PDA

View Full Version : Вярвате ли НАИСТИНА в Господ..?



tonit0yy
05-08-2008, 13:34
На въпроса "Вярвате ли в Господ?" 90 % от населените0 казва ``да``.Но до колко вярваме наистина??Какв0 е Господ за нас?За мен-Господ е всичко!Вярвам безрезервн0 в Него..да-чета Библията :) а ти? :-o к0гато настъпи апокалипсиса къде ще си-г0ре д0 Нег0..или долу в ада?? Хора,вярвайте наистина!!..даам и за луда да ме мислите :shock: :shock: :D Господ е спасението ни.. :) :) :) е..вярвате ли? .. =]

BaBy_bS
05-08-2008, 13:47
аз лично не вярвам,а относно апокалипсиса ... няма да го дачакаме

mishenceto92
05-08-2008, 13:52
И аз вярвам...до някъде.

BigFakeSmile
05-08-2008, 13:55
da az vqrvam i to mn mn mn mn :)

alizi
05-08-2008, 14:24
ima gospoooooooooooooooooooooooooooooood :grin:

sladurankata_meri
05-08-2008, 14:46
emi moje da se kaje 4e i az vqrvam no ne nap1lno okolo45-50% zn 4e nqk1de tam ima gospod i re6ava jivota ni no ne cqlostniq samo nai vajnite migove moje bi a i az vqrvam pove4e v tova 4e vsi4ko e v na6ite r1ce i utre6niq den zavisi pove4e ot nas otkolkoto v gospod taka se 4uvstvam po-p1lnocenna :P :P :P

Obsession
05-08-2008, 14:50
Вярвам в енергията. Господ е енергия.

Emsi
05-08-2008, 14:59
Да !

Emsi
05-08-2008, 15:01
Да.

AutumnTears
05-08-2008, 16:47
apokalipsisa nqma da nastupi ako ob6testvoto se otnasq s uvajenie kum prirodata toest starae se da q zamursqva vuzmojno nai malko
za jalost horata koito gi interusuva tova sa sravnitelno po malko ot tezi koito ne im puka

fire_cat
05-08-2008, 17:48
Да!

tonit0yy
05-08-2008, 21:40
just belive :-# :-# :-# :-# :-#

dqdo_mraz
05-08-2008, 23:25
сера го топло за религиите ви 8)

tonit0yy
05-09-2008, 14:19
сера го топло за религиите ви 8)



pxaxaxaxa m0lq izrazqvaite prostotiqta si na drugo mqst0 :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :? :? :o :o :o :o :o :-D :-D :-D

Lychezar
05-09-2008, 18:36
Initial_D,за разлика от нацистите,комунистите не използват църквата за лични цели и облаги.И ако малко се поинтересуваш, ще разбереш,че християнството не поставя една нация над друга.
Комунизмът е единствената идеология,която защитава бедните.Те са солидарни към всеки,който е експлоатиран,и се борят за изграждането на по-справедлив строй,където стойността човек ще е на първо място.

Lunatic-
05-09-2008, 18:53
GODLESS !!!

sladurankata_meri
05-09-2008, 21:02
Щом като живеем в болно общество,логично е хората да вярват било то в митологични същества или някакви абсолюти.
Чрез религията буржоазията манипулира болшинството.Да,признавам, е до някаква степен по този начин се възпитаваме на морал и ценности,но отрицателните последици от вярата може да бъдат катастрофални за отделния човек като личност
+1 :P :P :P

sladurankata_meri
05-09-2008, 21:05
o0ouuu za komunstite donqk1de tova E TAKA no tfa se dobrite no neka i ne zabravqme lo6ite te sa horata koito ograni4avat do max. horata kato tova da ne otiva6 v dr d1rjavi v koito nqma komuniz1m i to4no te sa zabrabqvali mladoto pokolenie na BG da ne pose6tava c1rkva za tqh bila vajna ideqta 4e TE sa na 1-vo mqsto pred vsichko ne sa te horata da ti otnamat i poslednoto ne6to-vqrata ima i o6te no neka ne se uvli4am i ina4e sam ZA dobrite strani koito gi kaza predi malko

DisciplineAndOrder
05-09-2008, 21:06
тц

lsd43
05-09-2008, 21:20
Че пък що да му вярвам на него?

Lychezar
05-09-2008, 22:11
o0ouuu za komunstite donqk1de tova E TAKA no tfa se dobrite no neka i ne zabravqme lo6ite te sa horata koito ograni4avat do max. horata kato tova da ne otiva6 v dr d1rjavi v koito nqma komuniz1m i to4no te sa zabrabqvali mladoto pokolenie na BG da ne pose6tava c1rkva za tqh bila vajna ideqta 4e TE sa na 1-vo mqsto pred vsichko ne sa te horata da ti otnamat i poslednoto ne6to-vqrata ima i o6te no neka ne se uvli4am i ina4e sam ZA dobrite strani koito gi kaza predi malko

Виж сега,преди 89г. не е било социализът нито комунизъм-провеждал се е държавен капитализъм.Така че недей да приравняваш грешките от миналото към комунизма.Мисля,че се отдалачихме доста от темата...


