PDA

View Full Version : American College of Sofia



TheMaggie
05-05-2008, 19:37
Е,има ли някой от форума от там...? 8-) Мен ме приеха и догодина съм вътре и ми е интересно да се запозная с някого. Хуху :P :D

CataclysmicAbyss
05-05-2008, 20:13
За Правец ли говориш?! Хъх не съм мн запозната 8-)

BiZk!T
05-05-2008, 20:16
Сори,че ще ти разбия мечтите,но колежа е нещо ужасно :D И аз миналата година кандидатствах,но слава богу не ме приеха...Първо плащаш някакви безумни пари-верно,че ще научиш английски на високо ниво,но това можеш да го постигнеш и в някое не толкова елитно даскало с малко желание.Колежа наистина има мн яка база-направо училището мечта...хубави градинки,ала-бала,но ще ви спукат от учене.Имам много приятели ватре,всички се оплакват.Така че си помисли дали ще се записваш там и по-добр се яви и на държавния изпит

TheMaggie
05-05-2008, 20:39
Еми да ме скъсат от учене,по-добре после да вляза в елитно даскало,от колкото да вляза в немската и да ходя на уроци по немски. :shock:

BiZk!T
05-05-2008, 20:54
Влез в английската 8) Пак ще учиш английски и няма да те стягат толкова...Верно си е,че ако чукнеш 1 тухла,цялото училище ще рухне,но има много свестни хора.И при някои учители можеш да минш на тънко,докато в колежа,ще си имаш по 3-4-5 часа работа вкъщи

MiSs_DioR_CheRiE
05-05-2008, 22:52
Еми да ме скъсат от учене,по-добре после да вляза в елитно даскало,от колкото да вляза в немската и да ходя на уроци по немски. :shock:Izvinqvai , no chestno kazano vlizaneto v nemskata e daje po-trudno ot tova za Acs ... za nemskata se borqt kum 3000 deca a za amerikansiq 600 ... are molq ti se ... tva , che amerikanskiq e skupo daskalo ne znachi , che kato vleznesh vutre she pochnesh da uchish ...

Seducti0n
05-05-2008, 23:09
Като не учиш ти се намалява успеха и в един момент просто излиташ. :)

Loshotia
05-06-2008, 07:41
Еми да ме скъсат от учене,по-добре после да вляза в елитно даскало,от колкото да вляза в немската и да ходя на уроци по немски. :shock:Izvinqvai , no chestno kazano vlizaneto v nemskata e daje po-trudno ot tova za Acs ... za nemskata se borqt kum 3000 deca a za amerikansiq 600 ... are molq ti se ... tva , che amerikanskiq e skupo daskalo ne znachi , che kato vleznesh vutre she pochnesh da uchish ...


Нее, не е така, какви 3000. 5 000 000 искат в Немската да учи. Братовчедка ми като беше на 5 годинки писа на Дядо Коледа писмо, че иска в Немската да учи...

А сега по темата: Американския е супер място, но ще те късат от учене. Единственото, което не ми харесва е, че си подготвят хората директно за чужбина...едва ли не не ти остава избор. И липсата на избор е в това, че си подготвен за САТ и Тоефел примерно, но не и за нашите изпити.

ObScuReNikoQ
05-06-2008, 09:39
Сори,че ще ти разбия мечтите,но колежа е нещо ужасно :D И аз миналата година кандидатствах,но слава богу не ме приеха...Първо плащаш някакви безумни пари-верно,че ще научиш английски на високо ниво,но това можеш да го постигнеш и в някое не толкова елитно даскало с малко желание.Колежа наистина има мн яка база-направо училището мечта...хубави градинки,ала-бала,но ще ви спукат от учене.Имам много приятели ватре,всички се оплакват.Така че си помисли дали ще се записваш там и по-добр се яви и на държавния изпит

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: ахахахаа... :razz: колко си жалък... :razz: :razz: такива като теб най-ги обичам.. :razz:

ето какво: аз уча там и мога да ви кажа, че не е изобщо толкова страшно, колкото го описвате. че се учи - учи се. че те подготвят за САТ и Тойфел префимно - вярно е, но
1. влизането в немаската по-трудно от това в американския :razz: без коментар....
2. няма начин да не учиш, мога да ти кажа хиляди хора, чиито родители имат милиони, обаче ги изритаха заради нисък успех и куп пробейшъни...цаката е да направиш усилие и да си имаш това желание и хъс да постигнеш нещо в живота.
3. относно поста на Бизкит, хаха...нали знаете приказката за лисицата и гроздето - същата история и тук...
като не искаш да влизаш там, що си кандидатсвал.. :razz: :lol: на бас, че и на уроци си ходил, но то повечето като теб като видят, че не стават и почват "то тва е адски тъпо даскало, ала бала..."
тъпо даскало, ама е най-елитното в България, и мога да ти кажа, дори в цяла Европа!

и тъй като този, който е пуснал темата не е запознат, че вече има сигурно 3-4 такива теми, аз ще цитирам най-добрите отговори:


Позволете да дам експертното си мнение, имайки предвид, че съм завършила Американския колеж в София. Дали ще ти хареса да учиш там или не, зависи от това какви са ти приоритетите. Къде искаш да продължиш обучението си? Ако искаш в чужбина - колежа е идеален. Ако предпочиташ в България - има училища, които може би биха ти дали по-добра подготовка.

Но аз смятам, че годините ми в Колежа си струваха. Определено съм учила страшно много - но за това пък има хора, които са си давали далеч по-малко зор - въпрос на личен избор! Но оценявам колко много съм научила и колко полезно ми е било времето в Колежа. Освен това имаш възможност да развиваш допълнителните си интереси - има много извънкласни занимания и допълнителни предмети, които ти дават възможност да излезеш от колежа един завършен, зрял човек с различни умения.

Дисциплината на мен ми харесва, даже смятам, че може и малко по-строга да е - последните години нещо се отпуснаха. Да, в кампуса не се пуши. Да, от час не се бяга, на контролни не се преписва, домашните си ги пишеш ти. Но това е училище - семейството ти плаща тая такса, за да научиш нещо, не за да си лафиш по време на час в близкото кафе, захапал/а цигарката. Уважавам правилата на Колежа и смятам, че са важни, освен това са съвсем разумни и умерени.

Езика се учи перфектно. Ако имаш желание да учиш и по другите предмети ще излезеш с отлична подготовка. Естествено не всички учители са добри, но аз за петте си години там съм попадала само на 2-3, от които не съм била доволна (а почти всяка година си при нови учители и в нов клас)

Бая ми е омръзнало да чувам слухове за хората в колежа - хора има всякакви! Както във всяко друго училище, ще намериш група от хора, която да споделя твоите интереси. В моя випуск имаше чудесни, интелигентни и забавни момичета и момчета (а естествено имаше и такива, с които много не се разбирахме). Поне в началото, когато влязох имаше прекрасен team spirit, който и да днес ми се струва едно от качествата на колежа. Някой в предните постове спомена, че го дразни факта, че учениците в колежа говорят на английски. Ако влезеш там определено веднага ще започнеш да използваш един специфичен българо-английски. Неизбежно е :-)

Много от учителите в Колежа са чужденци. Има и ученици от други страни. Следователно учебния процес е интересен. Правят се много презентации, пишат се много доклади, работи се по доста проекти. Обучението не е еднообразно. Ползват се различни начини на предаване на материяла. Има чудесна база, което прави престоя в Колежа приятен.

Май звучи все едно правя реклама :-D Но просто съм минала по тоя път и смятам, че съм имала невероятен късмет. Не казвам, че не ми е идвало нанагорно. Недоспивала съм си, ходила съм болна на училище... (нещо се бях амбицирала последните години :-D ). Имало е моменти, в които не щях да го гледам това училище. Има си и недостатъци...но сега, като слагам всичко на кантара, установявам, че колежа ми даде ужасно много. Сега съм в Милано и мога да кажа, че ми се ще да си се върна в ACS. :-)



u4a 2ra godina tam ( 9klas sam ). zle li, drug pat zle. u4ili6teto e edno ot nai dobrite v darjavata ....+ tfa ima smo o6te 2 u4ili6ta ( v cqla balgariq ) odobreni ot mejdunarodnata IBO programa - koeto zna4i 4e ako re6i6 da u4i6 po taq programa ti priznavat diplomata po4ti navsqkade v evropa ...... ne davali obrazovanie ...... togava 6to tolkova se redqt da xodat tam i ima specialni y4iteli, koito podgotvqt samo za tam...


Така.. тъй като уча в колежа и ми остава малко до момента на завършването ще се постарая да дам информация, която би ми се искало да имах преди да се запиша в това училище.
В крайна сметка дали в колежа ще ви хареса или не зависи изцяло от вас и доколко ще се впишете.
Първо да опровергая някои от митовете, които съществуват за акс.
Наистина има хора влезли с пари и техния брой се увеличава всяка година, има и зубъри каквито дори по филмите не сте виждали, но има и нормални при които не се стига до крайности. И все пак ако трябва да направим по-общо описание: типичният колежанин е син/дъщеря на заможни и амбициозни родители, които държат детето им да получи най-доброто образование. Оценките са от изключителна важност, затова колежанинът усвоява така ценните в живота качества нечовешко самочувствие и способността да се изкараш по-умен от останалите.
Много съществени аспекти обаче остават неизяснени за тези, които нямат наблюдения на нещата "от вътре". Дисциплината и наказанията са по-строги от останалите училища, но към тях се привиква. Леките провинения като да избягаш от часове един ден или да надзърнеш в чужд тест и т.н. ако бъдат разкрити не биха имали фатален ефект но всичко си е до индивида. Някои оцеляват в колежа благодарение на умело нарушаване на правилата, други ги изключват заради дреболии (с др думи за аматьорското нарушаване на правилата). Ще се сблъскате с абсолютната власт на бюрокрацията и ако се противопоставите на системата тя ще ви сдъвче и изпюе, просто защото така стоят нещата, нищо лично.
Начинът на обучение е много различен от бг системата. Философията на училището е че най-добрия метод е чрез практически занятия и преподаване на наученото да се затвърдяват знания. На който не му приляга, натоварването е убийствено. Нагодено е така че да оцелеят само най-организираните и ученолюбиви копеленца. Не разчитайте да разширите познанията си в различни области, нито да научите нещо с практическо приложение. Единственото, което се научава в колежа е английският. Останалото е просто с възпитателна цел, изпитание на способността ти да се справяш в трудни ситуации и да оцелееш. Ако сте привърженик на идеята, че това което не ме убива ме прави по-силен - това е мястото за вас.
Ако сте типът социална пеперудка, колежът ще ви предостави широко поле за изява. Погледайте американски тийн комедии, те добре илюстрират атмосферата. Има ги спортовете, клубовете, артистичните изяви, но ако вече сте се ориентирали към изкуство или спорт като бъдеща кариера зачеркнете това училище като вариант.
Още много мога да споделя за училището, но няма как да скрия разочарованието си. Целта ми не беше да оплювам колежа а да предпазя идеалистите които гледат на това училище като на перфектното място да се развият. Аз дойдох с много очаквания и ентусиазъм, наистина ходих на училище с желание и останах доволна от първата си година. После станах свидетел на осезаемия спад на нивото и.. вмомента е жалко подобие на онова, което е било преди години. Голяма част от учителите са неквалифицирани и преподават само защото идват от незнам си кое село в незнам си кои американски щат. А и са глупави, което също е проблем... ако някой му е интересно още да пита понеже аз си пиша пиша но нямам представа дали някой изобщо ще арзбере закфо иде реч.
Общо взето колежа вмомента е една лъскава институция, която бавно но сигурно гние отвътре и освен ако не сте дълбоко убедени че искате да прекарате живота си трепейки се и младостта си вършейки неща които не ви вълнуват ни най малко само за да изживеете американската мечта, няма смисъл да плащате. Едно от нещата на които колежът учи е да следваш стандартите. Има си изисквания, следваш ли ги ще успееш. Именно това ограничено мислене ме отблъксва в колежа. Научават те да се подчиняваш на инструкции, но не и да мислиш сам. А това е задачата на всяко училище.


искрено се надявам да се шегуваш. трета година уча в Колежа. нито го идеализирам, нито го мразя. въпреки това определено мога да кажа, че дори и най-големите олигофрени са далеч по-търпими от тези, които ще срещнеш на много други места. може да се дължи на снобария или на възпитание, а може и на двете, но хората се държат адекватно. лиглите се броят на пръсти, мое би най-вече в 8 и 9 клас.

научава се много повече от единия английски. то си е и до човек и лична нагласа. [/color]

ще цитирам и собствения си пост =)


така... от къде да започна.... може би "ааааа....."
какви са тея глупости, които приказват повечето от вас...?! омфг....било затвор и голяма снобария, децата били синове на политици и нз кви, влизало се с връзки, а на изказването, че от дорм-а се излиза само група 15 човека, нпараво паднах.... :razz:
Айде сега, всички които не са от там да престанат да заливат форума с хиляите измислени легенди.... Спрете се!!!
какво да ви кажа, аз уча там и у-щето адски ме кефи, разбира се има си своите лоши страни, но относно образоанието, то наистина е 100% на ниво, светлинни години по-голямо от от това в масата други у-ща. Мисля, че вече 2ма от клежа ви обясниха за програмата и т.н.
Хреса ми и изказването, че и най-големите простаци са далеч по-добра стока от тези, във всяко други у-ще. Лично за мен колежа е супер място и никой не ви кара да идвате тук, ако не искате. Просто не злобейте и не разправяйте глупости.
и....относно злобните коментари..нали всички знаем приказката за лисицата и гроздето...


ето и линк:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=4399&postdays=0&postorder=asc&highlight=%C0%EC%E5%F0%E8%EA%E0%ED%F1%EA%E8+%EA%EE %EB%E5%E6&start=0
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=153005&highlight=%C0%EC%E5%F0%E8%EA%E0%ED%F1%EA%E8+%EA%EE %EB%E5%E6

и последно ще си позволя да ви насоча, четейкигореспоменатите теми. я погледнете и вижте чии са негативните мнения - главно на хора, които не са запознати с програмата и у-щето, такива, които не са успели да влязат и такива, които са изхвърлени от там...
мисля, че е най-обективно не да се позовавате на слухове и митове, повечето от които са направо очевидно нереални, та чак смешни, а да се опрете на мненията на хора, които учат там или са го завършили, зашото както се вижда техните мнения са възможно най-обективни и подробни.

за край ще добавя, че колежа ще продължава да бъде най-доброто у-ще в Бг, с или без вашите негативни мнения. там ще продължават да кандидатстват едни от най-добрите ученици у нас и ще се издигат на световно равнище!

