PDA

View Full Version : skype??



kuklata_90
05-03-2008, 19:33
ima li na4in na vlqza v skype-a na 4ovek na koito ne mu znam parolata i koito ne e poso4il e-mail. misleh 4e 4rez zabravena parola i 6te mu prati na meila parolata ama ne e poso4il e-mail.

ima li nqkakuv hakerski na4in ili i az nz da vlqza v skype-a na nqkoi...?

kuklata_90
05-03-2008, 19:48
predpolagam 4e ima nqkakuv hakerski na4in ili nz... dano ima nqkuv na4in...

zay4e
05-03-2008, 20:01
Mislq 4e nqma :? sq ako ima6 nqkoi fr haker da e mnoo navytre v ne6tata ......... :-P

BLaCKBLooD
05-03-2008, 20:04
Има начин. Имам и самостоятелно разработена програма. Но не мога да я кача, защото ще се разпространи навсякъде и най-накрая ще достигне до AV компаниите и целия ми труд ще отиде на вятъра.

Все пак трябва да знаете, че няма невъзможни неща, малко ако се замислите ще разберете какво е нужно... :)

mullated
05-04-2008, 09:34
Ще ме извинявате много,но как така има регистрирано име без посочен мейл? :-o Навсякъде се искат мейли за регистрация...Няма как да се регистрира даден потребител, полето e-mail е със "*"...
BlaCKBlood дай да я видим тая програма или поне направи някакво демо... Не знам ама въобще не ти вярвам нещо...

QPONECA
05-04-2008, 09:56
Ще ме извинявате много,но как така има регистрирано име без посочен мейл? :-o Навсякъде се искат мейли за регистрация...Няма как да се регистрира даден потребител, полето e-mail е със "*"...
BlaCKBlood дай да я видим тая програма или поне направи някакво демо... Не знам ама въобще не ти вярвам нещо...
+1

BLaCKBLooD
05-04-2008, 10:07
BlaCKBlood дай да я видим тая програма или поне направи някакво демо... Не знам ама въобще не ти вярвам нещо...

Ето каква е цялата работа:

Всъщност паролата няма да се разбере каква е /нямам представа как ще се декриптира/. Целта е да се изпрати папката от: C:\Documents and Settings\~UserName~\Application Data\Skype на пощата ви, след като "жертвата" отвори някакъв изпълним файл. Като се получи тази папка /архивирана/ се разархивира и замества с собствената ви като предварително сте направили Backup. Следващия път като си стартираш скайп трябва да влезеш директно в Skype на човека, като там ще му бъдат всички абонати и съответната хронология за всеки един от тях.


В момента съм на етап VBS скрипт, с който се свързвам към SMTP сървър, от който ще се праща E-Мail. Може и на FTP, но с E-Mail по добре :)

RoyTheReaper
05-04-2008, 10:13
Троянец а... :-D

BLaCKBLooD
05-04-2008, 10:15
Троянец а... :-D

Може да се каже... :)

По същия начин и за тази тема (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=44782) само, че ще ви се изпрати 1 текстов файл, в който ще му бъдат всички данни за мрежата.

RoyTheReaper
05-04-2008, 10:26
Ама ако напишеш и един брутфорс за паролата, цена няма да имаш. :-D

BLaCKBLooD
05-04-2008, 10:32
BLaCKBLooD, яко е.Имам само 2 въпроса:
Как се прави Backup?
Какво е изпълним файл?

Под изпълним файл имам предвид: ne6to.exe, xxxx.exe, xxxx.com и т.н
За Backup просто е нужно да си запазиш оригиналната си папка някъде после пак си я копираш обратно.


Ама ако напишеш и един брутфорс за паролата, цена няма да имаш. :-D

Ако знаех как да съм го направил. Има начин и за това, просто трябва много да се търси и да знаеш език за програмиране. :)

slavito007
05-04-2008, 10:33
BLaCKBLooD, яко е.Имам само 2 въпроса:
Как се прави Backup?
Какво е изпълним файл?
Изпълними файлове за .exe-тата. Когато си теглиш скайп например, файла Skype.exe е изпълним (exe идва от executable )
А за бекъпа, ами зависи какво искаш да бекъпнеш.
А иначе е много мръснишки да влизаш в чужд скайп, и при това не виждам смисъл. Ако пък случайно налучкаш и успееш да влезеш, не можеш да видиш какво е писал с другите :D

RoyTheReaper
05-04-2008, 10:34
BLaCKBLooD, яко е.Имам само 2 въпроса:
Как се прави Backup?
Какво е изпълним файл?

Под изпълним файл имам предвид: ne6to.exe, xxxx.exe, xxxx.com и т.н
За Backup просто е нужно да си запазиш оригиналната си папка някъде после пак си я копираш обратно.


