PDA

View Full Version : Съвет



1n5ub0rd1na73
05-07-2008, 20:21
Здравейте,

Рядко пиша, надявам се, че ще бъда кратък и ясен.

На 18 години съм. Не съм по баровете, дискотеките, кафенетата и така нататък. Спортен и ученолюбив тип съм. Проблемът ми е (ако може да се нарече проблем) е, че едно момиче от класа ми ме покани на кафе заедно с друга моя съученичка. Тази другата - аз имам чувства към нея, но тя си има приятел. Тази, която ме покани, мисля, че ме харесва. Двете са дупе и гащи. Аз мисля, че ме канят, за да си изясним как стоят нещата, но не мога да бъда сигурен в това.
Не съм много приказлив, това ми е голям проблем. Въпросът ми е как да се държа там. Най-вероятно ще се спека. Ще се постарая да не го показвам. Изобщо всичко ми е пълна мъгла, всякакви съвети са добре дошли.
Знам, че в голямата с част въпросите ми са бавноразвиващи, но не съм на "ти" с нещата, съжалявам за което.

Поздрави

ziky
05-07-2008, 20:32
Не секи е длъжен да е на "ти" с нещата и да показва че е някой си с момичетата...просто се дръж естестявено...неможеш да разбереш за кво го правят докато не идеш...а още повече че и не е сигурно дали е заради това което мислиш...може би просто искат компания за кафе...ако е било нещо такова да се изясните предполагам че неможе от тва кафе да стане ясно..трябва да е имало някви други намеци преди това.Само внимавай да не те разиграват щото жение са тва човече...едната знае че другата те харесва и знае че харесваш нея същевременно.."двете са дупе и гащи" - още по лошо..незнаеш кво си мислят...

1n5ub0rd1na73
05-07-2008, 20:43
Не секи е длъжен да е на "ти" с нещата и да показва че е някой си с момичетата...просто се дръж естестявено...неможеш да разбереш за кво го правят докато не идеш...а още повече че и не е сигурно дали е заради това което мислиш...може би просто искат компания за кафе...ако е било нещо такова да се изясните предполагам че неможе от тва кафе да стане ясно..трябва да е имало някви други намеци преди това.Само внимавай да не те разиграват щото жение са тва човече...едната знае че другата те харесва и знае че харесваш нея същевременно.."двете са дупе и гащи" - още по лошо..незнаеш кво си мислят...
Здравей,

Благодаря ти за бързия и изчерпателен отговор. Да, имало е намеци. Прав си, че всичко е възможно. Ще го имам предвид.

Поздрави

Mementomori
05-07-2008, 20:45
Какво да ти кажа,просто се дръж естествено и не се спичай,защото това би ти навредило,постави си го като цел и ще се справиш,поработи върху амбицията и самочувствието,просто едно кафе,няма да те изядат!Успех,пич!

ziky
05-07-2008, 20:48
Не секи е длъжен да е на "ти" с нещата и да показва че е някой си с момичетата...просто се дръж естестявено...неможеш да разбереш за кво го правят докато не идеш...а още повече че и не е сигурно дали е заради това което мислиш...може би просто искат компания за кафе...ако е било нещо такова да се изясните предполагам че неможе от тва кафе да стане ясно..трябва да е имало някви други намеци преди това.Само внимавай да не те разиграват щото жение са тва човече...едната знае че другата те харесва и знае че харесваш нея същевременно.."двете са дупе и гащи" - още по лошо..незнаеш кво си мислят...
Здравей,

Благодаря ти за бързия и изчерпателен отговор. Да, имало е намеци. Прав си, че всичко е възможно. Ще го имам предвид.

Поздрави


Виждам че си момче на ниво.Факта че не се занимаваш с дискотеки и такива простотии много говори евалата за тва нещо..просто не че доста нали такова ама доста такива случаи съм имал и съм бил свидетел и на дурги приятели..слушал съм момичета как обсъждт точно такива неща...за това ти препоръчвам да внимаваш и да очакваш сичко...просто в думите на едно момиче може да се крият хиляда неща със скрит смисал...никога неможеш да знаеш дали това което говори го мисли наистина и изобщо кви планове си прави за дадено нещо още повече ако тва нещо си ти... :)

alex_devv
05-08-2008, 06:48
загазил си го!
момичетата не обичат такива спечени истории...

