PDA

View Full Version : Смяна езика на клавиатурата



angel91
05-10-2008, 20:21
moga li da smenq ezika na klaviaturata v smisal (sas sashtite bukvi na angliiski da pisha sashtite i na bg
ako moga pls kajete kak :)


Нарушение на т. 7 от правилата! (от Ruthless)

Chipsan
05-10-2008, 20:25
ами ще ти трябва едно файлче за фонетична подредба на клавишите
НЕ препоръчвам FlexType, защото се е доказала като софтуер, който не е от ползва.
напиши в дата.бг PHONETIC za XP.zip
и изтегли файла
после на този, който е с разширение .inf с десен бутон на мишката избери "Install"
след това в Контролния панел , намери Регионални настройки и намери клавиатура(или нещо от сорта беше) после дай "добави layout" и избери "Bulgarian" и после "Bulgarian phonetic" ;)

angel91
05-10-2008, 20:31
da ama kato go drapna v nego ima samo
nqkvi 2 faila s razshirenie ...dl i edin deto nqma razshirenie

mullated
05-11-2008, 05:53
Вградената фонетична подредба на Windows XP е чудесна и според мен няма нужда от допълнителен софтуер.

DarkAngelOfHope
05-11-2008, 08:19
пробвай така ... в google напиши "cyrillic_all_windows" (с кавичките и долните тирета) в първия линк който ти даде влез там и виж какво пише :) аз съм с това и съм си доволен от него :) по добро е от flex-a :)

Chipsan
05-11-2008, 09:39
problemut e re6en o6te sno6ti :)

suglasen 4e e izli6en dopulnitelen softuer :)

xaxa
05-11-2008, 11:28
и с какво е по добра???

DarkAngelOfHope
05-12-2008, 16:52
кое е по добро на cyrrilic-a от flex-a ли ?
ами не ми се е случвало вместо някой текст на кирилица да ми излязат
?????????????? а това съм го виждал на с flex
а също така за различните прозорци не трябва да преминаваш постоянно от език на език ако искаш на едното място да пишеш на кирилица а на другото на латиница ... да речем :) както аз правя в момента тук пиша на кирилица а в skype си пиша с латиница :)

за мен това си ми е много по одобно от flex :) въпрсо на избор и на вкус ... но аз на моя си комп никога не съм си слагал flex ...

ziky
05-12-2008, 23:56
кое е по добро на cyrrilic-a от flex-a ли ?
ами не ми се е случвало вместо някой текст на кирилица да ми излязат
?????????????? а това съм го виждал на с flex
а също така за различните прозорци не трябва да преминаваш постоянно от език на език ако искаш на едното място да пишеш на кирилица а на другото на латиница ... да речем :) както аз правя в момента тук пиша на кирилица а в skype си пиша с латиница :)

за мен това си ми е много по одобно от flex :) въпрсо на избор и на вкус ... но аз на моя си комп никога не съм си слагал flex ...

Твърдо за за флекс тайп и фонетик за ХР....повече обаче за флекс тайпа никви мизерии до са за 5 години никви ядове...ето защо обичам Ubuntu..там сичко си е като хората... :D

Chipsan
05-13-2008, 07:52
кое е по добро на cyrrilic-a от flex-a ли ?
ами не ми се е случвало вместо някой текст на кирилица да ми излязат
?????????????? а това съм го виждал на с flex
а също така за различните прозорци не трябва да преминаваш постоянно от език на език ако искаш на едното място да пишеш на кирилица а на другото на латиница ... да речем :) както аз правя в момента тук пиша на кирилица а в skype си пиша с латиница :)

за мен това си ми е много по одобно от flex :) въпрсо на избор и на вкус ... но аз на моя си комп никога не съм си слагал flex ...

Твърдо за за флекс тайп и фонетик за ХР....повече обаче за флекс тайпа никви мизерии до са за 5 години никви ядове...ето защо обичам Ubuntu..там сичко си е като хората... :D

на стария комп имах 4 години flex и не съм преинсталирам Уин-а никога(за 4год. нито веднъж), на новия комп - качих flex-a(скоро беше на един 64битов) и след следващиш буут......"извиняваме се за притеснението, но Уин-а си замина" :D

иначе тва за убунту - така си е...още при инсталацията си избираш какви клавиатурни подредби и езици искаш :)

ziky
05-13-2008, 13:23
кое е по добро на cyrrilic-a от flex-a ли ?
ами не ми се е случвало вместо някой текст на кирилица да ми излязат
?????????????? а това съм го виждал на с flex
а също така за различните прозорци не трябва да преминаваш постоянно от език на език ако искаш на едното място да пишеш на кирилица а на другото на латиница ... да речем :) както аз правя в момента тук пиша на кирилица а в skype си пиша с латиница :)

за мен това си ми е много по одобно от flex :) въпрсо на избор и на вкус ... но аз на моя си комп никога не съм си слагал flex ...

Твърдо за за флекс тайп и фонетик за ХР....повече обаче за флекс тайпа никви мизерии до са за 5 години никви ядове...ето защо обичам Ubuntu..там сичко си е като хората... :D

на стария комп имах 4 години flex и не съм преинсталирам Уин-а никога(за 4год. нито веднъж), на новия комп - качих flex-a(скоро беше на един 64битов) и след следващиш буут......"извиняваме се за притеснението, но Уин-а си замина" :D

иначе тва за убунту - така си е...още при инсталацията си избираш какви клавиатурни подредби и езици искаш :)

Да бе те хората са си го измислили то тва е сбирток от уин и от мак виж че дистрибуцията е без пари даже можеш да го поръчаш без пари от сайта :D Виж че CMD-to има команди от уиндолс :D

А за флекса незнам..нещо уиндолса нещо не си сложил като хората или е бил смотан нещо незнам мене проблеми не е имало :)

beatiful
06-14-2010, 09:01
a na men mi se skri ezika kak da si go porava