Ама ако напишеш и един брутфорс за паролата, цена няма да имаш. :-D

Ако знаех как да съм го направил. Има начин и за това просто трябва много да се търси и да знаеш език за програмиране. :)

Знаеш ли в кой точно файл се съхранява паролата?

BLaCKBLooD
05-04-2008, 11:06
Паролата се съхранява тук като MD5 Hash:

http://www.postimage.org/aV1lbypr.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV1lbypr)

Пътя за config.xml файла е:
C:\Documents and Settings\~WindowsAccount~\Application Data\Skype\~AccountName~\config.xml

Като гледам колко е дълъг тоя hash сигурно ще брадясам докато ми се разкодира паролата... :)

RoyTheReaper
05-04-2008, 11:08
Днеска ще видя какво мога да направя. :lol:

tqnko1
05-04-2008, 11:26
BLaCKBLooD като направиш всичко, разбии ми паролата от 5 БУКВИ :)

BLaCKBLooD
05-04-2008, 11:31
http://support.skype.com/index.php?_a=knowledgebase&_j=questiondetails&_i=145&nav2=Privacy

Трудна работа, просто трябва да разберете, че шанса да разкодирате Skype парола клони към 0. Като гледам само какви начини за криптиране използват......


BLaCKBLooD като направиш всичко, разбии ми паролата от 5 БУКВИ :)

И с 3 букви да е, пак същата работа....

RoyTheReaper
05-04-2008, 13:28
1.1x10^77 :shock:

Очевидно с обикновен брутфорс няма да стане за по-малко от няколко хиляди години... :lol:

Хитри копелета... не като ICQ дето май си съхраняват паролите в plain text. :lol:

BLaCKBLooD
05-04-2008, 13:43
Е от една страна добре са се погрижили за сигурността на клиентите си, но от друга доста са усложнили живота на кракерите.... :)

RoyTheReaper
05-04-2008, 14:01
Така или иначе досега не съм чувал за хакнат скайп... докато за хакнато ICQ доста пъти. :-D

ResidentEvil
05-04-2008, 14:28
Така или иначе досега не съм чувал за хакнат скайп... докато за хакнато ICQ доста пъти. :-D

Сложи си 5 цифрена парола на скайпа си и ми го кажи...
Има начин, и може да се хаква парола за скайп, на 5 цифрена парола на мен ми отнема 14-16 мин. (трябваха ми 2 седмици да го разбера). Гадното е че все по-малко хора ползват 5 цифрени пароли!

ResidentEvil
05-04-2008, 14:47
Така или иначе досега не съм чувал за хакнат скайп... докато за хакнато ICQ доста пъти. :-D

Сложи си 5 цифрена парола на скайпа си и ми го кажи...
Има начин, и може да се хаква парола за скайп, на 5 цифрена парола на мен ми отнема 14-16 мин. (трябваха ми 2 седмици да го разбера). Гадното е че все по-малко хора ползват 5 цифрени пароли!

Аз използвам 10 буквена + цифри парола :D

Е на мен тва ми е проблема! :D
На всякъде почнаха да използват по-сложни пароли. Във Вибох преди 1г. сложиха защита на акаунтите, във Вибох7 преди 2 месеца.
И аз работя по въпроса със сложните пароли за скайп, и вече имам изградена теория! :)

MajeStic
05-04-2008, 15:02
Ако имаше такъв начин и го знаеха повечето хора... какъв щеше да е смисъла да използваме скайп. Няма да ти е приятно някой да ти влезе в скайпа и да ти гледа какво си пишеш, нали? Ако се съмняваш в някой си поговори с него, а ако искаш да направиш гадно... който мисли зло... :P

kuklichka_bg
05-04-2008, 15:03
i da vlezsh nqma da moi6 da mu 4ete6 hronologiqta
:}
xaxa

:-P

ResidentEvil
05-04-2008, 15:09
Ако имаше такъв начин и го знаеха повечето хора... какъв щеше да е смисъла да използваме скайп. Няма да ти е приятно някой да ти влезе в скайпа и да ти гледа какво си пишеш, нали? Ако се съмняваш в някой си поговори с него, а ако искаш да направиш гадно... който мисли зло... :P

1. Има начини, споко!
2. Няма да можеш да четеш това което е писано защото хронологията си остава на другия компютър!
3. Тъпо е да се месиш в на хората работите, точно с това крадене на пароли скарах две много-добри приятелки от моя клас и сега ми е гадно!

mullated
05-04-2008, 17:01
Ловеч ще можеж ли да докажеш това с 5цифрената парола :-o Щото на мен много много не ми се вярва.Ако искаш да направя акаунт с 5 цифрена парола и да видим ?