PDA

View Full Version : Защо...? :~(



bubinka-_-
05-10-2008, 21:34
Прочетох много теми и реших да напиша какво ме мъчи...
С приятелят ми сме заедно вече година, а нито веднъж не чух думите "обичам те" ... незнам дали ме обича..показва че има силни чувства към мен..но ... нито веднъж не ми го каза :smt022
казвал ми е че не обича да го казва..но защо ме мъчи така...
незнам дали знаете колко е мъчително да кажеш "ОБИЧАМ ТЕ" и да го чувсташ с цялото си сърце и да не получиш същото насреща :smt022 той вижда че сърцето ми се къса , но въпреки това не ми го казва :( ЗАЩО? Преди няколко дена му казах "обичам те" тои ме целуна а аз го попитах "ти обичаш ли ме" и той не каза нищо ... нямате представа как се чувствам..незнам какво още трябва да направя за да му докажа колко много значи той за мен и как да истръгна толкова мъчителните за него думи...

незнам с какво ще ми помогнете но исках да споделя с някой...никой не ме разбира..надявам се все някой тук да ме разбере и да ми каже защо е с мен ако не ме обича :( :smt022

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-10-2008, 21:37
хм ... не мисля, че не те обича ... самата ти каза, че много държи на теб... може би страха му от тези думи идва от някакво минало разочарование ....
не мисля, че трябва да се съмняваш и да го укоряваш ... може би трябва тактично да повдигнеш темата ... не го притискай ... не мисля, че това е най-важното :)

hottie
05-10-2008, 21:40
Ох мила това е наистина кофти ... какво да ти кажа.... не познавам този човек за да изкажа компетентно мнение. Единственото, което ще те посъветвам е да мъ кажеш какво чувстваш, по същия начин, по който сподели с нас. Няма смисъл да се мъчиш!

samonervi
05-10-2008, 21:46
И моя ми казваше ,че не обича да го казва,но пръв ми каза 2 месеца след като тръгнахме.Колко и да не може да го казва след 1 година заедно вече е трябвало да се научи как да го казва.Нали държи на теб?Кажи му как се чувстваш и ако пак не ти каже,че те обича значи може да мисли,че не си точно ти жената на която трябва да го каже.Ина мен ми се е случвало да казвам "обичам те" на някого и да не получа никакъв отговор.Изчаках време да мине пак му го казах,той пак нищо и накрая разбрах,че си имал и друга и го зарязах.А и той "държеше" на мен цели 6 месеца :(

Lost_Kiss
05-10-2008, 21:48
Виж по-добре е понякога да не ти го кажат... По-добре е само да ти го докажат... Ако той ти го е доказал това, че те обича.. значи всичко е ОК! Пък и той сам ти е казал, че не обича да казва тези думи.. явно има някаква причина.. попитай го защо... може от преди някаква случка или от сорта... Но недей да се мъчиш... 99,99% те обича 8-)

Lost_Kiss
05-10-2008, 21:50
И моя ми казваше ,че не обича да го казва,но пръв ми каза 2 месеца след като тръгнахме.Колко и да не може да го казва след 1 година заедно вече е трябвало да се научи как да го казва.Нали държи на теб?Кажи му как се чувстваш и ако пак не ти каже,че те обича значи може да мисли,че не си точно ти жената на която трябва да го каже.Ина мен ми се е случвало да казвам "обичам те" на някого и да не получа никакъв отговор.Изчаках време да мине пак му го казах,той пак нищо и накрая разбрах,че си имал и друга и го зарязах.А и той "държеше" на мен цели 6 месеца :(

Но не всички случеи ще са като този, който ти даваш за пример... Всички са различни... Така че това не е гаранция, че той не я обича...

SheMeTcHeTo
05-10-2008, 22:03
Както каза Lost_Kiss{} ... Любовта не се казва, а се доказва... щом сте толкова време заедно сигурно те обича, за да е с теб. Може просто да му е трудно да ти го казва... някои хора трудно показват и изразяват чувствата си. :) Тактично го попитай какво изпитва към теб... или може да го поизчакаш да се почувства сигурен и готов да ти го каже. :P 8)

Chipsan
05-10-2008, 22:08
на някои мъже/момчета им е адски трудно да кажат тези слова.
аз лично съм казвал "обичам те" само веднъж.
мисля, че не ти го казва, не защото не те обича, а просто се притеснява да го каже :)

Chacho
05-10-2008, 22:18
Съди по действията не по думите! Егоизъм е да го изисквате постоянно от нас, а да ни се цупите, когато и ние го поискаме.

-Как си мило,какво ти е?
-Нищо

В 99% от случайте "нищо" означава "питай ме,изтръгни думите от мен".Как да разберем това, освен по действията ви.

Как да разберем кога да направим първата крачка, кога да ви целунем?

Ти искаш ли гаджето ти да ти повтаря по 134 пъти на ден че те обича?Преди да кажеш "да" се замисли, а после не отговаряй тук в форума, а иди и прекарай малко време с него.Излез и се разведри, за да видиш, че те обича и приеми, че не на всеки му е лесно и може би това е мнооогоо голям плюс.По-добре е да се разтопяваш от неговото "обичам те" веднъж на един полярен ден, отколкото да го чуваш постоянно и нищо да не означава за теб!

