PDA

View Full Version : Напрежение,притеснение,стр ес..?!



Kalena
05-08-2008, 16:41
Хора, предстои ми изпит след 1 месец (устен). Подготвена съм добре, но имам проблем- като влезна в залата и мноооого се спичам, имам чувството, че почвам да се потя, страх ме е, треперя...и едвам обелвам 2 думи на кръст. Кажете кво да правя? Mного се притеснявам, знам, че не трябва, че не ми зависи от това животът, че нищо няма да свърши, ако не го взема тоя изпит (а то тва няма да се случи,защото просто съм добре подготвена-граматически,произношение) ...ама просто не мога да се отпусна пред комисия :( а те повечето пъти са любезни, мили, съпричастни, ама трябва да си покажа възможностите, за да ме оценят все пак! :?

Naman07
05-08-2008, 17:19
Отделяй по 15-30 минути на ден да говориш пред огледало(на себе си).Доста психолози го препоръчват,намалява напрежението и стреса,и също така тренираш ...как беше..аа да :D ,ораторските си способности.Успех.

Jeuelle
05-08-2008, 17:40
Ooo , щом ти самата не можеш да си помогнепш , какво остава за нас.
Малко повече увереност и това е...
Успех!

Cool_Bitch
05-08-2008, 17:41
Ами отпусни се и забрави всичко около теб.Успех и дано да вземеш изпита. :)

mishenceto92
05-08-2008, 17:47
И аз съм така.Като трябва да говоря пред много хора се разтрепервам,потя се и много се притеснявам.Обаче като излеза да говоря и като си знам нещата някакси всичко се нарежда и крайния резултат е добър(в повечето случаи). \:D/ :wink:

П.С.Успех на изпита! \:D/

XceSS
05-08-2008, 18:10
Ако го мислиш ей така, че нищо няма да направиш, че от това ти зависи живота и т.н. нищо няма да направиш, от сега мога да ти кажа.Изобщо не излизай с тея мисли, пий малко водка МАЛКО ! и си готова :)

ScionOfStorm
05-08-2008, 18:17
Епа..ако ти е от първите такива изпити, че има яко шаш. С времето като преминеш през няколко такива започваш да свикваш, въпреки че пак си остава лек ефект "втф".

Пробвай да си внушиш, че срещу теб са твои приятели, или просто събеседници от ежедневието, не някакви преподаватели/оценяващи те.