PDA

View Full Version : изгърбен съм



royalaa
05-09-2008, 22:34
от тоя комп се изгърбих мн тъпо ама съм на 15 и мисля че ще мога да си оправя правилната позиция на гръбначния стълб ако ми кажете щот съм 170 и като съм изгърбен изглеждам по нисък а не е яко така ;[ :oops:

ShadyBoy
05-10-2008, 06:21
Имам същия проблем :(

nasko07
05-10-2008, 06:28
Почни да тренираш нещо аз от киокушина се изправих :) . Фитнеса също помага :)

EarthShaker
05-10-2008, 07:53
плуване.. ся лятото сиг се записвам

Sashakiss
05-10-2008, 17:30
Упражнение за изправяне на гръб - ефективно и практично

Легни на земята по корем и изпъни ръцете и краката. Хвани се за тила и гледай да повдигнеш торса колкото се може по нагоре. Първият път като го направиш, сигурно ще намразиш упражнението, но повярвай ми, много е добро. Прави го всеки ден по два пъти до където сабя покаже.

Друг вариянт - прави Кобра.

badju1
05-11-2008, 09:47
oгъзи се да ти удара една патка и щи мине ;)

GREEN_OR_DEAD
05-11-2008, 23:35
oгъзи се да ти удара една патка и щи мине ;)
АХАХХАХАХ

hrisence
05-16-2008, 13:30
мен ме караха да ходя в къщи с една точилка :lol: :lol: :lol: ама нищо не стана, а и не ходя така

MidnightCreep
05-16-2008, 18:24
Плуване-здрав гръбначен стълб и мускули,че и хубава стойка.И се опитвай да ходиш и стоиш винаги изправен,дори да ти е трудно.

alex_devv
05-17-2008, 17:40
Проблема го имат безброй тийнове, които после ще маят и чудят как да си оправят изкривяванията от толкова седене пред тези компютри.
Оправяй се навреме докато още не е станало късно, защото после работите могат да се оправят само с колани за изправяне на гръбначния стълб. Виждал съм такива хора и не са много приятни за носене тези колани, повярвай ми.
Спортувай, намали на минимум седенето пред компютъра, по 1 часа на ден най-много, тичай, плувай, ходи на лост, прави преси, лицеви, каквото ти хрумне :)
Може да се консултираш и с някой лекар :)

beti_niki
05-18-2008, 15:07
po 1 4as na kompa e az seda po 3-4 4asa i ni6to mi nema 8)

katetohita
01-11-2010, 12:09
и аз имам същия прооблем и бате ми каза че има некфи специлани колани ама на мене не ми е от компа ама кат сам била малка и са ми слагали некфи каишки shot сам имала проблеми и те като са ме стегали и се е получило изкривяване та и аз са се рова из нета да вида за такаф колан и намерих един сайт къде има такаф колан ама нз дали помага http://beauty.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=1363&cat=3522&shop_id=76

LoveRetroMusic
01-11-2010, 12:25
Ходи на плуване най-добре.
То помага най-много ..
Има и различни упражнения за т'ва ..
Поразпитай за рехабилитатори.
И по-добре не се бави, 'щото тялото
ти скоро ще спре да се развива
и трудно ще го оправиш проблема. :)

terawatt
01-11-2010, 20:01
Плуване-здрав гръбначен стълб и мускули,че и хубава стойка.И се опитвай да ходиш и стоиш винаги изправен,дори да ти е трудно.
Гъвкав гръбначен стълб по точно :)... Иначе за мускулите е така. Задника, кръста и целия гръб на горе трябва да са ти здрави. Предната част на тялото разтегната. Коремни, странични коремни, гръдни и междуребрени мускули - всичко това трябва да разтягаш... Плуването (най-вече кроу и гръб), под ръководството на треньор докато научиш техниката.

tItEufFf
01-11-2010, 20:07
Доста спортове помагат за изправянето. Аз съм ходила на физиотерапия и да ти кажа - не помага. Но от около година тренирам волейбол и сега си ходя с изправян гръб :) .. Но отначало тренировките ми костваха доста болки в гърба. Един ден дори се събудих от болка, беше ужасно .. :? Но минава!

D3NG3rZ0N3
01-11-2010, 20:18
Спортувай и ще се оправиш

01-12-2010, 15:29
Космодиск :razz: Пич тренирай нещо, за предпочитане плуване, и се старай като ходиш и седиш да си изправен и постепенно ще ти стане навик.

heretik
01-12-2010, 18:20
Узправителна гимнастика :)

tItEufFf
01-14-2010, 14:18
Узправителна гимнастика :)

Аз съм ходила на физиотерапия..
1 месец (не съм сигурна, може и по-малко) ходих всяка сутрин в една болница и правих разни упражнения. Носих и един колан, ама като свикнах с него пак си бях изгърбена. Като свърши месеца упражнения трябваше да продължавам да ги правя вкъщи... Ама трябва наистина да си мноооооого мотивиран, че да ги правиш. Аз не съм от организираните хора, обичам да отлагам нещата, така че парите ги хвърлихме за нищо...

Съветвам те да се запишеш на спорт ;)

CpecaH
01-14-2010, 21:16
Стречинг, стречинг, стречинг. Заложете на Йога и стречинг. Мускулите ще се развият, ще бъдете по-силни, имунна система ще бъде "непробиваема", метаболизмът ще бъде невероятен. Че дори има и шанс да се намерите за красиви.

LoveRetroMusic
01-16-2010, 08:35
Узправителна гимнастика :)

Аз съм ходила на физиотерапия..
1 месец (не съм сигурна, може и по-малко) ходих всяка сутрин в една болница и правих разни упражнения. Носих и един колан, ама като свикнах с него пак си бях изгърбена. Като свърши месеца упражнения трябваше да продължавам да ги правя вкъщи... Ама трябва наистина да си мноооооого мотивиран, че да ги правиш. Аз не съм от организираните хора, обичам да отлагам нещата, така че парите ги хвърлихме за нищо...

Съветвам те да се запишеш на спорт ;)

Не винаги спортовете са полезни за изкривяванията.
Ако натоварва много гърба може да стане по-лошо..
За това по-добре да внимава какво тренира.