi4ame toi mi e 1-vo prietel i sled tva gadje,razbiram se s tqhnite i toi s na6te,vijdame se vseki den.. abe ima si kofti momenti no opredelno si se predstavqme semeistvo sled godini(kato zavar6a vis6eto si),no ima edno No -vsi4ki kazvat 4e tva e vremenno ,4e o6te sme malki i nikoi ne vqrva 4e mojem da sme zavinagi zaedno .. i 4e sme 6tqli da imame o6te gadjeta i t.n.t

Intersno mi be6e ima li vaob6te nqkoi koito se e ojenil za 1-vqtq si lubov(ueni4eska) i vaob6te vqrvate li 4e e vazmojno?

Да майка ми и баща ми.. Майка ми е имала само едно гадже баща ми.А баща ми преди майка ми е имал 3 4 :) когато са тръгнали той е бил 10 клас тя 9-ти и после е имало сватба след това сестра ми и после аз :)

т.7
krem4et0

VinDiesel
05-02-2008, 19:51
...не споря че може и да съществува.... но да се ожениш/ омъжиш за 1вото си гадже.... за мен някакси...... не е нормално.... не знам.... но все пак нали тряа да опиташ и от всичко останало... мисля че ще ти писне по някое време все едно и също и ако сте женени или там квото и да било ще изневеряваш и тн.... абе може и да има , но аз нещо не съм съгласна......Ако 1-вото ти гадже е голямата ти любов едва ли ще ти трябва друг ако си задоволена от всичко ....

DjuDjiTo
05-02-2008, 19:53
може,ама нали тр да опиташ нещо различно..... за това не споря... за мен е така, но не съм единствена ;)

VinDiesel
05-02-2008, 19:55
може,ама нали тр да опиташ нещо различно..... за това не споря... за мен е така, но не съм единствена ;)
По твойта логика ако пушиш цигари що да не опиташ нещо различно като трева после нещо различно от тревата да минеш на хероин после да предозираш и накрая нещо различно да гушнеш карамфила...

Между другото на колко си години ?

babity
05-02-2008, 19:56
Ако 1-вото ти гадже е голямата ти любов едва ли ще ти трябва друг ако си задоволена от всичко ....

Да ама на някои не им е достатъчно да имат съвършения до себе си.. Те, свикнали на всичко "най -" умишлено решават да пробват и от горчилката, правейки се на "лоши"

VinDiesel
05-02-2008, 19:57
Ако 1-вото ти гадже е голямата ти любов едва ли ще ти трябва друг ако си задоволена от всичко ....

Да ама на някои не им е достатъчно да имат съвършения до себе си.. Те, свикнали на всичко "най -" умишлено решават да пробват и от горчилката, правейки се на "лоши"
Но после искат да си върнат съвършения а не да седът при различното :)

babity
05-02-2008, 19:58
Но после искат да си върнат съвършения а не да седът при различното :)

Не всички... някои се главозамайват и решават, че света е техен, ако успеят да врътнат и някой друг...

VinDiesel
05-02-2008, 20:03
Баба ми,ми казва преди време видиш ли отзад че варви и са влаче едва едва не е за теб хахах :D тия дето ти го описваш товаса малките глезли дето незнаят закфо са живи :)

DjuDjiTo
05-02-2008, 20:06
е от всичко вече се обърках.... ... :-o не отричам, че може да има такива дето още от 1вия/1вата да се влюбят завинаги и тн.... просто за мен не е така.... не знам не мога да го обясня точно така както го мисля........

babity
05-02-2008, 20:08
е от всичко вече се обърках.... ... :-o не отричам, че може да има такива дето още от 1вия/1вата да се влюбят завинаги и тн.... просто за мен не е така.... не знам не мога да го обясня точно така както го мисля........

ето, давам ти възможност да обясниш: ако намериш "съвършения", който се отнася с теб така както винаги си искала да се отнасят с теб и ти задоволява всички нужди, ще скъсаш ли с него, само защото трябва да се пробва всичко?

DjuDjiTo
05-02-2008, 20:16
е не ама едва ли ще го намеря отраз.... .за тва говорех.... ама щом някой от първия път улучват... мн яко че не тр се хабиш за останалите олигофрени,които само ти губят вр....

iiirish
05-02-2008, 20:36
ученическата любов е нещо много кратко, много моментно и според мен не е любов в пълния смисъл на думата. това е силно увлечение, което ние помним поради факта, че преди това не сме хлътвали толкова силно по някого. но определено за мен това не е любов.

