PDA

View Full Version : Разчовъркайте мозъчетата си..



alex4ii
05-03-2008, 09:24
Тази задача е измислена от Айнщайн преди около 100 години. Той твърди, че само 2% от хората по света могат да я решат.
Вие към кои принадлежите?

Условия:

1.Има пет къщи, всяка с различен цвят.
2.Във всяка къща живее по един човек от различна националност.
3.Всеки от тях предпочита определено питие, пуши определен вид цигари и гледа домашно животно.
4.Никой от петимата не пие същото питие, не пуши същите цигари и не гледа същото животно като някой друг.
Указания:

1.Англичанинът живее в червената къща.
2.Шведът гледа куче.
3.Датчанинът пие чай.
4.Зелената къща е отляво на бялата.
5.Норвежецът живее в първата къща.
6.Собственикът на зелената къща пие кафе.
7.Човекът, който пуши Pall Mall, гледа птичка.
8.Мъжът в средната къща пие мляко.
9.Собственикът на жълтата къща пуши Dunhill.
10.Пушачът на Marlboro живее до този, който гледа котка.
11.Мъжът, който гледа кон, живее до този, който пуши Dunhill.
12.Пушачът на Winfield с удоволствие пие бира.
13.Норвежецът живее до синята къща.
14.Немецът пуши Rothmans.
15.Пушачът на Marlboro има съсед, който пие вода.
E priqtno mislene :D :D :D :D :D :D :D :D (A 6qh da zabravq otgovora 6te polu4ite po-kasno tuk,za6toto ina4e nqma da e interesno.Vse pak moje da spodelqte kakvo ste polu4ili!)

QPONECA
05-03-2008, 09:47
Е кво трябва да намерим.

LipSoFAnAnGel
05-03-2008, 09:48
Незнам....Какво наистина трябва да се намери?

sky_l
05-03-2008, 10:01
mislq,4e trqbva da se nameri koi v koq ku6ta jivee,kvo pu6i i pie sobstvenika na dadenata ku6ta i kakvo jivotno gleda.

Blab
05-03-2008, 10:21
пита се кой гледа рибки

Martoooooo
05-03-2008, 10:21
Мисля, че въпроса накрая беше кой има златна рибка ( другите нали имат кон, котка ......). Решавал съм я едно време.... ще се опитам пак и ще ви кажа ако успея :-D 8)

Готов съм ! :) 8) Немецът гледа рибките :D :-P

Bombshell
05-03-2008, 10:53
Мисля, че въпроса накрая беше кой има златна рибка ( другите нали имат кон, котка ......). Решавал съм я едно време.... ще се опитам пак и ще ви кажа ако успея :-D 8)

Готов съм ! :) 8) Немецът гледа рибките :D :-P
Kopiral si go ot nqkoi drug forum ;) Bravoo copy paste, mn si dob1r 4estno :) PHaxh lainar...

She mi trqbvat pone 2-3 4asa seriozno mislene i zapiski i risunki, za da q re6a...Spored men ain6tain e tupak, vseki moje da q napravi taq zada4a...! Nqma tupi hora, ima murzelivi!

EricDraven
05-03-2008, 10:58
Kopiral si go ot nqkoi drug forum ;) Bravoo copy paste, mn si dob1r 4estno :) PHaxh lainar...

She mi trqbvat pone 2-3 4asa seriozno mislene i zapiski i risunki, za da q re6a...Spored men ain6tain e tupak, vseki moje da q napravi taq zada4a...! Nqma tupi hora, ima murzelivi!

Айнщайн е бил пълен идиот,т'ва е всеизвестно.. :lol:

Martoooooo
05-03-2008, 11:11
:D :D :-D :-D Кой ти каза, че съм го копирал дрисльо. Не ме карай да качвам схемата и на всичко отгоре тая задача съм я решавал преди 2 години като излезе във вестник "Стандарт" , така че не обиждай като ти не моиш да я решиш 8) :-D :-D Тъпанар :-x

Kassu
05-03-2008, 11:16
Айнщайн е прав, много малко хора ще се опитат да я решат. Много одавна си играх да правя схеми и глупости докато не я реших, но ми отне няколко часа.

