PDA

View Full Version : Къде се запаметяват настройките на програмите?



zero
05-05-2008, 09:20
Значи искам да попитам къде се запаметяват настройките на дадена програма, че една тука ми прави неописуеми нерви :booooomb:
Премахнал съм я изцяло от компютъра си, от контрол панела, абе всичко съм изтрил ...
И инсталирам я наново и старите настройки стоят :@
Явно има някъде има място където да се пазят настройките на програмата :)
Някой знае ли къде се намира защото съм ги объркал няма никъде упътване как да ги върна по дефаулт :|
Благодаря предварително знам, че сте супер 8)


Нарушение на т. 7 от правилата! (от Ruthless)

mullated
05-05-2008, 09:23
Ами по принцип има 2-3 места където се пазят настройките:
C:\Program Files\програма\
C:\DocumentsAndSettings\... (пътя дали се се пишеше така :-o )

Най-лесно напиши в търсачката името на програмата и ще ти излезат пътищата и 8)

tqnko1
05-05-2008, 09:24
при remove и инсталация отначало, която и програма да е би трябвало да настройките и да са си по "дефаут" :-o

tqnko1
05-05-2008, 09:29
BallFace ако я е истрил от CP нетрябва ли да я няма на тия деректрои.. поне при мен маха всичко^^

Blink182 the real
05-05-2008, 09:31
Значи искам да попитам къде се запаметяват настройките на дадена програма, че една тука ми прави неуписуеми нерви :booooomb:
Премахнал съм я изцяло от компютъра си, от контрол панела, абе сичко съм изтрил ...
И инсталирам я наново и старите настройки стоят :@
Явно има някаде има място където да се пазят настройките на програмата :)
Някой знае ли къде се намира зашото съм ги обаркал няма никаде опътване как да ги върна по дефаулт :|
Благодаря предварително знам, че сте супер 8)
Зависи за каква програма питаш.Например при Voip програмите настройките се запазват във сървара на самата програма.Инсталираш я и тя изпраща IP адреса ти.Тогава колкото и да я триеш при повторна инсталация просто се проверява за твоя IP адрес,ако е намерен получаваш настройките които заслужаваш автоматично.Ако трябва да бъда честен с повечето програми е така.
Незнам ако искаш се опитай да инсталираш със изключен интернет :?

Ruthless
05-05-2008, 10:26
Тук опира до едно почти напълно премахване на приложенията.

Как става премахването?

1. Деинсталираш от Start -> Settings -> Control Panel -> Add or Remove Programs

2. Влизаш в:
C:\Program Files
C:\Documents and Settings\All users\Application data
C:\Documents and Settings\Твоя Username\Application data
C:\Documents and Settings\Твоя Username\Local Settings\Application Data

И преглеждаш за папки на програмата, която искаш да премахнеш от твоя компютър.

Преди това се увери, че имаш отметка на Show hidden files and folders (Start->Settings->Control Panel->Folder options-> "View"
увери се , че можеш да виждаш скрити файлове и папки като сложиш отметка(точка) на Show hidden files and folders) .

След това ги почисти и от Recycle Bin (кошчето).

3. Отвори Start > Programs > Accessories > System Tools > Disk Clean-up . Сложи отметка на всички предложени неща и потвърди с ОК. Когато изчистването приключи , програмата ще се затвори сама.

Това е. Има и програми специализирани за правилно и пълно почистване на програми, като:
Your Uninstaller! (http://www.it-light.net/software/1750)

zero
05-05-2008, 11:48
@Ruthless
Мерси много !!!
Благодарение на посочената от теб програмка, нямам ядове вече :)
МЕРСИ МН :-)