PDA

View Full Version : Монета



ScionOfStorm
05-10-2008, 20:21
Монета

Съдба!
Аз казвам ти, ей, мятаме монета!
Кожа
Нея ще ти дам, нея самата, проклета!

Не ми трябва обвивка
Не ща да съм отливка.
Орисийо, с теб на мед се обзалагам
И въртенето не ще повеч’ отлагам!

Ези или Тура
Аз или ти, Съдба?
Танцувай докато ръбовете се изместват.
Танцувай докато мислите се поместват.

Аз казвам ти, мятаме монета
Мъгла неясна, фортуно проклета.
Ти казваш ли ми, що от облога
Печеля? А аз казвам залога!

Залога съм аз, капчица в океана ти.
Вземи ми желанието, вземи и вси мечти
Що вертепът ти гъст така сломи;
Що окото ти яростно осуети.

Давай, страх ли те е, Съдба?
Страх те е от смъртна кожа?
Смея се в лицето ти
Сляпа, не виждаш ли?

Време е за медния наш облог.
На масата сложен е моя залог.

LordOfLight
05-10-2008, 20:31
Браво!Браво!



ПС: забелязвам, че в почти всяка твоя тема пиша ма кво да се прави радвам се на творчеството ти... :oops:

ScionOfStorm
05-10-2008, 20:36
Ихихихи, абе и аз в голяма част от твоите съм писал ^^

Бтв, да кажа, че от тоя стих съм супер доволен. Един от по-слънчевите ми е (не знам дали се усеща) и ми отрази напълно идеята :) Рядко се случва :>

Ииии мерси, ти също нещо ново няма ли да мяташ бе ;р?

LordOfLight
05-10-2008, 20:39
Не че няма идеи, но просто мързела надделява, някои стари неща, но те не заслужават внимание...

ScionOfStorm
05-10-2008, 20:41
Всичко заслужава бе, ти имаш як стил, макар че и двамата трябва да си го дообработваме ;)

Ааа, хванах те, бях ти казал и един разказ да го разшириш, за горицата :D Ш'има бой >:о

LordOfLight
05-10-2008, 20:44
Имам оправдание, здравословно не съм добре, мъчи ме една мн коварна болест (мързел) :-D

Shadow_Walker
05-10-2008, 20:49
хареса ми :]
и без това се чудех цяла вечер за нещо.. а това доста добре отразява настроението ми :]

ANTIHUMAN
05-10-2008, 22:50
Без думи съм просто! Да те питам : ,,Как ти идва всичко това на ум? Аз докато напиша 1 за 1 седмица ти пишиш 20 :)

СУПЕР Е ПРОСТО!

ScionOfStorm
05-11-2008, 06:55
^ Ами не знам, мен като ми дойде идеята и за десетина, в по-лоши случаи 20 минути я излагам и е готово :)
Просто много неща могат да ме вдъхновят и като стане...пиша ;р

Govnyo
05-13-2008, 12:22
Вертеп означава бардак. Смях се около 5 минути, предвид привидната епичност на целия стих. И на римната схема се смях, ама наум.

ScionOfStorm
05-13-2008, 15:48
Мхммм, сега прояви малко творческо мислене, каквото съм сигурен, че имаш, и помисли защо е точно вертеп..

Сега помисли и още малко и опитай да осъзнаеш дали има епичност в стиха и дали въобще към това съм се стремял. Привидна, непривидна - аз такава не виждам, и не съм търсил =)

Иначе мерси за критиката, макар и неоправдана ;р

Deadlock
05-13-2008, 17:18
Това ми е любимото твое засега. (:

Govnyo
05-13-2008, 17:48
Фортуна като мадам? Или може би си имал предвид Фортуна като кукловод? И по единия и по другия начин инстинктивното усещане на този, който го чете, е да го помисли за печатна грешка и да реши че става дума за "въртоп".

Може да си имал предвид и романа на Зола, което би било странна алюзия. Или руското значение - пещера. Като цяло обаче е, както казват из моя край, nonsensical.

Иначе си прав - епос (и производните) e неправилно употребено, трябва да се отбележи че праснах поста в много менструално настроение преди да се бухна да спя следобед, та грешките са ми простени (или поне тъй се надявам). Замени където е подходящо с патос и патетичен.