PDA

View Full Version : Разлика в социалните среди



slarutan
05-05-2008, 20:52
Какво мислите за разликата в социалните среди и по точно и разбираемо казано как ще се справите с проблема,че родителите на гаджето ви и самото то е във "Висшето общество" а вие сте най обикновен гражданин или по точно рапър/казвам по точно заради специфичния стил на обличане чрез който мн хора съдят за рапарите преди да са ги обознали/. (think)
ПП:Ако пишете,очаквам смислени отговори,а не от сорта на "за голям рапър ли се мислиш" или нещо от сорта.
Благодаря предварително.10х

Snitch
05-05-2008, 20:58
xhxahh, mi spored mene ne e nekf seriozen problem ako dvamata se obi4at,
a ako si gledal How High se seti za salis mai be6e i du6teriata na prezidenta :D :P

skatemore
05-05-2008, 21:00
Какво мислите за разликата в социалните среди и по точно и разбираемо казано как ще се справите с проблема,че родителите на гаджето ви и самото то е във "Висшето общество" а вие сте най обикновен гражданин или по точно рапър/казвам по точно заради специфичния стил на обличане чрез който мн хора съдят за рапарите преди да са ги обознали/. (think)
ПП:Ако пишете,очаквам смислени отговори,а не от сорта на "за голям рапър ли се мислиш" или нещо от сорта.
Благодаря предварително.10х

нали се сещаш путко по дрехите приемат по ума изпращат ама ако си тъп рапер вече си е проблем

MiMcHeToOo
05-05-2008, 21:10
Кофти... Не знам би ми било се тая освен ако гаджето ми не почне нещо да се прави на интересен.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-05-2008, 21:14
не знам какво те притесява всъщност ... ако се покажеш като грижовен. сериозен и интелигентен младеж всичко ще е добре

slarutan
05-05-2008, 21:17
така е,но все пак мислиш ли,че ако ти си такъв родител ще позволиш на дъщеря си да излиза с такъв тип момче (think) смисал не казвам лош родител в никакъв случай,но родител от по горния слой

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-05-2008, 21:21
еми значи тя е паралийка .. ти си нормално момче с товйте си интереси .. тя те харесва .... просто пред тях бъди малко по-публичен, по-делови ... по-прибран като облекло ... и така .. спокойно де :) просто не говори диалектно и не мълчи като пукел като се срещнешс тях ... и не мисля, че ще са някакви цербери и ще те разпънатна кръст ... ако са либерални и модерни хора няма да ги стъписа твоята същност

slarutan
05-05-2008, 21:25
ок,благодаря,ще се постарая

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-05-2008, 21:27
пак заповядай ... ако отидеш с нагласата, че ще те помислят за идиот ... просто ще си изиграеш лоша шега ... ае успехче :)

slarutan
05-05-2008, 21:37
мерси,а относно облеклото-прекалено ли ще е ако се завлека в костюм

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-05-2008, 21:38
мерси,а относно облеклото-прекалено ли ще е ако се завлека в костюм

според мен ще е малко прекалено ... не знам ... но по-тясни дънки и блуза и без шапка :)

YzyrpatoR
05-05-2008, 22:11
За голям рапър ли се мислиш ? :D

vesinka91
05-06-2008, 05:25
nemislq 4e tva e problem :) stiga da se obichate nqma zna4enie koi kakyv e :) Kakto se kazva lubovta e slqpa :P

GameMaster
05-06-2008, 05:29
Emi do kolkoto znam roditelite na gadjeto mi sa dosta zamojni.Na men lichno ne mi e nikakyv problem....Daje po-napred se chustvam s parite ponqkoga poneje tehnite ne go givezqt mnogo.Za men lichno ne e ot znachenie.

MoonAngel
05-06-2008, 05:53
Според мен това в един момент оказва значение.

