PDA

View Full Version : Ухото ме боли много



rusoto_baby_f
05-07-2008, 20:29
Днеска като станах усетих остра болка в ухото....Явно се е получила от студа...ама ухото много ме боли....Една приятелка ми каза с олио и памук да сложе и щяло да ми мине...ама нз...Айде ако някой го е боляло да пише какво е използвал...
Благодаря предварително :)

tramp
05-07-2008, 20:46
при мен това беше възпаление преди 1 месец с частична загуба на слух и УБИЙСТВЕНА болка.Препоръчвам ти да отидеш на лекар УНГ!!! :)

mumiikataa
05-07-2008, 21:13
има капки за уши.иди в някоя аптека и попитай.те са малко гадни,щото са мн мазни и малко студено като си го сложиш,ма бързо облекчава :)

MoonAngel
05-08-2008, 19:13
Отиди на лекар, най-вероятно ще ти предпише капки. Помагат доста при възпаления (предполагам това се е получило) .

Freeminded
05-08-2008, 23:34
Това е щото даваш да ти се празнят в ушите! :-D

alex_devv
05-09-2008, 11:15
чичко уши, нос, гърло

likejolie
05-09-2008, 11:19
Това с памука попринцип си е класика.Натопяваш едно памуче в затоплено олио и си го пъхаш в ухото и стоиш известно време докато отмине.НО !!!! не помага за всяка болежка.консултирай се със специалисти. :-)

rusoto_baby_f
05-09-2008, 16:42
Мерси на всички които писаха по темата....Проблема е там, че съм на вила в момента и няма как да ида на лекар, а чак в петък се прибирам......А докато се прибера ще умра от болка....Олиото помага, но за кратко......С нещо друго нестава ли....
Казаха ми да вземам:Парацетамол или Ибупрофен
и се порових из нета и намерих тея неща:
,,Наскоро ме боля ухо и си спомних, че баба ми когато я болеше ухото правеше следното - обелваше скилидка чесън, разрязваше я на няколко части, загъваше ги в малко памук и ги напъхваше в болното ухо. Така се лекуваше. Наи-интересното е, че сега го пробвах и наистина ми помогна. Сприа да ме боли (от простуда). Опитай и ти..."

,,Вземете Аугментин 5оомг на 12 часа, или ако нямате, може и Оспамокс - 1000мг на 12 часа за поне 4-5 дни "

,,Рецептата на баба ми: разрязваш на половина скилидка чесън, поставяш я в лъжичка за кафе, която е пълна с олио. Загряваш лъжичката на пламъка на свещ, докато олиото започне да цвърчи. Изхвърляш чесъна, а топлото олио, с помощта на памук, накапваш в болното ухо. Повярвай ми, действа безотказно! Чесънът съдържа фитонциди, т.е. природен антибиотик. Съжалявам,че малко късно прочетох темата, но се надявам рецептата да помогне на нуждаещите се!"



Някой да е слушал за тея методи.....???.....
Или да знаете за някъв антибиотик или капки....ПлСссс който зннае да пишее.......... :(

mumiikataa
05-09-2008, 16:44
слагай му топло...успокоява :)

rusoto_baby_f
05-09-2008, 16:52
слагай му топло...успокоява :)

какво по точно?

mumiikataa
05-09-2008, 18:06
еми...ако ви се намира морска сол...слагаш в някакво като пликче от плат и нагряваш.така става най-добре...ако не...някакви кърпи си нагрявай и слагай на ухото..квото ти дойде на акъла...ако щеш даже грей си вода и в някакво шише,което ше понесе висока темп...