PDA

View Full Version : За бедните хора...



Anabel
05-03-2008, 09:07
Първо да се извиня,ако има такава тема,и ако не е в правилния раздел.Та въпроса ми е какво мислите за хората,които са по улиците,т.е. просяците.Жал ли ви е за тях или им се надсмивате горделиво?Давате ли им пари или ги подминавате като кучета?

пЛюш!нкаАа~
05-03-2008, 09:12
Мии аз лично не..Преди съм давала пари..от доста одавна не,то всеки ей така ако се научи да си ходи по улиците ии да иска пари..тия пари да не падат от небето..все едно да кажеш"аз за себе си нямам пък на някъв непознат БЕЗРАБОТЕН ще давам.."да са бачкали... жал ме е за тях до няква степен но не мисля,че сме длъжни да го правим .. #-o

POKEMONFOREVER
05-03-2008, 09:12
На мене ми е жал за много от тях,те крадат защото нямат,пари и циганите на който ние българите и някой други им се подиграваме,не са виновни че са се родили такива,но някой хора са си виновни,защото като малки не са се борели с живота и не са учели стояли са си е така и така,но някой не са имали шанс.

Anabel
05-03-2008, 09:13
И аз понякога им давам,но вече не,защото да са мислили когато са били млади и вместо да са правили глупости да са учили малко.

nikinkaa
05-03-2008, 09:26
И аз понякога им давам,но вече не,защото да са мислили когато са били млади и вместо да са правили глупости да са учили малко.
+1
На мен ми е жал не толкова за циганите-те преживяват,свикнали са да водят такъв начин на живот..Жал ми е,когато видя някакъв сакат човек-на улицата живее,няма храна,нито вода и не може да работи.Само недъгавите хора признавам,че могат да просят...

Thoughtless
05-03-2008, 09:28
Мъчно ми е за такива хора.. по улиците съм давала, но не на цигани. Веднъж на морето имаше едно детенце, българче, което свиреше.. много жално ми стана за него.
Бих дарявала пари, но в нашата държава не знаеш къде ще отидат и дали изощо помагаш или пълниш джоба на някого.
Гадно ми е когато си купувам нещо по-скъпо, защото някои хора не могат да си го позволят.. :smt090

tuka6na
05-03-2008, 09:31
И аз понякога им давам,но вече не,защото да са мислили когато са били млади и вместо да са правили глупости да са учили малко.
Хах...човек може да попадне на улицата по безброй причини.
Давала съм често.

krisi_bep
05-03-2008, 09:32
не им се надсмивам.Понякога ми е малко неприятно да ги гледам,заради начина,по който изглеждат...ух...като се сетя за някои...недъгави са,а живеят по такъв начин...

Wrathchild
05-03-2008, 09:33
Мъчно ми е за тях, давала съм пари на възрастна жена.
Но избягвам да давам пари на непознати, случвало се е да се преобличат така, за да заблудят хората, че са бедни и нямат пари, за да могат да им дават...

mizantrope
05-03-2008, 09:39
Takaaaa... Neka napravim edno razgrani4enie. Jivotat e gaden, nqma spor, ogromna 4ast ot vazrastnite hora, po ste4enie na obstoqtelstva, sa se okazali na ulicata. Pensiq malka ili nikakva, blizki - nqma ili oshte po-losho, ne im puka za tqh. Vseki den moje da bade vidqna podobna gledka - vazrasten chovek ili jena, roveshti iz konteinerite. Za tqh mi e jal, bezkraino. Kogato sam imal vazmojnost, sam im daval - 50 st., lev4e, 2, ne e mnogo, no tolkova sam imal vazmojnost.

Obache... Drugata 4ast ot proseshtite po ulicite, po-golqmata 4ast, ot koito romi, ne zaslujavat. Sajalqvam, no e taka. Ne znam dali ste zapoznati, no prosiqta vsashtnost si e qk business. Zad prosqcite-mangali v Sofiq, pak i v ostanalata 4ast na stranata stoqt nqkolko bogati ciganski klana, koito pribirat 50% ot zarabotenoto ot prosiqta. E, tova kakvo e. Za kakva sapri4astnost da govorim. Shte spomena samo edna slu4ka ot li4en opit. Vednaj, bqhme v edno otkrito zavedenie s maika mi i edna ciganka doide da prosi. Noseshe dete, bebe, uvito v parcali. Beshe studeno i maika mi kaza - "Gorkoto, sigurno e mnogo gladno i mu e studeno". Ta maika mi stana, otide i kupi dve bani4ki i shishe mlqko, za deteto. Dade gi na cigankata s dumite "zapovqdai, za deteto", a vmesto blagodarnosti, onazi nagla kuchka kaza [b]"Pari nemash li, gospoja, ta mi davash bani4ki?" Nikakva jal ne zaslujavat!