Pliok0019
05-06-2008, 08:53
Да, в България има едно разделение на социални слоеве, но пради миналото на страната ни не е възможно да бъде ясно определено това разделение. В крайна сметка не парите са фактора на разделението на "маса" и "над-средното ниво". Ако се стараеш и се стремиш да бъдем над средното ниво по отношение на интелектуален капацитет всичко ще бъде наред. Сега ще се опитам да дам и по-разбираемо определение на "маса" и "хора над средното ниво". "Масата" това са...хората, който са полуграмотни, интересуват се само от храната си, от алкохола...

Аз се поотклоних от темата, но с всичко по-горе исках да ти кажа, че парите нямат значение в случая, стилът на обличане - също. Ако се докажеш пред тях всичко ще е наред.

sladkъ_mackъ
05-06-2008, 09:30
мерси,а относно облеклото-прекалено ли ще е ако се завлека в костюм

според мен ще е малко прекалено ... не знам ... но по-тясни дънки и блуза и без шапка :) Ем да облечи се като повечето момчета,тоест стандартно , с по-"нормални дрехи" и така ;) И аз имам същия проблем,но съм момиче и ми предстои да се запозная с родителите на гаджето,а те са мега заможни(не зн точно с кфо се занимават но е така) :) Абе радвай се че момичето е с тебе,щот повечето такива богатички движат с некфи газарчета,фукльовци,надувк и.. :?

sladkъ_mackъ
05-06-2008, 09:34
Да, в България има едно разделение на социални слоеве, но пради миналото на страната ни не е възможно да бъде ясно определено това разделение. В крайна сметка не парите са фактора на разделението на "маса" и "над-средното ниво". Ако се стараеш и се стремиш да бъдем над средното ниво по отношение на интелектуален капацитет всичко ще бъде наред. Сега ще се опитам да дам и по-разбираемо определение на "маса" и "хора над средното ниво". "Масата" това са...хората, който са полуграмотни, интересуват се само от храната си, от алкохола...

Аз се поотклоних от темата, но с всичко по-горе исках да ти кажа, че парите нямат значение в случая, стилът на обличане - също. Ако се докажеш пред тях всичко ще е наред. Не еточно така,зависи от хората,а както знаем повечето по-заможнички се имат за нещо повече от обикновените хора.. Ако родителите й са надути,ще му е трудно да общува с тях,ще го изгледат се едно е мокро маче,без дори да са го опознали,само щот няма богат татко примерно :x :?

slarutan
05-06-2008, 11:26
мерси,а относно облеклото-прекалено ли ще е ако се завлека в костюм

според мен ще е малко прекалено ... не знам ... но по-тясни дънки и блуза и без шапка :) Ем да облечи се като повечето момчета,тоест стандартно , с по-"нормални дрехи" и така ;) И аз имам същия проблем,но съм момиче и ми предстои да се запозная с родителите на гаджето,а те са мега заможни(не зн точно с кфо се занимават но е така) :) Абе радвай се че момичето е с тебе,щот повечето такива богатички движат с некфи газарчета,фукльовци,надувк и.. :?
tva mnenie mi haresa

absolute_bitch
05-07-2008, 11:05
abe q ne se zalugvai..socialnite razli4iq sa mnogo vajni v edna vruzka. i ne govorq samo za otno6enieto na roditelite,govorq za otno6eniqta m/u vas dvamata.v na4aloto nqma da pravi golqmo vpe4atlenie,to e qsno...no s vremeto ne6tata ne stoqt taka..ako ne poloji6 usiliq da si s taq macka,po-golemi ot tva da nahluzi6 nekvi norm. dinki s koito se vijda 4e ima6 kraka nqma da stane nomera.tui 4e vpe4atlenieto na roditelite dale4 ne pravi vruzkata vi uspe6na,daje da se naprai6 na itleketualec v 10-minuten razgovor:))) ne zvu4a tolkoz optimisti4no kato ostanalite tuka no taka stoqt ne6tata/opit/

