PDA

View Full Version : проблем с компютър



qwerradi
05-06-2008, 14:56
От няколко дена имам проблем с персоналния компютър, вероятно нещо по дъното е изгоряло. Не може да се стартира, като се включи в захранването и натисна копчето охлаждането работи, лампичката за харддиска свети, но другата лампичка до нея, която обикновено свети зелено, не свети и на монитора не се показва нищо. Даже като работи 3-4 минути и вентилатора за охлаждането спира и лампичката изгасва.
Моля дайте съвет, от какво може да се получава така. Как би могло да се отстрани този проблем.

XceSS
05-06-2008, 16:29
Или ти се е прецакал някой кабел или ти е изгоряла някоя част на компютъра.И в двата случая върви на някой сервиз :)

ziky
05-08-2008, 00:10
Варянти колкото искаш....може кондензатор да е спекъл поради наличието на скакалец който се е зародил вътре поради не чистене на прах и тва да е довело до фаталния и тежък край на процесор и компания...може видео картата да се е разместила .. може лан картата да е изгоряла тва също съм го имал като пречка може дъното да е изгоряло....много неща може да са..Но мисла че не е от захранването щото нямаше да иска да върти или щеше да прави минимално усилие да завърти перката (в повечето случаи е само притреперване на вентилатора)
Води го на доктор ако нямаш под ръка приятел който ПОДЧЕРТАВАМ ДА РАЗБИРА!

crashover
05-17-2008, 12:49
Знаеш ли приятел аз съм съгласен с @ziky скоро и аз се сблъскаф с доста такива проблеми. Ето и пример скъсан кабел на мишка, клавиатура! Прахр изгоряла саунд карта или може би HDD или може би видео, Лан,!и още куб простотии!Провери си кабелите мн добре! ай успех и пиши като го оправиш!

shweppsy
06-23-2008, 16:51
на мен ми праеше такива проблеми на старият комп.
оказа се че платката на биоса беше изгоряла ..

derik
06-26-2008, 13:49
Отвори го, почисти го, забърши с парцал конекторите на рамта и видеото(ако не си с вградено), провери дали процесора има паста, ако не сложи...
Буквално преди 4 дена правих едно компче със същия проблем.. но там се оказа - откачен фан поради което процесорчето беше думнало :)