Jamalska
05-03-2008, 09:42
И аз понякога им давам,но вече не,защото да са мислили когато са били млади и вместо да са правили глупости да са учили малко.
Хах...човек може да попадне на улицата по безброй причини.
Давала съм често.
така е.

FakeyFake
05-03-2008, 09:42
На мен лично ми е жал за циганите....Защото има метали.... :) Ама съм на същото мнение кат anabel те просто прекаляват...Обаче пак казвам горките цигани.. :o :-D

vamp
05-03-2008, 09:48
Не им давам пари сигурно защото съм скъперник :)
Не им се присмивам и т.н.,не ги и съжалявам,не мога да опиша как ги възприемам.Ще прозвучи грубо,но сякаш те са част от пейзажа,все едно живи мъртъвци.Като ги видя си мисля,че няма на какво да се радват и са изгубили всичко.Нито са живи,нито умрели.Може би ги съжалявам малко,не знам и аз.

miloto_girl_4e
05-03-2008, 09:51
Жал ми е за някои, които наистина виждам, че са бедни и много изстрадали..
Давала съм пари доооста отдавна, беше около Коледа, а нали знаете, че тогава човек става някакси по дашен..
Не им се надсмивам, защото няма нищо смешно в това да си без дом и да просиш милостиня по улиците :!:
Но като цяло не обичам да давам пари, защото знам, че така си даваш от щастието...

xXxScreamxXx
05-03-2008, 09:56
Мии аз лично не..Преди съм давала пари..от доста одавна не,то всеки ей така ако се научи да си ходи по улиците ии да иска пари..тия пари да не падат от небето..все едно да кажеш"аз за себе си нямам пък на някъв непознат БЕЗРАБОТЕН ще давам.."да са бачкали... жал ме е за тях до няква степен но не мисля,че сме длъжни да го правим .. #-o

+1 ... по рано с една фр бяхме седнали в едно кафе .. и малко по надолу по улицата имаше един '' куц '' ром .. минаваха хора , даваха му пари , а той накрая стана и си ходеше мн мн ама мн нормално .. ебати .. вярно 4е има хора които са в нужда ама... такива дет се прествуват... с лопата да ги риеш .... :? :?

krisi_bep
05-03-2008, 09:58
Но като цяло не обичам да давам пари, защото знам, че така си даваш от щастието...[/color]В парите ли намираш щастието или аз не захапах израза?

vamp
05-03-2008, 09:59
Жал ми е за някои, които наистина виждам, че са бедни и много изстрадали..
Давала съм пари доооста отдавна, беше около Коледа, а нали знаете, че тогава човек става някакси по дашен..
Не им се надсмивам, защото няма нищо смешно в това да си без дом и да просиш милостиня по улиците :!:
Но като цяло не обичам да давам пари, защото знам, че така си даваш от щастието...

Може да имаш много пари и пак да си нещастен.Парите не означават щастие,когато даваш пари на някой не трябва да ги хвърляш ей така като на куче,а да му ги дадеш за да го направиш щастлив,да се почувстваш по-добре от това.

Vilsy
05-03-2008, 10:18
Давала съм им пари.Както дадох днес на един 20 лв.Но мисля,че могат да работят,а не да просят по улиците.На много места работната ръка не достига!

kocko
05-03-2008, 10:35
неми пука те са си го направи ли не аз може да ходят да работят ;) ако са ба4кали на времето са 6те имят пенсия и няма да ходят по улиците те са си виновни :)

monityY
05-03-2008, 10:39
Не им давам пари,но ми е жал за тях.. Но вместо да седят и да просят могат да си намерят някфа работа не е ли така?Вече образование на много места неискат,такаче.............

