PDA

View Full Version : даркуейв



Shadow_Walker
05-07-2008, 22:25
така...напоследък имам някакво натрапчиво желание да слушам
даркуейв/готик-индъстриал
и то не само да го слушам, ами да си намеря любима група в този стил
(абе...шантава работа)

рових из майспес...доста!, но от това, което слушах нищо не ме грабна
зяпах из уикипедия...пак не си харесах след като чух...
гледах из форуми даже...то там нищо не пишеше ;D

та, моля ви..кажете ми добри групи в този стил
(ама не нещо неокласическо...)
(да, всички знаем cruxshadows и clan of xymox... ;] )

айде, мерси предварително ;]

AutumnTears
05-08-2008, 10:17
http://www.myspace.com/anaphantomyca
ako tova vliza v predstavata ti za gothic :)

evil_peace
05-08-2008, 11:09
Die Form ;)

ScionOfStorm
05-08-2008, 11:54
хммм
Atrium Carceri..?
Faun са някакъв особен фолк/даркуейв също...не съм много по това, но тея двете може да ги пробваш. Особено Фаунчето ;р

Shadow_Walker
05-09-2008, 18:48
благодаря на всички ;]
ако някой всъщност се интересува, намерих една нова група, с (поне според мен) доста олд-скуул звучене
She Wants Revenge :]
http://youtube.com/watch?v=e3Dse93xn_I ;]

Sarabi
05-09-2008, 23:38
Dargaard.


http://youtube.com/watch?v=gGQXOYvD4rE
http://youtube.com/watch?v=nDJ31h91hGs

deggial
05-10-2008, 07:18
Сигурни ли сте, че става въпрос за darkwave, а не за нео-фолк с готически привкус or sth? :) се си мислех, че darkwave са чисто електронните готик изгъзици....

Mooo6no
05-10-2008, 07:42
Македонските Mizar. Абсолютно култови. Ей тук може да чуеш албума от 2004 (непълен) на Mizar по име в папката.

\бтв то на тях албумите им са супер трудно откриваеми. Имаше ги в миновата, но като ги открих вече нямаше достатъчно сийдъри, как да е/

И си имат страница в любимата ти (ми) Уикипедия.

deggial
05-10-2008, 07:51
btw като каза wikipedia напиши darkwave и на дъното на страницата има "List of Darkwave Releases"

Shadow_Walker
05-10-2008, 08:14
mo6no, мерси...ама съм ги слушал, хах :]] открих ги, дръпнах им албум .. и накрая една песен си оставих 0-o
Dargaard ... и тях ;P ама за разлика от mizar ми харесаха.

за List of Darkwave releases ... почти всички са от 80те и са на някакви неизвестни групи и просто нз как ще ги търся... :? напълно безполезен списък, ако питате мен.



Сигурни ли сте, че става въпрос за darkwave, а не за нео-фолк с готически привкус or sth? :) се си мислех, че darkwave са чисто електронните готик изгъзици....
даркуейв е готик музика, която обаче не може да и кажеш чист готик рок :] или нагледно - ако си представим, че готик рока е в средата, даркуейва го обгръща :D
иначе, да, напоследък предимно на електронни групи викат даркуейв.

deggial
05-10-2008, 08:46
ми щото аз много се дразня на даркуейв в стил яко елетроника... иначе медиивъл нео фолк готик :-D значи Omnia, Qntal, Skilton, Sonne Hagal, Wolfenmond, Odroerir, Мельница (чист медиивъл руски :) ), Loreena Mckennitt(пак медиивъл на Manowar на концерта преди да излезнат 30 мин и въртяха една и съща песен :D ), Исихия(тука няма да коментирам), Heidevolk, Hagalaz` Runedance, Faun(тях май ги споменаха), Cultus Ferox, Corvus Corax, Agalloch... ам тия сега нз дали ще ти попаднат в предпочитанията. Някои са доста динамични като музика ии определено не са darkwave-а както аз си го представям, ако не ги намериш мога да ти пратя по нещичко да преслушаш по скайп :)

deggial
05-10-2008, 08:54
бтв тия дето ти ги постнах преди са си чист фолк паган иии ако гледаш определението за готик(като ГОТИК :-D ) ще попаднат ама нямат нищо общо с понятието готик РОК.... :)

ScionOfStorm
05-10-2008, 09:06
Брато, за кои Скилтрон говориш, щото има едни аржентински фолк/пауъристи, дето не ми влизат във възприятията за подобно о.О Омния и Одроерир пак са по-скоро фолкърски работи. Heidevolk са пейгън, Agalloch са по-скоро фолкърски ориентиран дуум, Corvus Corax също са дивия фолк. В смисъл, не смятам че горепосочените имат общо с готика като цяло. Не като готик метъл и т.н., като цяло.

Иначе евала за Qntal, те по-скоро влизат в каквото той търси може би. И хубави групи слушаш ;)

deggial
05-10-2008, 10:11
Готик е стил от средновековието... и darkwave-a е гавра ако питаш мен а първите групи дето сте дали(или поне тия дето знам) са по-скоро dark ambient(да има такъв стил) отколкото darwave а пък паганския метъл, нео-фолка и медиивъла най-много трябва да се доближават до стила готик ако гледаш исторически и ...ддз като поняите :) Не искам да обиждам никой но darwave-a НЕ Е ГОТИК то на darkwave фестовете като се съберат и се кланят на мърчъндайз на дъпеш мод.....

zloto
05-10-2008, 10:17
Blutengel, Diary Of Dreams, London After Midnight и Mortiis...
но като цяло тези стилове са ми тъмна индия... кое е darkwave, кое е ebm, кое е dark ambient, кое е industrial :?

deggial
05-10-2008, 10:22
Да бе то последно време даже го водят емб и там още 2 иначе за тоя стил... :wumpscut: пробвай това :-D май на тях беше Christ Fuck ако не се лъжа ...много добра песен

deggial
05-10-2008, 10:58
XAXA чуй нещо от сорта на Sirenia, Tristania, Therion, Beseech ...знам че е архитектурен стил ти за къв ме взимаш просто си има музика която е вдъхновена от времето на този стил и затова се казва така изгъзица и гавра са останалите и земи говори на някои друг за тия групи дето ги каза ..your city lies in dust my friend(сещай се)

Shadow_Walker
05-10-2008, 11:00
darkwave си е точно с много електроника...
мисля си, че под "електронни изгъзици" друго се имаше предвид ;]
и всъщност не само чисто електронни банди попадат в графата :]
иначе...не отричам, има си електроники.

blackwidowsf
12-17-2008, 06:50
Ето една интересна за мен тема :)
Switchblade Symphony, някой неща на Project Pitchfork, Deine Lakaien, Sopor Aeternus, The Eternal Fall (на границата с дарк ембиънт), французите от Frozen Autumn и още много банди, които за момента не се споменали.

Класиката Clan Of Xymox, които ще имат концерт на 20-ти декември в София :grin:

Kicata
12-17-2008, 08:05
аз не разбирам от тази музика, но също така и не разбирам смисъла на темата!
да ти намери някой любима група?
да откриеш песен която да ти хареса от този стил?
помогни ми да не се мъча, моля..!