CataclysmicAbyss
05-06-2008, 10:53
magi_megi колко ти беше успеха за там? Като го гледам ми се струва АДСКИ яко о.О

superb
05-06-2008, 16:33
Поздравления за това че са те приели.Имам една позната там и тя научи английския на супер ниво и наскоро изкара ТОЙФЕЛ . Не си сгрешила в избора на училище.

vikc
05-06-2008, 17:51
Евала ти правя затова , че са те приели там. :) Имам приятел от колежа и е много доволен. Английския го знае перфектно. :)
П.П. Вярно ли е , че на теста не може да оставиш някои по-трудни въпроси и да ги решиш после? :-o

ObScuReNikoQ
05-06-2008, 18:57
напротив, точно това е цаката. :) оставяш по-трудните, решаваш по-лесните, тъй като всички носят еднакъв брой точки и после ако имаш време - решаваш, ако не нацелваш и квото сабя покаже :D
поредния мит за колежа... :x

TheMaggie
05-06-2008, 19:18
Амии да,съгласна съм с Дарк_Лейди за задачите....Всъщност тази година изпита по математика беше доста лесен,бих казала...Нямаше по-лесни или по-трудни въпроси.Имаче въпроси,които или знаеш или не знаеш.Единственото,от което не съм доволна е ,че изпита беше крайно небалансиран и също така от есето.
За мен темата за есе беше крайно тъпа : "За да повториш какво са казали другите ти трябва памет,за да се усъмнич в това,което ти казват ти трябва ум." Това е формулирано твърдение,което няма на къде да развиеш.По есетата беше масов сеч,ако мога така да се изразя.Давани са по 2,5 процента масово.Не го разбирам.Дори и най-големия идиот да си и есето ти да е супер малоумно,поне за грамотно написан текст можеш да хванеш 3-4 точки.Лично мое мнение.
Иначе,моя братовчедка е завършила колежа и е много доволна.Мисля,че и аз ще съм доволна иии се надявам да успея..Хуху.
:)

Bubbly
05-07-2008, 18:39
Не мога да дам преки впечатления от колежа, имам 2-3 познати оттам и наистина може би те подготвят отлично по английски и останалите предмети, дават ти не само теоритични, но практични знания, средата е уникална и тн, обаче убийте ме, но не мисля че влизането е тооолкова трудно. Цитирам познат на 48мо място - Тест: 46,59 %Съчинение: 5 %Краен резултат: 51,59 %, а да не говорим, че има хора и на нормална такса с много по нисък резултат. Така че единственото, което отличава хората от колежа от простолюдието са паричките на техните. 1. влизането в немаската по-трудно от това в американския без коментар.... Ето го моят коментар - според мен това е вярно :lol: Иначе не оспорвам, че е едно от най-елитните училища в България и има наистина свестни хора, които ще успеят в живота, но поне 20 процента са момамини синчета и сноби, с които не бих искала да имам нищо общо, а останалите са абсолютно нормални, комерсиални пубери. :D

LuCkY_YoU
05-07-2008, 21:06
az u4a v koleja v momenta i sum 11 klas.ne moga da kaja 4e sum o4arovana,ima kakto mn predimstva taka i mnogo nedostatuci.osnovnoto na koeto te u4i e ne tolkova znaniq,kolkoto umeniq i se nau4ava6 da se bori6 s mnogo neshto i sled tova 4uvstva6 udovoletvorenieto 4e si se spravil s neshto koeto ti se e vijdalo nevuzmojno!haresva mi tova 4e ima red i ako ne stavash prosto se maha6.no spored men u4eneto idva v pove4e,pone na men mi se vijda adksi mnogo....kolkoto do izpita,vsqka godina e razli4en,no ne bih kazala 4e e lesen.iziskva se nai ve4e logika,suobrazitelnost i burzina.kato cqlo,koleja e dobur variant ako iskash da kandidatstva6 v amerika.ezika naistina se nau4ava strahotnoi smeq da tvurdq 4e nivoto na horata koito zavur6vat e dosta po visoko!tova tvurdenie predi men 4e edinstvenoto koeto razli4ava kolejani ot prostoludieto bili parite na mama i tatko.6te kaja samo XA XA XA. ti vuob6te imash l;i predstava kolko se u4i?iskash ili ne iskash u4i6,za6toto ina4e te izhvurlqt.kato cqlo dava dobri predpostavki da se razvivash i da ne se zanimavash s gluposti,no se iska mnogo silna volq i uporitost za da izdurjish,az samata na momenti sum iskala da se otpi6a...no mislq 4e beshe dobur izbor..vupreki tova ne bix vi preporu4ala da se zapishete zashtoto naprejenieto e ogromno,a da izleze6 s dobur uspeh e adski trudno,no vseki spored intersite si..

TheMaggie
05-08-2008, 16:18
Не мога да дам преки впечатления от колежа, имам 2-3 познати оттам и наистина може би те подготвят отлично по английски и останалите предмети, дават ти не само теоритични, но практични знания, средата е уникална и тн, обаче убийте ме, но не мисля че влизането е тооолкова трудно. Цитирам познат на 48мо място - Тест: 46,59 %Съчинение: 5 %Краен резултат: 51,59 %, а да не говорим, че има хора и на нормална такса с много по нисък резултат. Така че единственото, което отличава хората от колежа от простолюдието са паричките на техните. 1. влизането в немаската по-трудно от това в американския без коментар.... Ето го моят коментар - според мен това е вярно :lol: Иначе не оспорвам, че е едно от най-елитните училища в България и има наистина свестни хора, които ще успеят в живота, но поне 20 процента са момамини синчета и сноби, с които не бих искала да имам нищо общо, а останалите са абсолютно нормални, комерсиални пубери. :D
хаха...ми влез ти в Американския като теста не бил труден,,,
и к'во ми говориш за снобария...Все едно в немската ги няа тея мелези?!
А относно т'ва за трудното влизане.....Трудно е да влезеш навскякъде...И к'во като се борят 25976544 ?! Ако си по-добър ще влезеш,ако не си - просто не ставаш...

MiSs_DioR_CheRiE
05-08-2008, 16:57
Не мога да дам преки впечатления от колежа, имам 2-3 познати оттам и наистина може би те подготвят отлично по английски и останалите предмети, дават ти не само теоритични, но практични знания, средата е уникална и тн, обаче убийте ме, но не мисля че влизането е тооолкова трудно. Цитирам познат на 48мо място - Тест: 46,59 %Съчинение: 5 %Краен резултат: 51,59 %, а да не говорим, че има хора и на нормална такса с много по нисък резултат. Така че единственото, което отличава хората от колежа от простолюдието са паричките на техните. 1. влизането в немаската по-трудно от това в американския без коментар.... Ето го моят коментар - според мен това е вярно :lol: Иначе не оспорвам, че е едно от най-елитните училища в България и има наистина свестни хора, които ще успеят в живота, но поне 20 процента са момамини синчета и сноби, с които не бих искала да имам нищо общо, а останалите са абсолютно нормални, комерсиални пубери. :D
хаха...ми влез ти в Американския като теста не бил труден,,,
и к'во ми говориш за снобария...Все едно в немската ги няа тея мелези?!
А относно т'ва за трудното влизане.....Трудно е да влезеш навскякъде...И к'во като се борят 25976544 ?! Ако си по-добър ще влезеш,ако не си - просто не ставаш... Xax nqma da sporq s tebe ... za hubavite durjavni izpita e po-truden .... No inache az kandidatstvah tam tazi godina , rezerva sum , no nqma da se zapisha , zashtoto ot nachaloto na godinata si se gotvq za durjavnite i tam si iskam ... Inache kakto beshe spomenala eseto beshe UJASNO ...

ObScuReNikoQ
05-08-2008, 17:40
:razz: :razz: :razz: :razz: ахахаа..... MiSs_DioR_CheRiE а боже.... :razz: колко си...извинявай, но....ЖАЛКА..... :lol:

"изпита за хубавите държавни бил по-труден" :lol: след като 15 мин се смях на това НЕКАДЪРНО (с цялото ми уважение) изказване :D , намерих сили да спра да се смея и да ти отговоря.

1во. не е ли изпита за всички държавни еднакъв (светни ме ако бъркам). и не учиш ли ти този материал в у-ще от 1ви до 7ми клас?! следователно: имаш 7 години за подготовка. дава се есе, за което най-често темите се зубрят и се пишат по 10 пъти за да ти вкарат иеята в главата. => цялата история не е до това колко разсъждаваш ти, а до това колко добре си слушала в час и колко си зубрил теми.

2ро. държавния изпит държат хора от цяла българия. отговири ми тогава, моля те, защо най-умните деца на България идват да кандидатстват в колежа и не смяташ ли, че колежа има достатъчно голям подбор от най-добрите ученици в цяла българия. Следователно, наистина, образование не може да получи всеки. И в цял свят е така. Кажи ми защо престижните у-ща навсякъде по света работят именно по този формат?! (трудно да го измислиш, а?)

3то. Ако беше толкова лесен изпита, защо за него се подготвят цяла година преди, толкова много ученици и има учители, които обучават специално за там?!

4то. от личен опит мога да ти кажа, тъй като съм ходила на такива уроци, че със знанията, които получих за изпита си изкарах перфектни резултати и на другия изпит, но дали със знания от някой учебен център ще изкараш изпита за АКС?? Малко вероятно. И тъй като следя внимателно изпита предните години и видях, че тази година формата бе променен, кажи ми, защо щом държавния изпит е толкова по-труден, го направиха толкова близък по формат като този на колежа? Аз ще ти отговоря, да не се мъчиш, защото не случайно това е формат в цял свят, защото изпитва максимално обективно учениците и ги карат да МИСЛЯТ.

5то. Относно темата тази година и избщо темите на колежа. Както тази година, така и всяка друга, колежа няма слаба изпитна тема. Всички теми, които се задават са неслучайно цапнати там, а поставени с умисъл Това не е тема, която можеш да назубриш, нито таква, по която може да говори всеки квартален хулиган и двойкар. това е тема, която изисква ти да покажеш и защитиш своето мнения по възможно най-добрия начин. както всички други теим, това е тема, която иска да имаш креативно и широко мислене. обща култура! а тези ниски резултати показват само колко лошо сте я подкарали всичките, защото си мислите, че това е изпит като всеки друг и изобщо това е огледало на вашите възможности. тези ниски резултати, мила, дказват само колко много има като теб - такива, които плямпат глупости без да са достатъчно информирани. такива, които изказват мнение без покритие!
ето точно този изпит ви показва реалността и вместо да плюете си вземете поука и се осъзнайте!!!

6то. като беше толкова лесен изпита, ти защо си резерва?! щом, както казваш, държавния изпит е по-труден, представям си какво ще направиш на него.... :lol:

7мо. още нещо относно темата. както вече казах, тя изисква да МИСЛИШ повечко. мога само да ти кажа, че ако до сега не си се размислила по нея, то ще трябва, защото както си спомням, ще я срещнеш и то доста обширно, още в 8ми клас, ако не се лъжа като характерен похват на Емилиян Станев, а също така и доста по-нагоре, където няма да очакват от теб да можеш да разсъждаваш по нея, но и да имаш вече изградено мнение!

е... :D успех....

MiSs_DioR_CheRiE
05-08-2008, 19:00
Taka ne znam koi e jaluk , no tova mai si ti ....

1vo . Izpita za durjavnite za mene si ostava po-truden , kazah , che nqma da sporq , nqma smisul , vseki s misleneto si . Da , samo da te svetna , che izpita naistina za povecheto , ne vsichki durjavni e ednakuv , no tova ne znachi , che imash ednakuv shans da vlezesh v Nemskata i v nqkoe kvartalno . Sushtestvuva za tazi cel bala . Iziskva se malko misul.

2ro.Da, nqkoi ot umnite kandidatstvat v ACS , no ne vsichki ! kvo iskash da mi kajesh , che edno dete , koeto izkarva prekrasni rezultati na durjavnite (i tova sa mnogo deca) e tupo li :lol: za tova , che ne e otshlo v koleja :lol: . I eto ti primer za prestijno uchilishte - Anglo-amerikanskoto v Sofiq ... Tova uchilishte sushtestvuva po cql svqt . No gore dolu povecheto vutre nishto ne znaqt . Tova mi e predelno qsno , zashtoto poznavam dosta hora ucheshti tam !

3to. Lele iznervqm se veche :lol: kude sum kazala , che izpita e lesen !?!?! Kazah , che izpita za hubavite durjavni e po-trudno ! (malko misul , a?)

4to.Znachi , izpitnite centrove i uchitelite , koieto podgotvqt za ACs sa sus razlichni celi . Te podgotvqt za razlichni izpiti! A durjavniq izpit ne se doblijava gram do tozi na koleja ... Nito ima ese , ima mnogo malko logika i nqma reading!

5to.Mnogo dobre znam temite na koleja na vseki izpit! Taka che ne mi obqsnqvai kolko mislene se iziskva ! I otkude znaesh kakvi rezultati imam az we!?

6to.Za poreden put , ne sum kazala , che izpita beshe lesen . I da rezerva sum , no vse pak sum prieta i da mojeh da se zapisha , no ne iskam . Nqmam nikakvo jelanie sled godini da si ucha v Amerika , zashtoto ako vlezna v koleja i vzema tqhnata diploma Amerika shte mi e nai-dobrata opciq , no az ne iskam.

7mo.Ne mi davai suveti , molq te ... Tebe toq kolej te e pogulnal , no vse edno . I ako mislish , che ne sum se napunala po taq tema mn greshish ...

ObScuReNikoQ
05-08-2008, 21:39
:razz: :razz: :razz: не ми докарвай инфаркт от смях, моля те...