Obsession
05-03-2008, 10:50
Жал ми е за възрастни хора, които просят. Те няма как да работят, онеправдани са, страдат заради чужди грешки. На такива съм давала пари, но никога на циганките с малки бебета, които обикалят улиците, събират милостинята на състрадателните (но наивни) хора и после си купуват алкохол и цигари. Възползват се от страданието на собствените си деца - как да ми е жал за такива бездушни хора?!
Да не забравяме и посивелите циганки пред зърквите на празниците (по Великден и Коледа бизнесът им мн процъфтява) - желаят ти "Господ здраве да ти дава!" и жално протягат ръка "Та дай нЕкой лев како, за дИтето, нЕкой стотинка!". Отказвам им и се наслаждавам на последващите "благопожелания" - псуват, проклинат, какво ли не са ми чули ушите...

Duvessa
05-03-2008, 10:51
Някои будят съжаление у мен, други не.
Наистина, както казаха преди мен- можеш да попаднеш на улицата поради различни причини. Някои обаче, наистина не заслужават съжаление. Тези, които са способни да работят, примерно, но не си мръдват пръстта да излязат от положението си, а чакат милостинята на някой добър човек. За много просенето се е превърнало в професия- щом има наивни хора, които да им осигуряват прехраната, защо те самите да се хващат да работят? И започват оправданията, че нямат образование и никой не иска да ги наеме- ами, на времето да са положили някакви усилия, да си го завършат, ама и това не са направили. Свикнала съм да отминавам и циганите просяци вече, чиито „молитви” са си чиста наглост- някои изкарали децата си полуголи на улицата, за да будят повече съжаление у хората- нямали пари за храна и т.н., а като им купиш – недоволни, че не си им дал пари и други, които използват актьорско майсторство, едва ли не- да се правят на куци, сакати, да изкарват ред сълзи, ред сополи, за да ги съжалиш и т.н. В повечето случаи, когато човек е борбен, винаги може да намери начин и да се измъкне от помията.

Slave4You
05-03-2008, 13:59
Аз пък винаги им давам пари- щом мога да отделя 30лв за дънки, по 2 лв за коли, солети, вафли и т.н., мога да отделя 30 стотинки за човек, който живее на улицата (поне повечето). Нооо по принцип на такива хора е по-добре да дадеш парче хляб отколкото пари, тъй като много от тях работят за някой гадняр, който после им взема парите :?

Ice
05-03-2008, 14:30
По принцип ми е много жално за тях, когато имам пари винаги им давам.Много ми е неприятно да мина покрай някой просяк, чувствам се много кофти, особено ако го подмина. :(

ice_cream_f
05-03-2008, 14:57
Jal mi e za horata koito prosqt milostinq,no kogato vidq nqkoi ciganin da prosi i v su6toto vreme da pu6i ve4e stava leko tupo za6toto kak nqma da ima pari za hlqb puk ima pari za kutiq cigari :? ili puk nqkuf da se pravi 4e kuca... :? :?

ElisaDay
05-03-2008, 15:07
Жал ми е .. но не за всички :(
Най-много се натъжавам, когато видя просяци свирещи на даден инструмент.. :( Ето за пример миналата седмица на центъра беше застанал един мъж на около 60 години с Българска носия .. и свиреше на гайда, беше оставил един калпак на земята евентуално да събере някой лев ..
Особено мъчно ми става за мъже .. не знам защо :( И да .. случвало ми се е да давам пари .. не много, но пък от сърце.

Kasiera
05-03-2008, 15:47
На мен лично ми е жал за циганите....Защото има метали.... :) Ама съм на същото мнение кат anabel те просто прекаляват...Обаче пак казвам горките цигани.. :o :-D


Аууу, горките цигани, горкичките...даваш му да работи - не ще.Иска държавата да му даде сичко.Живеят де си искат, крадат ток, вода, парно, кабелна и квот още им падне и не плащат - държавата им виновна.Не плащат данъци - пак държавата.Даваш му храна, нее пари иска.Мятат си децата под колите, за да искат осигуровка.Ауу, горките цигани.Не кадвам, че всички са така, защото има и свястни.Никой не избира къде да се роди, кои да са му родители и къв да бъде - дали турчин, дали мангал, дали китаец, дали негър, дали бял и т.н...