а на 17 да си правите планове за деца и тем подобни е направо смешно. аз съм на 20 и все още съм далече от мисълта за брак и деца. естествено съм говорила с приятеля ми да живеем заедно, но приказките не са факти все пак ;) така че и на мен ми е още рано ;)

pitan4icata
05-02-2008, 20:40
stori mi se 4e nqkoi ne razbraha mn prailno..
ne sme si 1-vi gadjeta! (Az sam imala 6-7 predi nego i toi 10-15..)da uto4nim.. ina4e v sexa si bqhme pyrvi ama tva si e 6tot se obi4ame... :)

mersi za obnadejdeniqta 4e ima takiva hora 6tot az ne poznavah takiva dvoiki.. :)

miloto_girl_4e
05-02-2008, 20:53
Разбира се, че е възможно да се ожениш за ученическата си любов :)
Познавам такива хора, а и съм чувала за много такива двойки :)
Не слушай какво ти говорят хората, важното е ти какво чувстваш, гаджето ти какво чувства, а и най-важна е съдбата :!:

NeLLy_BaBy
05-02-2008, 20:57
Еми ако това стане хубаво, ама вероятността е малка,и тва да се случи още с първия човек не знам.Мисля че е хубаво човек да натрупа повече,по-богат опит, т.е да има възможността повече хора да опознае.А и в повечето случаи след известен (дълъг)период от време двама човека почват да приемат връзката си даденост.

mickelangelo
05-02-2008, 20:58
Ами аз не съм мислил ... Но имам познати ... тоест не аз ами .. познати на семейството са .. таа те .. са от 8 ми клас заедно ... ( по време на социализмът ) сега са на по .. 36-37 години и още се обичат много ... женени са с 3 деца .. .тааа отговора е всичко е възможно .. но има много фактори .. влияещи ... просто .. след време ще разберете ...

deedee_laboratory
05-02-2008, 22:55
Много се надявам ученическата ми любов да е завинаги !!! :smt007

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-03-2008, 02:05
.. аз колко познати на маика познавам които ходят не от 17 годишни ами от 15 така че всичко е възможно (:

Mademoiselle
05-03-2008, 04:12
az vqrvam,4e moje

sherry
05-03-2008, 06:43
Мило момиче, не искам да звуча лоша или афектирана, задето ти говоря така.
Но ето моята история, вероятно ще ти е интересно да я прочетеш.
Запознах се с момчето си в началото на 7 клас. Харесахме се по детски. Станахме "гаджета", рядко се виждахме отначало, защото бях малка и не излизах често, ходехме на детски дискотеки.
Времето минаваше и ние започнахме да порасваме и да се опознаваме. Излизахме по-често, споделяхме си...Малко по малко това наивно ходене се превърна в обич и то много силна. Но с това се появиха и проблемите. Караници, съмнения, различия. Да, обичта я има, но с времето се появяват и други неща. Много изпитания среща човек по пътя си, докато разбере, че това наистина е човекът, роден за него. Много се променяха нещата между нас за това време.
Разделяхме се многократно, събирахме се също така. Но където и да отидех, каквото и да се случваше с мен, което и друго момче да видех, той ми беше в сърцето. След всяка караница аз си исках него.
Той беше с мен, когато кученцето ми почина, аз бях с него след смъртта на баща му. Толкова много спомени, толкова много мигове ни свързаха.
Но времето освен че е голям учител, носи и много изпитания. Когато си тръгнал с някого преди година, мислиш, че винаги ще са перфектни нещата. Мислиш, че това, което имаш сега, ще е същото и след 10 години. Но не е така. Хората се променят. Връзките се променят. Само тия, които се обичат силно и които СЕ БОРЯТ докрай за връзката си, успяват да си опазят отношенията.
Няма да споменавам колко пъти ме е наранявал, през какви трудности сме минавали, то това вероятно го има във всяка връзка. Ето ме...сега...почти 6 години по-късно. Той се е превърнал не само в човек, когото обичам, а в някакъв наркотик за мен. Искам го, нуждае се от него, въпреки че има много неща от миналото, които са ме наранили и които не мога да му простя. С времето натежават тия неща....и е много трудно за този, който понася. Няколко години по-късно, сега и двамата знаем, че животът не е толкова розов, колкото си мислехме преди. Чудехме се само как да се видим, да отидем на дискотека или някакви такива. Сега всеки от нас се стреми да изкарва сам прехраната си, да се докаже като личност, да се справи с трудностите на живота. И връзката ни не е така сладка и безпроблемна както беше. Изобщо не е!
Между другото...на 30 април скъсахме след дълга караница. Въпреки че се обичаме, сега сме разделени, защото една връзка не може да просъществува само с обич. Трябва и много търпение. Той в момента го няма. А ми омтъзна само аз да се боря за връзката ни и да понасям всички тревоги, да прощавам всичката болка. А той само да ме обича и да има всичко наготово. Не, любовта не е толкова проста.
И ние си мечтаехме за деца, и ние си мечтаехме за съвместно бъдеще...Много хора вярваха,че ще се оженим, но съдба.