1n5ub0rd1na73
05-08-2008, 11:24
загазил си го!
момичетата не обичат такива спечени истории...
Здравей,

Би ли пояснил по-подробно какво имаш предвид?

Мерси

VinDiesel
05-08-2008, 11:27
Дръж се естествено

1n5ub0rd1na73
05-11-2008, 12:44
Здравейте пак,

Извинявам се, че съживявам темата, но въпросът за сметката изникна в съзнанието ми. Нали не трябва аз да плащам, при все че те са ме поканили?

Отново се извинявам, ако въпросът ми е неуместен.

Поздрави

Sweet_Play_F
05-11-2008, 13:08
Amii po princip kato se otide na kafe vseki si pla6ta za nego si,a v mn slu4ai mom4eto 4erpi.Pri teb ima veroqtnost da sa te pokanili da si napravqt b1zik. Naistina izglejda6 svesten,no ima6 li fr v u-6te?Nadqvam se da ne prozvu4i grybo,no po4ti v1v vseki klas ima hora,koito sa autsaideri i v dne6no vreme momi4etata ne tolerirat mn po-svitite mom4eta. Ako naistina si re6il da otide6 na sre6tata gledai da ne se spi4a6,dori b1di po-razkreposten! Uspeh!

vesinka91
05-11-2008, 13:22
Не секи е длъжен да е на "ти" с нещата и да показва че е някой си с момичетата...просто се дръж естестявено...неможеш да разбереш за кво го правят докато не идеш...а още повече че и не е сигурно дали е заради това което мислиш...може би просто искат компания за кафе...ако е било нещо такова да се изясните предполагам че неможе от тва кафе да стане ясно..трябва да е имало някви други намеци преди това.Само внимавай да не те разиграват щото жение са тва човече...едната знае че другата те харесва и знае че харесваш нея същевременно.."двете са дупе и гащи" - още по лошо..незнаеш кво си мислят...
v tazi situaciq e pravilno kazano nemojesh da znaish kakvo si mislqt :)

gPa3HuTeJl
05-11-2008, 14:34
Абе чакай бе такава тема нямаше ли пак наскоро?

donkihot
05-11-2008, 14:36
по4ваш да говориш за хобитата ти,за даскало,за...приятелите ти! и въобще за която и да е глупост минала ти през ума

DilyanN
05-11-2008, 15:00
Ако не можеш да прикриеш слабостта си, то поне я използвай добре. Предполагам в училище си свит и срамежлив. Обърни това в твоя полза. Когато се настаните в кафето, не скръствай ръце и не стой настрана. По възможност седни срещу тях двете, стой с изправен гръбнак, ръцете дръж върху масата. Не си играй с пепелници, цигари, с косата си или с други части от тялото. Езика на тялото ще е много важен в твоята ситуация. С нищо не трябва да показваш притеснението си, иначе твоето мълчание ще съсипе всичко. Ако ще мълчиш, трябва да изглежда че знаеш какво правиш и какво става около теб и че всичко е под твой контрол. Трябва да излъчваш сигурност. Стой спокойно и ги наблюдавай. Ще започнат да те питат някакви глупави въпроси. Отговаряш кратко и с висок глас. Дръж се така все едно те са там заради теб, а не ти заради тях. Ще придобиеш загадъчен и неочакван образ, което ще събуди интереса у тях. Опитай се така да си представиш ситуацията и ако имаш някакви въпроси, питай отново. А, и да не забравиш да пишеш какво е станало накрая :)