Битие, 1:28: И благослови ги Бог като им рече: пълнете земята и обладайте я. Т.е. овладейте, облагородете земята с труд. Това не означава собственост, а трудови взаимоотношения, стопанисване. Никъде Библията не казва: земята е ваша.
26:12: И засея Исаак в оная земя и събра ечемик... стократно./ И стана тоя човек велик,.../ Той придоби стада дребен и едър добитък и много работни нивя, и филистимци взеха да му завиждат./ И Авимелех рече на Исаака: иди си от нас, защото си много по-силен от нас. За да има и да бъде велик, човек трябва да се труди. Богатство, даже придобито с труд, ако не е споделено, води катаклизми. Новата производителност на труда, ако не е споделена, води войни. Студената война и КОКОМ отрязаха новите технологии от Запада към Изтока. Диспропорциите от това водят днес нарастващи бедност, престъпност и атентати.
30:38-43: (добитъкът) като дохождаше да пие, зачеваше при прътите./ И държеше стадото си отделно, не го смесваше с Лавановия добитък./ Колчем якият добитък зачеваше, Яков туряше прътите.../ А когато зачеваше слабият добитък, тогава не туряше./ Слабият - за Лавана, а якият - за Якова./ И разбогатя тоя човек много, твърде много. Пример за изкуствен подбор (нова производителност), причина за диспропорции при един и същи труд. В резултат - конфликти. За да ги няма, Яков трябвало да сподели откритието си с Лаван. И Западът не сподели своите технологии с Изтока, затова имаше лагери, берлински стени, желязна завеса, горещи и студени войни, и въобще - международни граници.
36:7: имотът им беше толкова голям, че не можеха да живеят заедно и земята... ги не побираше поради многото им стада. Не колективизмът, а раздуването на част от собствеността е причина за конфликти.
47:14-21: Йосиф събра всичкото сребро ...за хляб./ Йосиф: Докарвайте добитъка си и ще ви давам хляб срещу добитъка ви. /Йосиф им доставяше хляб ...срещу всичкия им добитък./ ... Нищо вече не ни остана..., освен телата и земите ни./ Купи нас и земите ни срещу жито и ще бъдем със земите си роби на фараона, а ти ни дай семе, за да останем живи и да не умрем, та и земята ни да не запустее./ Тогава Йосиф прекупи цялата египетска земя за фараона, тъй като всички египтяни продадоха нивите си, тъй като глада ги притискаше. И земята стана имот на фараона./ И придоби той народа от единия край на Египет до другия. Tук Йосиф играе роля на дилър в банката на фараона. И не тяхната злоба налага робството, а неосъзнатите трудово-разменни отношения. Така чрез МВФ и Свет.Банка ще купят земите ни и нас - "дълг срещу собственост" (заробване).

Изход, 20:17: Не кради!
20:17: Не пожелавай (дори на ум) дома на ближния си ... нито нивата му. Не придобивай средства за живот от други хора завинаги. Пазарът на земята е забранен, а средствата за производство не може да се наследяват. Боравенето с пари за прехвърляне на собственост не е покупко-продажба, а вид наем, аренда, залог - всяко владение е временно: Левит, 25:23: Земята не бива да се продава завинаги, защото земята е Моя; вие сте ми пришелци и преселници. Не е възможно земята да е собственост на човек, тя е собственост на тоз, който я е създал - Бог. Следват процедури: 25:24-28: по цялата земя на вашето владение (не собственост) допущайте (в краен случай) да се откупува земята: Ако брат ти осиромашее и продаде владението си (не собственост), да дойде близкият му роднина и да откупи продаденото от брат му./ А ако няма свой, който да му го откупи, той сам да се замогне и намери колкото трябва за откупа,/ ...и отново да поеме владението си (не собственост).
26:14: Ако Ме не послушате и не изпълнявате всичките тия заповеди (26:33,34), ще ви разпилея между народите./ когато бъдете в земята на вашите врагове, земята ви ще си почива. Евреите са разпилени по света - и сега не изпълняват космическия закон за земята. Причината за нашата емиграция е същата!27:20-24: Ако ...той не откупи нивата си и нивата бъде продадена на друг човек, тя не може вече да се откупи:/ тая нива, след като бъде освободена през юбилейната година (50-ата), да бъде светиня господня. Остава за свещеника или за общината. А това е
НАЦИОНАЛИЗАЦИЯ !

