PDA

View Full Version : Хипи



klamer4e
05-10-2008, 13:24
Провокирана от един разговор, който проведохме днес с една приятелка току-що завърнала се от Испания, реших да напиша тази тема. Беше зимата, когато забелязах, че навсякъде има peace-чета - по обици, дрехи, гривни. Излязоха на мода големите цветни очила, феерните поли и рокли. И тогава ми прищракна, че "да бъдеш хипи" ще е модата тази година... И наистина в Европа са се появили все повече и повече "обичащи" хора и повече и повече дрехи в такъв стил...
Вие подкрепяте ли наблюденията ми? Дали хипитата ще последват съдбата на емотата и ще бъдат намразени като всички "модерни" субкултури... :)

klamer4e
05-10-2008, 13:56
Извинявам се, че пренебрегнах факта, че скиновете мразят всичко, което е различно от тях... Защото важното е да се мрази.. :)

zloto
05-10-2008, 14:04
Модерно било да обичаш, модерно било да мразиш, модерно било да си депресиран... пълни глупости :-o

klamer4e
05-10-2008, 14:07
Благодаря за информацията. Все пак не беше нужно. :) А клишето явно е произлезло точно от там. Като контракултура на хипитата, скиновете трябва да мразят.. Не е ли така? :)

Canis_Dirus
05-10-2008, 14:17
Остава да върнат и модата на косматите мишници!

klamer4e
05-10-2008, 14:21
Защо да не може като омразата е думата, която обединява всички тези неща, които сам ти каза.. Все пак наистина съм съгласна с теб за всичко, което каза и че наистина само с една дума не може да се даде пълна картина на това, което исках да кажа.. Но щом ти писа за него, значи думата "мразя" все пак е носела значението, което аз исках да употребя.

:)

Special K
05-10-2008, 14:29
Цялата работа както винаги е в парите.....Ако бедните, отрудени синчета на работническата класа имаха пари, дали нямаше и те да се друсат, да слушат по цял ден музика и да си живеят живота ?
Просто завист......
Трябва да бачкаш цял ден, а ги гледаш как свирят на китара в парка с усмивка и нямат грижи..... :-x :D :D :D

Special K
05-10-2008, 14:43
Далеч не всички хипита са употребявали наркотици, и далеч не всички са били наркомани......
Това че употребяваш наркотици не значи че си наркоман.
Само че ти използваш тази дума обобщавайки, точно както кламерче използва думата "омраза"...

Facelessman
05-10-2008, 14:48
Далеч не всички хипита са употребявали наркотици, и далеч не всички са били наркомани......
Това че употребяваш наркотици не значи че си наркоман.
Само че ти използваш тази дума обобщавайки, точно както кламерче използва думата омраза...

За хипитата и наркотиците просто е излишно да ти обяснявам, има си уикипедия гуугъл и незнам си още какво...

Това че употребяваш наркотици не значи че си
наркоман.

А какво е значението на думата наркоман ?

exploitedteen, тва клипче го гледах в ютуба преди около година. 10x ,че ми напомни

Special K
05-10-2008, 14:51
Наркоман е човек, който е ЗАВИСИМ от и не може да контролира употребата на дадена психоактивна субстанция......
По вашата логика, хората които пият отвреме навреме бира трябва да са алкохолици....... :-D

Facelessman
05-10-2008, 14:56
С тази разлика, че като изпиеш пет-шест бири няма да ти стане нищо...

Няма какво да се залъгваме, употребата на наркотици води до пристрастяване. Ако ползваш и не си пристрастен значи си просто бъдещ наркоман.

Special K
05-10-2008, 15:01
Смешно.....пак по тази логика може да се каже че ако изпиеш 5-6 бири и си бъдещ алкохолик, или ако изпушиш една кутия цигари си бъдещ пушач......
Истината е че всичко е до отделния индивид(воля,среда,психика, ген) - някой стават алкохолици, други наркомани, трети пушачи, но да се твърди че употребата на нещо автоматично ще те направи наркоман, алкохолик, пушач е идиотска.....

Special K
05-10-2008, 15:08
а хората, които умишлено и системно злоупотребяват с психотропни вещества какви са?

Шамани???

Хипитата са си били баш наркомани...
другите изгъзици за ЗАВИСИМ и не можещ да контролира са смешни...
Ако не си зависим няма да ги употребяваш, за да се слееш с Вселената, Инг и Ян и прочие глупости, които дрънкат хЛипитата, когато са на киселина... Сливане с Космоса и Всемира... :lol:

Колко ли изпържен трябва да си, ама нем, не си наркоман... :razz:
Aко говорим за умишлена и ситемна ЗЛОУПОТРЕБА, то тогава си прав - това е постъпка на зависим човек.....
За ЛСД не можем да говорим за злоупотреба, просто е невъзможно....
А какво ще кажеш за човек които употребява защото му харесва ?
Когато му харесва ?
Както на вас ви харесва да си поркате пикнята наречена бира, на мен ми харесва да си запаля един коноп....Ти като не си зависим, що пиеш бира ?
Защото ти харесва.....