1во. казах, че не съм наясно дали е един оувър-ол или има и някой и друг различен. това така или иначе няма значение. можем да поспорим за това дали държавния изпит е по-труден. нека видим. както ти сама каза, там има минимално количество логика. всички задачи се решават по един и въщи зазубрен метод, който,както споменах, се развива още от 1 клас в у-ще, но това не го отбеляза. изпита за колежа е доста базиран на именно такива задачи, за които се изисква да си птъркаш мозъка, за да приложиш някакъв метод. въпросът, не е дали си зазубрил нещо, или не, а дали можеш да приложиш логически съждения на практика. Не съм споменавала, че имаш еднакви шансове да влезеш в немската и друго квартално у-ще, а казах, че с подготовката за колежа можеш да изкараш един много висок бал. и това съм го виждала от новите осмокласници и от тези преди дях, та чак до нашия випук. Тези, които влязоха и въпреки това държаха изпита, имаха в голям процент от 5.70 нагоре. Следователно е близо до акъла, че в акс няма да попадне кой-ли-не, просто защото е зазубрил 5 теми на изуст, но освен, че може да мисли, може да прилага своята бързина, логика и знания. освен това, нека засегнем въпроса с времето. би ли уточнила колко време имаш за държавния тест и съчнението и колко време имаш за есето и изпита в колежа, моля те? ;)

2ро. не, не всички, но едни от най-добрите и АМБИЦИЗИОЗНИТЕ. Заключението ти по моето изказване е тъпо, а не децата с добри резултати на държавния изпит. ;) Аз също познавам хора от Англо-Американското и мога да кажа че там нещата стоят разлино. Доста различно. там няма нито такъв приемен изпит, нито толкова стриктни условия, така че изобщо нямаш база за сравнение. това, че правиш някакви слухови асоциации на англо-американско с американски колеж е твърде неизчерпателно. АКС е КОЛЕЖ, на първо място, акредитиран директно от амрикански спонсори на САЩ, покровителстващи всички американски у-ща по света. Да не говорим, че (ако си чувала, щом си толкова запозната) колежа работи чрез АйБи система, за която пуснах пост по-нагоре и която дава доста предимства и улеснения за учениците, завършили колежа.

3то. Обикновено, когато кажеш, че едно нещо е по-трудно от друго, имаш предвид, че 2рото е по-лесно от първото, нали така? по пътя на логиката (точно тази, която има трябва на кандидатите да се класират от 1 до 50, а не по-надолу), следва, че щом държавния е по-труден, то този на колежа по-лесен от него, нали така?

4то. целта и на учителите, и на центровете е една и съща!!! тя е децата да се представят добре и да преминат изпита, какъвто и да било той. Сама каза, че държавния изпит няма нито рийдинг, нито достатъчно логика. следователно изпита не е достатъчно обективен и не набляга на толкова много аспекти на знанието. следователно - по-малко работа, по-лесна при това.

5то. Дали не знам темите за колежа доста по-добре от теб?!? ха-ха... Няма да ти обяснявам колко мислене се изисква, защото ти нямаш достатъчно такова, та изобщо нещо да ти вдяна (пък и не искам). Обаче аз си служих с факти, а ти - не. Когато не коментираш даден контра-аргумент, той се присъжда в твоя полза, защото се смята, че се съгласяваш от липса на собствени аргументи. (Парламентарни дебати)

6то. това вече го оборих. утешавай се, че "все пак" си приета. средната класа винаги си намира едно "все пак", с което да се утешава. най-добрите искат повече, те искат всичко и го постигат. такива хора са нужни за развитие и такива хора се приемат в колежа.
ПОнеже отново си незапозната, дипломата на колежа се признава и от българските ВУЗ-ове, както по-горе им дълго и широко-обяснение. Тя важи с още по-голяма тежест извън България, но за по-голяма част от обществото това не се изчерпва само с Америка. Университети из цяла Европа, та дори и в Австралия, са отворени за ученици от колежа с висок САТ или Тойфел. Има и още нещо, колежаните главно се готвят за САТ, защото мога да ти кажа от личен опит, че още в 10ти клас, Тойфела за нас е детска игра. Да, точно този изпит, с който се мъчат до 12ти клас всичките "елитни" държавни у-ща. Да не говорим за липсата на кадърни учители и адекватни учебници.
Ето за това колежани се насочват към Америка, защото искат повече и повече и се развиват като лидери, а не като хора от средната класа, които се задоволяват с "и все пак..."
И последен въпрос.
Как мислиш, дори в Европа, пък дори и тук - в Б-я, как се сравняват един ученик, завършил Американския Колеж в София, знаещ перфектно знаглийски +2ри език, имащ дадена специалнос, с диплома, която е призната по целия свят, по една от най-добрите обучаващи програми, и ученик, който е завършил Немската гимназия.... :lol:

7мо. права си, съвети няма да ти давам, няма смисъл. явно нищо не вдяваш. нищо, нека почакаме. изчакай докато стигнеш 10-ти / 11ти клас... просто сега си твърде малка, нямаш дълбока представа за нищо, а си си изградила едно повърхностно мнение и още не си стигнала до там, че да разбереш какво е да нямаш възможности.
пък и да ти кажа, за темата, то не става въпрос до напъване или не. то ако ставаше само с тва....хехе...то въпроса е имш ли го, нямаш ли го. ако за да напишеш едно есе за входния изпит ти трябва напъване, то за да изкараш 4 файнълите, ще трябва бая да се узориш (ако изобщо стигнеш до там). просто един ден ще разбереш, че е имало смисъл от "напъване"... :lol:

Loshotia
05-09-2008, 11:13
D@rk_LaDy, душа, не знам колко си навътре в нещата, но от една- две години насам се въведоха тестове за прием в гимназиите. Навремето кандидатствах в колежа и ме приеха. Е, не бях сред първите 20, но това нямаше значение за мен. Никъде не говорите за таксите. Не знам какви трябва да са родителите ми, за да си го позволят това и ако си го позволят, в каква мизерия ще се наложи да живеем. Колкото до това дали се иска мислене или не- във всичко се изисква мислене. Задачите, както за колежа, така и всички задачи се делят на типове- схванеш ли принципа, натам е лесно. Темите са есетата не знам какво толкова ви впечатляват, като темите не са нищо особено- всеки интелигентен човек ще се справи без проблеми с тях.
Най- добрата ми приятелка е ученичка на колежа. Взе си САТа и Тоефела успешно и ще заминава- не вярвам, че ще се върне. Всичко, което става там е много хубаво, но ми се струва, че цената(не само таксата) е прекалено висока. Това да си късаш нервите, да отиваш на училище със сърцебиене или пък с високо кръвно е прекалено висока цена.

MiSs_DioR_CheRiE
05-09-2008, 17:56
Taka Dark Lady diskusiqta ni pochva da stava bezmislena , no az da se zashtitq 8)

1vo.Izinqvai , no i az sum hodila na uroci tochno za ACS ... I iskash da mi kajesh , che shemite na zadachite tam ne se uchat li ?! I tam si ima shema vsqka zadacha i trqbva da q nazubrish , zashtoto za malkoto vreme koeto ti e dadeno ne mojesh da sednesh i da razsujdavash logichno , a trqbva da si si nazubril cakata i da q prilojish ... Chestno kazano za mene burzinata ne e kriterii za inteligentnost i ne trqbva da bude , no tova e vuvedeno ot ministerstvoto neznaino zashto . Mislq , che na edno mnogo umno dete moje da ne mu idvat resheniqta na momenta , a da trqbva da pomisli malko .

2ro.Taka ... Ne pravq nikakvi sluhovi asociacii s dvete uchilishta ! Ti spomena za prestijnite koleji i tui kato veche v sveta prestijen kolej e tozi s hubava baza i solidna suma za plashtane ti spomenah Anglo-Amerikanskoto . I za IB programata ne mogat da se zapisvat bulgari ami samo chujdenci , taka che nqma kakvo da q spomenavash ! Tova ,che uchilishteto ima IB ne znaci , che ti q poluchavash ...

3to.Da , no vsushtnost ne e bash taka de 8-) Izvinqvai , che si promenqm mnenieto , no tezi dva izpita sa suvsem razlichni i ne mogat da budat sravnqvani ...

4to.Durjavniq izpit nablqga dosta na znanieto , koeto si nauchil v uchilishte , no mnogo podrobno zatova ne e tolkova lesen! Kakto v ACS ne moje da vlezne koito si iska , taka i v nqkoi durjavni ne moje da vlezne koito si iska , nali? :wink: I ne smqtam , che readinga e dobur zamestnik na testa po bulgarski da kajeme ... V reading-a ne vijdam nishto trudno ...

5to.Ne vijdam smisula v posta ti ....

6to.Are da ne mi kazvash kva sum a?! Ne mi puka , che ti si sedqla i si se buhtila da vleznesh v Koleja , a az ne sum . Ti si iskala , az ne iskam . Ok?! Emi hubavo , che taq diploma se priema navsqkude . Az prosto ne iskam da zaursha v amerikanska diploma . I kakto i v durjavnite , taka i v ACS ima takiva za koito vsichko e lesno , ima i takiva za koito e trudno .... :wink: I tova , che kolejanite se nasochvat kum Amerika ... Oshte edna prichina da ne ucha tam ... Az ne iskam da ucha v Amerika iskam vuv Evropa ...
Ami uchenikut zavurshil nemskata gimnaziq sigurno znae perfektno nemski , a? :o

7mo.I kvo iskash da mi kajesh , che kato ne uchish v ACS deteto posle nqma da ima vuzmojnosti li ?!

BiZk!T
05-09-2008, 18:41
Сори,че ще ти разбия мечтите,но колежа е нещо ужасно :D И аз миналата година кандидатствах,но слава богу не ме приеха...Първо плащаш някакви безумни пари-верно,че ще научиш английски на високо ниво,но това можеш да го постигнеш и в някое не толкова елитно даскало с малко желание.Колежа наистина има мн яка база-направо училището мечта...хубави градинки,ала-бала,но ще ви спукат от учене.Имам много приятели ватре,всички се оплакват.Така че си помисли дали ще се записваш там и по-добр се яви и на държавния изпит

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: ахахахаа... :razz: колко си жалък... :razz: :razz: такива като теб най-ги обичам.. :razz:

ето какво: аз уча там и мога да ви кажа, че не е изобщо толкова страшно, колкото го описвате. че се учи - учи се. че те подготвят за САТ и Тойфел префимно - вярно е, но
1. влизането в немаската по-трудно от това в американския :razz: без коментар....
2. няма начин да не учиш, мога да ти кажа хиляди хора, чиито родители имат милиони, обаче ги изритаха заради нисък успех и куп пробейшъни...цаката е да направиш усилие и да си имаш това желание и хъс да постигнеш нещо в живота.
3. относно поста на Бизкит, хаха...нали знаете приказката за лисицата и гроздето - същата история и тук...
като не искаш да влизаш там, що си кандидатсвал.. :razz: :lol: на бас, че и на уроци си ходил, но то повечето като теб като видят, че не стават и почват "то тва е адски тъпо даскало, ала бала..."
тъпо даскало, ама е най-елитното в България, и мога да ти кажа, дори в цяла Европа!

и тъй като този, който е пуснал темата не е запознат, че вече има сигурно 3-4 такива теми, аз ще цитирам най-добрите отговори:

Pone ne zay4vam replikite si ot neta.Taka govorqt vsi4ki lapeta po forumite.Vse edno,vseki si ima mnenie.Sega i az moga da napi6a 60 reda komentar,no ne mi se zanimava s takiva sme6kovzi :) Moeto mnenie e,4e koleja ne e dobro daskalo i to ne za6toto ne vleznah,a za6toto i brat mi e y4il tam,a sega imam nad 10 priqteli,koito se oplakvat postoqnno
Edit:Ne,ne sam hodila na yrozi,za6toto 4estno kazano ne mi be6e me4ta da vlezna v koleja-prtosto iskah da vidq kakvi sa mi znaniqta.Bqh ot parvite rezervi,no prosto ne iskah da y4a tam.E,vleznah tam,kadeto iskah i ne se 4uvstvam v momenta po-glupava ot tezi v koleja.Ne na vseki roditelite my mogat da vadqt pa4kite i da pla6tat bezumni pari za koleja :)
I naistina-toi e edno ot nai-elitnite y4ili6ta,ne go otri4am,no ezika moje6 da go nay4i6 i v nqkoe po-prosto daskalo,ako ima6 jelanie.
A ti mai nqma6 druga rabota osven da se zaqjda6 po forumite...Razbviram te,predi 2-3 godini i az bqh taka,no mi e minalo vermeto da se zaqjdam s takiva kato teb.

milena schneider
05-09-2008, 19:10
Еми да ме скъсат от учене,по-добре после да вляза в елитно даскало,от колкото да вляза в немската и да ходя на уроци по немски. :shock:

ami kato ne iska6 v nemskata, ima okolo 3000 deca, koito iskat da vlqzat. a otnosno amerikanskiq kolej....vlez tam. 6te nau4i6 angliiski mn dobre, no uspeh da nau4i6 nemski ili drug 4ujd ezik, za6toto trqbva da ti kaja, 4e v nemskata pove4eto u4enici ne hodqt na uroci po nemski, za6toto sa moje6ti i ne raz4itat na parite na roditelite si , za da uspeqt da si zawar6at srednoto obrazowanie.

ObScuReNikoQ
05-09-2008, 19:20
...и пак след няколко минути див смях....

1во. не, но както вече казах, практически, за държавния трябва да си усвоил много добре материала в у-ще, а за този на колежа, не само това, но и трябва да приложиш лохически знания. следователно, 1рият изпит е едно ниво по-цялостен и по-обширен.

2ро.едва ли ти можеш да кажеш, кой университет се ползва с по-високо реноме, или не. само дето, тук някои се опитват да изкарат това, че реномето на колежа е в следствие на високата такса, което е направо смешно. ще кажа, че всъщност първо реномето на колежа е в следствие на много доброто образование и подготовка, което и оправдава и предпоставя сумата, която, извинете, но в никакъв случай не бих нарекла голяма. Дори високата такса съвсем не е нещо кой знае какво. Имайки предвид, че тези пари са за срок от една година, както и матералите и условията, които предлага колежа, таксата ми се струва съвсем логична. Извинете, но 4000лв съвсем не е сума, която не е оправдана и не може да се отдели от ено семейство за една година, и нека не забравяме, че тези пари са похарчени, за доброто образование и бъдещето ви, а не за някаква прищявка.

да, и тук идва моментът, за който умрях ор смях. ГОВОРИШ ПЪЪЛНИИИ ГЛУПОСТИ БЕЗ ДА ЗНАЕШШ..... :razz: АМА ПЪЛНИ.... IB се ползва от всички, ама от ВСИЧКИ колежани, но условията за интернешанълите просто са по-различни. Сертификата, който получаваш е съгласна гореспоменатата програма и това, че спориш без да имап най-малка представа просто хвърля в тръш.... :shock:

3то. отново ще се изумя на това, как можеш да спориш без да имаш ясно изградено мнение?!

4то. както казах вече, държавния е материал 1-7ми клас, а другия изпит освен това, и нещо повече. рийдинга не изпитва толкова твоите знания по български език, а и това не му е цел, колкото умението ти да използваш езика и усета ти към него. отново става въпрос за логика. след приемането в колежа, има входен изпит по български, който няма нищо общо с едно входно ниво в държавно у-ще, а представлява тест за грамотност, който държи цялото у-ще (един и същ за всички). правопис, пунктуация, главни ималки букви, съкращения, слово-формация и т.н.
ето защо, рийдинга няма нищо общо с теста по български език. както се предполага, в Американския колеж започват да те учат на английски и се предполга, че вече си наясно с поне основното в собствения си език. те изпитват усета ти към словото. ако постигнеш добър резултат там, се предполага, че ще можеш да се псравиш с всеки един език като лексика с по-малко затруднения.

