PDA

View Full Version : Йога



Yuna
05-09-2008, 20:28
Има ли някаква възрастова граница за йогата? Понеже съм на 15 ... и някои ткива занимания като например балета... се започват от ранна възраст... и примерно сега на 15 немога да се захвана с балет....;)
Цялата работа е заради тялото... от йогата мога да стана по-пластична и естествено със страхотно тяло. Та.. късно ли ми е за йога според вас?:)

Liar
05-09-2008, 20:31
Ами йогата не е спорт че да е нужно да започваш от малък че да си добър и да ходиш на състезания после а средството за релакс.Не вярвам да има възрастова граница.Но все пак питай там където я преподават.

miloto_girl_4e
05-09-2008, 21:07
Няма възрастова граница, аз за пръв път отидох, когато бях на 17.
Да, тялото става по гъвкаво, но според мен нито се сваля от йогата, нито има кой знае какво оформяне..
Аз ходих половин година и не забелязах особени промени, но аз не ходех за това де, а защото ми харесваше като спорт, а и ми действа дооооста успокояващо :)

Mademoiselle
05-10-2008, 04:52
Az zapo4nah da se zanimavam s yoga,kogato bqh na 8.Ne smqtam,4e ima nqkakva vazrastova granica-yoga e za vsi4ki-izvaiva tqloto i uspokoqva duha :-)

chipi_kaoo
05-10-2008, 06:04
Виж подписът ми !!! Кликни и изгледай клипчето. Ето това (http://www.sk-viara-yoga.dir.bg/index_1.htm) е спортния клуб в който тренира. има инфо за това дали има възрастови ограничения (да ти каже предварително НЯМА). Е успехче от мен! :P

H8_mE
05-10-2008, 06:39
При йогата няма възрастово ограничение!Йогата е за всички.Тя действа благоприятно върху цялото тяло.То става по-гъвкаво и по-жизнено.Също йогата е и за ума.Нейната цел е да слее тялото с ума,те да станат едно цяло.Аз практикувам йога от около 10 годишна възраст.Но трябва да знаеш,че йогата не е само асани.Тя е учение за начин на живот,колкото се може по-здраволсловен.Йогите се хранят умерено с повече плодове и зеленчуци.Избират винаги пресни продукти.Повечето са вегетарианци,не пушат и не пият алкохол.Те просто не пият нищо друго освен вода и чисти плодови или зеленчукови сокове току що изтискани на машината.За тях е много важно организма да се оводнява.Пият по 2-3 литра вода на ден.Хранят се само ,когато са глади и не си купуват разни преработени храни като снакс,вафли,солети и т.н.Освен това,за да поддържат организма си чист сдъвкват храната много добре,за да може да се смели от стомаха по-лесно.Все пак зъбите са ни дадени ,за да дъвчем.И така.
Аз се опитвам да спазвам тези принципи,които се отразяват много добре на здравето и настроението.Малко е турудно всичко това,но с много усилия се постига ,това което желаеш.
Разбира се само от упражнения също има ефект,но той няма да е толкова голям колкото ,ако спазваш и другите принципи! Успех! :) :-)

malch0
06-24-2009, 13:15
bihte li preporuchali nqkoi hybav salon za yoga na prilichni ceni i da ne e v mnogo kraen i zabutan kvartal

anitram
06-24-2009, 17:22
При йогата няма възрастово ограничение!Йогата е за всички.Тя действа благоприятно върху цялото тяло.То става по-гъвкаво и по-жизнено.Също йогата е и за ума.Нейната цел е да слее тялото с ума,те да станат едно цяло.Аз практикувам йога от около 10 годишна възраст.Но трябва да знаеш,че йогата не е само асани.Тя е учение за начин на живот,колкото се може по-здраволсловен.Йогите се хранят умерено с повече плодове и зеленчуци.Избират винаги пресни продукти.Повечето са вегетарианци,не пушат и не пият алкохол.Те просто не пият нищо друго освен вода и чисти плодови или зеленчукови сокове току що изтискани на машината.За тях е много важно организма да се оводнява.Пият по 2-3 литра вода на ден.Хранят се само ,когато са глади и не си купуват разни преработени храни като снакс,вафли,солети и т.н.Освен това,за да поддържат организма си чист сдъвкват храната много добре,за да може да се смели от стомаха по-лесно.Все пак зъбите са ни дадени ,за да дъвчем.И така.
Аз се опитвам да спазвам тези принципи,които се отразяват много добре на здравето и настроението.Малко е турудно всичко това,но с много усилия се постига ,това което желаеш.
Разбира се само от упражнения също има ефект,но той няма да е толкова голям колкото ,ако спазваш и другите принципи! Успех! :) :-)оо ще се запиша :grin:

DessieQueen
06-24-2009, 17:34
При йогата няма възрастово ограничение!Йогата е за всички.Тя действа благоприятно върху цялото тяло.То става по-гъвкаво и по-жизнено.Също йогата е и за ума.Нейната цел е да слее тялото с ума,те да станат едно цяло.Аз практикувам йога от около 10 годишна възраст.Но трябва да знаеш,че йогата не е само асани.Тя е учение за начин на живот,колкото се може по-здраволсловен.Йогите се хранят умерено с повече плодове и зеленчуци.Избират винаги пресни продукти.Повечето са вегетарианци,не пушат и не пият алкохол.Те просто не пият нищо друго освен вода и чисти плодови или зеленчукови сокове току що изтискани на машината.За тях е много важно организма да се оводнява.Пият по 2-3 литра вода на ден.Хранят се само ,когато са глади и не си купуват разни преработени храни като снакс,вафли,солети и т.н.Освен това,за да поддържат организма си чист сдъвкват храната много добре,за да може да се смели от стомаха по-лесно.Все пак зъбите са ни дадени ,за да дъвчем.И така.
Аз се опитвам да спазвам тези принципи,които се отразяват много добре на здравето и настроението.Малко е турудно всичко това,но с много усилия се постига ,това което желаеш.
Разбира се само от упражнения също има ефект,но той няма да е толкова голям колкото ,ако спазваш и другите принципи! Успех! :) :-)

Оле ужас..това не е за мен.. :-D