vesito13
05-11-2008, 15:22
Ако не можеш да прикриеш слабостта си, то поне я използвай добре. Предполагам в училище си свит и срамежлив. Обърни това в твоя полза. Когато се настаните в кафето, не скръствай ръце и не стой настрана. По възможност седни срещу тях двете, стой с изправен гръбнак, ръцете дръж върху масата. Не си играй с пепелници, цигари, с косата си или с други части от тялото. Езика на тялото ще е много важен в твоята ситуация. С нищо не трябва да показваш притеснението си, иначе твоето мълчание ще съсипе всичко. Ако ще мълчиш, трябва да изглежда че знаеш какво правиш и какво става около теб и че всичко е под твой контрол. Трябва да излъчваш сигурност. Стой спокойно и ги наблюдавай. Ще започнат да те питат някакви глупави въпроси. Отговаряш кратко и с висок глас. Дръж се така все едно те са там заради теб, а не ти заради тях. Ще придобиеш загадъчен и неочакван образ, което ще събуди интереса у тях. Опитай се така да си представиш ситуацията и ако имаш някакви въпроси, питай отново. А, и да не забравиш да пишеш какво е станало накрая :) съветът е просто супер :wink: дано само авторът на темата успее да го изпълни , макар че няма да му е никак лесно , след като явно е от по срамежливите . ей пич опитай поне малко от тези неща да направиш и пак ще си идеално 8) айде успех и стискаме палци :grin:

1n5ub0rd1na73
05-11-2008, 15:47
Здравейте,

Благодаря Ви за изчерпателните и не дотам изчерпателните съвети и коментари. Ще видя какво мога да направя по въпроса и дали ще излезе нещо от цялата работа. Ще пиша после.

Пак благодаря,
1n5ub0rd1na73

Co0kIe
05-11-2008, 15:53
Ако не можеш да прикриеш слабостта си, то поне я използвай добре. Предполагам в училище си свит и срамежлив. Обърни това в твоя полза. Когато се настаните в кафето, не скръствай ръце и не стой настрана. По възможност седни срещу тях двете, стой с изправен гръбнак, ръцете дръж върху масата. Не си играй с пепелници, цигари, с косата си или с други части от тялото. Езика на тялото ще е много важен в твоята ситуация. С нищо не трябва да показваш притеснението си, иначе твоето мълчание ще съсипе всичко. Ако ще мълчиш, трябва да изглежда че знаеш какво правиш и какво става около теб и че всичко е под твой контрол. Трябва да излъчваш сигурност. Стой спокойно и ги наблюдавай. Ще започнат да те питат някакви глупави въпроси. Отговаряш кратко и с висок глас. Дръж се така все едно те са там заради теб, а не ти заради тях. Ще придобиеш загадъчен и неочакван образ, което ще събуди интереса у тях. Опитай се така да си представиш ситуацията и ако имаш някакви въпроси, питай отново. А, и да не забравиш да пишеш какво е станало накрая :)

Това беше най-изчерпателния и правилния (според мен) отговор! А колкото до сметката, това че е прието момчето задължително да плаща на среща според мен е тъпо и в този случай или всеки плаща за себе си, или те плащат всичко - все пак те са те поканили! Ако все пак ти стане неудобно и решиш да платиш сметката,няма проблеми - при това ще им стане приятно :) А иначе прави се че не ти пука много много! Изглеждаш свестен, не се впрягай и приятно прекарване!

Стискам палци :)

1n5ub0rd1na73
05-13-2008, 18:16
Здравейте пак,

Благодаря за съветите. Всичко мина О.К., едното момиче приказваше като за трима до момента, в който аз трябваше да кажа нещо интересно, когато осъзнах, че аз съм бавноразвиващ олигофрен, защото нямам какво да кажа. Не че се спекох или нещо такова - просто нямаше такова нещо. Даже ме молиха да кажа нещо. Такъв срам... Тези неща не са за мен. Добре, че момичето, което харесвам, ме покани на едно спортно събитие след няколко дена, нямам идея защо ме покани - такъв кретен съм.

Един съвет от мен - не затъпявайте, като правите едни и същи неща - било то спорт, компютри или учене, че да не можете да вържете две приказки.

I'm out...