PDA

View Full Version : Как разпределяте парите си? :D



LovePoisoned
05-11-2008, 14:52
Понеже на мен обикновено парите ми не стигат, ви питам как успявате да разпределите парите си, лишавате ли се от някои неща за сметка на други? Колко е приблизително заплатата на вашите и колко получавате вие от нея?

Питам ви, защото много мнения на момичета изчетох в козметичния ни форум, че ползват все маркови козметики, купуват си маркови дрехи и т.н.

CocainCocktail
05-11-2008, 15:26
Понеже почти всеки ден излизам,а имам лимит от 2 лева на даскало примерно си правя нещо от вкъщи. И вземам да свиквам и без това е по-полезно. А за да съчетая това,че искам да слабея примерно и нещо което искам да купя правя така:
Примерно искам да си купя някакъв парфюм (който не е 5 лв) и вместо да искам пари от нашите парите които ги давам за да си копувам да ям ги събирам докато не си набавя достатъчната сума.Естествено не стоя гладна цял ден но примерно нещо вкъщи навън някакъв плод и така...
А сега понеже майка е в стачка и не дава пари си намерих работа :)

candy_princes
05-11-2008, 15:26
аз попринцип не харча мн,но ако ми се отдаде възможност да съм в центара със пари,които току що тати ми е дал мога да се върна в къщи и без 1 стотинка :D зависи и от настроението ми ест
а за това което каза LovePoisoned не ми се вярва че тия момичета ВСИЧКИТЕ ползват маркови козметики :?

Cool_Bitch
05-11-2008, 15:34
Ми по принцип нямам лимит на парите относно нашите харча колкото ми дойде под ръка :grin:

miloto_girl_4e
05-11-2008, 16:01
Еми на мен ми дават по 25лв на седмица..
На ден харча различно.. не се лишавам от нищо, понякога може да изхарча 2 лв(делничен ден), а през събота и неделя парите се нижат като.. направо лошо ми става понякога..20лв просто ей така си отиват по някога..
Относно марковата козметика и дрехи.. нямам много такива, но се намират де, просто си спестявам, а и по празници вместо подаръци ми дават парички и така си имам в себе си за нещо "по така", когато ми се прииска :)

Buhtaaa
05-11-2008, 16:13
Наще винаги са ми казвали че не искам пари което си е така щото ми е някак неудобно да кажа тате дай пари въпреки че знам че това е нещо като негово задължение и така се изнизват спестяванията ми от празиници които са ми дали бабите и дядовците и накрая се оказва че за нищо да си купя нямам пари ... относно колко лева харча на ден ... баща ми ми оставя по 3 лева но никога не ги харча всичките аз и не излизам след даксалу 3 лева за два дена са ми достатъчни ... преди като пушех не ядях в училище ама като спях да пафкам и някак по лесно се нареждат сметките ...
темата за козметиката не е основна мисля но ... лично аз не съм някаква привърженичка на марковите козметики само щото да се каже че е маркова ... аз даже не обичам мн мн да си купувам скъпи неща ...

Jamalska
05-11-2008, 16:14
Eм,аз принципно получавам 2 пъти месечно по 20лв. и като цяло се оправям.Двамата с мъжа ми си делим разходи примерно за храна той като има-плаща и обратно.И все така става че като взимат да свършват сериозно парите за дълъг период и изскача нещо-рожден ден,имен ден и получавам няой-друг лев.мн обичам обаче да си купувам разни работи-обички,дрешки,гримове...и за това-секънд хенд и кварталната козметика...да е по-евтино

Seducti0n
05-11-2008, 17:57
На скоро говорих с мама относно това колко ми е средно издръжката за 1 месец.Тя ми каза че е около 1000 лв, при което изпаднах в шок.... :shock:
:shock: :shock:
Като се замисля колко пари си хвърчат за мен месечно и просто лошо ми става.Така ми се иска да си изкарвам сама парите и да не товаря наще, но от това лято ще е така де, за което съм много доволна. :)

Pedigree
05-11-2008, 18:14
500 лева ги имам за месец, като включим храна, разходи, дрехи, уроци и разни такива. Гадно звучи, ама за сега ще е така, не мога да го променя.