Лека вечер!

bubinka-_-
05-10-2008, 22:19
ами да,но от какво се притеснява...? единственото,което може да стане е аз да съм още по-щастлива...

samonervi
05-10-2008, 22:43
Трябва да му кажеш как се чувстваш.Ка жи му ,че знаеш ,че те обича,но ще буде добре от време на време и да ти го казва.Хората се променят,ще се научи и той да го казва,ама трябва малко зор да му дадеш.Покажи му ,че ти е кофти така

ucnaHчE
05-11-2008, 00:14
...

hahavteen
05-11-2008, 00:37
Ами аз лично бих се чуствала мн гадно ако бях на твое място. Наистина е по-важно любовта да се доказва, но понякога човек има нужда просто да чуе тези думи, дори и да е напълно сигурен в чуствата на другия. Ти опита ли се да говориш с него? Ок,наистина не е правилно да го притискаш да ти каже че те обича след като не иска, защото дори и да го направи няма да е същото както, ако го каже по собствено желание,но може да го помолиш да ти обясни защо не може да го каже и да му изясниш че за теб е нещо изключително важно и държиш да знаеш поне причината за нежеланието му.
Бтв не мога да разбера защо хората толкова се страхуват да кажат, че обичат. Ок, бил си наранен в миналото ,но защо да караш човека който те прави щастлив да страда? След като го чустваш и го показваш защо да те е страх от двете простички думи? Аз нямам никакъв проблем с тези думи. Ако го изпитвам защо да не споделя чуствата си? Любовта е нещо прекрасно и всяка нова любов е различна и не смятам че трябва да внасяме болката от предишната връзка в настоящата.

spensi
05-11-2008, 01:13
скъпа на някой хора им е трудно да изрекът тези думи ще дойде и денят в който ще ти ги каже няма място за паника УСПЕХ :)

betyrk
05-11-2008, 07:00
ай - добре говори с него,защото причината може наистина да е СТРАХА.Но все пак няма нещо,което човек не може да направи така че ако наистина иска да сте заедно ще го преодолее.Успех :-)

BWald0rf
05-11-2008, 08:06
Еми тъй като съм от другата страна(тоест на мен ми го казват,а аз-не) мога да ти обясня горе долу ...
Страх!! .. Страх да не би да бъде отхвърлен или пък да не ти е интересен повече и т.н. Гордост .. Дори да го чувства с цялото си същество някой не би го казал само от пустата гордост.
Освен това при мен има и нещо друго..не мога да го обясна и не знам какво е .. Просто нещо ме спира точно преди да кажа ''обичам те'' .. странно е,но .. тфа е положението :)
Та Успех ти пожелавам,но наистина не се измъчвай за това,че не ти го казва..Важното е да го показва ;)

cinderella_gugutka
05-11-2008, 10:23
еми...незн,попитай го...има всякакви странни хора на тоя свят :D

kifla
05-11-2008, 10:49
Еми според мен не те обича ,щом не ти го е казал след връзка продължила година!

LitTlE_BeBsIiI
05-11-2008, 11:14
Много по-важно е да ти доказва,че те обича отколкото да ти го казва.А ти самата казваш,че по всичко си личи,че държи на теб и че те обича.Какво повече искаш? :) А и мисля,че с времето момента,в който ще ти каже "Обичам те" ще дойде.Просто не го притискай :)

gPa3HuTeJl
05-11-2008, 12:49
Аз ще ти го повтарям всеки ден, нямаш ядове..

vesinka91
05-11-2008, 14:40
Много по-важно е да ти доказва,че те обича отколкото да ти го казва.А ти самата казваш,че по всичко си личи,че държи на теб и че те обича.Какво повече искаш? :) А и мисля,че с времето момента,в който ще ти каже "Обичам те" ще дойде.Просто не го притискай :)
+1

5StaR
05-11-2008, 15:11
Maй като малка си гледала много филми - драми

donkihot
05-11-2008, 15:12
щом е с теб толкова време,зна4и не е безразли4ен!!! Думите не са от зна4ение,а действията...моя приятел също не оби4а да говори за 4увствата си...докато аз нон стоп...ноо не това е вайно,а как си прекарваш с него,усещаш ли 4увствата му вси4ко е ок,някой хора и 10 години не са им достатъ4ни,за да изре4ат тези думи!

jjjjjj6363
05-11-2008, 16:05
normlano e i az sum taka
zashto na4i vie darjite na tezi dumi nali znaesh 4e te obi4a darji na teb vikash 4e ti go e pokazal

No moje i da se dalji ot edno iskazvane 4e netrqbcva da se kazva na edno momi4e 4e go obi4ash shtoto shte ti se ka4i na glavata i shte te poburka .

bubinka-_-
05-11-2008, 19:49
Ами да - прави сте 4е делата са по-важни от думите , но друго е и да го чуваш ... днес реших да си направя експеримент :) лежахме си (тои днес има имен ден :) ) и започна да ме гъделичка :) мн обича да се смея ии по едно време му казах "спри моля те..ако ме обичаш" и той спря :) мн съм щастлива :) .. незнам много ви благодаря ... апък този/тази която/който ми каза че не ме обича щом не ми го е казал 1 година искам да попитам дали ти би бил/а с един човек в продължение на 1 година при положение че не го/я обичаш..нещо не се връзва според мен...

още веднъж благодаря за коментарите... ще чакам пък ... ще видим..

П.П. Аз също спрях да му го казвам...надявам се да има някакъв ефект (посъветваха ме да направя така)

alex_devv
05-12-2008, 08:48
и кво толкова ?
може да си е такъв. обичайте се и не се впрягай толкова за глупости.