5то. жалко за теб.... точно това имах предвид и аз! ;)

6то. както казах, въпроса не е в това, дали и колко се бъхтиш. не чети през редовете, моля. защо трябва да повтарям едно и също. с горния си пост считам, че съм оборила мнението ти и защитила достатъчно добре моето.

ами, това също вече го казах. ученикът от немската ще знае перфектно немски, но този от колежа ще знае английски + един допълнителен език, което значи, че можеш да си избереш и немски, което пък е равно на английски и немски. (1+1=2) Да не оворим, че можеш да запишеш сума ти и елективи и клубове, като руски, японски, китайски и не знам още какви има.
Също така споменах и дефицита на качествени учители по държавните у-ща, за което ти нищо не каза, за това считам, че си съгласна. Ето още една причина за таксата в колежа. През убочението ми в колежа, един единствен път се е случвало да стоим без учител някой час(да имаме свободен), поради това, че той е болен, закъснял, или др. Винаги ще се намери занимание и учител, който да го поеме, така нищо един час не е изгубен, нищо не се наваксва и си уползотворяваш адекватно времето. Също така, учителите не стачкуват, поради ниските заплати и неприятни условия. Много учители са интернешанъли(от други страни), което е още един плюс за разширяване на общата култура и опознаване на нови култури (и т.н.)

7мо. считам поста за безмислен, тъй като каквото съм имала, съм го казала, а по-горното твърдение, освен, че липсва в моите постове, е и твърде неточно.


Сантра, ако беше чела по-внимателно постовете ми, щеше да видиш, че това с приемането на тестовата система за държавния изпит го казах и обясних. четенето му е майката, не просто безмисленото заяждане! ;)
Аз лично не ходя в колежа, нито със сърцебиене, нито със световъртеж. По-скоро бих казала с удоволствие през по-голямата част от времето. ;)
може би цената на успеха и големите възможности ви се струва прекалено висока. Е, не знам. Въпрос на личен избор. Както вече казах, има различни хора с различно ниво на целите! ;)

ObScuReNikoQ
05-09-2008, 19:38
Както виждаш, бизкит, часовете на коментарите ми, не си пилея времето, това, че защитавам мнението си, не е нищо лошо и не си ти тази, която ше ми каже дали си пилея времето, или не. ;)
ето и още едно доказатество, че колежа не е цербер и на хпрата има остава достатъчно време за каквото пожелаят.
репликите ми не са заучени. ха-ха. ще приема това само като комплимент, тъй като товя е същото, което бих казала и в устен вид. 1 към 1. това били реплики на хлапета. еми взимай пример от тях поне, защото, четейки някои (повечето постове) на хора тук, лексиката им е изключително бедна, да не говорим за правопис, запетаи и прочие...просто не си е работа да се хващам за това, но го отбелязвам като факт.
никой не е казал, че си глупава. щом си влязла там, където искаш, браво на теб. както казах, 4000лв - много пари... :shock: не мога да скрия учудването си, съжелявам.

няма никакво значение, дали вашите притежават банка, фирма или верига за дамско бельо, примерно. няма никакво значение колко пари имат, тъй като таксата е еднаква за всички и ако ще те изритат, ще те изритат, без да проверяват банковата сметка на вашите! ;) това с колко разполагат майка ти и баща ти, никого не го интересува!!!

MiSs_DioR_CheRiE
05-09-2008, 19:44
Dobre , pisna mi da sporq za drugite neshta , no ne mi e priqtno nqkoq si da me naricha jalka i chovek bez celi . Az celi imam i to golemi . No mislq , che ima dosta po-golqmo znachenie kakvo vis6e obrazovanie si zavurshil . Ne smqtam , che roditelite mi trqbva da davat po 5000 evro na godina za da naucha perfekten angliiski :shock: Az znam dosta dobre angliiski za vuzrasta si i ne smqtam , che mi e nujno da go razvivam chak do perfektna stepen , vmesta da se zahvana s intenzivno izuchavane na drug ezik . V ACS intenzivno izuchavane nqma da polucha , taka che nqmam polza ....

I pak mi e interesno kakvo ti e mnenieto po vuprosa mi : Edno dete , zavurshilo s otlichna diploma naprimer nemska , frenska nqma da ima sushtite vuzmojnosti kakto edno dete ot ACS li ?

Loshotia
05-09-2008, 19:52
Много жалко за теб, ако си мислиш, че си нещо повече от мен заради това, че учиш в частно училище. Добри преподаватели има навсякъде. Лично на мен за тези 4 години в гимназията съм срещнала невероятни професионалисти и страхотни хора. Същност, на матурата ще си проличи това..или може би колежа е едно от "елитните" училища, които са си платили учениците им да не полагат матури. Е, нищо чудно.
По едно стечение на обстоятелствата, моето училище тази година има юбилей- 50 години. Имах честта да проведа интервюта с известни и реализирали се хора в своя живот. Не говоря за адвокати и лекари, а хоря, от които зависи доста повече. Не са учили в твоя колеж, но са успели и са ЛИДЕРИ, нали това ти беше целта? Изключително плоско са ти доводите за нива, средни класи и така нататък. Има много подходящи примери в Българското възраждане, приличащи на твоите коментари в момента и сигурно ги знаеш- нали там на всичко ви учат. Пожелавам ти да се реализираш и да си ходиш over the ocean при твоите хора.

Loshotia
05-09-2008, 19:55
Dobre , pisna mi da sporq za drugite neshta , no ne mi e priqtno nqkoq si da me naricha jalka i chovek bez celi . Az celi imam i to golemi . No mislq , che ima dosta po-golqmo znachenie kakvo vis6e obrazovanie si zavurshil . Ne smqtam , che roditelite mi trqbva da davat po 5000 evro na godina za da naucha perfekten angliiski :shock: Az znam dosta dobre angliiski za vuzrasta si i ne smqtam , che mi e nujno da go razvivam chak do perfektna stepen , vmesta da se zahvana s intenzivno izuchavane na drug ezik . V ACS intenzivno izuchavane nqma da polucha , taka che nqmam polza ....

I pak mi e interesno kakvo ti e mnenieto po vuprosa mi : Edno dete , zavurshilo s otlichna diploma naprimer nemska , frenska nqma da ima sushtite vuzmojnosti kakto edno dete ot ACS li ?

Уча в 1АЕГ в София и също знам перфектно английски- и то безплатно...пък нека ме наричат жалка и човек без цели. Имам една версия по този случай, ако проявиш интерес може да ти я напиша на лична ;)

Edit-вам се с една единствена причина: казват, че не трябва да се съди за човек, когото не се познава. Е, аз ви попрегледах мненията и на двете- и на колежанката и на мис диор....честно казано имах друго мнение за първата :D

Zveezdichka
05-09-2008, 23:00
Добре, НАСОЧИЛА съм се към Американския Колеж, защото съм наясно с всичко, и не вярвам на слухове. Ходя на уроци, от учители, на които 90% от децата им се приемат до 50 място. Тази година има на 9, 14, 21 място.

1. Немската не ти ли осигурява безплатно обучение в Германия, стипендии, та затова се стрелкат всички натам? Защото е в Европа, близичко, бла-бла-бла... А?

2. И ебати простия пост "В АК само с перфектен английски не искам да излизам" - абе, вие, малоумни ли сте, или какво? Мисля, че момичето ви обясни към 40 пъти, ЧЕ В ACS НЕ СЕ ИЗЛИЗА С ПЕРФЕКТЕН АНГЛИЙСКИ, НЕ СЕ ИЗЛИЗА САМО с перфектен английски... От половин час ви чета постовете и направо се озадачавам :lol: :lol: Мис Диор Чери - всички са така, срещнах една приятелка на улицата, която беше кандидатствала и беше резерва, предложила кеш - не й ги взели и като ме видя и ме разпита относно кандидатстването при изричането на Американския Колеж тя зина една уста "Ама тее, там, снобари, зубъри" - същата си. Какво искаш да ми кажеш - стой си при мама и при тати като не ти се ходи в Америка, пък и американската мечта не е за всеки, за да отидеш там ти трябва прогрес, развитие, обучение, да, сега ми кажи че Софийския е по-добър от Оксфорд, където можеш да влезеш благодарение на ACS и малко воля... Боже, Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже...

ДА, ако учиш, което смятам, че трябва да е целта на един ученик, да си съдира гъза от учене, и да постигне нещо, а не да е разпуснат, да няма дисциплина, да си извинява бягането от час със "заболя ме зъба" или пък "ожили ме пчела" - абе вие нормални ли сте... във Френската ли точно (където 100% има умни деца), в Английската ли (където 100% има умни деца) или КЪДЕТО И ДА БИЛО ти предлагат това, което ти предлага ACS? Плащало се, ами да - затова и Колежът е поддържан, може да ти осигури модерни кабинети по различните науки... просто нямам думи повече... направо не ми се коментира, единственото, което мога да кажа е : Тия, които са влязли в ACS и слушат думите на неприетите, или тия, със злите очи - ГОРКИТЕ, съжалявам ги...

Loshotia
05-10-2008, 06:01
Доколкото съм запозната със системата на тези училища, те се поддържат от сътветните държави, а вашите такси служат да изплащат заплатите на преподавателите ви.
Към поста на девойката към мен, чието име не запомних: явно не ти изнася да вярваш на определени слухове. Много ми е интересно защо реши, че в Английската и Френската няма умни ученици.
Същност реалното впечатление можеш да добиеш от резултатите на въпросните явно тъпи и прости ученици( според твоите думи) на национални форуми от типа на олимпиади и състезания. За тези години в гимназията на олимпидатите и състезанията, на които съм се явила, сътветно продължила нагоре към втори и трети кръг, мога да ти кажа, че рядко се засичаме с ученици от ACS. Масово са ученици от 1АЕГ, 91НЕГ, ФЕГ, НПМГ и СМГ разбира се.
И не знам защо реши, че само ученици от ACS могат да учат в Оксфорд. За въпросното учебно заведение, не знам дали си запозната, се изисква успешно издържани изпити, които се държат от хора, които желаят да учат в чужбина. Не съм запозната какви са точно- САТ, Тоефел, някакъв Кембридж сертификат или нещо подобно, но приципът е един и същ. Което пак не е показател за нещо, защото системите по които учим в училище ни подготвят за тези формати, и наблюденията ми говорят само едно нещо: учат се рамки, които се наставят според случая. Какво имам предвид: типове и типове упражнения и задачи- учиш принципа и се справяш с истаналата част. И не говоря само за математическите, физичните и химичните задачи- така е и с граматическата част на САТ1.

И хайде сега ми твърди, че е по- трудно да кандидатстваш в чужбина. Или по- конкретно в щатите, които толкова много възхвалявате. Поздрав специално за теб и Dark_lady: http://youtube.com/watch?v=q566ys0sqVQ

Пък после ме наричайте жалка колкото си искате :D

Loshotia
05-10-2008, 06:21
А колкото до това защо учениците масово се натискат за Немската: понеже не сте запознати, но въпреки това плюете( което ми е любимото), ще обясня: част от учениците в Немската получават немска диплома. Тоест все едно там са завършили средното си образование и при кандидатстване в Германия или Австрия не се изисква да карат изпит по език, както чужденците. Не уча в Немската, така че ако има някой от там, сигурно по- добре ще успее да го обясни

TheMaggie
05-10-2008, 08:50
ami kato ne iska6 v nemskata, ima okolo 3000 deca, koito iskat da vlqzat. a otnosno amerikanskiq kolej....vlez tam. 6te nau4i6 angliiski mn dobre, no uspeh da nau4i6 nemski ili drug 4ujd ezik, za6toto trqbva da ti kaja, 4e v nemskata pove4eto u4enici ne hodqt na uroci po nemski, za6toto sa moje6ti i ne raz4itat na parite na roditelite si , za da uspeqt da si zawar6at srednoto obrazowanie.
Виж сега кифло,не разчитам на родителите си да завърша средно образование.Просто не искам да вляза в езикова,защото нивото е покъртиелно ниско.Не ми разправяй,че не ходели на уроци.Абсолютно ходят на уроци.Пък и все пак не искам само език да науча,все пак не искам да съм някоя неграмотна селянка,която продава гащи в магазина и не може да сметна колко е едно плюс едно.Хора от немската ходят и на уроци по математика и то хора,които не са тъпи или ги мързи,смея да твърдя,а хора които имат цели и искат да ги постигнат.
Що се отнася до друг език,в колежа се учи немски,френски и испански.Имам избор и поне ще науша езика.
Ще те помоля да не ми даваш оценка на к'во разчитам и на к'во не.За твоя информация съм можеща и тъкмо затова блязох в Американския и искам да уча там - имам си амбиции.Знам какво ще стане ако вляза в някое държавно и въобще не ми обяснявайте,че не е така.Много добре знам к'ва е ситуацията,тъй че не е нужно да ми носиш от 100 кладенци вода,няма да си променя мнението.

ObScuReNikoQ
05-10-2008, 10:27
относно клипчето и коментарите на Сантра... ахахаха....еми много ясно, че ще има прости хора. какво искаш да ми кажеш, че ако се направи една анкета ук в България, няма да има такива хора ли?!?! В Германия също ще има такива неуки и изобщо навсякъде по света. Навсякъде има ниска класа хора и точно това ти обяснявам, че колежа е мястото, което иска да ти осигури нешо сто пъти по-високо от това...ако си мислиш, че много интелигентна излезе с тва клипче....грешиш. само показва, че и ти нямаш реална представа за нещата и само се чудиш накъде да издведеш загубената кауза да оплюеш колежа без да имаш ясна представа, както ти сама каза, това е адски тъпо.
И за кой път трябва да казвам, че колежа не предлага само билети до Америка, а реални високи постижения. Университети, в които влизат най-добрите ученици от целия свят. Ако за теб Кембриджката диплома е "някаква" там, то...това е доста жалко. Кембридж, Оксфорд, Браун, Принстънт....изобщо нямате най-малка представа колко са далеч държавните у-ща от това ниво....


Ама знаете ли какво....както каза едно момиче вече....те просто злобеят. Няма смисъл да се занимаваме с такива, защото ние нащо бъдеще вече сме го планирали и изграждаме. Ние сме поставили високи стандарти и високи цели, които ще осъществим с воля, а не с плюене по каузите. Каквото и да говорят, те просто знаят, че АКС е десет пъти по-елитно у-ще от всяка езикова или професионална в България.

