PDA

View Full Version : Оставяте ли рестото си в магазина или другаде?



cicaaa
05-07-2008, 15:49
Аз ако е 1 2 5 стотинки и ако има опашка и съм нервен напрао тегля едан майна и си заминавам без 2-те стотинки :>

а вие :-D

machoka
05-07-2008, 16:00
Е ти какво, оставяш 2ст. :-o или 20ст. и се мислиш за голямата работа?!

b0Nb0n
05-07-2008, 16:02
emi tiq 1 2 5 stinki gi ostavqm za ko a mi ostavqm i pove4e zavisi ot prodava4kata servitiorkata :D xaxaxaxa

krem4et0
05-07-2008, 16:02
Нито стотинка. В 1 магазин преди пазарувах редовно. 2-3 пъти на ден понякога и 3 пъредни пъти сметката ми правеше нещо си и 1 стотинка. Давам 10 лв и ме си връщат 99 стотинки. Ваярно, че жената се отчита, ама това е 1 стотинка. Другия път мога да и я дам......От тогав не оставям НИЩО!

Alcohooligan
05-07-2008, 16:04
в заведения често оставям бакшиши.

krem4et0
05-07-2008, 16:07
В заведенията в Свищов не ми се ще да плащам изобщо. Обслужването е под всякаква критика, всичко е отвратително, а сервитьорката може да те изяде с поглед.

FOOTSOLDIER
05-07-2008, 16:24
в заведения често оставям бакшиши.

a3c1M
05-07-2008, 16:47
Да бе да ще оставям, аз кат ми върнат повече си малча :grin: че да оставям 8-)

Obsession
05-07-2008, 17:15
Не оставям.

05-07-2008, 17:52
в кафене/заведение и на печени таксиметрови шофьори оставям бакшиш, а за дребните стотинки от рода на 1 и 2 ми е все едно.

air_J
05-07-2008, 17:56
Оставям рядко, ама наистина рядко! А най-много мразя, когато някоя тъпа путка, или смачкан хуй а.к.а сервитьорка/барман си въобрази, че съм длъжен да му оставя бакшиш и сам си го пресметне и си го вземе. Една пача в Несебър даже ми носи водка със сок, вика ми 7 лева и ми носи касовата бележка на нея пише 6 и 50, давам и 10, тая ми връща 2 и не`ква ми се хили. Направо подивях, деба, много мразя така! Аз ако съм един магазинер, примерно, утре тея като ми дойдат да пазаруват от мен как ще реагират, ако им взема 2 лева отгоре, ей така без нищо? :-x

ScionOfStorm
05-07-2008, 18:04
В заведение винаги оставям бакшиш.

Отделно съм имал някакви ебати пичовете шофьори, с които съм водил много смислени и добри разговори, т.е. са били супер компания, и съм им оставял 3-4 кинта бакшиш, ако съм имал.

Иначе в магазина рядко оставям стотинки, били те 1, 2 или 5. :)

sladku_bebzi
05-07-2008, 18:21
Ами зависи от обслужването.Примерно в един магазин на Плиска има един много мил човек, на когото винаги оставям.Докато някви, които ти хвърлят продуктите безразборно не заслужават нищо :-D

SuNsEt
05-07-2008, 18:32
само за 1 стотинка :lol:

Deliverance
05-07-2008, 18:49
y555

bulgarcheto
05-07-2008, 18:53
Преди оставях по магазините, сега рядко. В тези, в които посещавах по-често, оставях с думите "следващия път няма да ми стигнат". И наистина, следващия път за 1-2 стотинки няма проблем.

По едн овреме събирах жълти стотинки и си ги исках.

В заведенията...зависи. По-често оставям, но ако са цели пари. Смешно ми е сумата + 20 стотинки, които ги оставяш "ей така". В тези случаи карам някой да ги прибере.

Когато не съм доволен от обслъжването съм точен до стотинката.

NH3
05-07-2008, 18:55
в заведенията оставям когато обслужването е нормално а не некви темерути да ги молиш за сметката а те да ти я носят след 1 час :?