HeXe
05-10-2008, 15:17
Хипитата са си били баш наркомани...
Вярно е.Но защо му е на някакъв си фешън да залита по толкова мразена суб клутура?
@explotedteen,да не би да казваш,че хипитата са имали пари?Ако е така,не съм съгласна... :-o

Special K
05-10-2008, 15:22
Хипита е имало от всякакви прослойки.....Това не е толкова до социален статус, колкото начин на мислене...

HeXe
05-10-2008, 17:08
Хипита е имало от всякакви прослойки.....Това не е толкова до социален статус, колкото начин на мислене...
Тва относно парите ли беше?Ако е така-прав си,но идеята ми беше,че дори за са произхождали от по-заможни семейства,самите хипита са нямали пари.А ако е било за фешъните-тва ми беше отговора по темата :)

SuNsEt
05-10-2008, 18:12
Сега се сещам за едно изречение-"Живей,докато не е дошло на мода да се мре!" :lol:

HeXe
05-11-2008, 09:09
да си играе на космическо единство е друг въпрос...

Е как ще наречеш цяло движение "игра" :?

Special K
05-11-2008, 12:30
Който съзнателно и системно използва дадени вещества, които влияят на трезвата му преценка и бла-бла (психотропни вещества) си е наркоман...
Така де...защо повтаряме едно и също ? Нали се съгласих с теб -


Aко говорим за умишлена и ситемна ЗЛОУПОТРЕБА, то тогава си прав - това е постъпка на зависим човек.....

:D :D :D


дали физически или психически е зависим няма значение, но хора които са на киселина, за да се слеят с космическото единство са си точно психически зависими... ;)
Някакъв процент може и да са психически зависими, но повечето не....Просто халюциногените не са нещо с което може да се злоупотребява, както може със опияти или стимуланти например.....

Special K
05-11-2008, 13:07
демек да се чудиш с какво да се "извисиш" и друго да не заема ежедневието ти е...???
....поведение, характерно на човек който е физически и психически зависим от тежки наркотици.

FOOTSOLDIER
05-11-2008, 13:43
Ако се появи и такава сган ще ги натиснем много :)

Special K
05-11-2008, 14:00
Да не мислиш че като набиеш един двама и нещо ще се промени ?
:D :D

FOOTSOLDIER
05-11-2008, 14:01
Нали ще има бити хипита кво ти пука :)

Special K
05-11-2008, 14:03
Прав си.... :D

bulgarcheto
05-11-2008, 18:54
Че хипарите кога са били обичани (освен от родителите ни)? Били различни? С кое? Имали оправдание, защо се друсат :razz:

То и анархии се кичат навсякъде. И "масон" по всевъзможни дрехи. Това с хипи-знака не помня коя марка беше.

ЕPu
05-11-2008, 19:08
^а според тебе емотата кво са...

нова вълна хипита просто.

Stamera
05-13-2008, 20:19
хипи не е стил.. искате всичко да комерсиализирате, А?? фешъните откраднаха peace знаците, прическите и всичко от емо и пънк... и въобще не бива да се замесват културите с модата и комерса... груба грешка

_donna_
05-14-2008, 06:29
експлойтед,абстрахирай се от факта,че съм ти противна и от това,че не обичаш/не че ги мразиш/ хипита и се опитай НАИСТИНА да прочетеш каквото съм написала-колкото и да е безсмислено..

хората са си хора.

тва че ние сме хЛипита /аааадски оригинално (; /,другите са метълисти,фашисти,пънкари, аркомани,моторджии,рокадж и,
алкохолици,шизофреници и всичко на "ици" никога не ни е пречело да си прекарваме готино заедно и да се напиваме до безпаметност.и както винаги точно в разгара на най-готиния купон/независимо за какво става въпрос/ се появява някой по-друсан и от хипи скинар-лайнар на 17 години дето си мисли,че много му разбира главата и започва да се бие,да буйства,да спори и да обижда и всичко отива по дяволите.ако за субкултури ще си говорим...

а че хората са си хора и не се делят и не бива да се делят на чалга и метъл,а на "тоя го познавам кофти парче е" и "тоя не го познавам,може и да е симпатяга" ще кажем вече за хиляден път...

_donna_
05-14-2008, 08:39
да,ама те така или иначе си съществуват.
както всички останали.защо не си влагате омразата в нещо по-конструктивно?!

Canis_Dirus
05-14-2008, 08:57
защо не си влагате омразата в нещо по-конструктивно?!
Сигурно защото омразата е деструктивно чувство. ;)

_donna_
05-15-2008, 08:14
Сигурно защото омразата е деструктивно чувство.
напротив.понякога точно тя и то по-силна от всичко те кара да постигаш разни неща,да бъдеш себе си,да издържиш.разбирам го добре,макар да не го приемам.


Защо трябва да си ограничавам чувствата?
не трябва.не съм го и казала.

_donna_
05-15-2008, 10:42
не да я ограничиш,а да я насочиш.
има съществена разлика. :)