PDA

View Full Version : За тийнейджърството...



Kalena
05-03-2008, 16:16
Привет!
Реших да споделя мислите си, а и да събера мнения как е при вас..

толкоvа съм объркана.. толкова са объркани vсички (мразя думи като vсички,никога,прекалено са крайни,така че vсички с едно на ум ;]) .. чета... и се питам какво става... в моя клас момичетата се интересуват от тва как да си ускорят растежа на косата, как да си закачат изкуствените коси... по цял ден по кафенетата, вкарват си едни филми, едни тежки житейски ситуации решават... училището и образованието е на един заааден план, почти всъщност не се вижда v далечината, тва е нещо, с което си губим ценното vремето, даскалите са тъпи ниЗши същества, които ни занимават с простотии, с които ни се подиграват с ценното време... гледаме само как да мине учебния ден... после петъка... после чакаме ваканцията.
Да, всъщност и аз я чакам... усещам как с такива хора покрай мен и аз не усещам как пропилявам 9 месеца от годината си в чакане на заветните 3... а всъщност тряя да живеем и докат ходим на даскало... а то?! Усещам как съм объркана, не ми се учи, а досега винаги съм била отличничка... не знам какво правя... и вмомента вместо да уча аз си пиша по форумите... хм...

а онези великите... те са нагли... мачкат наред и се мислят за много невероятни... а какво ще стане след няколко години, когато напуснем гимназията и се влеем v истинския живот...? а след още 5 години, а след 10..? кои ще са те..? какви ще са те...? а при тези, които гледат да са по-прилежни и мислят за бъдещето как ще седят нещата?

не знам... не знам какво искам да уча, с какво искам да се занимавам.. интересни са ми много неща, знаимава ми се с много неща, отдават ми се много неща... като едно нормално схатливичко българче... ето едни си казват- мен ме интересува литература, отдава ми се да пиша, чета много, ще ходя по олимпиади по литература, ще се занимавам с това... на други им се отдаvа информатиката... а какво прави масата, която е толкова объркана, ненасочена от учителите...? просто си учи по всичко?! и докога така...

тая неизвестност ме убива,честно! писна ми да се занимавам със всичко... и така стана,че ся с нищо не се занимаvам. 9-ти клас съм, уча в езикова и поне немският ми е добре, всъщност доста добре, едно хубаво нещо направих v 8-ми клас и то беше наистина да си дам зор да си науча езика. Обаче кво става сега..? мързел..? неориентираност..? тъпи, безкрайни vъпроси..?

кажете нещо... при вас как е? и към по-големите- усетихте ли вече колко неориентирани и объркани сте били v тези години..?

защо нямаме някакви часове, презентации или знам ли... даване на съвети от по-големи, от учители ако ще, какво да учим, как да си избираме професии..? всъщност в поста ми са засегнати доста проблеми и е малко объркано. Съжалявам.

RoyTheReaper
05-03-2008, 16:45
В 9 клас и аз бях абсолютно по същия начин, нормално е. Ще видиш как постепенно нещата ще си дойдат на мястото. ;)

ScionOfStorm
05-03-2008, 17:08
^ Агрийд. В тея години се лашкаш сууупер много, и още повече друса ако започнеш да се замисляш за нещата. Това, че си на даскало, не мисля че ти пречи да се опиташ да намериш своите интереси извън него. Е така в 9-10 клас примерно съвсем случайно хванах митология примерно, стана ми супер интересно, принтирах си разни нещица, хванах някакви книги и ги четох за кеф. Не е нужно учителка да те насочи за това, не се осланяй на надеждата, че само те ще те насочат. Като мине някъде година сигурно ще ти е по-ясна работата, и аз в по-ниските класове бях в някакво ментално и реализационно (втф?!) затъмнение ;р

Samotno_Angel4e
05-03-2008, 17:17
Мда и аз съм така в момента..Поне до преди началото на ваканцията... :-P Така де намери си някакво занимание... :-o Аз например се присъединих към една група "Hand for Hand" и много ми хареса... :) Сега се занимаваме с една кампания против тютюнопушенето и така де...Намерих си занимание...Намери си и ти...Успех...

Decu
05-03-2008, 17:32
^Я сподели още за "Hand for Hand". (:

Какво правите примерно, с какво се занимавате, ти какво място имаш там и как изобщо попадна там..

Kalena
05-03-2008, 17:40
такива младежки организации и клубоvе вече има доста, младежки съвет например,клуб Интеракт... аз ходя на училищен парламент и сега съм в процес на включване в друг парламент. Обичам да се занимавам с такива неща- организации, презентации,акции;работата в екип е много полезна:)

Obsession
05-03-2008, 18:20
Аз отдавна съм разбрала какво ми се отдава и нямам този проблем, защото съм се съсредотичила върху целта си. Мисля, че намирам златната среда. Имам мже да се каже хубави оценки, имам амбициите, но не оставям на заден план кафетата, ваканциите. Намирам начин да ме удовлетворява това, което правя. И споко за заслепените си съученички, че се осъзнаят (може да е прекалено късно обаче) ;)

zloto
05-03-2008, 19:06
Същата работа е и при мен... и аз съм девети клас... много съм объркана и непрекъснато се чудя какво да правя... поне имам някаква идея какво искам, макар и да ми се струва че няма да ми стигнат силичките и ако не реша навреме и не тръгна на съответните уроци става лошо :(
а ти щом казваш че ти се отдават много неща, значи няма проблем... все ще има предмет, който ти е по-любим предполагам :)

Madness
05-03-2008, 20:06
И аз съм объркана за всичко,вече ми посна да си задавам въпроси.Изяснявам си някви неща(изобщо попринцип успявам да си ги изясня поне малко)...Знам кво ме влече...влече ме да човъркам триъгърничета и кръгчета,задачи,уравнения хуах...само че понякога ми е толкова трудно,че...ебаси аз не съм за тва :/ За нищо не съм,за нищо не ставам хаха...общо взето дотам стигам като се замисля=>не се замислям ;D

П.П. Тия с кафетата и изкуствената коса ги заеби...много са,насекъде са : D