PDA

View Full Version : Ухото много ме боли...



SuNsEt
05-07-2008, 17:53
Преди една седмица си направих пиърсинг на ухото.На хрущяла.Всичко беше добре,до днес.Тази сутрин реших да си махна медицинската обица и да си сложа една друга,която много ми харесва.От начало ми беше трудно махането на старата,защото беше някаква много особена...След това тръгнах да си слагам новата,обаче тя не можеше да излезе от другата страна,за да я закопчая...Мъчех се така близо 1 час...Даже потече малко кръв,ама аз си бях сложила на едно памуче спирт и си разтривах ухото,чаках 5-10 мин. и пак се пробвах.Просто съм инат.Накрая успях и си я сложиш,но ухото ми беше станало страшно червено.После отидох на училище и там може би не съм усетила дали ме боли или не...Но сега като се прибрах и усетих как ми пулсира ухото и ме боли.Просто цялата лява част на главата ми пулсира...Дали ще спре да ме боли???Сега не е червено,на пръв поглед е добре...само аз усещам,че пулсира болезнено.Не ме боли много но все пак...С какво да го намажа?Не искам да си махам обицата. :?

Моля ви,кажете. :-o

LipSoFAnAnGel
05-07-2008, 18:28
:shock: И аз мислех да си пробивам там ухото...... :shock:

SuNsEt
05-07-2008, 18:50
]:shock: И аз мислех да си пробивам там ухото...... :shock: Абе при теб може да е по-различно.Аз рано си махнах медицинската...Това не го прави.

Въпросът ми беше ясен.Айде някой да ми отговори,моля!

rusoto_baby_f
05-07-2008, 19:51
Мен една приятелка ме проби на ухото....т.е. на хрущяла....
Болеше ме...ама се търпи...
Някъде след 2 дни започна много да ме боли и даже се подду...ама аз инат и не исках да си я махна.....
Взех си спирт 1% и си махнах обицата...(много ме боля)...и гной беше започнало да събира....
Ама така със спирта го промивах 3пъти на ден и си свалях обицата,болеше ама се търпи...
Моя съвет е вземи си спирт и го промивай...ама си сложи и тая обичка дето с нея са ти го пробили, щото то е започнало да свиква с нея и не е хубаво толкова бързо да я сменяш...
Моита я смених чак след 1 месец и за сега няма проблем....

P.S.
Една приятелка като си го проби на хрущяла си го маза с гентамицин на маз ....като преди това го промиваше с спирт

Sarabi
05-08-2008, 07:44
Спирт ? Ю Ок :shock: :shock: ?!
За какво си хванала да ръчкаш друга обица, пиърсъра не ти ли е казал колко време се стои с медицинската ? И не ти ли е обяснил как да се грижиш за дупката :shock: ?
Купи си някакъв сапун с неутрално Пх, бебешките стават, кислородна вода (Не Спирт !!!) и гентамицин. Миеш със сапуна, почистваш с кислородната вода и мажеш с гентамицина. Обикновено първите три дни тая процедура се повтаря по три пъти, вторите три дена по два и третите три дена по веднъж и после спираш антибиотика (демек гентамицина). После може да продължиш да промиваш с физиологичен разтвор.

MalthazaR
05-22-2008, 19:21
Спирт ? Ю Ок :shock: :shock: ?!
За какво си хванала да ръчкаш друга обица, пиърсъра не ти ли е казал колко време се стои с медицинската ? И не ти ли е обяснил как да се грижиш за дупката :shock: ?
Купи си някакъв сапун с неутрално Пх, бебешките стават, кислородна вода (Не Спирт !!!) и гентамицин. Миеш със сапуна, почистваш с кислородната вода и мажеш с гентамицина. Обикновено първите три дни тая процедура се повтаря по три пъти, вторите три дена по два и третите три дена по веднъж и после спираш антибиотика (демек гентамицина). После може да продължиш да промиваш с физиологичен разтвор.

+1