А просяците, ми, адски голяма част от просяците в София са управлявани от мангалски кланове, дето зимат почти сичко.Случки с просяци имам няколко, ма ме мързи да пиша.По-късно може.Само да знаете, към 85-90% от тея по Центъра нито са кой знае кви просяци, нито са сакати, нито сичко отива при тях.


Жал ми е .. но не за всички :(
Най-много се натъжавам, когато видя просяци свирещи на даден инструмент.. :( Ето за пример миналата седмица на центъра беше застанал един мъж на около 60 години с Българска носия .. и свиреше на гайда, беше оставил един калпак на земята евентуално да събере някой лев ..
Особено мъчно ми става за мъже .. не знам защо :( И да .. случвало ми се е да давам пари .. не много, но пък от сърце.

Тия свирачите, да, те май не са от ония 85-90%.И тях знам няколко, ма ме мързи.

tItEufFf
05-03-2008, 16:13
На инвалиди винаги давам..Но на циганчета не давам..не, че не ми е жал за тях, но знам, че баща им ще им вземе парите...Както казаха - парите не падат от небето...Жал ми е за тези хора и презирам тези, които им се смеят. Колкото и невъзможно да звучи е много лесно да се падне на тяхното ниво

nikinkaa
05-03-2008, 17:36
На нуждаещ се човек ще дам на драго сърце,но от къде да знам,че някое циганче не е пратено от кирливата си майка циганка да проси пари ?!?!?!?!
И циганите са хора,но най-умеят да просят,да се правят на изстрадали,чакат всичко на готово.Раждат по 45153135 деца,за да вземат пенсия за многодетна майка...Не ги ли е срам?!??!?!Живи,здрави,но мързеливи.Тях не ги оправдавам :!:


Затова ценете всичко,което имате!Има много по-бедни деца!Изоставени,даже нямат какво да ядат..Горкичките :cry: :cry: :cry: :cry:

it_ends_tonight_
05-03-2008, 17:43
давам пари само на хора, които правят нещо.. извинявай мноого, но как да дам пари на некъв млад и прав дет може да не бездейства и дане чака на готово а да си намери работа.. виж сеа давала съм пари на някой който не седи и да моли ами прави нещо.. свири на цигулка или и на акродеон ...

ThePowerOfLove
05-03-2008, 18:42
Еми жал ми е,щото повечето от тях са нямали шанс за друг живот...иначе рядко давам пари :( Онзи ден като си вървяхме с една приятелка срещнахме едно малко циганче и то почна да ни се моли и ние се пречупихме и му дадохме един сладолед :) все пак то не е виновно,че се е родило такова и че родителите му не могат да го пратят на училище :neutral:

holys
05-03-2008, 18:54
тъжно ми е за бедните,които са такива не по своя вина защото винаги има възможност да се хванеш да работиш нещо каквото и да е но не и да просиш а пари много рядко давам

TheNewReligion
05-03-2008, 19:12
Оххх , съжалявам ги до някаква степен ! Не винаги им давам пари , но когато имам - давам !

skatemore
05-03-2008, 19:25
Първо да се извиня,ако има такава тема,и ако не е в правилния раздел.Та въпроса ми е какво мислите за хората,които са по улиците,т.е. просяците.Жал ли ви е за тях или им се надсмивате горделиво?Давате ли им пари или ги подминавате като кучета?


зависи повечето им давам ама има такива които нема да им дам повече щот на една и събрахме пари и тя отиде и си купи цигари :?

Liar
05-03-2008, 19:36
Като бях по-малка съм давала пари,но сега не.Както някой каза-не растат по дърветата.По-добре на себе си да купя нещо,аз не съм виновна за тяхната съдба.Не че не бих помогнала на добра воля на някой,просто тук случаят е различен.
А и в определен срок държавата изплаща помощи на работоспособните хора.В това време те трябва да си търсят работа.А такава няма за тези,на които не им се работи.А те са много и лежат на хората на гърбовете.Да не говорим че сакатите хора по улицте са толкова сакати че ако им ритнеш парите набързо ще станат.Иначе има и хора с увреждания но на тях също се плащат помощи доколкото знам и държавата им предоставя и човек който да се грижи за тях.Не казвам че всички си живеят царски...знам,че не е така...но имат пари колкото да си купуват храна.
И не казвам,че на хората не трябва да се помага.Един неподдържан човек малцина ще го вземат на работа.Тогава трябва да му се помогне-с чисти дрехи и т.н.
А и някои хора са в такова положение заради немърливост,липса на култура и ценности.Например циганките с толкова много деца...На мен ми е жал за тях но какво мога да направя като са възпитани така от родителите си...