Canis_Dirus
05-03-2008, 11:34
Aз преди малко я изядох рибката - печена на скара. Проблем?

П.П. Живея в сива къща :)

Bombshell
05-03-2008, 11:52
:D :D :-D :-D Кой ти каза, че съм го копирал дрисльо. Не ме карай да качвам схемата и на всичко отгоре тая задача съм я решавал преди 2 години като излезе във вестник "Стандарт" , така че не обиждай като ти не моиш да я решиш 8) :-D :-D Тъпанар :-x
MARTOOOOOOOOOOOOOOOOOO se edno nemoga da q re6a... :lol:

XceSS
05-03-2008, 12:11
Леле след час и половина мислене успях

Първа къща:Жълта, норвежец, Пуши Dunhill, Пие вода, гледа котка

Втора къща:Синя, Датчанин, Пуши малборо, Пие чай. гледа кон

Трета къща:Червена, Англичанин, гледа птички, пуши Пел Мел, пие Мляко

Четвърта:Зелена, Пие кафе, немец, пуши Ротманс

Пета: Пуши уинфелд, пие бира, швед е, гледа куче

Единствено не разбрах немеца какво гледа, но след като я реших видях коментарите, че гледал златни рибки.

Оффф мозъка ми се претовари

shadow4e
05-03-2008, 12:28
Хах час и половина, на мен ми отне 10-тина 15 минути. Първо го начертах по един начин с едно предположение, то се изключи и такамм :)

Такива има на изпита ва НБУ. :)

Martoooooo
05-03-2008, 13:12
:D :D :-D :-D Кой ти каза, че съм го копирал дрисльо. Не ме карай да качвам схемата и на всичко отгоре тая задача съм я решавал преди 2 години като излезе във вестник "Стандарт" , така че не обиждай като ти не моиш да я решиш 8) :-D :-D Тъпанар :-x
MARTOOOOOOOOOOOOOOOOOO se edno nemoga da q re6a... :lol:

Ми даваи, ако ми покажеш и как си я решил :-o

sweatkiss
05-03-2008, 15:15
Аз миналата година я реших за 20мин. ама вече и забравих отговора.Не изобщо трудна,направете си таблица за да я решите по-лесно ,ако на някой му се решава де... :)

tItEufFf
05-03-2008, 17:17
Ох, играх си половин час, но я реших!.. Изглежда супер сложна..аз по едно време се обърках, почнах я наново .. и успях...

chance_baby
05-03-2008, 18:40
re6ih si4ko :grin: :grin: sled mnogo :o :o :D :D keef :D

alex4ii
05-03-2008, 18:58
E eto gi i otgovorite za tezi koito se poma4iha
къща1-жълта-норвежец-вода-Dunhill-котка
къща2-синя-датчанин-чай-Marlboro-кон
къща3-червена-англичанин-мляко-Pall Mall-птичка
къща4-зелена-немец-кафе-Rothmans-рибка
къща5-бяла-швед-бира-Winfield-куче
E bravo na pe4liv6ite!! :grin: A kakvo pe4elite etoq i va6ata nagrada ---VIE STE ONEZI 2% koiTo mogat da q re6at.4ESTITO :grin:

shadow4e
05-03-2008, 19:35
Да, тогава може и само 2% да са могли, но сега, едва ли.. :)

Nojka7a
05-04-2008, 08:44
sled 1 4as mislene, 4ertaene na shemi i razsujdavane nai posle q napravih :) :grin: :grin: :grin: Prosto se iska mislene i logika ;) a otnosno za martoooo, moje da mislite 4e go e vidql ot nqkoi forum no az go poznavam i znam 4e e mnogo dobur po nestandartnite zada4i i q re6il naistina :-D