PDA

View Full Version : Имам нужда да споделя



MaDdNeSs_GirL
05-04-2008, 18:36
Искам просто да споделя как се чувствам и ако има някой, изпадал в подобно положение да ми сподели какво е направил и как са се стекли обстоятелствата.

Накратко, историята (т.е. връзката) започва преди 2 години и половина със Гошко(например).
След година и два месеца обаче приключи по взаимно съгласие. Отначало бяхме в прекрасни отношения, но само седмица по-късно Гошко се събра с момиче, което се "навърташе" около него в последните мигове от връзката ни. Дотук добре, но скоро след това подочух от една съученичка на същото момиче, че имало склонност към редовна употреба на амфети и по-сериозни наркотични вещества и аз споделих с един много близък за мен човек. Той пък се оказа толкова близък, че веднага разказа на бишия ми приятел и от цялата ситуация се получи едно "клюкарство". Гошко ме обвини , че съм пуснала слух (при положение, че не съм казвала на никой друг, така и не се разбра вярно ли е,не е ли) и оттогава спря да ми говори. Но същевременно и не спря напълно. Често се вклюваше в скайп за по някоя ругатня и укор по мой адрес, за някоя подигравка дори. И много често ме е злепоставял пред близки и приятели. И всеки път е все по-зле и по-зле. Сега не сме си обелили дори обидна думичка половин година,а той вече е година с това момиче. Често ме навяват мисли като "Как ли върви животът му?" , "Дали от време на време се сеща с добро за мен? " "Дали след време бихме заровили томахавките"?

Все пак сме прекарали доста време заедно и се познаваме до болка. Аз съм човек, който много лесно прощава, постоянно си повтарям, че не бих му проговорила, но като се познавам, съм сигурна, че ако някой ден поиска да сме приятели-бих го приела. Нямам нито надежди, нито желание за нещо повече, но често ми се случва да се сещам за отминалото време и да ме боли, че нещата приключиха по този начин. А си обещахме ,че ще се подкрепяме винаги, когато имаме нужда един от друг.

Според вас защо се обърна толкова лесно срещу човек, който познава изключително добре и човек, с който е бил в ежедневието си за дълъг период от време. Мислите ли,че това е било просто повод или наистина толкова навътре го е приел? И още един въпрос. Смятате ли, че някога бихме били отново приятели?

П.с. Благодаря предварително на всеки един от вас, който е решил да прочете дори набързо това, което съм написала, а двойно повече на онези от вас, който са решили да ми отговорят.

MiMcHeToOo
05-04-2008, 18:52
Щото импулса е глупаво нещо! Той явно има некви импулнисвни чувства към другата девойка..

MaDdNeSs_GirL
05-04-2008, 18:55
Щото импулса е глупаво нещо! Той явно има некви импулнисвни чувства към другата девойка..
Да, зная, че чувствата , които е имал към нея са били нещо, връхлетяло го в момент, в който е прекратил една дълбока връзка, но това не пречи все още да е с нея. 8) По принцип нямам нищо против, както споменах , не искам да имам нищо общо като в миналото с него, просто го считам за близък , въпреки всички глупости. За бога, ние сме били по 10 часа заедно на ден, а понякога и по 24. Той ми е и първият(което не е от толкова голямо значение, просто го споменавам, за да изтъкна, че съм държала на него).

blueberry_14
05-04-2008, 19:47
Според мен ако разбере какво наистина се е случило преди и какви всъщност са били тези "слухове" е много възможно да станете отново приятели.Може би ако има някакъв начин да поговорите(нз какъв ще е този начин) и да му кажеш какво мислиш и че искаш да сте отново приятели, също ще ти прости.Неискам да те разочаровам обаче се съмнявам това да стане наистина скоро ... и все пак не губи надежда - в животът всичко е възможно :-)

MaDdNeSs_GirL
05-04-2008, 20:01
Toй много добре знае какво се е случило, просто като че ли иска да вярва, че съм способна. Опитвала съм се да се държа мило, но всеки опит е бил завършвал със скандал. Най-объркващото е, че ако не му пукаше, нямаше да се заяжда. Безразличието е най-тежкото наказание, а той показва злоба.

blueberry_14
05-04-2008, 22:05
ето в тази ситуация наистина незнам какво да ти напиша-много кофти се е получило....просто дано скоро нещата да се оправят