BloodyNight
08-21-2008, 08:47
На мен лично ми е жал за циганите....Защото има метали.... :) Ама съм на същото мнение кат anabel те просто прекаляват...Обаче пак казвам горките цигани.. :o :-D
ciganin metul - tva e 1 na milion we - az li4no do sega takova jivotno ne sam vijdala :? az sam na mnenieto 4e trqbva ciganite da se izbiqt :D (uu 6to li ne sam skinarka ??? :D)
aa kolkoto do temata - ne mi e jal za6toto prosat za da si kupqt alkohol ii nqkvi si rejat krakata primerno za da budqt sajalenie vmesto da fanat da se izkapqt nqkade i da rabotat kat 4ista4i da kajem

Wrathchild
08-21-2008, 09:41
А не, пари на непознати аз не давам. От къде да знам аз дали тези пари наистина ще отидат за храна, а не за ракия примерно...

hooliganka89
08-21-2008, 10:52
Доста често давам пари,но както се предполага не мога да дам на всички хора по света.
Но винаги когато дам пари на просяк след това се чуствам много по-добре.

BlackWings
08-21-2008, 11:20
Случвало се е да давам ... съжалявам ги до някаква степен да .... НО при всяко положение по добре да им давате храна отколкото пари .

xxxSnowflakexxx
08-21-2008, 12:09
На мене ми е жал за много от тях

girls_aloud_
08-21-2008, 12:44
Да жал ми е за такива хора те не са виновни за това че нямат пари и възможности.Обаче ако те не са се взели в ръце и сами не са си помогнали не съм аз човека,който трябва да им дава пари и за това просто ги подминавам.

nefchi_bs
08-21-2008, 12:56
Не не давам,естествено че ме е жал донякъде,но някои прекрачват границата...А и доста често аз нямам пари за себе си камоли на тях да давам...Давам понякога,но можеби това е по няколко пъти в годината...

st1ka
08-21-2008, 13:58
Не давам, жал ми е, но и някои просят, защото ги мързи да работят и смятат за по-лесно да искат от хората.

BlueAvalanche
08-21-2008, 18:05
Много ясно, че ми е жал. Като ходя по центъра оставям пари на просяци и скитници, ама не и на циганите. На НДК има един човек, който свири на кавал и като мина покрай него винаги му оставям някой лев.

psychopath
08-21-2008, 23:44
И аз понякога им давам,но вече не,защото да са мислили когато са били млади и вместо да са правили глупости да са учили малко.хахаха не е задължително да не са учили...
има хора с висше образование на улицата
просто лошо стечение на обстоятелствата им
живота им се преобръща на 180 градуса...
и става кофти

примерно голяма част от музикантите по улиците са професионални музиканти

така, че не мислите правилно :)

по темата: рядко ми става жал...

hgfh
08-23-2008, 06:13
И аз понякога им давам,но вече не,защото да са мислили когато са били млади и вместо да са правили глупости да са учили малко.
Хах...човек може да попадне на улицата по безброй причини.
Давала съм често.

+1 не винаги ученето е главнатта причина по безброй причини може да побадне на улицата

Vikitooo
08-23-2008, 06:17
Голяма част от тези уж страдащи хорица са едни големи позьори. Давала съм пари преди, но сега вече нямам jal...Освен ако видя някои осакатени тогава наистина ме заболява :(

Pliok0019
08-23-2008, 17:27
Определено не им се надсмивам, но не съжалявам и всички от тях. На възрастнитв хора например давам...

Civilizationruller
08-23-2008, 19:00
Мразя всички който се подиграват на хората който не им са приятни на окото или не ги чустват на тяхното ниво
Имам 2 приятеля който са доста бедни не са баш на улицата но примерно нямат кабелна и когато дойде вр. за училище немат пари за учебници сажалявам ги и по много начина съм им помагал !

