PDA

View Full Version : Здравословно хранене



CfEtii
05-05-2008, 19:45
Понеже гледам тия дни има доста теми,относно здравословното хранене и здравословния начин на живот,реших да пусна няколко съвета,които определено ще са от полза на тези,които искат да отслабнат или просто да водят здравословен начин на живот :)

-Хранете се поне 3 пъти на ден. Ако може приемайте храна поне на всеки 3-4 часа.
-Винаги закусвайте. Не е нужно закуската да бъде огромна. Едно варено яйце, резен хляб от покълнали зърна и малко сирене ще дадат достатъчен старт на деня.
-Приемайте източници на белтъчини със всяко хранене.
-Приемайте зеленчуци на всяко основно хранене. Към закуската може да прибавите парче плод.
-Дръжте полезни малки закуски на работното си място или у дома. Така винаги ще имате с какво да захраните тялото си, дори когато сте заети и нямате време да излезете или да приготвите храна.
-Ограничете обработените храни, богати на рафинирани въглехидрати, транс-мазнини, овкусители и консерванти
-Ограничете кафето. Вместо него приготвяйте зелен чай или освежаваща вода с лимон.
-Осигурете достатъчно количество есенциални мазнини в диетата си от риба, зехтин, ленено семе, студено пресовани растителни масла. Не избягвайте животинските мазнини, съдържащи се в месото и млечните продукти. Консумирайте натурална заквасена сметана и масло.
-Пийте поне 10-12 чаши вода на ден. Ако спортувате, може да прибавите още течности.
-Консумирайте храните в близко до натуралното им състояние. Избирайте пълномаслени натурални млечни продукти, прясно месо и риба, само цели и/или покълнали зърна и семена. Обработвайте минимално храните, които позволяват това
-Експериментирайте с храните и комбинациите между тях. Опитайте нови неща, като пиле с фъстъчено масло, ягоди с кисело мляко, дюнер със зелеви листа, мусака от тиквички и т.н. Здравословната храна не е непременно скучна.
-Научете се да се забавлявате и да се храните здравословно. Не е нужно да страдате, защото сте в ресторант или на почивка. Поръчайте салатата със зехтин, вместо олио, рибата на скара вместо пържена и т.н. Впечатлете приятелите си с грижата за здравето си във всяка ситуация
-Надвийте изкушенията. Ако все пак се изкушите и посегнете към храна, която не е толкова полезна за вас, не забравяйте че постоянните всекидневни и здравословни навици, а не постоянните лишения, са пътят към здраво и щастливо тяло. Ако много ви липсва определена храна, хапнете малко и се насладете на вкуса без да прекалявате.


Амии какво да кажа..надявам се да съм помогнала :)

H8_mE
05-05-2008, 20:04
Много хубава тема :) :grin: Браво ,че си се сетила и си се постарала да пуснеш тема от този сорт.Въпреки това на тази тема има още доста неща ,които могат да се кажат, но ти си успяла почти най-важното да го събереш на едно място и накратко да накараш хората,които не знаят да разберат какво е здравословно хранене.
А ти храниш ли се здравословно?
На наши времена е доста трудно.Аз се старая доста в това отношение.Хубаво ще е повечето хора да се стараят!

Отново поздравления за темата! :-)

Chacho
05-05-2008, 20:07
Едно много голямо браво.Дано спести по-глупавите въпроси.

Аз ще препоръчам хората да си прочетат биологията за 8 и 9 клас, да не питат дали може да се забременява от цикъл и тортите с коя точно диета не ни се лепят.

CfEtii
05-05-2008, 20:36
Амии мен килограмите ме мъчат,и някакси се старая да водя здравословен начин на живот..От утре започвам :lol:

Canis_Dirus
05-05-2008, 21:03
научете се, когато копирате нещо, да пускате и източника!

Така е кражба на интелектуална собственост!

http://spidersport.com/15-nutrition-tips.php

Автор на Съветите е Галина Толкингтън

CfEtii
05-05-2008, 21:30
Ем пич..ясно е,че аз не съм го писала.Но съм си направила труда да събера най-важното.И не мисля че хората от форума ги интересува толкова кой е източника,какво и защо.

TheNewReligion
05-05-2008, 21:33
Много хубава тема :) :grin: Браво ,че си се сетила и си се постарала да пуснеш тема от този сорт.Въпреки това на тази тема има още доста неща ,които могат да се кажат, но ти си успяла почти най-важното да го събереш на едно място и накратко да накараш хората,които не знаят да разберат какво е здравословно хранене.
А ти храниш ли се здравословно?
На наши времена е доста трудно.Аз се старая доста в това отношение.Хубаво ще е повечето хора да се стараят!

Отново поздравления за темата! :-)
+1

Canis_Dirus
05-05-2008, 21:46
Ем пич..ясно е,че аз не съм го писала.Но съм си направила труда да събера най-важното.И не мисля че хората от форума ги интересува толкова кой е източника,какво и защо.
От никъде не става ясно!
Все едно да сложиш чужди снимки в сайт за запознанства. Готино ли ще ти е, ако някоя незнайна пикла си направи профил с твоите снимки?

CfEtii
05-06-2008, 08:00
Къде отиде в сайтовете за запознанства..тва тук в съвсем друго..
И все пак,какво се нахвърляш,направила съм темата,взела съм инфо от другаде и това е.Какъв е проблема?

MaDdNeSs_GirL
05-06-2008, 10:52
Не подкрепям идеята ти за закуска. Едно резънче хляб с едно яйце и едно сиренце... :-o Това са около 200 калории и осъзнаваш ли, че това няма да ти даде никаква енергия за през деня. Дори старите хора са го казали "на закуска яж като бог". Един огромен пълнозърнест сандвич с домати, шунка и сирене например + една чаша мляко ще са чудесен старт за деня. Ако на закуска не си получил необходимата енергия, цял ден ще имаш апетит. Така, че тя е задължителна и трябва да бъде обилна дори за тези, които се водят на диета.

Иначе поздравления за темата, полезна и очаквам да има интерес.

Kras4eto_lp
05-06-2008, 17:08
Супер тема...аз честно казано изобщо не спазвам нещата в нея. Закуската винаги си я ям но оттам нататък не ям нищо до вечерта и най-лошото което е не пия почти никаква вода :(