MaDdNeSs_GirL
05-05-2008, 07:22
Лошото в случая е ,че живеем в малък град, виждаме се често, а още по-неудобното е,че сме в едно училище , дори врата до врата и всеки път, когато се разминаваме се чудя този човек дали проклина времето, прекарано с мен и дали го смята за пълна загуба разбираш ли? Не ми пречи връзката му, дори напротив, радвам се ,че е успял да намери отново човек, с който да се задържи, аз от тогава съм по-студена, отколкото човек може да си помисли, не съм влюбчива и бързо разлюбвам някого. Това е просто...

Lekov
05-05-2008, 07:53
този така наречен гошко да не е некой комплексар да ти кажа честно ако некой говори така за мойта приателка и аз нали незнам че е истина и аз бих се ядосал ама чак дотам да се карам с некой не

MaDdNeSs_GirL
05-05-2008, 08:31
този така наречен гошко да не е некой комплексар да ти кажа честно ако некой говори така за мойта приателка и аз нали незнам че е истина и аз бих се ядосал ама чак дотам да се карам с некой не

Проблемът тук е, че никой не е говорил за приятелката му,а съм го споделила с човек, на когото съм имала доверие , но ме е предал. Както се казва изпатила съм, за да не повторя грешката, но истината е , че ако съм искала да постигна нещо с тази "новина" по-скоро бих отишла при самия Гошко и бих му разказала какво съм чула. В края на краищата цяла година сме минавали през всякакви препятствия и в следващия момент, нещо толкова незначимо и глупаво ни скарва за цял живот. 8)

MartyParty
05-05-2008, 09:16
Границата между любовта и омразата е много тънка.Случвало ми се е да изпитвам много силни чувства към някого,но в последствие да разбера нещо лошо за него(в моя случай беше погрешно) и да ме засегне толкова,че да не искам да го виждам повече.
Можеби той е приел прекалено навътре нещата,но се постави на негово място.Тоест...разбирам,че си била загрижена за него(аз също щях да бъда),все пак 2 години не са 2 дни,но живота си е негов и той си решава какво да прави с него.Според мен цялата караница ще отмине с времето,дори и сега да не ти се вижда така.Ще стане по-бързо ако поговорите като разумни хора,а не като малки деца,но все пак ще се оправите.Явно още му пука за теб.Напомни му за обещанието ("А си обещахме ,че ще се подкрепяме винаги, когато имаме нужда един от друг.").Нищо не губиш,ако се опиташ още ваднъж да се сдобрите.подчертавам само още веднъж.В край на сметка не можеш да го накараш на сила-поне си се опитала.
И все пак мисля,че си се загледала прекалено много в него.Разбирасе 2 години не са шега работа,но трябва да продължиш напред.Той си е намерил друга-последвай примера му.

NeLLy_BaBy
05-05-2008, 09:38
определено много кофти ситуация се е получило. Значи него най-вероятно го е заболяло заради това,че си е помислил че си пуснала клюка. Оттам идва и обяснението за неговите обиди, ругатни и както си сама каза.
Факта че в момента според мен не си говорите, не знам дали със сигурност бихте могли да се сдобрите. Не познавам момчето-ако е горделив може би това е причината.ПОнякога човек може да иска да зарови томахавката както се казва но проклетата гордост пречи. Но това не трябва да те спира. Щом сте били толкова близки, а както и ти каза до болка се познавате би трябвало това чувство да надделее над гордостта. Опитай още веднъж да се сдобрите пък може и да стане. Освен че вие се срещате толкова често при положение че живеете ив малък град трябва да е в плюс до известна степен, за да можеш да разговаряш с него.
Него го е забболяло най-верочтно именно от мисълта, че ти , която си му била близка си пуснала така наречената клюка. Ти трбва да му покажеш , че не е така,че това просто е била една интрига. КАжи му че е тъпо просто да не се подминавате като непознати все едно нищо не е станало, че му желаеш щастие просто да си останете приятели.
А ако и това не помогне и той продължи да се държи по същия начин просто ти трябва да продължиш напред , да приемеш че отношенията ви си остават същите и да се примириш. Така е било писано.
Желая ти успех нещата да се върнат на мястото си! :)