А за незапознатите (които преобладават тук) мога да кажа, че ученици от колежа заминават за състезания в чужбина и тези софийски състезания не са кой знае какво. Искате да ми кажете, че не сте чували за състезателите ни по физика, които се представиха блестящо на състезани из цяла Европа. За тях се говореше по новините, дори, но няма значение. Какво разбирате вие. Дас не говорим за математиката. Челните места на по-престижните състезания по математика са на колежани. Нима не сте чували за Кубрат Данаилов (9ти клас). Издухва и най-добрите от СМГ, и то това просто го прави за забавление. :lol:
Но Колежа не те задължава да ходиш в Америка. Има толкова ученици, които заминават да учат из Европа. Холандия, Белгия, Германия, Англия, Швеция и т.н.

Какво да обяснявам повече.... повечето, което казах не го коментирахте, защото не ви беше изгодно, но все ми е тая...да видим до къде ще стигнете... :lol:

Loshotia
05-10-2008, 10:49
Хаха, при положение, че изкарах Proficiency с A дали не съм запозната със сертификатите. Айде злобей си там, говори работи от типа на "превъзходството на арийската раса" и за глобалните успехи на учащите в колежа. Също така ако искаш може да кажеш, че и на спортните турнири сте първи и, че всяка година печелите ACS open...oк- вярвай си и си живей в твоя измслен свят. Само че внимавай докато се смееш( защото явно на теб ти е доста забавно) да не се задавиш и гътнеш, че какво ще прави света без теб?!?!?!
Припомни ми и нещо за Национални отбор по математика и информатика ако може. Припомни ми и за вчерашните новини, когато съобщиха, че ученици на варненска гимназия са спечелили конкурс на НАСА, или пък за проекта на един видински ученик за обучение по химия, който спечели също конкурс. Или нещо за националните състезания по физика.Мога да ти говоря за тях, но то казват, че с луд е безсмислено да се спори. Аз не знам какви са тези конкурси, в който участваш, но явно са някакви интергалактически.
И не ми излизай с това, че си планирала бъдещето си, пък видиш ли аз не съм. Твърде малко знаеш за мен- за това коя съм и с какво се занимавам за да правиш каквито и да е било обобщения.
Единственото хубаво, което виждам в теб е, че имаш съученици, които не са като теб. А ти най- добре още сега да си вземеш багажа и заминавай за Щатите- България няма нужда от такива като теб.

Zveezdichka
05-10-2008, 10:56
Умни, както и глупави хора има навсякъде. Дори и в НАСА има глупави хора. Не твърдя, че в ACS са най-умните - не, не съм съгласна с това твърдение. Не знам на чия страна съм, и все пак прочетете още веднъж първото ми изречение. :-o

milena schneider
05-10-2008, 12:11
ami kato ne iska6 v nemskata, ima okolo 3000 deca, koito iskat da vlqzat. a otnosno amerikanskiq kolej....vlez tam. 6te nau4i6 angliiski mn dobre, no uspeh da nau4i6 nemski ili drug 4ujd ezik, za6toto trqbva da ti kaja, 4e v nemskata pove4eto u4enici ne hodqt na uroci po nemski, za6toto sa moje6ti i ne raz4itat na parite na roditelite si , za da uspeqt da si zawar6at srednoto obrazowanie.
Виж сега кифло,не разчитам на родителите си да завърша средно образование.Просто не искам да вляза в езикова,защото нивото е покъртиелно ниско.Не ми разправяй,че не ходели на уроци.Абсолютно ходят на уроци.Пък и все пак не искам само език да науча,все пак не искам да съм някоя неграмотна селянка,която продава гащи в магазина и не може да сметна колко е едно плюс едно.Хора от немската ходят и на уроци по математика и то хора,които не са тъпи или ги мързи,смея да твърдя,а хора които имат цели и искат да ги постигнат.
Що се отнася до друг език,в колежа се учи немски,френски и испански.Имам избор и поне ще науша езика.
Ще те помоля да не ми даваш оценка на к'во разчитам и на к'во не.За твоя информация съм можеща и тъкмо затова блязох в Американския и искам да уча там - имам си амбиции.Знам какво ще стане ако вляза в някое държавно и въобще не ми обяснявайте,че не е така.Много добре знам к'ва е ситуацията,тъй че не е нужно да ми носиш от 100 кладенци вода,няма да си променя мнението.

nqmam nikakvo namerenie da te ubejdavam v kakvoto i da bilo.dali sam kifla, ili ne, tova ne ti moje6 da kaje6. samo da ti kaja i drugi hora imat ambicii da hodqt v 6tatite taka ili ina4e. ne znam ti kakvo si misli6 s tvoq brilianten um, no az vse pak 6te ti kaja, 4e ti 6te otide6 v 6tatite, ama nali znae6, 4e i tiq deto sa u4ili v "skapanite" darjavni u4ili6ta i imat ambicii kato teb, i te 6te otidat. taka 4e, kakva e razlikata? o6te ne6to 6te ti spodelq, vav vrazka s temata. tova mi go kazaha predi vreme, no mislq, 4e sega vaji za teb. "nedei da leti6 mnogo visoko v oblacite, za6toto mnogo 6te te boli, kogato padne6". uspeh v u4eneto!!!

sladkish_14
05-10-2008, 14:40
Охххх ... ай ся ... Коментари от сорта ;
"Аз уча в Американския и там е най-якото,най-хубавото,най-доброто,най...най...най училище" :razz:

Да Ви имам самочувствието .... Все едно няма други хубави училища в България та сте задрънкали и се карате като луди ... Които иска до 12 клас е да пълен зубар и с очила да ходи там...За мен тези училища са напълно ЗАТАПЯЩИ ... Вие като учите там знаете ли изобщо как да се целувате :-P ...Яд ме е , за това , че като сте влезнали там и КОЙ СЪМ АЗ ... :-D :-D Аз пък уча в НТГ - Пловдив ,ай изяще се :-D :-D :-D ТО Е НАЙ-ЯКОТО,поне знам,че и годинките съм си изживяла като хората,а не в детската стая да уча-АНГЛИЙСКИ,защото после ще ме пратят в чужбина и КАКВО ОТ ТОВА....Ходете на майната си..България си е НАША,НИЕ ТРЯБВА ДА ОСТАНЕМ ТУК!!! :x Надути "задръстени надути пишлимета :-o " :-P ...Ако разберете от детсвото нещо па НА :lol:

BlueDevil
05-10-2008, 15:50
Чешити... Няма да се намесвам в спора, защото ще стане мътна и кървава, само ми стана интересно докато четях постовете ви, какво точно представлява тоя изключително труден приемен изпит за АКС. Хайде моля ви се, някой да ми даде линк да видя примерен изпит за там или изпит, даван през годините. Благодаря.

TheMaggie
05-10-2008, 16:03
ami kato ne iska6 v nemskata, ima okolo 3000 deca, koito iskat da vlqzat. a otnosno amerikanskiq kolej....vlez tam. 6te nau4i6 angliiski mn dobre, no uspeh da nau4i6 nemski ili drug 4ujd ezik, za6toto trqbva da ti kaja, 4e v nemskata pove4eto u4enici ne hodqt na uroci po nemski, za6toto sa moje6ti i ne raz4itat na parite na roditelite si , za da uspeqt da si zawar6at srednoto obrazowanie.
Виж сега кифло,не разчитам на родителите си да завърша средно образование.Просто не искам да вляза в езикова,защото нивото е покъртиелно ниско.Не ми разправяй,че не ходели на уроци.Абсолютно ходят на уроци.Пък и все пак не искам само език да науча,все пак не искам да съм някоя неграмотна селянка,която продава гащи в магазина и не може да сметна колко е едно плюс едно.Хора от немската ходят и на уроци по математика и то хора,които не са тъпи или ги мързи,смея да твърдя,а хора които имат цели и искат да ги постигнат.
Що се отнася до друг език,в колежа се учи немски,френски и испански.Имам избор и поне ще науша езика.
Ще те помоля да не ми даваш оценка на к'во разчитам и на к'во не.За твоя информация съм можеща и тъкмо затова блязох в Американския и искам да уча там - имам си амбиции.Знам какво ще стане ако вляза в някое държавно и въобще не ми обяснявайте,че не е така.Много добре знам к'ва е ситуацията,тъй че не е нужно да ми носиш от 100 кладенци вода,няма да си променя мнението.

nqmam nikakvo namerenie da te ubejdavam v kakvoto i da bilo.dali sam kifla, ili ne, tova ne ti moje6 da kaje6. samo da ti kaja i drugi hora imat ambicii da hodqt v 6tatite taka ili ina4e. ne znam ti kakvo si misli6 s tvoq brilianten um, no az vse pak 6te ti kaja, 4e ti 6te otide6 v 6tatite, ama nali znae6, 4e i tiq deto sa u4ili v "skapanite" darjavni u4ili6ta i imat ambicii kato teb, i te 6te otidat. taka 4e, kakva e razlikata? o6te ne6to 6te ti spodelq, vav vrazka s temata. tova mi go kazaha predi vreme, no mislq, 4e sega vaji za teb. "nedei da leti6 mnogo visoko v oblacite, za6toto mnogo 6te te boli, kogato padne6". uspeh v u4eneto!!!
Мерси за тъпото клише,което написа.Не съм казала,че другаде няма хора с амбиции,казах,че в АКС ходят предимно децата с най-големи амбиции.А това,че те нарекох кифла,не го приемай толкова лично.Пф.Ти едва ли не ми каза,че съм тъпа снобка,но ноун комент.Тъй,че сме квит.
Определено не летя в облаците и съм съвсем наясно с нещата навсякъде,защото имам познати от всички езикови гимназии.Добре знам и плюсовете и минусите в колежа,така както и в държавните.Също така съм наясно,че ще плащам за да ме обучават,въпреки че мога да уча и уж безплатно. (Вероятно ще ми се наложи да ходя на уроци,тъй че може и да плащам същите пари.) Мисля,че плюсвете на колежа са повече и че е по-елитно у-ще от повечето езикови,точно затова съм избрала да уча там и докато не се убедя сама,че езиковите са по-добри (което малко трудно ще стане,но все пак...) ще държа на мнението си,че за момента това е най-елитното частно у-ще в София,както и че е е по-добро от езиковите.Съжалявам за нараненето самочувствие на някои хора,но всеки има право на мнение.

milena schneider
05-10-2008, 16:46
ami kato ne iska6 v nemskata, ima okolo 3000 deca, koito iskat da vlqzat. a otnosno amerikanskiq kolej....vlez tam. 6te nau4i6 angliiski mn dobre, no uspeh da nau4i6 nemski ili drug 4ujd ezik, za6toto trqbva da ti kaja, 4e v nemskata pove4eto u4enici ne hodqt na uroci po nemski, za6toto sa moje6ti i ne raz4itat na parite na roditelite si , za da uspeqt da si zawar6at srednoto obrazowanie.
Виж сега кифло,не разчитам на родителите си да завърша средно образование.Просто не искам да вляза в езикова,защото нивото е покъртиелно ниско.Не ми разправяй,че не ходели на уроци.Абсолютно ходят на уроци.Пък и все пак не искам само език да науча,все пак не искам да съм някоя неграмотна селянка,която продава гащи в магазина и не може да сметна колко е едно плюс едно.Хора от немската ходят и на уроци по математика и то хора,които не са тъпи или ги мързи,смея да твърдя,а хора които имат цели и искат да ги постигнат.
Що се отнася до друг език,в колежа се учи немски,френски и испански.Имам избор и поне ще науша езика.
Ще те помоля да не ми даваш оценка на к'во разчитам и на к'во не.За твоя информация съм можеща и тъкмо затова блязох в Американския и искам да уча там - имам си амбиции.Знам какво ще стане ако вляза в някое държавно и въобще не ми обяснявайте,че не е така.Много добре знам к'ва е ситуацията,тъй че не е нужно да ми носиш от 100 кладенци вода,няма да си променя мнението.

nqmam nikakvo namerenie da te ubejdavam v kakvoto i da bilo.dali sam kifla, ili ne, tova ne ti moje6 da kaje6. samo da ti kaja i drugi hora imat ambicii da hodqt v 6tatite taka ili ina4e. ne znam ti kakvo si misli6 s tvoq brilianten um, no az vse pak 6te ti kaja, 4e ti 6te otide6 v 6tatite, ama nali znae6, 4e i tiq deto sa u4ili v "skapanite" darjavni u4ili6ta i imat ambicii kato teb, i te 6te otidat. taka 4e, kakva e razlikata? o6te ne6to 6te ti spodelq, vav vrazka s temata. tova mi go kazaha predi vreme, no mislq, 4e sega vaji za teb. "nedei da leti6 mnogo visoko v oblacite, za6toto mnogo 6te te boli, kogato padne6". uspeh v u4eneto!!!
Мерси за тъпото клише,което написа.Не съм казала,че другаде няма хора с амбиции,казах,че в АКС ходят предимно децата с най-големи амбиции.А това,че те нарекох кифла,не го приемай толкова лично.Пф.Ти едва ли не ми каза,че съм тъпа снобка,но ноун комент.Тъй,че сме квит.
Определено не летя в облаците и съм съвсем наясно с нещата навсякъде,защото имам познати от всички езикови гимназии.Добре знам и плюсовете и минусите в колежа,така както и в държавните.Също така съм наясно,че ще плащам за да ме обучават,въпреки че мога да уча и уж безплатно. (Вероятно ще ми се наложи да ходя на уроци,тъй че може и да плащам същите пари.) Мисля,че плюсвете на колежа са повече и че е по-елитно у-ще от повечето езикови,точно затова съм избрала да уча там и докато не се убедя сама,че езиковите са по-добри (което малко трудно ще стане,но все пак...) ще държа на мнението си,че за момента това е най-елитното частно у-ще в София,както и че е е по-добро от езиковите.Съжалявам за нараненето самочувствие на някои хора,но всеки има право на мнение.

4estno kazano, ne sam iskala da izleze, 4e si snobka, za6toto rqdko obijdam horata po kakavto i da bilo povod. prosto ne sam saglasna s tvoeto mnenie. otnosno naranenoto samo4uvstvie....nadqvam se ne govori6 za men, za6toto az li4no sam dovolna ot svoite postijeniq i, kolkoto i da ne ti se vqrva, te ne sa malko.no tova taka ili ina4e ne e tema, koqto smqtam da obsajdam s teb. v edin ot parvite si komentari bqh pisala ne6ta, ot koito posle se otkazah. kazvam ti go, za da ne si misli6, 4e te podcenqvam, ili mrazq. no taka ili ina4e mn se izdraznih kato vidqh kak gleda6 otgore na horata. v nikakav slu4ai ne podcenqvam tvoite vazmojnosti, no ti trqbva da se nau4i6, 4e vseki ima kakvo da pokaje, taka 4e nedei da sadi6 drugite predi da si gi opoznala.

