PDA

View Full Version : Даите съветче плс



a_n_i_t_y941001
05-06-2008, 11:06
От 3 дена пия витамини.Всички,абсолютно всички витамини са направени в едно хапче ии се пие по 1 на ден,докато ядеш или след ядене.Таа въпроса ми е на кутията пише че това е хранителна добавка иии маика ми казва че може да надебелея от тях.Така ли е?Който знае плс да ми каже за да знам да продължавам ли да ги пия или да спирам!Ааа забравих да кажа хапчетата се казват "Vitaral".Мерси предварително на всички :)

VilleBaby
05-06-2008, 11:31
да,мисля , че се дебелее от тях , но не съм сигурна

Mademoiselle
05-06-2008, 11:37
absurd da nadebelee6 ot vitaral-a.No nqma smisal da se tovari6 izli6no,i da ti se utaqt po organite,pii gi pri dokazana avitaminoza

CataclysmicAbyss
05-06-2008, 11:41
Дебелее ли се о.О Аз пия Центум с лутеин, заради лошото ми зрение...ама щом се дебелее май ше ги спирам xD

a_n_i_t_y941001
05-06-2008, 11:51
Дебелее ли се о.О Аз пия Центум с лутеин, заради лошото ми зрение...ама щом се дебелее май ше ги спирам xDAма нз,смисъл на моите витамини пише "хранителна добавка" ии за това аа за твоите нз,но моята приятелка също пие за очи ии не дебелее споко :)

Chacho
05-06-2008, 11:56
Дебелее се..трънки.Хранителна добавка не означава, че е за качване на килограми.Пример:Л-карнитин

Витарал-а и Центрумгруп-а ги водят най-добри.Аз се консултирах с ендокринолог, който ми каза, че са с най-добро съдържание.

Пие се по време на или след ядене,най-добре на закуска, щото иначе ще ги изпикаеш.Повечето (не знам дали всички) витамини са мастноразтворими,което означава,че трябва с нещо друго да облажиш преди да ги изпиеш.Единственото,което могат да направят е да ти поддържат здравото състояние на организма. ;) Все пак ги пий както те инструктират,защото някои са токсични в големи дози.Айде със здраве!