Romance
05-11-2008, 18:48
За у-ще ми дават по 3 лв..но от тях харча само 1 лв за транспорт и другото го заделям..вечер като излизам ми дават по 3-4..Живея в обикновенно семейство,наще не са с кой знае колко пари и затова гледам да им улеснявам нещата..Всичко от което имам нужда си го купувам сама,събирайки от тук от там..малко или не им е в помощ.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-11-2008, 18:53
На седмица за даскало имам към 10 - 15 лева .. зависи по колко ми остави мама ... наще са разведени, което прави положението малко по ограничено ... но винаги съм имал в себе си джобни :)

Baby_b
05-11-2008, 19:22
За седмица ми се събират около 20 лева. Гледам да не харча много и спестявам от ядене и кафета. А през лятото ще работя така че наще са улеснени тогава.

bulgarcheto
05-11-2008, 19:49
Не ги разпределям. Преди повече от месец, баща ми ми даде пари, за да имам докато съм учиеник (още почти 2 седмици). Изкарвам някак си. Влизат ми още от тук-таме. Общо взето никви сметки не си правя. Като има - им, като няма - ще намеря.

v_shveda
05-11-2008, 21:07
Различно 500-600лв на месец и отделно сметките за двата ми телефона,не се лишавам от нищо все пак един път живея.Ако сложа и разходите по колата сумата става над 1000лв на месец.Работя и сам си ги изкарвам което е най-хубавото защото никой не може да ми държи сметка колко харча и за какво ги харча но обикновенно отиват за глупости :-D

OtherDimension
05-11-2008, 21:10
цветито a.k.a. парис хилтън? :D

gangstata
05-11-2008, 21:33
мм не мога да си ги разпределя..винаги съм в преразход..и тогава се явяват брат ми или тати..

Seducti0n
05-11-2008, 21:55
цветито a.k.a. парис хилтън? :D


Казах какви са разходите за мен.
Не получавам кой знае колко джобни, има някой неща относно издръжка ми, които просто не желая да споделя.
Говоря открито.Какво лошо има в това?
Името на Парис определено с нищо не е заслжило да стои до моето. :)

Seducti0n
05-11-2008, 22:20
думата издръжка навява интересни асоциации...

иначе какво е- платено образование?

И не само.
А какви асоциации ти навява думата издръжка? :-o

Seducti0n
05-11-2008, 22:29
държанка...

Интересни асоциации, нямащи нищо общо с действителността.
Добре, че има кой да ми помага в разгадавенето на думичките, които използваш. :)

Seducti0n
05-11-2008, 22:39
Вече разбра кой.
Аз спипам с коментарите, че направихме темичката на баничка с локум/ако въобще съществува подобно кулинарно творение/, ако не само на локум, ауу че гадна думичка :-D

Jeuelle
05-11-2008, 22:45
Да е , извинявай ама с 1000 лева издръжка на месец , хич не се прави на невинна : "Изпаднах в шок и тн..."

Seducti0n
05-11-2008, 22:52
Да е , извинявай ама с 1000 лева издръжка на месец , хич не се прави на невинна : "Изпаднах в шок и тн..."

Не бъркай понятията, може би искаш да ми кажеш да не се правя на изнедана, но ако ме познаваше , щеше да знаеш, че съм човек, който не потиска емоциите си, а ги изразява! :)
Иначе, тези 1000 лв. не са от кафенца, скъпи дрешки...и т.н, а от разходи от много по-различно естество.И така след като не си наясно с някои дребни нещица, по-добре не ги коментирай.
А когато отправяш критика-нека поне да има защо. :)

Seducti0n
05-11-2008, 23:08
Не ги нападам, просто се опитвам да изясня на околните от къде идват тези космически разходи.
И все пак, щом толкова много ви интересува-Да свързани са с образованието ми.Като държа да подчертая-Разходи, не приходи.
Всеки има правото да си мисли каквото реши, не отричам, но и всичко си има някакви граници. :)

ezi4e
05-11-2008, 23:09
ooo taq tema nee za men :grin:

Jeuelle
05-11-2008, 23:14
Не ги нападам, просто се опитвам да изясня на околните от къде идват тези космически разходи.
И все пак, щом толкова много ви интересува-Да свързани са с образованието ми.Като държа да подчертая-Разходи, не приходи.
Всеки има правото да си мисли каквото реши, не отричам, но и всичко си има някакви граници. :)

Не ме разбирай погрешно , но се получава някакъв контраст.
Знаеш , че образованието ти е платено , казваш космическата (за която няма как да не си се досетила) сума и накрая УАУ...
Спокойно - никой няма да те помисли за префърцунена лейди...

