PDA

View Full Version : Насичане при филми



Nm3
05-05-2008, 15:00
Znachi preinstalirah si windowsa (zatova ne pisha na kirilica za koeto se izvinqvam) i si puskam nali film i mi nasicha! Prez cqloto vreme nasicha. Drupnah K-lite kodeci instalirah sichko kakto trqbva i pak ne stava. Moje bi trqbvat kodeci za video kartata li neznam. Pomognete PLS :( :(

PP: Otnovo, sry za kirilicata

8)


Нарушение на т. 7 от правилата! (от Ruthless)

Ruthless
05-05-2008, 15:03
Инсталирал ли си драйвърите за видео картата ти?

Diam0nD
05-05-2008, 15:22
а бе май не е от това ... в смисъл и мен ми сечеше ... инсталирах си друга версия на БСплайър и се оправиха нещата ... не знам защо става ,но поне при мен така се оправиха ...

chipi_kaoo
05-05-2008, 15:24
А зависи и с ква машина си :oops:

ziky
05-08-2008, 00:13
А зависи и с ква машина си :oops:

Аз на P2 266 Mhz 64 EDU Ram и 2MB видео карта Ати подкарах филм даже беше Гарфилд 2002 си спомням начи не е толко от значение.. :D
Пробвай да смениш драйверите на видео картата отделно си изтелги една програма Gomplayer тя е с вградени кодеци , ако машината е по слаба гаси скайпа от тва мн лагва на мен ми се е случвало на делчето дет е до мене . И още нещо - чест проблем е самия уиндолс...виж загледай в таск мениджъра дали имаш процес който да държи процесора даработи на 100%.Ако процеса е Explorer.exe дай лог оф на уиндолса и пробвай пак!Успех ! :)

Slawi92
05-08-2008, 15:44
А зависи и с ква машина си :oops:

Аз на P2 266 Mhz 64 EDU Ram и 2MB видео карта Ати подкарах филм даже беше Гарфилд 2002 си спомням начи не е толко от значение.. :D
Пробвай да смениш драйверите на видео картата отделно си изтелги една програма Gomplayer тя е с вградени кодеци , ако машината е по слаба гаси скайпа от тва мн лагва на мен ми се е случвало на делчето дет е до мене . И още нещо - чест проблем е самия уиндолс...виж загледай в таск мениджъра дали имаш процес който да държи процесора даработи на 100%.Ако процеса е Explorer.exe дай лог оф на уиндолса и пробвай пак!Успех ! :)Gomplayer свали си я тва е страшна програмка много добра

chipi_kaoo
05-08-2008, 15:53
А зависи и с ква машина си :oops:

Аз на P2 266 Mhz 64 EDU Ram и 2MB видео карта Ати подкарах филм даже беше Гарфилд 2002 си спомням начи не е толко от значение.. :D
Пробвай да смениш драйверите на видео картата отделно си изтелги една програма Gomplayer тя е с вградени кодеци , ако машината е по слаба гаси скайпа от тва мн лагва на мен ми се е случвало на делчето дет е до мене . И още нещо - чест проблем е самия уиндолс...виж загледай в таск мениджъра дали имаш процес който да държи процесора даработи на 100%.Ако процеса е Explorer.exe дай лог оф на уиндолса и пробвай пак!Успех ! :)и аз в спалнята имам стара машинка специално за филми...малко по силна от твоята, ма пак малко насича.....значи нетрябва като гледаш филми да товариш ПСто със скайп и такива глупости...затваряш всичко квот си отворила.. Другото...филмите ако са ти на диск, си ги копирай на ПСто така ще намали засичането. И още свали си стара версия на Crystal plaer за старие машини е хубава и аз съм доволен. Еми....и ако си намериш свестни кодеци които да не товарят много машината. Повярвай ми пак ще засича, и ще се разминава звука от картината, но това ще е почти незабележимо.

пп. С каква ОС си? Сложи си Уин 98 или Милениум....защото иначе неминуемо няма да исгледаш и 1 филм като хората.

chipi_kaoo
05-08-2008, 15:56
Инсталирал ли си драйвърите за видео картата ти?На повечето стари машини си ги има в ОСто. Така че шенса да е от това е минимален. Недей да сваляш драйвари да не обаркаш нещо! :oops:

HateCops
05-09-2008, 09:12
Хора ползвайте Crystal player 1.97 мога и код да ви дам да си регнете ако случайно ви засече филм с него значи филма е повреден

chipi_kaoo
05-09-2008, 10:01
Хора ползвайте Crystal player 1.97 мога и код да ви дам да си регнете ако случайно ви засече филм с него значи филма е повреденНапълно си прав :)

MajeStic
05-11-2008, 21:27
Трябва ти драйвър за видео картата. Ако имаш диск си инсталирай оттам( изобщо, ако знаеш за какво ти говоря ), ако ли не:
На десктопа десен бутон > Properties > Settings > виждаш дали си с ATi, NVIDIA или вградена някаква Intel-ска( виждаш модела и записваш драйвъра от долните линкове, които съм дал )...

ATi Driver (http://ati.amd.com/support/driver.html)

NVIDIA Driver (http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us)

Intel Driver (http://downloadcenter.intel.com/)

С това мога да помогна аз.

2. Кодеци щом имаш не би трябвало да има проблем.

3. Ако машината ти е по-слаба и се опитваш да гледаш HDTV филми ( като този http://zamunda.net/details.php?id=127550 ) е напълно възможно да ти насича.

gPa3HuTeJl
05-12-2008, 08:34
Яка машинка :lol:

whatever5312
05-15-2008, 10:41
-------------------------

inSane_baby
05-15-2008, 10:51
Само не разбрах как решихте, че компютъра му е "стара машина"


"На повечето стари машини си ги има в ОСто. "

???

По тематa: Gom player му е майката..

shweppsy
06-23-2008, 16:53
Хора ползвайте Crystal player 1.97 мога и код да ви дам да си регнете ако случайно ви засече филм с него значи филма е повреден

съгласен .. на по слабите "машини" печки това е плеъра.. грозен .. но ефективен