И сега...толкова години по-късно, аз все пак тая надеждата да си върна това, което имах преди. Явно човек приема хората около себе си за даденост и забравя как да ги цени. Дано му дойде акълът в главата. Защото чувствата ги има. И е глупаво да изгубиш нещо скъпо в живота си заради глупостта си. Дано го осъзнае. Защото аз вече нямам сили да давам всичко от себе си вместо него.

Та така, мило момиче. Сега всичко изглежда много по-лесно, отколкото е. Ще минете през много неща докато сте заедно. Първата година е винаги сладка. Трудностите идват, когато мине много време, опознали сте всяка черта от характера на другия, преминали сте през красиви и грозни моменти заедно....Тогава си личи дали ви е писано да сте заедно...Надявам се да имаш късмет! Надявам се и аз да имам. Но каквото ни е писано, ще стане...

MoOnLiGhT_ShAdOw
05-03-2008, 07:06
Възможно е, но е рядко. А на фона на вашите 17 години и 3 месеца връзка.......не се заричайте толкова. Всичко се променя, най-вече вие самите!
Ако ставаше дума за мен, 10 месеца без 4 дни връзка. :P
Макар че си права, всичко се променя... Но в момента се старая да не бъда песимист. :) Когато пак изпадна в лошо настроение, тогава ще му мисля, че с приятеля ми нямам бъдеще...
А пък и наскоро бяхме изпаднали в дупка и не виждах шанс да се оправим, но стана така, че всичко се върна на мястото си. :---)
Ставаше дума за авторката на темата.

Ясно. Права си, но донякъде според мен. Понякога хората усещат, че ще продължат да се обичат и да искат да са заедно, каквото и да стане. И да ги разделят обстоятелствата, те знаят, че винаги ще има едно сърце някъде там, което бие за тях.
Най-добрата ми приятелка и нейният приятел знаеха, че са един за друг още 2 месеца, след като започнаха връзката си. Не знам дали да прибавя и времето, когато и двамата са се харесвали, но никой не си е признавал... Просто са с толкова сходни характери, че си приличат на 2 капки вода. А и да не бяха - просто явно се усеща, че искаш и ще бъдеш с някого, че ще го обичаш, каквото и да стане... :)
Макар че има и двойки, които даже са си измисляли имена на децата, а след още малко време са се разделяли... :?

KimBerLy1912
05-03-2008, 09:00
Не че е невъзможно...но е рядко...или често :? Знам ли...Като цяло възможно е ама е доста трудно толкова време само с един човек не всеки би го понесъл...Като оставим настрана любовта в определен момент всеки изпитва нужда да пробва нещо ново и...става тя каквато става...
Смятам също че е важно във каква възраст процъфтява тая любов...15,16 или....Годините си казват думата...
Абе възможно е ама....
Бе дано да ти се случи : ))) Щом имаш мечти и общо с човека до теб,защо да нямаш и бъдеще с него? Пожелавам ти успех : )

FiRe_LaDy
05-03-2008, 09:47
Родителите на моята най - добра приятелка са си имали своята детска "любов" в детската градина ... продължила е в училище .... студентските години .... и сега все още продължава ..... така,че - вярвам,но тези случаи са много малко.

evelinka1122
05-03-2008, 10:05
възможно е, давам пример: сестра ми ходи с приятеля си от 11 клас, а сега вече за студенти 4-та последна година! заедно са и нито са си омръзвали нито са се разделяли... :P оставам сами да си сметнете от колко години са заедно :P

vamp
05-03-2008, 10:08
vseki se e vlubval kato u4enik..
interesno mi kolko ot vas vqrvat 4e u4eni4eskata lubov moje da byde zavinagi,t.e vsi4ki teq prikazki ,,predstavqm si jivota si s teb'', ,,iskam edi kolko si deca..''.. i t.n.t.
az sam na 17 i s priqtelqt mi sme ot godina zaedno i sled 3-iq - 4-tiq mesec po4nahme da goviorim za byde6teto ni zaedno.. mnogo se obi4ame toi mi e 1-vo prietel i sled tva gadje,razbiram se s tqhnite i toi s na6te,vijdame se vseki den.. abe ima si kofti momenti no opredelno si se predstavqme semeistvo sled godini(kato zavar6a vis6eto si),no ima edno No -vsi4ki kazvat 4e tva e vremenno ,4e o6te sme malki i nikoi ne vqrva 4e mojem da sme zavinagi zaedno .. i 4e sme 6tqli da imame o6te gadjeta i t.n.t

Intersno mi be6e ima li vaob6te nqkoi koito se e ojenil za 1-vqtq si lubov(ueni4eska) i vaob6te vqrvate li 4e e vazmojno?

