PDA

View Full Version : Проблем с кодеци за филми и daemon tools :)



limon4e_f
05-06-2008, 17:14
Здравейте!Понеже съм със сравнително нов комп и нямам доста от нужните програми и настройки та...да минем по същество...Нямам кодеци ( поне така ми казаха 8-) ) за гледане на филми и много моля някой да ми прати :) Вторият проблем е че вече имам свален речник и една игра (GTA) които изискват daemon tools.Аз си я изтеглих но нещо не ми се получиха нещата с инсталацията. Посъветваха ме да я деинсталирам и да пробвам пак.НО я няма в control panel...намерих я ( 8-) ) но пък сега не ще да се трие...
общо взето , ако някой е по-навътре с нещата ( и има малко време и търпение ) го моля да ми помогне :) мерси предварително , masters 8-)

Ruthless
05-06-2008, 17:21
Здравей!

Относно кодеците, можеш да си ги изтеглиш от тук:
http://fileforum.betanews.com/detail/KLite_Codec_Pack_Standard/1094057842/2

Ето ръководство за инсталация и работа с Daemon Tools:
http://www.kaldata.com/articles.php?action=show&showarticle=160

Влез в Start -> Settings -> Control Panel -> Add or Remove Programs , намери я , кликни веднъж върху нея и избери Remove, след което следвай инструкциите за да я деинсталираш. Ако наистина я нам, а и да е там следвай следните инструкции:

2. Влизаш в:
C:\Program Files
C:\Documents and Settings\All users\Application data
C:\Documents and Settings\Твоя Username\Application data
C:\Documents and Settings\Твоя Username\Local Settings\Application Data

И преглеждаш за папки на програмата, която искаш да премахнеш от твоя компютър.

Преди това се увери, че имаш отметка на Show hidden files and folders (Start->Settings->Control Panel->Folder options-> "View"
увери се , че можеш да виждаш скрити файлове и папки като сложиш отметка(точка) на Show hidden files and folders) .

След това ги почисти и от Recycle Bin (кошчето).

3. Отвори Start > Programs > Accessories > System Tools > Disk Clean-up . Сложи отметка на всички предложени неща и потвърди с ОК. Когато изчистването приключи , програмата ще се затвори сама.

limon4e_f
05-06-2008, 18:07
вече ми пратиха кодеците, и все пак благодаря :) мерси много и за полезните съвети...100% ще са ми от полза , но точно в proram files папката на daemon tools не ще да се трие...почнах да трия файловете 1 по 1 но има някой при които ми излиза следното: cannot delete....... acces is denied.Make sure the disk is not full or write-protected and that the file is noe currently in use. мисля , че не е in use , но как мога да проверя :(

tqnko1
05-06-2008, 19:55
alt control delete -> processes -> i gleda6 ;]

limon4e_f
05-06-2008, 20:06
проверих на няколко пъти, но... ги няма... :smt012 :-|

Ruthless
05-07-2008, 07:08
Стартирай Daemon Tools, избери десен бутон на мишката върху иконката му в долния десен ъгъл (червен цвят), избери Virtual CD-DVD ROM -> Unmount all drives и опитай отново да почистиш Daemon Tools.