ObScuReNikoQ
05-10-2008, 16:54
:razz: :razz: :razz:
не съм казвала, че няма святстни у-ща, а еч АКС е най-доброто. Но всъщност ми е все тая, още повече като чета кментарите, изопачаващи думите ми.
Не сме знаели как да се целуваме :lol: :lol: :lol: о боже....някой изключително умен е написал този коментар. Твоето твърдение е не само невярно, но и смешно.. И ако все пак това да знаеш как да се целуваш и правиш секс са ти ценностите в живота, стой си с тях. ние имаме и други по-големи! ;)
всъщност много се радвам на по3вечето коментари. толкова се опраихте от истината, че почнахте да злобеете и да се опитвате да изкарвате скандали.
не съм казала, че други у-ща не печелят интернационални състезания. така, че поста ти е изцяло безмислен. съгласна съм, че не всичко печелим, но имаме много добри успехи.
И по повод ACS Open, ОК, не печелим, а и не можем да спечелим всички, но най-важното е, че нашето у-ще може да си позволи да направи такъв турнир. кое друго у-ще предлага такава спортна база и подобни турнири за различнои софийски у-ща?! (Никое) айде сега..продължавай да ми изопачаваш думите и току виж си извадила нещо, за което да се заядеш... :D :D :D
много ви заболя истината, ама както казах всички знаем приказката за лисицата и гроздето :D
айде, със здраве! ;)

sladkish_14
05-10-2008, 18:58
Докато четох постовете.... :shock: ... Не,че нещо но magi_megi това,че си влязла в Американския ,НЕ значи,че всички други училища са супер тъпи и по-нисши от твоето училище!Стигате с това,много добре всички знаем,че английските,немките и руските гимназии са МНОГО добри,и няма нужда да се мъчиш да изпъкнеш с това,че си в училище в което мама и тати ти плащат по 500лв на срок :? АЙ няма нужда!Както казаха със Здраве да е...!Ако не се лъжа ти сама поиска мнението ни!Затова,че приеми го,ти не си повече от нас и твоето училище не е повече от наще!И това,че ще идеш на майната си някъде из света,не значи че тези от езиковите гимназии няма да идат!Ако става за въпрос ходят от 8-ми клас!Престанете да сравнявате училищата,защото съм сигурна,че ако учеше в езикова гимназия,нямаше да говориш така!Пък и извинявай,но не на всеки родителите има толко много пари,че да си глезят детето така!Това,че някой са в езикови,не значи,че са с по-малки възможности и амбиции от теб!И сравненията като "кифла"не ти отиват,нали си дете от висша класа ;)

TheMaggie
05-10-2008, 19:27
Е,не изяжте ме! :lol: Не съм казала,че съм нещо повече от вас.Даже напротив - казах,че навсякъде има хора с амбиции.Не съм и споменавала,че съм нещо повече от вас.А за езиковите си оставам на същото мнение,защото това е просто факт и може да е неприятен,ама не мой проблем.Пък и приемам мнението ви,нямам против него.Просто споря,защото отстоявам позициите си и това,което казвам е моето мнение. :?
Мм...въпреки,че не се надувам,защото не съм такава,ако не заради това,че съм приета,за какво да се надувам?!Може би,ако бях някоя надарена блондинка с балкон?! Щях да съм хубава и к'во...Обикновено хубавите момичета не стигат далече.Да наистина има такива,които са нещо,но все пак...
А може би пък трябва да се надувам,ако бях оборотна..?! :x
Или пък ако баща ми е фрашкан с пари?! :-x
На моята възраст смятам,че това е основателна причина да имаш самочувствие,че и даже да се надуваш,бъпреки че аз не парадирам с успеха си.
И в темата мисля,че не спорим за това,кой е тъп и кой е по-умен,а за нивото на обучението и изпита за прием.
Относно "кифла" - това е квалификацията,която ми харесва и ще използвам.Не псувам и не съм някаква селянка,която може да те убие ако говори 2 мин.Пък и смятам,че една такава "квалификация" не е толкова обидна и просташка. :shock:

Zveezdichka
05-10-2008, 20:58
Не можах да се стърпя, и споменах на една моя много близка приятелка за спора, който се развива тук. Тя е в колежа, тази година е 8 клас. Ето нейното мнение, тъй като ме помоли да го копирам:

Ния: "да. ACS е шибано място с трудни работи дето се учат...ама в крайна сметка те си се учат по българската програма. просто там ги учим сериозно. и да... трудно е да се влезе. и 1/2 от хората си падат сноби. и има всякви. фешъни, задръстеняци, жертви на модата и стереотипите... но аз не знам за друго училище с толкова много талантлив народ. вчера имаше концерт... няколко банди. и разни други момичета... пеят божествено, свирят... чувстваш се като на истински рокконцерт. минаха и два спектакъла тази година. българска драма и мюзикъл... мюзикъла просто беше покъртителен, водеше до пристрастяване... няма друго училище, където да видиш толкова много млади хора, които излизат на сцена и създават нещо, просто ей така. за кефа. въпреки снобарията, големите домашни и всичко останало, ACS не е училище, а място, което просто ти става втори дом. веднъж, след като откриеш към кои хора там принадлежиш... тва е. love not war"

TheOtherME
05-10-2008, 22:39
Аз навремето кандидатствах и ме приеха 22ра...Само че не съм от София и нашите нямаха възможност да ми плащат скъпия пансион там-ако го бяха направили, щяха да жертват от собствения си залък.Така че си се записах в елитна немска езикова гимназия, ще си взема диплома по немски, отделно тая година ще се явя на САЕ на Кеймбридж-така че от всичко-достатъчно.Американският колеж дава много възможности за добро бъдеще, но както виждате не е единственият вариант.Така че който желае, има финансовата възможност, готов е да учи много здраво (защото там няма клинчене-чела съм им правилника, а и приятели казват) и го приемат-да отива, няма да съжалява.Но коментари от рода "Американският Дъ бест!" не са най-малкото коректни.В крайна сметка-каквото си направиш, това е.

Съжалявам, че не отговарям на поставения въпрос, но исках да изрзя мнение по разгорещилите се тука спорове. :-D

Sasha2k8
05-11-2008, 01:06
Наистина Колежа е един от най-добрите, не мога да кажа лоша дума за него, макар че не влязох.. Бях резерва, но такъв ми бил късмета...И в инт на истината ако можеше, бих се върнала 2 години назад и да се постарая много повече от тогава, само и само да вляза там

TheMaggie
05-11-2008, 10:15
Такаа...понеже след малко ще се избием... а аз не искам да става така,предлагам да сложим край на спора.Разбрахме мненията си и ги отстоявахме,сега слагам край на битка.
Благодаря на всички,че дадоха своя принос към дискусията.
8-)

sladkish_14
05-11-2008, 11:16
Ам :) Съласна,само не видях с колко си влезнала :) Би ли ми казала,наистина интересно ми е :)

TheMaggie
05-11-2008, 13:52
47,66 по математика и 3 по бел. :?

Zodiac
05-11-2008, 14:57
Имам малко тъп вапрос и не исках да отварям нова тема.В американския какви изпити трябва да държиш по БЕЛ,математика+английски или само БЕЛ и математика.Освен тва там от 0 ли се почва и се учи езика от начало или трябва да имаш вече напреднали знания!?

TheMaggie
05-11-2008, 16:27
Държиш изпит само по БЕЛ и Математика.След като влезеш в колежа,т.е след като те приемат и се запишеш,в началото на годината държиш изпит за д апокажеш нивото си на владеене на Английски.После те разпределят в сеътветната група,в зависимост от резулататите,които сипоказал.Ако не знаеш английски,почваш естествено от начало. :)

Loshotia
05-11-2008, 17:51
megi magi или magi megi, сори ама не ти запомних ника, та по- добре в колежа отколкото блондинка с балкон. Това в рамките на шегата
Относно поста на онази злобната с амбициите(какви точно така и не разбрах) : за ACS Open- ясно е, че никое друго училище не може да си позволи, най- малкото, защото е общинско и парите идват от общинския бюджет.

Сега ви казвам лека вечер, успех на новоприетите там, успех на всички, ама аз се оттеглям засега да си пиша домашното по физика ;)

Zodiac
05-11-2008, 18:17
Е,има ли някой от форума от там...? 8-) Мен ме приеха и догодина съм вътре и ми е интересно да се запозная с някого. Хуху :P :D

Може ли да дадеш малко информация.Какви оценки ми трябват?Колко струва колежа и тъй подобно може да ми дадеш и сайта има ако имат...

EDIT-намерих им сайта ,]

Bubbly
05-11-2008, 18:23
Не мога да дам преки впечатления от колежа, имам 2-3 познати оттам и наистина може би те подготвят отлично по английски и останалите предмети, дават ти не само теоритични, но практични знания, средата е уникална и тн, обаче убийте ме, но не мисля че влизането е тооолкова трудно. Цитирам познат на 48мо място - Тест: 46,59 %Съчинение: 5 %Краен резултат: 51,59 %, а да не говорим, че има хора и на нормална такса с много по нисък резултат. Така че единственото, което отличава хората от колежа от простолюдието са паричките на техните. 1. влизането в немаската по-трудно от това в американския без коментар.... Ето го моят коментар - според мен това е вярно :lol: Иначе не оспорвам, че е едно от най-елитните училища в България и има наистина свестни хора, които ще успеят в живота, но поне 20 процента са момамини синчета и сноби, с които не бих искала да имам нищо общо, а останалите са абсолютно нормални, комерсиални пубери. :D
хаха...ми влез ти в Американския като теста не бил труден,,,
и к'во ми говориш за снобария...Все едно в немската ги няа тея мелези?!
А относно т'ва за трудното влизане.....Трудно е да влезеш навскякъде...И к'во като се борят 25976544 ?! Ако си по-добър ще влезеш,ако не си - просто не ставаш...
Така, не издържах да прочета всички мнения, но не смятам, че е голяма загуба. Та понеже имам свободно време реших да поспоря с вас. Никъде не съм казвала, че изпита е тоoooлкова лесен и и нямам ни най-малка представа как бих се представила- просто предполагам, че не е чак толкова трудно да изкараиш 3 процента на едно есе :-o Та (за съжаление) съм вече голяма за приемен изпит, но и да не бях, пак не бих се явила по простата причина, че не бих платила 50 лева за изпит в училище ,в което нямам възможност да се запиша. Пък и не виждам как бих могла да дружа с хора, които плащат "субсидирана" такса от 5000 лева, но сигурно трябва да се сърдя на родителите си, които въпреки че са завършили висше образование с отличен, не са имали амбиции да бъдат лидери. Второто, коетоне можах да си обясня е защо всеки се захваща с тая немска. Та това си е съвсем нормално училище. Първата година и аз живеех в еуфория и сега ще ви кажа причината поради която се записах там - просто смятах, че в училището, известно като най-зубърското в България, никой няма да ми се подиграва, че мога да напиша един смислен текст-детска му работа :-D. В действителност обаче единственото, което отличава 91 нег от останалите е са лайстунгскласетата и налието на нашите "прекрасни" преподаватели от Германия. Та на този, който казва, че нямаме представа колко се учи, бих споделила, че в осми клас имаше период, в който съм ревала всяка вечер преди да заспя от пхреумора, наскоро седях от 8 до 3 през нощта да пиша характеристика на героите от немски роман, а миналия срок изпаднах в депресия след като разбрах, че имам 2- за сведения българско 5+, на контролното по немска история по простата причина, че не ми стигна времето да напиша всичко, което знаех. Та, стига толкова за мен "аз говоря за адвокати и лекари, а хоря, от които зависи доста повече. Не са учили в твоя колеж, но са успели и са ЛИДЕРИ, нали това ти беше целта? И за кой път трябва да казвам, че колежа не предлага само билети до Америка, а реални високи постижения. Университети, в които влизат най-добрите ученици от целия свят. Ако за теб Кембриджката диплома е "някаква" там, то...това е доста жалко. Кембридж, Оксфорд, Браун, Принстънт....изобщо нямате най-малка представа колко са далеч държавните у-ща от това ниво....
Ама знаете ли какво....както каза едно момиче вече....те просто злобеят. Няма смисъл да се занимаваме с такива, защото ние нащо бъдеще вече сме го планирали и изграждаме. Ние сме поставили високи стандарти и високи цели, които ще осъществим с воля, а не с плюене по каузите. Каквото и да говорят, те просто знаят, че АКС е десет пъти по-елитно у-ще от всяка езикова или професионална в България." Спомням си как учителката ни по английски ни разказа, че в Принстън нямало квестори на изпитите по простата причина, че в стремежа си да покаже колко е най, всеки така грижливо пазел работата си от преписване. Та мисълта ми беше да внимавате да не пропуснете живота си докато се опитвате да покажете, че сте класи над другите. Знам, че повечето мечтаят да завършат с отличие университета, за да станат шефове и да се забутат в някой офис и от 9 до 6, да имат последен модел телефон, триетажна къща и мускулест красавец за мъж.Да се скапят от работа, но да усетят, че са успели и са над останалите. Е, аз не съм от тях. В заключение ще кажа, че диплома за средно образование можеш да получиш във всяко квартално училище. Много по -важна е средата, в която попадаш и с която аз лично мога само да се похваля. Можеш да се радваш на живота и без да си лидер или президент на САЩ, когато живееш за себе си, а не за да се съпоставяш постоянно с останалите и да мечтаеш да задминеш всички. Колкото и странно да изглежда в живота има и други неща като здраве, приятелство, съчувствие, солидарност, обща култура, широк мироглед, любов, семейство, изкуство, мечти, развлечения, приключения, просто щастие, алкохол и разбира се секс (това последното беше за разпускане на обстановката :D) Айде със здраве и съжалявам за километричния пост. :)

Loshotia
05-11-2008, 19:07
^ ти в тая паралелка ли си? :shock: Чувала съм, че там ако искаш СИП по китайски, пак ще ти направят.

BlueDevil
05-11-2008, 19:46
И все пак някой няма ли да м и даде примерен приемен изпит за АКС? :smt017

TheOtherME
05-12-2008, 07:01
^На мен примерни изпити ми дадоха като се записах за изпита, а също и всяка година месец февруари "Труд" и "24 Часа" пускат някакви брошури.Иначе потърси в сайта им.