Ама уточнявай се малко повече :)

Seducti0n
05-11-2008, 23:16
Аз съм си спокойна.
Както казах вече, очудването ми се поражда, не от друго, а от това, че до този момент не съм си правила равносметка и не съм предполагала, че съм толкова "скъпа", икономически на майка си и така. :)

Seducti0n
05-11-2008, 23:20
Аз съм си спокойна.
Както казах вече, очудването ми се поражда, не от друго, а от това, че до този момент не съм си правила равносметка и не съм предполагала, че съм толкова "скъпа", икономически на майка си и така. :)

И за кво толкова тия 1000лв?

Или не шмъркаш нищо евтино?

Не цялата сума е за образование, има и странични разходи.
Човек споделя нещо и вие почвате да го кълвете, ама че работа... :-o
И да не шмъркам евтино, не шмъркам нищо! :)

kuklichka_bg
05-11-2008, 23:40
ko da gi razpredelqm te se ne mi stigat xaxaxa :grin:

asi_basi
05-12-2008, 05:51
Aми не си правя такива сметки, защото работя и никой не ми прави сметка колко харча. От наще пари не получавам. Трудно ми е да кжа колко харча, зашото има периоди когато всяка вечер излизам, има периоди като сега когато имам изпити и не излизам много, демек не харча...просто нашите са ме научили да не харча безразборно а да си правя сметката.

Jaffs
05-12-2008, 07:47
някои мои познати,които работят не могат да заделят 5лв настрана,а аз не само че харча доста,а и не лоши пари спестявам. което мисля че е похвално 8)
Абсолютно същото.
Работя сама от години и пари рядко съм искала от родителите ми, независимо колко лишения ми е коствало това. Сега вече смея да кажа изкарвам доста добри пари, харча, но и спестявам. Обикновено заделям за сметките, оставям 100-150 лв да има, ако изникне нещо и с останалите живеем, купуваме храна и т.н. Ако останат пак към тия заделените... Общо взето взимам достатъчно пари, че да спестявам много (според мен) и да харча също толкова много :-D

cicaaa
05-12-2008, 07:53
като остана с 10 лв мисля какда изакрам още като съмс бая пари не ми с е дава и 1 лв за бира ! като цяло винаги имам скрити пари винаги мисял какд а ги удвоя

харча ги така ако съм си намислил някои неща за тях и винаиг гледам да останат пари за бъдещето живея малко и ден за ден не рабиотя мама и тате и те и парите ми до някъде са мн мръсни ,ама пук ми е кеф да ги харча после ,но плека с харченето

hahavteen
05-12-2008, 09:26
Наще ми пращат 300 евро на месец и още толкова на сестра ми. Харчим ги предимно за храна и глупости. Въпреки че тук цените на всичко са безумно високи винаги ми остават някакви пари на края на месеца които или спестявам или отиват за козметика,дрехи,обувки...

gPa3HuTeJl
05-12-2008, 09:37
Аз получавам по 100 лева на седмица.. около 15 лева на ден и даже остават... От нищо не се лишавам, даже смело мога да заявя, че се глеза от време на време..

krem4et0
05-12-2008, 10:59
Получавам от наште цифром и словом 10 лв седмично. получавам стипендия, която последните 2 месеца е по 70 лв, а отделно и работя. Но доходите са много ниски, защото ми плащат на учебен час, а аз имам малко. За 5 учебни седмици получих 77 лв и 67 стотинки. Общо взето родителите ми плащат образованието и не се грижа за храна и битови разходи. Поддържам единия си телефон, храня се всеки ден извън дома(поне като бях на лекции и на работа беше така), купувам си всичко нужно. сега, за големите покупки като палто или ботуши пари ми дават родителите. Всички останали дрехи си купувам сама. не оставам гладна и гола, а и по заведения ходя често и то напоследък не само на по 1 сок, ами със някоя салатка или мезе.

