PDA

View Full Version : Въпрос: Литература - 8ми клас



ModernFuck
05-07-2008, 17:39
ъй като ми преподава една от най - гадните госпожи в града ми,трябва да й опиша - Характеристиката на полковника от "Крадеца на Праскови" от III глава ? ПОнеже това произведение не го разбрах много много,ви моля за помощ..Госпожата си пише двойки както и когато си поиска..? Веднъж беше писала на всички момчета,защото друго момче отговори грешно на зададения въпрос...Днес проверяваше домашни,20 човека от класа имахме домашни,а 6 нямаха..На тези 20 човека писа двойки,защото домашната не била вярна и не пожела да обясни как се прави дадената домашна от нея..На другите 6 човека писа,забележки за "без домашна работа" , за първа година съм в това училище,а госпожата ми развали надеждите..ОТ ей такива нейни своеволия,моите оценки са:
2 2 2 2 4 4 3 ей такива са ми оценките..? Някои от вас може да кажат,като не учиш така ще е ! Извинявайте,но на изпита по БЕЛ имах 5,340.. моля помогнете върху въпроса с удебелен шрифт ... Благодаря предварително ..

lookatme
05-07-2008, 18:25
ами незнам как да ти помогна,може би ако напиша това,което сме писали в клас би ти помогнало.. (а освен това една част от този въпрос го има в учебника-след произведението..разсъждени ята,но се пак)
-Представян е като олицентворение на реда в семейството и града
-Разкрит е като застаряващ боец на житейския фронт,белязан от знака на поражението
-Осъкатеното му тяло е като своебразен знак на войната
-Ролята на страшния му алватрос-израз на риз
-Смисълът на трагичната новина:открадвайки младоста на Елисавета,тай нарушава естественото равновесие в живота
-Представен като човек,чужд на всякаква сантименталност и човечност
-Представен като скучна,скуластична човешка личност
-чужд на всякаква сантименталност

с тези точки ще можеш да си направиш всичко,тема,есе и прочие
но според твоите думи,каквото и да направиш все ще ти пише ниска оценка,може би незнам.. преценявай си нататък сама,но според мен трябва да подадете оплакване при зам.директорката си.нашата по математика беше така и сега ако знаеш как се държи.. хах айде късмет от мен :)

ModernFuck
05-07-2008, 18:41
Точно с това ми помагаш изключително много благодаря ти братле :)
ние почнахме да го пишем,но тя каза сами да го напишем ..