Dundy
08-24-2008, 21:25
жал ми е за тези,които нямат възможност да работят,да изкарат прехраната си.Но за наглите цигани никакво съчувствие от мен.Ами да са учили да са се опитали да си намерят работа простите идиоти.Значи винаги имат мнение ама за нищо не стават.Просто не мога да си обясня как една майка ражда само,за да прибира повече пари от държавата и не си и поглежда 10-те деца.На 13 годишна пикла и дават отпуск по майчинство.Тя дори не учи,за какво майчинство става дума изобщо.Аз се отклоних от темата леко ама съжалявам и талантливи,които просто не са си намерили късмета

sweet_baby_cool
08-24-2008, 22:07
Много ми става мъчно за такива хора :cry: , ама за тези, които не могат да си изкарат пари (проблеми с нещо - ръце, крака ...).
И не само за хората, мн мн мн повече ми е жал за горките животинчета :cry: :cry: :cry: .Едно бездомно кученце няма вина, че стопанина му вече не го иска. И заради прищевките на някой, едно същество трябва да се скита гладно из улиците и да чака милостта на някой, а всъщност среща само презрителни погледи. Гледала съм и човек и животно в очите и забелязвам, че у повечето хора има известна доза гняв, ярост и завист (у различните хора различни дози), а у животинчето - мъка, изстрадалост и т.н.
Сравнявам животинчета с хората, само искам да ви покажа, че не само хората страдат и на останалите същеста трябва да се обърне достатъчно внимание.[/color]

petet
08-24-2008, 22:15
Адски ме е жал и съм си обещал един ден да отворя приют за животни и приют за хора.
А иначе кгоато пътувахме във влака Варна-Пловдив един бил сирак кво разправяше,черпеше с бонбони и искаше пари.
После след 3 дена го видяхме във влака Първомай - Димитровград,този път облечен в костюм,пак черпеше и искаше пари,и цоцаше 2 литра кола,и когато стигна до нас една жена му каза айде не ме прави на будала,на вас сираците ви дават домове след като напуснете(щото казвашее,че нямал къща) и той сее развика стига ма,млъкни ма и слезна още на другата гара...
Такива с ножица да ги разпориш

AFT
08-24-2008, 23:32
Почти винаги давам пари, чак приятелите ми ми се чудят. о.О

Wrathchild
08-25-2008, 05:27
Но като цяло не обичам да давам пари, защото знам, че така си даваш от щастието...[/color]В парите ли намираш щастието или аз не захапах израза?Ти не разбра израза. Това е едно от поредните суеверия - даваш на някой пари - даваш му част от щастието си.

WaterLilly
08-25-2008, 05:44
Аз не съм давала пари и нямам намерение да дам, защото не може да се каже, че сме богати (а и аз имам право на тия пари), но съжалявам някои. Примерно имаше една жена, която искаше пари на мен и мама, понеже я биел синът й, който бил наркоман (имаше синини наистина по лицето) и нямала пари за лекарства, мама й даде няколко лева. Веднъж едно циганче дойде да проси като бях с мама и тати, каза, че било гладно. Тати не му даде пари (защото много пъти сме давали и после сме ги виждали как ходят да си купуват цигари в магазина), но все пак отиде с него и му купи баничка.
Не съжалявам доста от тях, примерно големите цигани, те не искат да работят, а искат само да им дават! Или има една луда жена из нашия квартал, която проси, но си има дъщеря, която винаги се грижи за нея, облича я, пере я, има ядене винаги, но е на работа и е срамувала много пъти от нея. Приятелка на мама има едни съседи (мъж и майка му), които просят направо ядене от хората в блока, но те са се научили да не им дават, защото нито синът, нито майката си търсят работа и просто мързелуват! :-x

MiMcHeToOo
08-25-2008, 22:41
Давала съм пари когато съм имала. Жал ми е за такива хора, да.

amarok
08-25-2008, 22:44
Да са учили или да са си намерили работа ние да несме и банка.....

krisiiiiito
08-26-2008, 15:30
ами жал ме е за тях но.. не им давам често стонинки като минавам

LadyDy
08-26-2008, 15:47
Тази тема ми е болна. Аз съм прекалено емоционален и жалостив човек. Понякога задминавам циганите, предпочитам да пусна 0,50 лв. на някое дете, инвалид и т.н., отколкото на циганин, който може да си изкара хляба с труд, но го мързи. Не изключвам и българите...

nelegalen
08-26-2008, 15:56
Мен ми е много жал за бездомните и просяците и особенно за най-старите хора който просят :cry: :cry: :cry: Един път видях една баба и тя ме погледна с едни такива много жални очи :cry: , продаваше цветя в саксий и аз гикупих сичките и ги подарих на непознати момичета кадето срещах по улицата.