_FaShIoN_
05-07-2008, 11:22
Не ме притеснява разликата в социалните среди и социалното положение,за любовта няма граници...дразня се на такива хора,които примерно имат повече пари или техните са някъде по-нагоре в общесвото почват да ми се праат на ''кой съм аз''... :D

slarutan
05-07-2008, 14:59
abe q ne se zalugvai..socialnite razli4iq sa mnogo vajni v edna vruzka. i ne govorq samo za otno6enieto na roditelite,govorq za otno6eniqta m/u vas dvamata.v na4aloto nqma da pravi golqmo vpe4atlenie,to e qsno...no s vremeto ne6tata ne stoqt taka..ako ne poloji6 usiliq da si s taq macka,po-golemi ot tva da nahluzi6 nekvi norm. dinki s koito se vijda 4e ima6 kraka nqma da stane nomera.tui 4e vpe4atlenieto na roditelite dale4 ne pravi vruzkata vi uspe6na,daje da se naprai6 na itleketualec v 10-minuten razgovor:))) ne zvu4a tolkoz optimisti4no kato ostanalite tuka no taka stoqt ne6tata/opit/
e da de ama to izliza taka se edno trqq da se promenq a az ne iskam :( smisal tolkova li e ot znachenie koi kak e oblechen i kakva musica slusha primerno kato se obichame

kato` limonche
05-07-2008, 15:21
e da de ama to izliza taka se edno trqq da se promenq a az ne iskam :( smisal tolkova li e ot znachenie koi kak e oblechen i kakva musica slusha primerno kato se obichame[/quote]
Отиваш у техните с широки дънки, тениска, на която пише "да подпалим Азис" и поздрави баща и с "Йо Йо man" и ще ги разбиеш. На следващия ден цялото и семейство ще са облечени така :P А, сериозно... разделение имапо принцип, но аз съм ходила със "заможно" момче и никак не ни пречеше, че аз не спинкам в/у купчина пари :? .

slarutan
05-07-2008, 15:43
(rofl) дали ако отида така няма да искат да скъса с мен още на същата вечер :D
а иначе сериозно както казваш, има ли проблем ако тя не казва на техните за нас (think)

Tentople
05-07-2008, 15:52
Рано или късно това показва своете прикрито влияние във дадени начинания ;)

kato` limonche
05-07-2008, 16:57
(rofl) дали ако отида така няма да искат да скъса с мен още на същата вечер :D
а иначе сериозно както казваш, има ли проблем ако тя не казва на техните за нас (think)

Е, как ще искат да скъса с теб... ооо, мама и тати като те видят в този вид направо ще те поискат за зет :-P .
А, дали има проблем да не казва - ами, според мен няма. Мойто гадже не ме запозна нито с майка си /лекар/, нито с баща си /адвокат/ и, слава богу, не ми се е налагало да ходя при нито 1 от двамата. :razz:
А пък и зареже ли те, щото видиш ли "не си богаташче", аз съм насреща :-P .

MaDdNeSs_GirL
05-07-2008, 17:07
8) Според мен тук задръжките спират повече, отколкото фактът, че са от две различни социални среди,както ти сам се изразяваш. Един мъж може да бъде достоен за всяка жена с цялостното си държание. Един мъж, независимо от финансовото си положение може да бъде мил, грижовен и да знае кога и къде да си "мери" или "изпуска" мненията си. Затова не мисля, че някой трябва да се притеснява, а пък в края на краищата понякога една жена милионер може да бъде стимул за професионалната реализация на нейния съпруг, син на чиновници например.

slarutan
05-07-2008, 19:14
(rofl) дали ако отида така няма да искат да скъса с мен още на същата вечер :D
а иначе сериозно както казваш, има ли проблем ако тя не казва на техните за нас (think)

Е, как ще искат да скъса с теб... ооо, мама и тати като те видят в този вид направо ще те поискат за зет :-P .
А, дали има проблем да не казва - ами, според мен няма. Мойто гадже не ме запозна нито с майка си /лекар/, нито с баща си /адвокат/ и, слава богу, не ми се е налагало да ходя при нито 1 от двамата. :razz:
А пък и зареже ли те, щото видиш ли "не си богаташче", аз съм насреща :-P .
щом казваш :) мерси

vamp
05-07-2008, 19:25
така е,но все пак мислиш ли,че ако ти си такъв родител ще позволиш на дъщеря си да излиза с такъв тип момче (think) смисал не казвам лош родител в никакъв случай,но родител от по горния слой