KiLLeR_InSTiNkT
05-07-2008, 19:41
Когато съм доволна от обслужването по заведенията, оставям бакшиш 8) хах

Decu
05-07-2008, 19:45
Жълтите стотинки от рестото в магазина ги оставям почти винаги, а по ресторанти-събираме с приятелите ако нещо е останало. :Д

chocoleptic
05-07-2008, 20:31
В магазина винаги оставям ресто ..
Даже в някои магазини са ме запомнили и не ме питат дали да върнат ..
В ресторант не плащам аз ..

psychopath
05-07-2008, 21:20
зависи от обслужването

RoyTheReaper
05-07-2008, 21:44
Обикновено не се циганя за жълтите стотинки, и без това не ми трябват. \:D/

Sarabi
05-07-2008, 22:11
Аз нямам пари да вляза в магазина, кво остава и да си зарежа рестото... 8-)

miloto_girl_4e
05-08-2008, 12:00
В магазина не оставям нищо, защото най-мразя да ми правят проблем ако нямам 1-2 стотинки, или да ми връщат 99стотинки, вместо левче и да ми се
циганят, е и аз се циганя и така всичко е точно..
В завадения оставяме бакшиш, макар и не 5лв, но винаги закръгляме, че и отгоре :)

any4ka_bany4ka
05-08-2008, 13:32
В магазина не оставям нищо, защото най-мразя да ми правят проблем ако нямам 1-2 стотинки, или да ми връщат 99стотинки, вместо левче и да ми се
циганят, е и аз се циганя и така всичко е точно..
В завадения оставяме бакшиш, макар и не 5лв, но винаги закръгляме, че и отгоре :)

Напълно съм съгласна с теб! :(

LP_GirL
05-08-2008, 23:53
По кафетата,ресторанти и т.н. бакшиша е задължителен (стига да не попаднеш на гаден/а сервитьор/ка), ама по магазините по рядко оставям,...

b0Nb0n
05-09-2008, 02:01
Оставям рядко, ама наистина рядко! А най-много мразя, когато някоя тъпа путка, или смачкан хуй а.к.а сервитьорка/барман си въобрази, че съм длъжен да му оставя бакшиш и сам си го пресметне и си го вземе. Една пача в Несебър даже ми носи водка със сок, вика ми 7 лева и ми носи касовата бележка на нея пише 6 и 50, давам и 10, тая ми връща 2 и не`ква ми се хили. Направо подивях, деба, много мразя така! Аз ако съм един магазинер, примерно, утре тея като ми дойдат да пазаруват от мен как ще реагират, ако им взема 2 лева отгоре, ей така без нищо? :-x
emi v zavedeniq si dlajen da ostavq6 bak6i6 v bg ne e taka no v drugite strani e obidno ako ne ostavi6 bak6i6 no tam obslujvaneto e na drugo nivo i bak6i6a e 10 procenta mislq 4e ot smetkata kakto i da e

dqdo_mraz
05-09-2008, 02:17
слагам процентче отгоре ако е некфа яка 8-)

_donna_
05-09-2008, 08:22
На сервитьори често оставям по колкото мога.
Не че са ми много парите...
Е,зависи и какво е обслужването естествено.
Има такива дето хич не си дават зор и не ти обръщат внимание в продължение на 40 минути (ти искаш да си платиш).Тогава просто ставам и си тръгвам.Иначе много бързо ме настигат.Но има и такива усмихнати и учтиви младежи и девойки,че чак да ти стане готино.

А на бармани задължително оставям!

В магазин никога не бих си оставила жълтите стотинки.
Тия пари да не растат по дърветата. :P А и влизат в голяма полза понякога-тия жълтите..

air_J
05-09-2008, 11:18
Оставям рядко, ама наистина рядко! А най-много мразя, когато някоя тъпа путка, или смачкан хуй а.к.а сервитьорка/барман си въобрази, че съм длъжен да му оставя бакшиш и сам си го пресметне и си го вземе. Една пача в Несебър даже ми носи водка със сок, вика ми 7 лева и ми носи касовата бележка на нея пише 6 и 50, давам и 10, тая ми връща 2 и не`ква ми се хили. Направо подивях, деба, много мразя така! Аз ако съм един магазинер, примерно, утре тея като ми дойдат да пазаруват от мен как ще реагират, ако им взема 2 лева отгоре, ей така без нищо? :-x
emi v zavedeniq si dlajen da ostavq6 bak6i6 v bg ne e taka no v drugite strani e obidno ako ne ostavi6 bak6i6 no tam obslujvaneto e na drugo nivo i bak6i6a e 10 procenta mislq 4e ot smetkata kakto i da e
И как реши, че в чужбина в заведения си длъжен да оставяш бакшиш, щото аз съм ходил в заведения в Испания с испанци и си оставят парите точно до последната стотинка... По най-изисканите ресторанти бакшиша си е включен в сметката, а можеш и да оставиш повече. В заведения, когато бакшиша не е включен в сметката по никакъв начин НЕ СЪМ ДЛЪЖЕН да давам бакшиш! И както споменах - мразя тъпи путки, които сами си вземат пари, без аз да съм им дал! И кое е обидно, и кое не е си е субективно понятие. Аз може да продавам банички за 60 стотинки и да се обиждам ако не ми дават 1 лев за баничка, но кой го интересува? Същата работа и в заведението, като не съм преценил - не съм оставил! Нито съм длъжен, нито ми пука кой и дали би се обидил. 8)

PinkFloydSound
05-09-2008, 13:11
Ем, понякога ме е срам да чакам по няколко минути хиената да ми търси някви стотинки да ми връща и направо си заминавам...