Всичко ми стига, като се има предвид, че стипендии на дебитна карта получавам от 12-ти клас и цялото ми висше образование. От тях да съм теглила не повече от 20-30 лв общо :D

Икономист човек, няма начин!

Kirchhy
05-13-2008, 15:34
Ами за всичко направо ми става жал за наще като се сетя...

Телефон: 20 лева
Тренировки: 30 лева
Карта за транспорт : 20 лева
За седмица 40 лева х 4: 160
Дрехи : 100 лева


ами по 350 лева отиват за мен а за сестрами около 250

zvezdichkaaa
05-13-2008, 15:48
Аз съм си спокойна.
Както казах вече, очудването ми се поражда, не от друго, а от това, че до този момент не съм си правила равносметка и не съм предполагала, че съм толкова "скъпа", икономически на майка си и така. :)

И за кво толкова тия 1000лв?

Или не шмъркаш нищо евтино?

Не цялата сума е за образование, има и странични разходи.
Човек споделя нещо и вие почвате да го кълвете, ама че работа... :-o
И да не шмъркам евтино, не шмъркам нищо! :)

Ехее,вие пък какво сте я заразпитвали.Ами,като плаща за образование облекло и пр. вие колко искате 5 лв ли :P

Иначе по темата-нямам идея по колко харча по 2 лв за закуска,но аз мразя да закусвам...бляк.И после следобяд,като излизам си взимам от мама или по точно от магазина,колкото се присетя :)

o0ps
05-13-2008, 20:10
Ами не разполагам с много пари на ден и общо взето доста добре си ги разпределям. Ако ми трябва нещо гледам да си пестя, за да не искам от родителите си и понякога дори не ям(което въобще не е хубаво ама...). А и иначе по природа съм много спестовна та така де...стигат ми :D

MidnightCreep
05-14-2008, 13:46
Дават ми по 10 лв.за седмицата,обаче рядко ги харча,освен за вода или някакъв сок.Спестявам си останалите и си купувам някакви неща-лакчета,гримчета...
Отделно ми плащат за тренировки и курсове през лятото и гледам да се ограничавам и да не искам постоянно.

love_to_love_u
06-14-2008, 16:44
По принцип не съм от пестеливите 1 лв да имам в джоба си ще го пробие :razz: това не е много добре,ама кво да се прави,сега лятото ще почвам работа,че неудобно взе да ми става от наще се :D

м!sS wendy
06-15-2008, 09:38
Колкото му пойскам на баща ми толкова ми дава. А сметките за телефон и такива работи, понеже наще са разведени, са се разбрали майка ми да ни ги плаща на мене и на сестра ми и тя да ни изпраща пари всеки месец за дрехи и такива работи.

Nail
06-15-2008, 10:08
На седмица съм с 30 лева, от които 7-9 отиват за пътни. Поставила съм си лимит за деня да харча по 2 лв най-много. Напоследък хапвам в квартирката и доста съм снишила пръскането на пари за деня. Сметката за телефона си плащам от стипендията,защото съм решила,че няма да натоварвам наще и с това.
Искаше ми се това лято да поработя,за да събера пари да си плащам сама квартирата, но ми заявиха,че няма да ме бъде. Надявам се,че вече догодина ще мога да направя и това,защото това мое образование излиза много солено на родителите ми.