Аз не бих и забранил,просто ще и кажа,че не струваш,защото богатите гледат по друг начин на света и ако някога са били бедни не искат да си спомнят и за това.
Ако искаш да я имаш по-добре не бъди "РАПЕР",а бъди нормален и готин младеж,покажи интелигентност,грижовност и т.н.,нека видят,че имаш потенциал,етикета си го лепиш сам,не другите.

slarutan
05-08-2008, 10:04
виж,тук пак стигаме до тази мисъл :) -какво пречи примерно да ходя смъкнато а да съм умен или да мога да си държа и културно
смисал ква е разликата/освен тва как те гледат хората/ дали ще си смъкнат и си интелигентен или ще си някъв фешън примерно,изтупан,спретнат и пак ще си на същия акъл-никакъв нали :)
просто хората ще си кажат виж го този сиг се занимава с култура/примерно казвам/ а в моя случай казват виж го този бандит, едва ли не :S

Niakoitam
05-08-2008, 11:14
Какво мислите за разликата в социалните среди и по точно и разбираемо казано как ще се справите с проблема,че родителите на гаджето ви и самото то е във "Висшето общество" а вие сте най обикновен гражданин или по точно рапър/казвам по точно заради специфичния стил на обличане чрез който мн хора съдят за рапарите преди да са ги обознали/. (think)
ПП:Ако пишете,очаквам смислени отговори,а не от сорта на "за голям рапър ли се мислиш" или нещо от сорта.
Благодаря предварително.10х

Уоу,как го правиш това бе пич.По богато момче с по-бедно момиче е по възможно.но...по-богато момиче с по-бедно момче това си е истинска,истинска рядкост.

Еми какво да кажа аз,мога да кажа че си много смел щом си се осмелил да си го помислиш камо ли пък да го направиш и вече ходите.Аз не бих се осмелил даже и момичето да е много печено и да не е надувка,защото не си давам никакъв шанс.

slarutan
05-08-2008, 11:32
гл,не трябва да мислиш така
всъщност дори не знаех,че е от тази висша класа когато се запознахме-за мен няма значение каква е ,важното е че я обичам :) но сега идва този фактор,който малко или много променя нещата

Niakoitam
05-08-2008, 11:57
Ами в такъв случай ти пожелавам успех и дълготрайна любов с това момиче.
А всъщност това предишното го казах,защото и мен ме кефеше едно момиче от както казваш висшите слоеве,а освен това не можех да и стъпна на пръста и по много други работи.Затова и абсолютно никои нито тя не разбра.Иначе винаги се е държала мило с мен и като с равен без дори веднъж да се е направила на нещо повече от мен.Но сега вече не се виждаме.Никога не бих се осмелил да призная пред нея или пред които и да било.Дори не смея и да си го помисля. :)

slarutan
05-08-2008, 12:10
благодая наистина,а според мен няма значение дали някой знае или не за твоя случай защото нито ти си виновен, че ти си на това ниво нито от нея зависи, че тя е на горния слой,ами ако беше обратното :) ние не си избираме какви да бъдем-поне в тази възраст :)

vamp
05-08-2008, 15:52
виж,тук пак стигаме до тази мисъл :) -какво пречи примерно да ходя смъкнато а да съм умен или да мога да си държа и културно
смисал ква е разликата/освен тва как те гледат хората/ дали ще си смъкнат и си интелигентен или ще си някъв фешън примерно,изтупан,спретнат и пак ще си на същия акъл-никакъв нали :)
просто хората ще си кажат виж го този сиг се занимава с култура/примерно казвам/ а в моя случай казват виж го този бандит, едва ли не :S