OtherDimension
05-09-2008, 13:14
Оставям рядко, ама наистина рядко! А най-много мразя, когато някоя тъпа путка, или смачкан хуй а.к.а сервитьорка/барман си въобрази, че съм длъжен да му оставя бакшиш и сам си го пресметне и си го вземе. Една пача в Несебър даже ми носи водка със сок, вика ми 7 лева и ми носи касовата бележка на нея пише 6 и 50, давам и 10, тая ми връща 2 и не`ква ми се хили. Направо подивях, деба, много мразя така! Аз ако съм един магазинер, примерно, утре тея като ми дойдат да пазаруват от мен как ще реагират, ако им взема 2 лева отгоре, ей така без нищо? :-x
emi v zavedeniq si dlajen da ostavq6 bak6i6 v bg ne e taka no v drugite strani e obidno ako ne ostavi6 bak6i6 no tam obslujvaneto e na drugo nivo i bak6i6a e 10 procenta mislq 4e ot smetkata kakto i da e
много ти знае главата..

DisciplineAndOrder
05-09-2008, 14:24
в кафене/заведение и на печени таксиметрови шофьори оставям бакшиш, а за дребните стотинки от рода на 1 и 2 ми е все едно.

сейм

b0Nb0n
05-09-2008, 14:34
Оставям рядко, ама наистина рядко! А най-много мразя, когато някоя тъпа путка, или смачкан хуй а.к.а сервитьорка/барман си въобрази, че съм длъжен да му оставя бакшиш и сам си го пресметне и си го вземе. Една пача в Несебър даже ми носи водка със сок, вика ми 7 лева и ми носи касовата бележка на нея пише 6 и 50, давам и 10, тая ми връща 2 и не`ква ми се хили. Направо подивях, деба, много мразя така! Аз ако съм един магазинер, примерно, утре тея като ми дойдат да пазаруват от мен как ще реагират, ако им взема 2 лева отгоре, ей така без нищо? :-x
emi v zavedeniq si dlajen da ostavq6 bak6i6 v bg ne e taka no v drugite strani e obidno ako ne ostavi6 bak6i6 no tam obslujvaneto e na drugo nivo i bak6i6a e 10 procenta mislq 4e ot smetkata kakto i da e
много ти знае главата..
mersi da te nau4a i teb :razz: :lol:

likejolie
05-10-2008, 13:37
в заведения често оставям бакшиши.
+1 :grin:

b0Nb0n
05-10-2008, 13:41
Оставям рядко, ама наистина рядко! А най-много мразя, когато някоя тъпа путка, или смачкан хуй а.к.а сервитьорка/барман си въобрази, че съм длъжен да му оставя бакшиш и сам си го пресметне и си го вземе. Една пача в Несебър даже ми носи водка със сок, вика ми 7 лева и ми носи касовата бележка на нея пише 6 и 50, давам и 10, тая ми връща 2 и не`ква ми се хили. Направо подивях, деба, много мразя така! Аз ако съм един магазинер, примерно, утре тея като ми дойдат да пазаруват от мен как ще реагират, ако им взема 2 лева отгоре, ей така без нищо? :-x
emi v zavedeniq si dlajen da ostavq6 bak6i6 v bg ne e taka no v drugite strani e obidno ako ne ostavi6 bak6i6 no tam obslujvaneto e na drugo nivo i bak6i6a e 10 procenta mislq 4e ot smetkata kakto i da e
И как реши, че в чужбина в заведения си длъжен да оставяш бакшиш, щото аз съм ходил в заведения в Испания с испанци и си оставят парите точно до последната стотинка... По най-изисканите ресторанти бакшиша си е включен в сметката, а можеш и да оставиш повече. В заведения, когато бакшиша не е включен в сметката по никакъв начин НЕ СЪМ ДЛЪЖЕН да давам бакшиш! И както споменах - мразя тъпи путки, които сами си вземат пари, без аз да съм им дал! И кое е обидно, и кое не е си е субективно понятие. Аз може да продавам банички за 60 стотинки и да се обиждам ако не ми дават 1 лев за баничка, но кой го интересува? Същата работа и в заведението, като не съм преценил - не съм оставил! Нито съм длъжен, нито ми пука кой и дали би се обидил. 8)
emi ti sam go kaza e backa toi ti e vklu4en v smetkata 6te6 ne 6te6 dava6 go