LetiCherry
06-15-2008, 10:19
[color=indigo][i][b]Hm...kak gi razpredelqm...ami nikak... :( te sami si se razpredelqt, ama ne uspe6no... 8-)

Za men vaji - Warum ist am Ende des Geldes so viel Monat

Miss_Perfekt
06-15-2008, 10:36
На ден ми дават по 5 или 10 лв рядко искам 10лв.Обикновено на ден винаги си запазвам 3 лева ако ще ходя на кафе а 2 лв ако ми се прияде нещо но аз обиквовено ям вкъщи.Ако ще си купувам дрехи или нещо ми дават повече.

sladur4e_
06-15-2008, 11:44
Понеже на мен обикновено парите ми не стигат, ви питам как успявате да разпределите парите си, лишавате ли се от някои неща за сметка на други? Колко е приблизително заплатата на вашите и колко получавате вие от нея?

Питам ви, защото много мнения на момичета изчетох в козметичния ни форум, че ползват все маркови козметики, купуват си маркови дрехи и т.н.

Ами успявам да си ги разпределя.И не се лишавам от нищо.А въпроса за заплатите-има ли значение? :-o Хмммм...Майка ми взема 1'000лв.,а баща ми няма постояна заплата,тъй като е шеф и взема колко е спечелила фирмата.На месец най-много са отивали 400лв. за мен. 8-) Ами ако не ти стигат поискай от родителите си още,няма да ти откажат!На мен ми дават по 10лв. на ден.Първо отдели за жизненоважните неща-пътни,храна,а пък после другите глезотийки.

JuJi^LoVe
06-16-2008, 08:59
И аз имам голям проблем с парите...Никога за нищо не ми стигат,а си мисля,че нашите ми дават достатънчо...По 20 лева на седмица..На у-ще харча по 1лв...Вечер като изляза не харча пари...Самоо,че ак0 слязза на центъра...и оставам без една стотинка..Я обички ще си купя я гримче я ластиче я парфюмче и няма нужда да обяснявам повече...но от скоро започнах да спестявам за един лагер...и сега съм събрала...160лв...Много се радвам :grin: и мисля да продължа да спестявам.. :)

hottie
06-16-2008, 09:06
Единствените ми доходи са от заплата и ги харча за храна, ток, вода,днаем... (с помощта на приятеля ми) ако остане за други покупки и разбира се за спорт отиват много пари. Абе като цяло не успявам да спестя много :o което спестя го харча в нещо голямо и пак почвам да събирам наново.

_donna_
06-16-2008, 10:13
Бах.
Кво има да ги разпределям?
То,цигарите 2.75 ... бирата навън е по-евтина,макар че са я вдигнали май напоследък,а пък в заведения да не говорим ..

Излезеш сутринта с 10 кинта - цигари,някъв сандвич,две-три бирички ии то парите зачезнали.Като се има предвид,че не харча за билети,вестници,кафета и други такива дежурни ..

И накрая като си вземеш заплатата от 400 кинта моеш да си я бутнеш отзад и ти става готино.Общо взето се лишавам от всичко,което не е храна,алкохол,цигари,сметк и някоя и друга дрешка втора ръка..

О,страдалец! :D

bungle
06-16-2008, 20:33
А ебаси, така е.
Днеска си купувам САПУН и САНДВИЧ и тая в магазина ми вика 5 лева.

:-o

Loshotia
06-19-2008, 15:00
Нямам проблеми с парите- може да се каже, че даже съм спестовна. Мама ме е научила винаги да си имам скрити пари, така че винаги си имам поне 20лв в мен. Знае ли какво ще ми се случи. Иначе на ден, поне докато съм на училище отиват около 1лв- солети и вода. Ако ходим в парка- около 1лв за бира. Ако имам някакво излизане- наште ми дават.

cunt
06-19-2008, 15:36
Пфф,майка ми ми дава по 20 кинта на седмица някъде,понякога и отделно ми дава като излизам,ама и тия пари не стигат,затова припечелвам понякога от еврофутбол 8) ,през лятото работя и гледам да съм самостоятелен,доколкото е възможно на тая възраст.

n0Lcho
06-19-2008, 17:20
пи на мен ми дават около 50лв на седмица..при условие,че имам да плащам билет,храна,кафе/рядко/, цигари(за които ест наще не предвиждат нищо) ии ако изляза и те кво-свършват.. :( не мога да пестя и тва е..хубу,че съм сполучила на родители :-D (нищо,че са разведени)
направо понякога ги съжалявам като знам колко много им струвам на месец..