Виждал съм много бандити облечени стилно и елегантно,явно са осъзнали поговорката "по-дрехите посрещат,по-ума изпращат".Ако имах дъщеря предпочитам да излиза с елегантен и готин младеж вместо с някой мърлъо.Имам един приятел,ходи смъкнат,защото няма пари.Гадно копеле е,бедняк,но не това му е проблема.Ходи си със съдраните мръсни дънки,не защото няма нови хубави,а защото по душа се чувства мръсен парцал и ходи така облечен.Сиромашията не е мода,аз също не съм богат,но изглеждам добре.

ziky
05-08-2008, 16:34
Виж са едно време иа з носех развлечени дрехи и такова и аз бех рапЕр сички са го минали тва..ако момичето е свесно и си знае положението не търси за компания паралия и просто знае какво иска и се е отчаяла точно от тия паралии може да имаш някъв късмет иначе незнам...такива кукли има безчувствени смотани....нищо не става от тех....само че такива момичета са прекаленооо ехеее не антики незнам кви...

slarutan
05-08-2008, 17:54
така го казвате се едно който е смъкнат начи е някъв бедняк
като се замисля доста от хората които познавам а включително и аз не сме без пари (think) кво значение има дали си смъкнат и имаш кеш или си спретнат и изтупан и пак имаш-въпрос на вкус
а тва,че ходя смъкнато пак казвам няма значение за парите просто така ми харесва,а и от каде знаете,че няма смъкнати дънки на цената на цялосното облекло на някой "спретнат"
аа и има дооста голямо значение на думата бандит,но не е темата тук за да обсъждаме това :)

gLoRiOuS_aNGeL
05-08-2008, 21:38
Стига да има истински и силни чувства,нищо не може да попречи на двама човека да са заедно!Социалната среда няма никакво значение! :)

mickelangelo
05-09-2008, 09:12
Няма значение рапар ли си емо ли си .. пънкар ли си или си скинър .. просто си човек .. като останалите .. избрал си си пътя ... това си е твоя работа .. ;)

mladtehnik
05-09-2008, 11:45
четох някаде в списание че един от 3те фактора за успешна и дълга връзка е социалното положение.Тоест да сте долу-горе еднакви.Обичам да говоря за пари и обич,това го изследвам от години наред.Ако съдя обаче по себе си ... трябва да има такова имал сам над 10 неуспешни връзки и ги определям защото съм от "висшето общество" а партниорките ми не са ... сега няма такъв проблем 7 месеца със сегащната ми приятелка си е истинско постижение.Така че моя отговор е социалното положение играе роля в 1 СЕРИОЗНА връзка,подчертавам СЕРИОЗНА,това значи и запознанства с родителите и на двамата.А що се отнася до израза "нося се като рапър",родителите харесват истънчените,интелигентнит и добре обличащи се МЪЖЕ.Старо поколение какво да се прави...прави така че да им се харесаш.Това е от мен може да е горчиво това което изразих но за мен това е истината!

Ivalinka
05-09-2008, 12:38
зависи от родителите..ако са консервативни-костюм..иначе по-обикновено :)

vamp
05-17-2008, 11:03
Дрехите са външен израз на вътрешността ти.Хубава е да пораснеш и да знаеш,че на места където не те познават или трябва да създаваш положителни емоции в твоя полза не може да се обличаш както си искаш.
Мой приятел преди време беше повдигнал дело,че са го пребили,отиде на изслушването гола глава,по потник и със слънчеви очила.Самия той приличаше на бияч,не спечели делото,само проблеми си направи защото дълго го разтакаваха.
Когато се запознах с майката на бившата ми приятелка бях с нормална прическа,спортен панталон и кожено яке,свалих си очилата,направил съм добро впечатление.Дали щеше да е същото ако бях по потник,дънки,гола глава и слънчевите очила?
Не ми пука за мнението на останалите честно казано,правя всичко за да ми е по-лесно на мен и защото няма нищо лоши в това да правиш добро впечатление.А лятото когато обикалям курортите мога да си седя в колата само по бански,ланец и слънчеви очила.Понякога дори не се бръсна по 2 седмици,особено ако не ме познават.Ако ходя на купон с приятели честичко се случва и аз да отида развлечен,защото така ми е по удобно и не искам да се залея с пиене,дрехите ми които струват доста.