Второзаконие, 5:21: ...не пожелавай дома на ближния си, нито нивата му. Повторено от Изход. Явно е много важно.
5:31: земя, която ви давам за владение. Не собственост. Владея означава способност за управление, обработване, стопанисване. "Владея английски език", но не съм собственик на английския език. "Владея инструмент (пиано, цигулка)", но не е задължително да съм собственик на инструмента. "Учителят, артистът владеят аудиторията", но не са собственици на аудиторията.
15:1,2: В седмата година опрощавай, / ...всеки, който е дал заем на ближния си, да опрости дълга и да го не дири от ближния си. Световни лихвари като МВФ, наопаки, живеят десетилетия на гърба на третия свят и източно-европейските страни. И нашите банки присвояват имоти и огромни суми от дългове и фантастични лихви. Това е начало на всяка престъпност - узаконената кражба! Какво светотатство над Божествените закони!
15:12,18: шест години да ти бъде роб, а на седмата го пусни на свобода;/ ...понеже той ти е изработил през шестте години двойно повече, отколкото платен наемник. Тук Библията е социалистическа - изисква отчет на работно време и производителност.
Исая, 55:10: дъждът ...напоява земята ...за да дава семе ономува, който сее, и ономува, който яде. Земята дава чрез земеделеца на всички, които ядат. Т.е. земята е на всички, които ядат, т.е. тя е обществена собственост.
6:10: Да бъде Твоята воля както на небето, тъй и на Земята. Трябва единство (изоморфизъм) между космически и земни, природни и обществени закони. Сега обществените са във война с Бог.
Това го намерих от този сайт:http://communism.hit.bg

Christ
05-10-2008, 07:43
Един проблем има, обаче, Лъчезаре. :) Комунистическите лидери отричат Бог.

Lychezar
05-10-2008, 09:01
Christ,така е,но християнският и комунистическият идеал са твърде близки.Християните считат,че чрез любовта към ближния могат да променят света.Те също са индивидуалисти,защото търсят своето спасение,и чрез него да помогнат на другите.А комунистите искат да изградят строй,в който не съществува експлоатацията на човек от човека,чрез насилие...

likejolie
05-10-2008, 10:23
Абе не ама се надявам като ме заровят да не е това края

sladurankata_meri
05-10-2008, 14:26
hah kolkoto i da govorim vinagi 6te ima sporove dokolkoto tematza za gospod ve4e e izt1rkana ima gospod DA no ne trqbva da o4akvame mn ot nego vse pak za kfo imame moz1ci i za kfo sme na tozi svqt - DA SE RAZVIVAME I US1V1R6ENSTVAME a vqrata za gospod e kato krepq6ta duha sila v trudni momenti

ThunderGoddess
05-11-2008, 19:47
Вярвам в енергията. Определени имена и правила не ми се нравят, както и глупостите за ада и рая. Всичко в християнството е нелогично, нелепо, глупаво, ограничено и тн. - нормално е да е такова - все пак това е религията, произлязла в катакомбите на Рим - сред най-големите селяндури за времето си. Живея си живота, както сметна за добре, през гъза ми е дали тази Енергия го харесва. Ако ще. И ако някога се изправя пред бог и той ми каже нещо, каже ми, че съм грешна - ще му кажа да си бие чикията и да се успокои - понеже за разлика от другите, които са го слушали и са спазвали правилата му, само защото той ги е дал, аз съм проявила собствения си дух и съм се доказала като уникална и индивидуална. Ще му кажа, че такава ме е направила - грешна, така че не съм виновна аз. Не, не вярвам истински в точно определен бог ;)

mitternacht
05-11-2008, 20:46
Господ е една сила, може би-натрупване на огромно количество вяра.

За справка-Малки Богове-Тери Пратчет.

Jeuelle
05-11-2008, 23:30
Вярвам.
Наскоро имах проблеми , които трябваше да преживея сама ... и единствената ми опора беше вярата....
Наистина помага :)

Lunatic-
05-12-2008, 21:56
ЦЕНЗУРА

2 точка от правилата
moderated by Coki

cvetelinaaa
05-13-2008, 21:25
chocolate`kiss
Мега фен

Вярвам в енергията. Господ е енергия.

Lunatic-
05-13-2008, 22:30
chocolate`kiss
Мега фен

Вярвам в енергията. Господ е енергия.
die fool

akitametam
05-14-2008, 06:14
донякаде :)

TheNewReligion
05-18-2008, 21:43
Аз наистина вярвам . Звучи тъпо , но мисля , че Бог съществува и ми помага да бъда по-силна !

TheNewReligion
05-18-2008, 21:54
Аз наистина вярвам . Звучи тъпо , но мисля , че Бог съществува и ми помага да бъда по-силна ! :) :) :)

Coki
05-19-2008, 11:45
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=148237