YoUng`GaIz3r ;]~
05-10-2008, 14:18
понекога оставям понего не .. бе зависи ... по кафетата попринцип оставям

v_shveda
05-11-2008, 13:48
zavisi ot prodavachkata ako e nqkoe hubavo momiche ostavqm vinagi :-D

Ivalinka
05-11-2008, 15:00
да,обаче понякога ми ги тикат :lol:

LovePoisoned
05-11-2008, 16:15
Да бе да ще оставям, аз кат ми върнат повече си малча :grin: че да оставям 8-)
+ 1

Аве ако сме длъжни да оставяме бакшиш, що не дигнат направо самите цени ве? :grin:

Веднъж на Калиакра бях с наш'те и няк'во тъпо барманче изчезна "уж за ресто".. Беше лев и нещо.. Малеее, така се ядосах, това беше единственият ми подобен случай, когато съм се оставяла, ега ти гнусния мазник. Още ми се искаше да го бях намерила и бутнала във водата. 8-)

Затова когато ходя където и да е, си имам и дребнички, за да не могат да ме лъжат няк'ви сервитьорчици с парички, почти винаги вадя точни пари. 8-)

Само веднъж бях оставила при вида на симпатичното момче.. Абе не знам.

Buhtaaa
05-11-2008, 16:18
Да бе да ще оставям, аз кат ми върнат повече си малча :grin: че да оставям 8-)
+ 1

5StaR
05-11-2008, 17:46
Според зависи :>

zvezdichkaaa
05-11-2008, 17:55
Понякога,като не ми се чака или бързам :) .

Pedigree
05-11-2008, 18:19
За някакви дребни стотинки в магазина, не чакам, не ми трябват просто. В заведения, зависи от обслужването.

MoonAngel
05-11-2008, 19:41
Да, най-често по барчетата.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-11-2008, 19:47
1 и 2 ги оставям в повечето случаи .. а в заведение бакшиш е задължителен ... на такситата рядко оставям :-o

shadow4e
05-11-2008, 21:50
Пфууу днес точно една ми напарви много лошо впечатление, взе си бакшиш сама, нече бяха много, де - 40ст., които и без това щях да й ги оставя. Хах, а на всимкото отгоре млякото с какао струваше 2,60 и ми излезна 3, поне да беше заведението на ниво, че да взимат 3 лв за едно мляко с какао. Вътре беше студено дори... Ако бях сама щях да си ги поискам...

TheNewReligion
05-11-2008, 22:13
Ами в любимия ми магазин за хранителни стоки не взимам понякога 1-та стотинка . В Мак Доналдса пускам едната стотинка в касичката , но иначе ис взимам всичко ! :)

Boot
05-11-2008, 22:15
В Мак Доналдса пускам едната стотинка в касичката ,
ауууу колко благородно

ThunderGoddess
05-11-2008, 22:20
В заведение - да. Таксита - не фащам. В магазина - обирам всичко - до последния жълт петак. :D :D

Jaffs
05-12-2008, 07:57
Зависи от доста неща.
В заведение бакшиш винаги оставям, а колко зависи изцяло от сервитьорката. Била съм сервитьорка и знам колко е неприятно да се блъскаш и да се любезен, а накрая да ти искат до стотинка рестото. Но има и такива, които заслужават даже по-малко да им платиш.
Още си спомням как на една двойка сметката им беше 12,39лв и жената ми каза да ги закръгля до 13 съответно. После мъжа се върна да ми вдигне скандал защо съм го направила и си искаше всичките 61 стотинки. То такива случаи много де, но няма значение.
В магазина обикновено оставям колкото да се закръгли сумата.
В таксита повечето пъти бързам и това е причината да хвана такси. Всеки път като хвана отивам до едно и също място и ми излиза максимум 2,70. Просто закръгляме на 3 и си заминавам по живо по здраво. Добре, че вече не им ползвам услугите.

cicaaa
05-12-2008, 08:06
а аз най мразя да се наложи да оставя да се наложи повтарям иначе само в магазин ако са 1 2 3 сотинки нал зн не мис е чака срам ме е хахаа па в абровете даже гледам да не си и платя след акто полея всичко и всеки с пиенето си :>

bulgarcheto
05-12-2008, 11:55
В Мак Доналдса пускам едната стотинка в касичката ,
ауууу колко благородно
Капка в морето, но капка по капка - живот.