PDA

View Full Version : Разкодиране на GSM



UnderMySkin
05-08-2008, 14:04
Значи имам телефон купен от Мтел и сега искам да ползвам на него Глобулска карта.. Но я отхвърля.. Моля кажете ми това разкодиране в офисите на Мтел ли се прави или може и в магазин за GSM-и (произволен).. И каква е цената;) Ако някой знае ще съм благодарна :)

LipSoFAnAnGel
05-08-2008, 14:16
може в произволен магазин , в някой сервиз...за цена незнам

loveme123
05-08-2008, 14:22
Цената зависи от модела на телефона

BlackWings
05-08-2008, 15:10
Значи и аз така си купих телефон от Мтел , и пробвах да сложа вивателска карта но не стана , оказа се че телефона е кодиран. Но аз като го купувах , не ми бяха казали че офертата е такава- само за Мтел , и това което направих е да отида обратно в магазина и да попитам защо е кодиран. Там ми го разкодираха безплатно - това което правят е обаждат се там някъде , на оператори ли незнам , и казват " може ли да разкодираме един телефон модел еди какъв си ", диктуват някакъв сериен номер , и след малко се разкодирва. Незнам точно как стана , но така , само се обадиха някъде и се разкодира. Та ... отиди в магазина от където е купен , и там попитай , може пък и като мене да ти го разкодират безплатно. :-D

bulgarcheto
05-08-2008, 20:23
Отиваш в най-близкия сервиз и за 10-тина лева ти го разкодирват. При купуването му от Мтел, на кутията си пише че е кодиран. Не вярвам в Мтел да ти го разкодират, за да преминеш на друг оператор. Все пак кодирането има цел ;)