* Бъбли, кой клас си, защото като ти прочетох поста, честно казано се стреснах, в смисъл,че и аз уча в нег (не в София), и сега се надявам да вляза в Лайстунгскласе, ама така като гледам, наистина не е шега работа. :-D

TheLilKittie
05-12-2008, 12:44
Еми да ме скъсат от учене,по-добре после да вляза в елитно даскало,от колкото да вляза в немската и да ходя на уроци по немски. :shock:
В Немската съм и на уроци ходят само хипер дупер тъпите 8)

sladkish_14
05-12-2008, 13:06
47,66 по математика и 3 по бел. :?

Язък тогава и аз съм можела да вляза :cry: ...Мерси за информацията... :-)

TheMaggie
05-12-2008, 14:10
Деа,идиотките... :lol: Мноу сте зле,до сега ви обяснявам как на есето има масов сеч и няма високи оценки много,тея ми се хванали за есето. :shock: ..Алооо?! (Моля без тъпи отговори като "Кой търсите?").Няма повече да споря с никого,защото нямам желание. :?
Ще ви помоля и вие да престанете.Не съм направила темата за да се караме. :)

Bubbly
05-12-2008, 17:53
^На мен примерни изпити ми дадоха като се записах за изпита, а също и всяка година месец февруари "Труд" и "24 Часа" пускат някакви брошури.Иначе потърси в сайта им.

* Бъбли, кой клас си, защото като ти прочетох поста, честно казано се стреснах, в смисъл,че и аз уча в нег (не в София), и сега се надявам да вляза в Лайстунгскласе, ама така като гледам, наистина не е шега работа. :-D
1-во: 9 клас съм. 2-ро: Лайстунгскласета има само в София 3-то: Наистина си е натоварване на моменти, но има цели седмици, в които ти отпадат половината часове. 4-то: Съжалявам за спама.

PinkRazor
05-12-2008, 18:21
47,66 по математика и 3 по бел. :?

Язък тогава и аз съм можела да вляза :cry: ...Мерси за информацията... :-)
Ега ти ограничените хора дето сте :D
3 на есе не е оценка тройка, смешници такива.
"3" е 3 от 20,
а 20 е 20% от цялата оценка...

Понеже миналата година влязох, само за протокол: с 11 точки на есето и 61,35% на теста, бях 34та.
Не си мислете, че е толко' лесно.


...еба си тъпия спор, честно. накарахте ме да се регистрирам заради тва. XD

TheOtherME
05-13-2008, 07:07
По-миналата година аз влязох с 16.5 точки на есето и 46 и нещо на теста.(само отбелязвам да не изглежда много като спам.)

Бъбли, ние в нашите си Лайстунгскласета влизаме след 9ти клас с изпит по немски и ако си сред първите 60, влизаш.( в 9 клас разказвателните ни са на несмки).От 10ти клас почваш усилено да учиш по немски и 12ти клас се явяваш безплатно на ДСД с голям шанс за успеваемост.(две години поред всички явили се го взимат).Иначе, ако си в тоя Лайстунгскласе и имаш по-малко от 5 за годината по немски,отпадаш и на твое място идва някоя резерва.За вас знам, че вие влизате по Лайстунгскласета от 8ми клас и учите пак всичко на несмки.(мисля, че в момента нашият даскал по география, които ще ме изпитва днес да му се не види, преподава и на вас).

:)

ObScuReNikoQ
05-13-2008, 14:49
тука нещо сте се яли без мен...тцтц.... :D
първо да отговоря на някъв пост там: вие кво си мислите, че в колежа не се прави секс, не есе забавляваме, нямаме приятели и т.н ли?! :D прозорливци... разкрихте ни... :D :razz:

а също имаше няколко човека, които питаха за изпита.
въпреки, че нагоре постнах 150 коментара за него, нека да съмарайзнем казаното:
изпита представлява тест + есе.
тест: 4 раздела: математика; логика; лингвистика(най-често рийдинг); локика + математика. за всеки раздел имаш по 25 минути.
есе: най-често по общочовешка тема. 30 мин. есе по матрица: теза, 1ви параграф-описателен, 2ри - аналитичен, заключение-парафраза на тезата.

гледам, че тук сте си поствали резултатите. не помня със сигурност теста ми колко беше. беше към 75% (може би 74 и нещо), есе 17 влязох шеста.

Гледам тенденцията е да изтъквате как в колежа сме само зубъри и че вашето преимущество е, че можете да се целувате, да правите секс, да се забавлявате, луди купони и т.н. Е, нека да оставите ние - колежаните да си кажем дали се забавляваме, или не. Всичко това са пълни глупости, на които просто ще се изсмея, без да коментирам. :-D И не виждам как точно децата на богати родители са виновни, че те са такива. Нито е нещо срамно, нито е нещо лошо. моите родители също имат по 2 висши и са намерили начини, по които да ми осигурят обучението, щом е за мое добро. Каакво злобеете срещу хората от богати семейства и какво според вас е лошото? Какво имат оредвид под богати, също.... и от тук изхожда най-простия въпрос:

От къде изобщо знаете, какви са родителите на колежаните, с колко пари разполагат и т.н., като изобщо нямате представа, нито връзка с нас?!
и ако трябва да изкоментирам цялостно, бих казала, че момичето (маги_меги) пусна темата, питайки какво е в колежа.
Защо и откъде на къде да обясняват за колежа дойдоха хиляди хора, които даже си нямат понятие от живота на колежаните?
Какво ви дава правото да говорите с толкова злоба за нещо, което не познавате и разбирате?
Оставете колежаните да отговорят на въпроса какво е АКС и не се занимавайте, като не ви харесва...
Не ми изпопачайвайте мненията. Може ли някой да ми намери цотата "АКС дъ бест"?
Не казвам, че нямате право на мнение, а че това на повечето от вас не е достатъчно обективно и коректно, тъй като то е резултат на откъслячни познания и никаква пряка връзка.

избийте се сега да ме плюете, но какъв е смисълът? злобата и обективноста не вървят ръка за ръка, така че смисъл няма ;)
успех в надпяването! :D

Briseis
05-13-2008, 17:11
Много интересно ми стана за този колеж и дори му разгледах сайта. Определено базата е много над нивото на тази на държавните училища. Програмите за обучение изглеждат интересно.

И все пак какви предмети изучавате?
Имате ли нещо като специални предмети или карате само със стандартните?

Loshotia
05-13-2008, 17:26
Хубаво, че е D@rk_LaDy, за да ни каже кое е обективно и субктивно. Аз не знам кой е решил, че не правите секс, аз например съдя точно обратното, като и чета постовете. И се чудя как и остава толкова време и за това

ObScuReNikoQ
05-13-2008, 17:37
ти за мойто време не бери грижа ;)

klamer4e
05-13-2008, 18:00
Хахаха тъкмо разглеждах целия форум и открих тази тема, която все пак по някакъв начин засяга и мен. Прочетох я цялата въпреки че точно в момента трябва да пиша единствената презентация по музика тази година. ДА... Съгласна съм с всичко казано за колежа от хората, които учат вътре , но искам и аз да дам мнение като едно "подготве" (подге).
Не мога да кажа, че изпита Не е труден. Но за този изпит или трябва да ходиш на уроци цяла година, където ти дават всички възможни въпроси и задачи, или просто да имаш логика. Но ако си от първите това веднага ти личи: или си зубър или си креташ с тройките. Аз попаднах в колежа случайно след като направих почти на шега теста. Беше ми за пръв път да пиша есе. Но заради това че бях 75-та реших да отида на държавния изпит. Там, след както цяла година не съм учила нищо, ходих от октомври до март на уроци по бг и литература, получих бал 34.1, което ми стигаше за всички елитни училища в България. И този бал съм го получила без изобщо да се напъвам на изпита.. Беше ми все едно дали ще влеза нали щях да уча в Колежа.
И ето така на 17ти септември влязох за 2ри път колежа... 1вия беше изпитът. Бях пълна с предубеждения: за снобарите, за зубарите, за дисциплината.. за това че от този момент трябва да съм изрядна и да УЧА, понятие, което не ми беше познато. Но след месец разбрах, че не е толкова трудно. Не е имало ден в, който не съм имала време да излезна навън. Домашните не са толкова много 8ми клас, вярно е, че е подготвителен, но натоварването за мен беше огромно след акто идвам от училище, в което ученето едно от привилегиите. Но наистина не е толкова ужасно! Средата наистина е много добра и единственото нещо, заради което ме е страх да ме изключат е че няма да харесам никое друго училище след като съм била в АК.
ДА.. Има правила и наистина е много стриктно училище, но от мояклас има само 2-3ма човека, които не нарушават правила. А и знаете на всяко правило може да се намери вратичка. :)
Хората.. .Ами всякакви ги има.. като във всяко друго училище. :)
Учителите: има много яки, има и много откачени... А бе като във всяко училище.. Какво обяснявам...

Има толкова мнгоо неща още да кажа.. Обаче ме мързи да пиша... :D Е надявам се че моето много отвеяно мнение е било в полза на бъдещите подгета.. Да знаете другата година ще ви"подаряваме" моркови :)

П.П. Най-яко е да си в 8/1, 8/2, 8/3 или 8/4.. Въпреки че не знам другата година как ще са учителите на 8/3 и 8/4, защото канадката се маха.. А другата е мнгоо зле.. Но като ниво за англ. най-добре е да се паднеш там :)

Loshotia
05-13-2008, 18:55
ти за мойто време не бери грижа ;)

Ааа, добре..най- интересното е, че започва да се случва нещо странно. Както и да е.

PinkRazor
05-19-2008, 14:03
П.П. Най-яко е да си в 8/1, 8/2, 8/3 или 8/4.. Въпреки че не знам другата година как ще са учителите на 8/3 и 8/4, защото канадката се маха.. А другата е мнгоо зле.. Но като ниво за англ. най-добре е да се паднеш там :)
Ходи се скрий с 8/3 и 8/4!

8/2 над всичко, поне до края на тая година (sun) :grin:
Shorty си, нали? :oops:

Bubbly
05-19-2008, 17:35
kissin' you да не си от Бургас и да не би да става въпрос за Димитров, по прякор Стойчо-Гларуса? Голям образ е. :-D

TheOtherME
05-21-2008, 19:44
kissin' you да не си от Бургас и да не би да става въпрос за Димитров, по прякор Стойчо-Гларуса? Голям образ е. :-D

Оо да, егати сладура. :D Ви Гларуса ли му викате? При нас и учители и ученици му казват ЧОЧО! :D

PinkRazor
05-22-2008, 07:57
П.П. Най-яко е да си в 8/1, 8/2, 8/3 или 8/4.. Въпреки че не знам другата година как ще са учителите на 8/3 и 8/4, защото канадката се маха.. А другата е мнгоо зле.. Но като ниво за англ. най-добре е да се паднеш там :)
Ходи се скрий с 8/3 и 8/4!

8/2 над всичко, поне до края на тая година (sun) :grin:
Shorty си, нали? :oops:

Аз съм, Неда. :D
Вярно е, че тая година 8/3 и 8/4 не са най-яките класове, но там също е яко.. Смисъл за т'ва, което учат. ;) ИИИ вярно е, че 8/1 и 8/2 е най-яко да си.. Ама не мога да се съглася, че 8/2 е най-якия клас... ;)
8/1 рулЗ :D
Това е обект на дълъг философски спор, кой секшън е по-добър.

*cougheighttwocough* :oops:

klamer4e
05-22-2008, 08:30
П.П. Най-яко е да си в 8/1, 8/2, 8/3 или 8/4.. Въпреки че не знам другата година как ще са учителите на 8/3 и 8/4, защото канадката се маха.. А другата е мнгоо зле.. Но като ниво за англ. най-добре е да се паднеш там :)
Ходи се скрий с 8/3 и 8/4!

8/2 над всичко, поне до края на тая година (sun) :grin:
Shorty си, нали? :oops:

Аз съм, Неда. :D
Вярно е, че тая година 8/3 и 8/4 не са най-яките класове, но там също е яко.. Смисъл за т'ва, което учат. ;) ИИИ вярно е, че 8/1 и 8/2 е най-яко да си.. Ама не мога да се съглася, че 8/2 е най-якия клас... ;)
8/1 рулЗ :D

cookie_power
05-24-2008, 12:30
хееей! 8/1 над всичко :D
не, наистина тфа е най-веселия клас :D

иначе американския рокс.. в началото ми трябваше доста време да свикна с хората, ама сега вече съм добре :)

