PDA

View Full Version : Въпроси за mIRC



valentinka_1990
05-04-2008, 15:16
Знам,че е вече остаряло,но все пак имам много приятели,които имат регистрация в Мирката.Изтеглих я,но сега?
Излизат ми някакви канали????
предполагам,че трябва да питам приятелите ми в кой канал са,така ли?
Моля ви помогнете ми,нямам си на идея какво трябва да правя,за пръв път го използвам :(
И моля не ми се смейте,защото наистина не знам какво да правя. :oops:


Нарушение на т. 7 от правилата! (от Ruthless)

QPONECA
05-04-2008, 15:22
Избираш си в кой канал да влезеш пишеш го и готово.

rammstein
05-04-2008, 15:53
някои ще ми обясни ли какво е това?

chipi_kaoo
05-04-2008, 15:55
някои ще ми обясни ли какво е това?За да използвате IRC ще имате нужда от малка програма като mIRC, която е shareware IRC клиент за Windows, написана от Khaled Mardam-Bey.
mIRC е приятелски IRC клиент, който е добре екипиран с възможности и инструменти.
Можете да си свалите mIRC безплатно от страницата на клиента.IRC е съкращение от Internet Relay Chat. Това е услуга в Интернет, която предлага възможността за общуване в реално време с хора от цял свят. За услугата е характерно, че от самото начало е създадена за комуникация на много хора едновременно помежду си (т.нар. много-към-много, от англ. many-to-many), за разлика от други подобни услуги като ICQ, MSN Messenger или най-обикновен телефон, които се използват главно за общуване между двама човека (един-към-един, от англ. one-to-one). Естествено IRC също предлага възможност за обмен на съобщения само между двама човека, но това не е силата му. И тук, както при споменатите услуги, това, което напишете или кажете, се изпраща веднага на човека срещу Вас (естесвено почти винаги има известно кратко закъснение, вж. по-долу).
IRC е създаден във Финландия от Ярко Ойкаринен (Jarkko Oikarinen, ник WiZ) през 1988 г. В същността си представлява мрежа (network) от един или повече сървъра (servers), които са свързани един с друг (естествено една мрежа може да се състои и само от един единичен сървър, който не е свързан с други такива). Всяка IRC мрежа е отделен "свят", т.е. когато се свържете с някоя IRC мрежа, виждате само това, което става в нея и можете да говорите само с други хора от същата мрежа. В две различни мрежи може да има канали с еднакви имена и хора с еднакви никове, които нямат нищо общо по между си, не се виждат взаимно и не могат да разговарят един с друг. Това отново е основна разлика от други услуги за онлайн комуникация като гореспоменатите ICQ, Skype или пък Yahoo Messenger, при които абсолютно всички потребители се регистрират на едно и също централно място и няма различни мрежи.
Първата създадена в света мрежа за IRC е EFnet, която и до ден днешен е една от най-големите, често пъти с повече от 100 хиляди потребители на линия. Челната шестица допълват Undernet, IRCnet, DALnet, QuakeNet и NewNet.
Почти всяка мрежа за IRC е създала свой собствен канал за помощ, обикновено носещ името #irchelp.
В България най-голямата IRC мрежа е UniBG.

tqnko1
05-04-2008, 16:02
pi6e6 /j (kanala)
ili /join (#kanala)
ili pi6e6 /j irchelp /j help /j php i pita6 v nqkoi ot tiq kanali za pove4e info :)

valentinka_1990
05-04-2008, 16:36
Благодаря ви много :-)