DJACK
08-26-2008, 16:11
Винаги съм давал на хора пред НДК който свирят хубаво или пък имат някакви проблеми все пак ако си сляб или нещо др. няма как да си искараш пари те все пак свирят това си е вид работа защо да не им дам ,въпреки че искарвам парите си с труд се смилявам над тях ,защото всеки може да влезе в тяхното положение .


ВСИЧКИ ВИЕ СТЕ В ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ ЗАРАДИ РОДИТЕЛИТЕ ВИ АКО ТЕ СА БЕДНИ И ВИЕ ЩЕ СТЕ .Просто такъв им е бил касметът на такива бедни хора да попаднат ,за това заслужават да се подкрепят бедните но не и тези мошенници който си копуват алкохол и цигари с парйте или се правят че имат проблеми .

NightSky
08-26-2008, 19:16
Жал ми е. Рядко давам пари обаче, даже почти никога. Някои от тези, които просят по улиците са здрави мъже, които могат да работят, за да изкарат пари, но ги мързи. На такъв човек даже презрителен поглед не бих му дала. Жал ми е за възрастните хора, които и зиме стоят навън и мръзнат. На такива хора винаги като имам пари им купувам нещо за ядене.

n3ri7ka
09-01-2008, 14:44
аз винаги им давам пари...все пак и те са хора,трява да преживяват някак

Sasha2k8
09-01-2008, 15:27
За някои наистина ми е много жал и им давах преди. Вече много рядко, защото има и толкова много измамници, които ще съберат пари, но с тях няма да си вземат храна, ами ще ги похарчат за цигари, алкохол и т.н.

Seducti0n
09-01-2008, 15:36
Става ми мъчно, особено за дечицата, които просят.
Честно казано, предпочитам да им взема нещо за ядене и да го хапнат пред мен, отколкото майката или бащата да му го изтръгнат от ръцете щом ми видят гърба.Много е неприятно така да си тормозят децата...
Няма място за присмех и парадиране със собствените възможности, защото колелото се върти и не се знае дали един ден и аз няма да съм на това дередже... :?

Bubolinaaa
09-02-2008, 07:02
sweet_baby_cool , подрепям те напълно! Хората, хората.. ама животинките.. за тях никой не мисли.. предпочитам да купя един кренвирш на някое куче или котка , отколкото на някой гаден мазен циганин.. държавата всичко им дава и те все недоволни.. къщи им дават тока им плащат , така че не съжелявайте циганите изобщо даже! те са си много добре..Тука в махалата все празнуват сватби чудеса..строят замъци направо..и после . "Какоо нема пари ма" .. кво да ги праиш...Как да има пари къщата й с дограма, климатик и лапетата i-pod имат..иначе пари нямат .. аии боклуци! Иначе наистина има много възрастни хора които страдат.. в нашия град има 2-3 такива и те наистина са много свестни говорила съм с тях даже едната баба беше с висше образование и е била изключително умна и красива като млада ама са я изнасилили и са й провалили живота... имаше брат с много пари, но той даже не я поглеждаше, тя беше изключително добра жена и винаги и взимахме нещо за ядене, но .. наскоро я убиха по много нелеп начин ... :( :( :(

Sladkata___
09-02-2008, 14:51
еми добре да са бачкали ама вие знаете ли какво е чувството да нямаш дом и да спиш на улицата.Е как да си намерят работа кой ще ги вземе без адрес е как да си извадят лична карта като нямат адрес.Нещо се е случило много лошо за да останат на улицата никой не е застрахован. Съжелявам но трябва да сме по човечни всички сме хора никой няма да си вземе парите на ония свят!!!

gabi_94
09-02-2008, 18:56
ми жал ми е, ама какво да се прави, аз за себе си нямам достатъчно, пък да давам на друг.

AItOo0
09-02-2008, 20:26
Еми попринцип виждам "бедни" хора от сорта дай ми някой лев и после си купуват цигари и това пред очите ми :shock:

kuklichka_bg
09-02-2008, 20:33
ne nito gi gledam n6 podimnavam gi ;p