т.7
krem4et0

Зависи от хората и типа характери...Никога не се знае,просто трябва да видите какво ще стане.Всичко може да се случи,колкото е възможно,толкова е и невъзможно!

CfEtii
05-03-2008, 10:16
Аз много много не вярвам в любовта,но има и такива случаи.Стига да не си омръзнете с времето,хубаво би било бъдещето ви е да бъдете заедно до края на живота си :-)

azlisum
05-03-2008, 10:47
ъм аз много рядко взимам отношение в темите тук, но този път ще напиша моето виждане за нещата

първо ще спомена че съм вече студент, отдавна минал ученическите години...
но че ученическата любов никога не се забравя е абсолютно вярно! за пръв път се влюбих в едно момиче в 8ми клас, всъщност нищо съществено не се получи защото все тя имаше гадже когато аз нямах или обратно и излизахме само няколко пъти, така около 3 години беше, знаех че ме харесва, тя знаеше че съм влюбен в нея, но 11 клас трябваше да се преместя в друго училище и пътищата ни се разделиха... имаше просто някакво вътрешно чувство много приятно между нас, без някой да е споделял на другия че го обича, усещаше се, бяхме си много близки и нямаше нужда изобщо от казване кой какво изпитва

вече минаха 4 години откакто не сме съученици и се виждаме само по рождени дни на общи познати или на срещи на класа, но все още като се видиме се усеща нещо... но никой не е готов да рискува - и аз имам сериозна приятелка с която вече живеем заедно, и тя си има приятел от година и нещо. честно казано понякога съм си мислил за нея, но съм реалист- едва ли нещо ще се получи и предпочитам просто да остане един хубав спомен в сърцето ми, просто първото момиче което съм обичал истински

та исках да кажа че ученическата любов е много хубаво чувство, не се забравя никога, но много ме съмнява някой да прекара целия си живот с нея... след училище пътищата се разделят, всеки търси своя път и би било много трудно да се продължи такава връзка, пък и в студентските години неминуемо срещаш човек с твоите възгледи за живота, някой който ще ти се стори по подходящ (поне при мен е така)

Slave4You
05-03-2008, 13:16
Според мен това си зависи от двамата. Никой никога не може да каже "Вие ще сте заедно завинаги" или "Малки сте, няма начин да останете заедно". Ако и двамата са сериозни и се обичат- всичко е възможно.

sladur4etyYy
05-03-2008, 14:13
[quote="pitan4icata"]vseki se e vlubval kato u4enik..
interesno mi kolko ot vas vqrvat 4e u4eni4eskata lubov moje da byde zavinagi,t.e vsi4ki teq prikazki ,,predstavqm si jivota si s teb'', ,,iskam edi kolko si deca..''.. i t.n.t.
az sam na 17 i s priqtelqt mi sme ot godina zaedno i sled 3-iq - 4-tiq mesec po4nahme da goviorim za byde6teto ni zaedno.. mnogo se obi4ame toi mi e 1-vo prietel i sled tva gadje,razbiram se s tqhnite i toi s na6te,vijdame se vseki den.. abe ima si kofti momenti no opredelno si se predstavqme semeistvo sled godini(kato zavar6a vis6eto si),no ima edno No -vsi4ki kazvat 4e tva e vremenno ,4e o6te sme malki i nikoi ne vqrva 4e mojem da sme zavinagi zaedno .. i 4e sme 6tqli da imame o6te gadjeta i t.n.t

Intersno mi be6e ima li vaob6te nqkoi koito se e ojenil za 1-vqtq si lubov(ueni4eska) i vaob6te vqrvate li 4e e vazmojno?

възможно е. баба и дядо така са се харесали още в у-ще и са се оженили и вече са на по 60 и нещо и още са заедно :-D . ина4е за теб и приятеля ти никой не може да каже как ще се развият нещата .все пак ве4е живеем в други времена и т.н. ама нз все пак хипотетично е възможно :)

krem4et0
05-03-2008, 15:51
Аз до колкото виждам са 11 месеца заедно...

Не съм видяла лентичката. И 11 месеца не са достатъчни на тази възраст, за да решиш, че ще си с даден човек цял живот.

raia338
05-03-2008, 16:28
emi i az s1m se zamislqla na tazi tema i znam 4e e kofti kogato se 4udq dali i az 6te ostana zavinagi s moq fr :( oba4e ako ima istinska lubov SA6TESTVUVA VSI4KO :) uspeh mila