rainmaker4
07-21-2009, 21:29
taka..za vlizaneto vutre..na purvo mqsto..zada4ite..ot tipa s ymoreniq yili..sa mn stari..davat gi i kato primeren izpit..[v edna oblojka]..neka dam primer s men..gotvih se za durjavnite izpiti..i edin den sly4aino ne6to stana vuporsa za koleja..vidqh go..i kazah na na6te..4e iskam da probvam tam..hodeh ve4e pove4e ot polovina godina na edna 6kolasyper strogi i t.n 4 puti v sedmicata na yroci..subota i nedelq po cql den..i tui kato..po tfa koeto bqhme 4yvali..re6ihme da me zapi6at na yroci..i taka..programata mi..be6e yjasna ..neka kaja..kaka proti4a6e edna sedmica.. ponedelnik:4astni yroci ili ni6to..vtorinik:6kola srqda:yroci za ak 4etvurtuk: 6kola petuk:yroci za ak subota i nedel:6kola..i su6nos ne polagah mn mn ysiliq za ak..be6e si syper natovaraven..no nqma nyjda i polza..ot oplakvane..1vo izbora si be6e moi..nikoi ne me e karal..2ro: poznavam hora,koito vlqzoha tam..s pove4e ysiliq..i zybrene..pove4e 4asove hodene na yroci i trepene..no su6to taka..hora,koito polojihapo-malko ysiliq..otnosno rezervite..ako si ot purvite 5-10 rezervi...ima6 golqm 6ans..ot purvite 5..nai-ve4e..no ot 20 natam..prosto nqma smisal..taka..otnosno za izpita..predpolagam tezi,koito iskat tam..sa zapoznati s razdelite..za logi4eskiq..[s malko mislene se poly4ava..]..ne navsqkaude i vinagi..[ ne e mn polezno da se raz4ita na kusmet..az li4no nqmah kusmet i nqmah :D]..no e hybavo da ima6..taka matemati4eski..mn zada4i..mn za malko vreme..v na4aloto kato po4nah podgotovkata..prosto ne sum mislelsa 4e ima 6ans..ot tolkova zada4i da re6a si4ki bez 5..g/d se pada po polovin minyta na zada4a///ili nz to4no..bulgarskiq..em./.normalno..treniratie...zavreme..spored tfa kfo moje da e..eseto..sega tyk..mn se iznervih na nekfi..ne nezapoznati priqtel4eta..koito mi obesnqvat 4e se vliza s 3% ese..su6nost a zli4no/..ne misleh 4e eseto..zna4i mn..no vervaite taka e!!..davam prost primer..edno momi4e ot yrocite..bate..pi6e6e syper qki eseta..taka..sled izpita..si govorihme..i az znaeh..4e.prosto..eseto mi li4no za men ne stana dobre..i zagalavieto go preebah..ta tq kaza..4e tfa i bilo edno ot nai-dobrite eseta..izlqzoha rezylatite...az bqh prieta..a tq rezerva..[%tite mat..ni bqha po4ti su6tite..] samo deto neinototo ese be6e 11% a moito 17,5% ..taka..4e s 3 % ese..vervaite..ne moje6 da vleze6..tazi godina..nai-niskotot ese..be6e 7% taka 4e..ne e za pla6enee ili ne6to..na4i az l4no ne si davah mn zor za ak..posle osuznah 4e dosta go iskam..e..poslednata sedmica..re6ih 500 zada4i..wtf!?!?!..i fa bqha zada4i ot yrocite..tui akot..re6ih da napraa..pone malko en6to..da iam neyf 6ans..tui kaot..na yrocite..se ne vnimaaah..se smeeeh..az sum panta ;d.. taka ne sum vqrvala 4e 6e go napraa tfa..qvno dosta summgo iskala..taka ot taa rabota razbrah..edno..kogato se hodi na yroci..trea se vnimaa[vuprkei 4 eponqkoga se optivah ne6to da napraa :D..] ama ne zacepvah ni6to :D.. za tfa..namiraite vreme..vku6ti..sednete..pregledaite gi tiaa zada4i...piatie posle y4itelq..ako ne6to ne ste mn razbrali..ddz..za eseto..ne mi obesnqqaite tyka..nekfi..4e 6e mi napi6ete ese..ob6ta kyltyra..okey..taka...e no za ese se iskat tri ne6ta 1: izobretatelnost.. 2: da poznaa6 kak da napi6e6 tf a ese..[yvod..edno dve izr..moje i s vupros da s epo4ne..teza..pone dve dokazatelstva..primerni nekfi..zaklu4enie..]izrani sredtsva i t.n 3to: hybavo e da si pisal ese..da si mislil nad nekfi temi..tfa ti razvintva vuobrajenieto..a su6to i kyltyrara i pravopisa..da via za 25 minyti..kaka 6e se izmisli..ese.. ne dulgo 5 reda..pulno s gre6ki..koeto pove4e ot polovinata znae6ti i razbira6ti 6e napraat..]primerno..vskei si ima lubima tema..primerno da kajeme..lubov;;em v pove4eto sly4ai s kap4ica izobretatelnost..moje6 da si vkara6 lubovata v eseto..omrazata..jivota...i t.n..~~~ ;dna4i..ako iskah da vleze6 v ak..prosto e po4yi zaduljitelno da hodi6 na yroci..dori aide nqma 4ovek koito da e v ak..i da ne e hodil na yroci..imam predvid..nqkoi ne sa hodili to4no na yroci za koleja..no vsi4ki sa hodeli..nqkade da doysvoqvat material..ili ako ne vsi4ki..golqmata 4ast....az li4no vidqh pred o4ite si..kak edna poznata..dosta bogata..obesnqaa6e kak 6te vleze s pari..a ne e vutre sega..ta za kfo govorime..vsi4ki vlezli..sa ymni hora..polojili nekfi ysiliq..ili ako ne vsi4ki..[pak kaam]..pove4eto..izpititu se smenq vsqka godina..priemrno yrocite na koito hodih..smsiul..tolkova trydni zada4i nqa6e..i vse pak..re6aal li si zada4i..logi4eski..matemati4eski..ese pisal li si..ysiliq vkaral li si..jeanie iam6 li..6te vleze6..[ima ponqkoga gadni izklu4eniq..hora..hodlei na yroci..it.nizdunili se e ot panika..i t.n]/..vajnotot e da ne se panikiosva6 :D///zn..sega kfo si mislite.. :D `taa tyka kfo mi govori.. :D` okey..na dymi..lesno..ama..az 6e si priznaq..az sum goqm panika...priemrno na logi4eskiq razdel..prosto ne6to mi stana..i bate gledam..sulzi..omg ..wtf :D :D :D//i si vikam q stiga..se edno..i bez tfa s eiduni na toq razdel dai drygite..bate ima trydni razdeli..qsno e tfa..ako ti s epadne toi..bate ne psihqsvai.//da ne e smao na tew tryden..si4ki 6e se izdunat..prosto optiai ne da zareje6..razdela..[primer s men :D..em gledam..sulzi vika q stiga..da my eba maikata :D//i vikam ..do tyka..i go zarezah :D..i sled 5 min vikam..q stiga ..spomnih si vsi4kite suveti d ane s eotkazvam..cqlotot jelanie.i po4nah s em4ua tam pak :D]..sega iskreno sujalqvam..za6toto ako toaa razdel go beh napraila..6tqh d asum mn po-napred..okey prieta sum s 61.27% oba4e..s tia procenti..mojeh i d asum nekfa rezerva taka 4e..s 71 4oveka sega..6anasut e po-golqm ..naistina..a da za yorci..az li4no se sbluskah ..s pone 6 -7 6koli..ot koito vqrvam 4e dve sa nai-dobrite..1vata..ne e to4no 6kola..tfa sa yroci..ot g-n Simeonov..strahoten 4ovek..mn my blagodarq..!!! az beh ni6to..pulna dypka..ot probnite..s moite 6ibani 37-44% v na4alotot..bez vnimanie golemo..i y4ene..stignah do 60-65%..2rite yorci: MAGNET...ragaliq su6to predlagat..i tam nqkfi pasiii/sofroniii..ne gi znam..]prosto tezi yroci davat trenirovka..i qsna predsta az izpita..do nqkfa stepen..sa priemrno..idva purvi razdel..[a da znae6 kyf e toaa razdel..kfo d aprai6..tyka..nekfa taktika..ddz] i kakto mi kazaha na men..Napravi go kato igraa...da ne ti pyka..i 6te si tam..!!.. [ne vqrvah 4e 6te stane taka..no naistina..pravih toq izpit..s golqmo bezrazli4ie..]..vuprkei 4e kato info..ne skha nifko drygo y4ili6te.. :X ...taka 4e na tezi,koito imat jelanie..i sa sigyrni..kakfo iskat..tfa s akaot suveti..yspeh!!

rainmaker4
07-21-2009, 22:08
taka..sega skupi..nezapoznati hora..6te izkaja li4no mnenie..po nqkolko povdiganti temi..1vo..za tfa 4e hoarata ot ak..bili zyburi..snobari..nadyti..bogata64eta..bez socialen jivot..i kontakti..i nz si kfo..molq vi se..vie ,koito go kazvate tova..dori ne poznavate tezi hora!! taka..navsqkude gi ima..takiva..no v ob6to4islo..ne trea se govori..se edno az da kaja sega..okey..poznam edna ot nemskata..nadyta kifla..bati tuap4kata..yajsna e..mn tupa..i zadrustena..i kfo?!?! cqloto 91vo..e takova..stiga.. :-D 2ro otnosno izpita..okey za durjavniq ima pove4e hora..fakt!!..taka a zli4no sporq s maika si za.tfa..okey..horata s amn no kakfi sa tezi hora..ot edin klas..po 4 4oveka svestni iska6ti da psotgnat ne6to..si4ki drygi..nekfi s bal 20-26.. li4no taa goidan hodih s edna fr..ot frenskata..da vidime kolko sa tia mesta..samo frenskata e priela 350 4oveka..ob6to hybavite..y4ili6ta..elitnite.[[si4ki gi znaqt] sa prieli blizo 800 4oveka..taka 4e otno6enieto ako v ak e 1:5 pri durjavnie e 1:15 [ot tia 15..samo 5 sa konkyrenciq..]
za izpita..okey..prerazkaz..az priznam az sum otveqn 4ovek..ne moa mn da pomna..zada4ite..50 matematika 50 bg.. za 3 4asa vsqko..v ak izpita.. sa ti blizo 100-150 mat za 1h i 30.. i bg za 25 min kum 50..zavsisi..moje i pvoe4e i po-malko..vs godina e razli4no..oba4e..kfo..mislite si 4e sa mn po-lesni..6oto sa pove4e na broi...ili su6to tolkova..em lujete se..samod eto ima takia zada4i..deto pri durjavniq..nai-trydnite logi4eski..ne sa takia..i da..navsqkude ima tipove zada4i dori ityk..no..tyka za razlika ot pri durjavniq..[kadeto sa razglednai sik4i vidove preri t.n]..kadeto si pi6e kfo 6e se dade..i zna na kfo da se gotiv6..tyk ne e taka..vinagi moje6
dabude6 iznenadan..s zada4ite..s eseto..koeot yverqvam vi...4yh gi kfo sa pisali..nekoi hora..deto ne beha pipvali..ese..i deto msileha 4e ne e mn trydno...i tyk ima pravila..samo deto..1 e za malko vreme.. i 2..nema6 li vuobrajenei..si out ;] .. 3to otnosno parite..ne vs mogat da si pozvolqt 11 hiledi..okey..samo 4e na dosta im e namalena taksata..vlquzl li si..vuttre...6e ti napraat normalna otstupka..[nali i na men mi napraiha..] 4to v acs..i tupite sa ymni..vzemi nqkoi ot normalnite v koleja..i sravni s nqkoi ot normalnite navun.. [noramlen v koleja ...okolo 5..] normalen navun..3-4-5]..samo deto1vo..moat liicite vkvartaalnotot ..s izy4avane na angliiski..da pokriqt 6 v ak..ne..i dori..za angliiska..ne mogat!!..ne namesvam frenksa..nems a..ispannska..i angliska.i t.n imam predvid..4e ne e pravilno da se sravqna..koi otiade bil po -ymen..kakfi ocenki...i t.n tiu kaot v ak..oby4eniet e po-razli4no.. 5to..nikoi ne e kazal.. 4e v acs..sa nai-ymnite..ne sa vsi4ki nai-ymni..no budete isgyrni..ima ot nai-ymnite..kakot vsqko y4ili6te..i ak si ima hora s koito da se gordee..naistina..i te ne sa 2-3ma..ne e pravilno i tyk da se sraqnavt..ne6tata..za6toto vie..yprekva6tite..nqmate baza na koqto da yprekvate..tui kaot ..hoarata ot ak ne sa se qvili..na durjavnite..[ili pove4e ot tqh]..i dali ako horata ot ak..prqtei sa se qvili na durjavnite..dali v momenta pove4eto ot 1va nemska..nqma6e da ne sa tam..[moje i obraten varinat..ni6ot ne kazvam]..6to..nikoi ot koleja..ne e kazal 4e tyka s anai-ynite..horata vutre..se gordeqt sus sebe si i s tfa y4ili6te..7mo..zaradi hora koito prikazvat..bez da nqmat na kakfo da se osnovat..i 4iito dymi s ebazirat..na mnenie ot prqteli..ot poznati..i ot takiva..`zlobari..ili nz i az to4na dyma..predi tqh`..si vadqt vpe4atelnie..koeoto e pogre6no..povqrvaite!!..i imennoo zaradi tqh..v 50% ot sly4aite kato kaje6 4e y4i6 v ak..horata na ym si kaaat[qsno..toa nekoi nadyt../zybur//razglezen bogata6]..ae stiga.. a tova e izklu4itelno gadno..povqrvaite..no vsu6tonst vsqko y4ili6te si ima i..dobra i lo6a slava..vajnoto e dali `dobrat` i dali `lo6ata` imat pokritie..i do kolko go imat..no v momenta..ne s eoptivam da sporq snqkogo..a d aizkaja mnenieto..si..yvajavam tfa..4e i drygi ..netolkova zapzoanti go kazvat..da tfa e za vsi4ki..kfoto si 4yl..kazva6 go..okey..ima hora s opit..da kaja na horata turse6ti otgovori..tyka..i sega tfa ne be6e za vsi4ki[ i tezi..koito kaat ..em 4yala 4e acs..ne emn dobro daskalo]] tfa e za hora..koito se izcepvat s 6ibani ..i syper tupi..opredeniq..za horata vutre/..za kazva6tie..4e horata vutre..nqmat socialen jviot i vruzki...za nqkfi 6antvai ot tipa..4e..ne se ebut..ili e takia..a..da ..i z atezi,koito sravqnvat dve ..razli4ni ne6ta..ii ot tam....saata edni sporove..i se nervime tyka..i kaot krai..snobari..kifli..bogata64eta..ligli/ligliovci/zyburi..[v pove4eto sly4ai ima i mn ymni]..zaqjda4i..nadyfki..gi ima navsakude..su6ot intriganti i licemeri..ne govorete tolkvoa za koleja kfi bili tyka horata..be zmn d agi ponaate..[ili da znaate bate 2-3ma ot tqh]..6oto v sega6notot y4ili6te..na mn ot zaqjda6tie..horata ot ak..mogat da kajat su6tite..ne6ta..SI4KO IDVA OT TAM..4E AK..SI E OBIKNOVENNO DASKALO..SMALKO PO-RAZI4NI STANDARTI..IMETODI NA OBY4ENIE..no ne abravqite..horata na vsqkade sa edni i su6ti |( :) i.. samo 4e ima i tkia..deto govorat bez mn da znaqt :D

Nakadah
07-22-2009, 00:24
бахти умрелата дупка

vesopeso
01-16-2010, 18:43
УоУ наистина не мога да повярвам на коментите тук .. Наистина не е за вярване .. НАПЪЛНО съм съгласен с коментарите на човека пуснал тази тема ! Умно момиче !! Аз ще кандидатствам в АКС тази година след 2 месеца да сме точни , доста и притеснително .. Аз хода от 6 клас на уроци при две учителки .. Не , аз не мисля , че уроците са нещо лошо .. Просто екстро трейнинг , който може да си го позволи на негова глава си идват. Надявам се да вляза. Всъщност , за разлика от 50/100 от хората в България аз мисля за бъдещето си . В АКС се преподават към дестина езика и повече не ставайте смешни , не се влиза с английски , а с български и математика и ти трябва минимум 5.00 ... Тези с 3-4.99 просто яко завиждат и ругаят , че хората влезли са били "снобари , зубари и тем . подобни " , а тови си е просто жалко .. :-o :-o :-o 8) 8) 8)